SkyscraperCity Forum banner
621 - 632 of 632 Posts

·
Registered
Joined
·
75 Posts
Niestety padł ostatni bastion,solenne zapewnienia pana Pijara że tylko innowacyjne firmy będą inwestować na Dworzysku okazały się pustosłowiem. Na 2,69 ha zainwestuje lokalna hurtownia przemysłowa Unimet ( 10 hurtowni na Podkarpaciu ) w innowacyjną hurtownię za 15 ml. zł , innowacyjna firma zatrudni 40 osób czyli około 15 osób na ha. Wg pana starosty zapowiada się kolejna hurtownia ze środkami czystości dla hoteli i sklepów i odlewnia szkła no i oczywiście stara śpiewka o rozmowach z inwestorami zagranicznymi z finałem tym razem na początku roku. ( źródło biznes i styl )
 

·
Registered
Joined
·
75 Posts
Działki na Dworzysku przylegające do torów kolejowych zostały podzielone na mniejsze 40-70 arowe a największa 10 ha szykowana od 2 lat dla dużego inwestora została podzielona na 3 mniejsze. W takim razie chyba można sobie odpuścić nadzieję że do Dworzyska wejdzie poważny inwestor
 

·
Registered
Joined
·
881 Posts
największa 10 ha szykowana od 2 lat dla dużego inwestora została podzielona na 3 mniejsze. W takim razie chyba można sobie odpuścić nadzieję że do Dworzyska wejdzie poważny inwestor
Wciąż widnieje jako zarezerwowana. Może jeszcze jest nadzieje, że powstanie tam coś dużego, poważnego - a nie kolejne magazyny, hurtownie.
 

·
Registered
Joined
·
75 Posts
Kolejna angielska firma na Podkarpaciu
Wczoraj europark ogłosił że przetarg na działkę 3,64ha wydzieloną z działki 5,60ha wygrała firma Touchpoint Polska s. zoo. Działka położona jest między Panatoni a Goodrich. Jak pisze na stronie krs firma zajmuje się produkcją zamków i zawiasów a zarejestrowana jest w Warszawie.
 

·
Registered
Joined
·
75 Posts
Dzisiaj europark Mielec zamieścił ogłoszenie że na Dworzysku niemiecka Phenix e mobility wybuduje zakład produkcji urządzeń do ładowania samochodów elektrycznych 1,4 ha hali, 0,1ha biura, wsparcie podatkowe na inwestycje 33mln zł
 

·
Registered
Joined
·
5,306 Posts
Czterech nowych inwestorów w Parku Naukowo-Technologicznym Rzeszów-Dworzysko. Planują wydać tu kilkadziesiąt mln złotych
OPRAC.:
Łukasz Solski
Łukasz Solski
14 czerwca 2021, 12:07

Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów - Dworzysko im. dr Grażyny Gęsickiej  to obszar o powierzchni 83,42 ha położony w granicach administracyjnych Rzeszowa.
Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów - Dworzysko im. dr Grażyny Gęsickiej to obszar o powierzchni 83,42 ha położony w granicach administracyjnych Rzeszowa. mat. prasowe


Zmniejsza się liczba wolnych działek w Parku Naukowo-Technologicznym Rzeszów - Dworzysko. Kolejne cztery duże firmy zdecydowały się wykupić działki i prowadzić swoją działalność na terenie inwestycyjnym przygotowanym przez powiat rzeszowski. Ogółem nowi inwestorzy planują wydać tu kilkadziesiąt milionów złotych, co będzie miało bezpośrednie przełożenie na powstanie nowych miejsc pracy. Jedna z tych inwestycji ma zostać zrealizowana do końca bieżącego roku, pozostałe w kolejnych latach. Ostatnia ma zakończyć się w 2025 r.


Swoją biznesową przyszłość z Parkiem Naukowo-Technologicznym Rzeszów - Dworzysko postanowiły związać znane marki, takie jak Developer Apklan z branży deweloperskiej, Donegal z branży kosmetycznej, Talkin Things z branży elektronicznej oraz WMW Center Salon i Serwis Motocykli z branży motoryzacyjnej.
- Cieszy nas, że kolejni znaczący inwestorzy są zainteresowani działkami przygotowanymi przez samorząd powiatu rzeszowskiego. Tworząc Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów - Dworzysko" dążyliśmy do zdynamizowania rozwoju gospodarczego w naszym regionie i przyciągnięcia nowych inwestorów. Dzisiaj okazuje się, że był to strzał w dziesiątkę. Znaczące, światowe i polskie marki postanowiły otworzyć swoje zakłady na terenie parku. Udało się znaleźć nabywców na niemal wszystkie działki
- mówi Józef Jodłowski Starosta Rzeszowski.
Globalny dostawca technologii RFID
Ogółem nowe firmy planują zainwestować w naszym regionie ponad 77 mln zł. Najwięcej, bo aż 61,5 mln zł planuje przeznaczyć Talkin Things Sp. z o.o. na budowę pierwszej na świecie linii do produkcji tagów RFID/NFC wytwarzanych w sposób przyjazny środowisku naturalnemu. Technologia RFID/NFC służy do bezprzewodowej komunikacji sieciowej oraz komunikacji człowiek-maszyna. Wykorzystywana jest między innymi w płatnościach zbliżeniowych oraz wszelkich zastosowaniach, gdzie jest bezprzewodowy odczyt, zapis informacji z użyciem telefonów komórkowych i tabletów.
  • Spółka Talkin Things powstała w 2014 roku w Warszawie w celu opracowania rozwiązań do zabezpieczenia przed podrabianiem produktów codziennego użytku oraz farmaceutycznych. Następnie stworzono rozwiązania do zarządzania logistyką, optymalizacji procesów produkcyjnych oraz marketingu przy wykorzystaniu bezdotykowej komunikacji (RFID). Firma posiada centralę w Warszawie, a także oddział w Rudnej Małej oraz warsztat testowy w Zabajce. W Parku Naukowo-Technologicznym Rzeszów-Dworzysko powstanie zakład produkujący tagi RFID/NFC i w tym miejscu ulokowany będzie cały ciąg technologiczny, dzięki czemu koszty produkcji tych urządzeń będą mniejsze.
- To jeden z najważniejszych inwestorów w Parku Naukowo-Technologicznym Rzeszów - Dworzysko. Zakład, który zostanie tutaj wybudowany to innowacja na skalę światową. Tereny przygotowane przez powiat rzeszowski, przeznaczone pod działalność gospodarczą, cieszą się olbrzymim zainteresowaniem czołowych, światowych firm. Uchylę może rąbka tajemnicy, że finalizujemy umowę z kolejnym dużym inwestorem, dzięki, któremu powstaną kolejne miejsca pracy

- mówi Waldemar Pijar Sekretarz Powiatu Rzeszowskiego oraz koordynator Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów - Dworzysko.
Kosmetyki i motoryzacja
Osiem milionów złotych na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów - Dworzysko zamierza zainwestować spółka Donegal produkująca kosmetyki. Wybudowany zostanie kompleks biurowy wraz z halą magazynowo-produkcyjną, gdzie zatrudnienie ma znaleźć docelowo ponad 70 osób.
  • Denegal to jeden z liderów na rynku sprzedaży akcesoriów kosmetycznych w Polsce i na świecie. Firma, działająca od 26 lat, współpracuje ze znanymi sieciami, takimi jak Rossmann, Natura, ****, Dino itp. Prowadzi sprzedaż w 20 krajach, między innymi w Hiszpanii, Malcie, Kazachstanie, Słowacji, na Cyprze, czy Norwegii.
Kolejnym inwestorem jest WMW Center Salon i Serwis Motocykli. Firma działa na polskim rynku od 1997 roku i zajmuje się serwisem oraz sprzedażą motocykli. Jest też autoryzowanym dealerem motocykli Suzuki. Na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” planowana jest między innymi produkcja pojazdów typu Trike, malowanie pojazdów według nowoczesnej metody, tzw. hydrografiki oraz tuning motocykli. Planowana wartość inwestycji to 4,5 mln zł.
Lider branży deweloperskiej
Swoje miejsce na terenie parku znalazł też czołowy deweloper w regionie czyli firma Apklan. To jedna z największych na Podkarpaciu firm specjalizujących się w budowie budynków mieszkalnych.
  • Firma rozpoczęła działalność w 1991 roku i na swoim koncie ma wiele inwestycji mieszkaniowych. Obecnie realizuje pięć inwestycji deweloperskich na terenie Rzeszowa, o łącznej ilości mieszkań 909 i 7500 m2 powierzchni dla lokali usługowych, z których ostatnia zostanie zakończona w 2023 roku. Osiągnięcia dewelopera są doceniane przez klientów, jaki i w prestiżowych konkursach. W Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko” Apklan planuje wybudować halę magazynowo-produkcyjną z częścią socjalną za 3,2 mln zł.
 

·
Registered
Joined
·
5,306 Posts
  • Like
Reactions: -SzaLeJot-

·
Registered
Joined
·
5,306 PostsOtwarto zakład Phoenix Contact E - Mobility w PNT „Rzeszów - Dworzysko”


KATEGORIA: GOSPODARKA / 7 października 2021

Fot. Powiat Rzeszowski


W czwartek (7 października) otwarto nowy zakład produkcyjny Phoenix Contact E-Mobility – firmy działającej w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”. Phoenix Contact E-Mobility jest firmą specjalizującą się w elektromobilności. Zakład będzie wytwarzał elementy, które są niezbędne do ładowania pojazdów BEV i PHEV.
W uroczystości wzięli udział m.in. starosta rzeszowski Józef Jodłowski reprezentujący powiat rzeszowski, który utworzył i uzbroił ten, teren inwestycyjny, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek i członek zarządu województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek.


Fot. Powiat Rzeszowski


Nowy zakład o powierzchni 15 tys. m² został wybudowany przez firmę Panattoni. Aktualnie zakład wyposażony jest w osiem linii produkcyjnych, a do końca roku ma być ich już dziesięć. Firma działa w bardzo szybko rozwijającej się branży. Dla przykładu, w Europie, w pierwszej połowie 2021 r. udział nowo zarejestrowanych pojazdów elektrycznych wzrósł ponad dwukrotnie w porównaniu do ubiegłego roku. Dynamicznie rozwija się prywatna i publiczna infrastruktura ładowania, co wpływa na wzrost sprzedaży kabli do ładowania AC.
Zakład będzie ważnym miejscem w sieci produkcyjnej Phoenix Contact E-Mobility. Zapewnia to dobrze rozwinięta infrastruktura oraz atrakcyjna lokalizacja Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”. W nadchodzących latach liczba zatrudnionych ma wzrosnąć do ponad 250 osób.

Park Naukowo-Technologiczny „Rzeszów-Dworzysko” to atrakcyjny teren inwestycyjny o powierzchni 83,42 ha, przygotowany przez powiat rzeszowski. Jest w pełni uzbrojony, znajduje się blisko autostrady A4, drogi ekspresowej S19, międzynarodowego lotniska Rzeszów – Jasionka oraz magistrali kolejowej E30 Niemcy -Polska- Ukraina. Do tej pory zainwestowało na tym terenie 30 przedsiębiorstw, które zakupiły 56 działek o łącznej powierzchni 47 ha. Wartość inwestycji ulokowanych w parku to blisko 516 mln zł. Docelowo, pracę znajdzie tutaj ok. 3 tysiące osób.
 
621 - 632 of 632 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top