SkyscraperCity Forum banner
101 - 120 of 632 Posts

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Zelmer dostał zezwolenie na budowę nowej fabryki w Rogoźnicy

Agencja Rozwoju Przemysłu wydała właśnie zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej spółce Zelmer Pro, która wybuduje nową fabrykę sprzętu AGD na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec.
Janusz Płocica, prezes zarządu.

Uruchomienie działalności w nowej fabryce planowane jest na drugie półrocze 2011 roku. Inwestycję realizuje spółka Zelmer Pro, która w całości należy do Zelmeru.

- Inwestycja w Polsce i do tego na terenie strefy ekonomicznej jest najbardziej optymalna z punktu widzenia strategii biznesowej Zelmera – wyjaśnia Janusz Płocica, prezes zarządu. - Planujemy wybudowanie jednej z najnowocześniejszych fabryk tego typu na świecie. Pozwoli ona zarówno na zwiększenie efektywności i polepszenie jakości naszych produktów jak i na lepszą obsługę najważniejszych dla nas rynków Europy Środkowowschodniej. Zelmer po wybudowaniu nowej fabryki chce przenieść produkcje z tej w Rzeszowie przy ul. przy ul. Hoffmanowej, która została wybudowana w 1951 roku.

Nowa fabryka powstanie w Rogoźnicy (gmina Głogów Małopolski), w odległości 11 km od obecnej lokalizacji. Będzie ona realizowana poprzez długoterminowy najem obiektu produkcyjnego wybudowanego przez dewelopera.
gc nowiny
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
trochę propagandy ;) ale z mądrą puentą
Największe inwestycje zagraniczne trafiają w okolice Rzeszowa
Nawa fabryka Borg Warner jest jedną z wizytówek Podkarpackiego parku Naukowo Technologicznego.

Bez kolejnych inwestycji jako region nie mamy szans na atrakcyjniejsza pracę i lepsze zarobki. Zagraniczni inwestorzy już utrwalają podział Polski na A i B. Jeszcze mamy szansę aby nie ugrząźć w marazmie na wieki.

Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny (PPNT), wraz z podstrefami Trzebownisko i Głogów Małopolski jest obecnie naszą szansą na szybszy rozwój regionu. To również najatrakcyjniejsze tereny inwestycyjne naszego regionu.

Polska A i B

Obszary Polski położone bliżej granicy niemieckiej nie mogą narzekać na brak inwestorów i są wręcz przykładami nowych inwestycji lokowanych na uprzemysłowionym południu i zachodzie Polski. Tymczasem na Suwalszczyźnie, Mazurach i ścianie wschodniej wciąż próżno szukać dużych przedsięwzięć. Do przygotowanych z myślą o nowych projektach stref ekonomicznych: słupskiej i suwalskiej, od początku roku nie zawitała ani jedna nowa firma - ubolewa dzisiejsza „Rzeczpospolita”

Rzeszów to perełka w tej części kraju
Czy rzeczywiście jest z nami tak źle, pomimo tego, że wokół rzeszowskiego lotniska powstają nowe fabryki?

- Rzeszów, a właściwie nasze podstrefy Trzebownisko i Głogów Małopolski obejmujące znaczną część PPNT Aeropolis są perełką w tej części kraju. Te obszary rzeczywiście rozwijają się znakomicie – potwierdza Janusz Błędowski, dyrektor Specjalnej Strefy Ekonomicznej Mielec.

Powstanie tu 2,5 tys. miejsc pracy

- Po rozbudowie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego (PPNT) w II etapie powstanie w naszym regionie 2500 miejsc pracy. Właśnie trwają prace nad uzbrojeniem 51 hektarów pod inwestycje. Wartość inwestycji tylko w samą infrastrukturę wynosi około 67 mln zł. Cieszy fakt, że ta przygotowywana od 2007 roku inwestycja wreszcie ruszyła – wyjaśnia Waldemar Pijar, prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA w Rzeszowie.

Już powstają fabryki

Warto przypomnieć, że w I etapie tworzenia Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego AEROPOLIS obok rzeszowskiego lotniska już zbudowano od podstaw trzy nowe firmy, a kolejne są w budowie.
W ramach pierwszego etapu ma tu powstać 35 fabryk, z czego ponad 20 firm już wykupiły grunty pod inwestycje.

Nasz komentarz: Są to pocieszające informacje, jednak należy mieć świadomość, że nawet zrealizowanie ww. zamierzeń to za mało, aby nasz region nadrobił wieloletnie zapóźnienia i stał się konkurencyjnym miejscem na gospodarczej mapie kraju. Zarówno prezes Pijar, jak i dyrektor Błędowski zgodnie podkreślają, że bez kolejnych wielkich inwestycji m.in. w infrastrukturę drogową jak (A4 i S19), kolejową (E30) i lotniczą rozwój woj. podkarpackiego nie przyśpieszy.
gc nowiny
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Rozpoczyna się budowa nowej fabryki Zelmera

Firma Panattoni Europe, jeden z największych na świecie deweloperów powierzchni przemysłowych, rozpoczyna budowę nowej fabryki rzeszowskiego Zelmera. Nowoczesny park przemysłowy powstanie na terenie mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Rogoźnicy oraz Woli Cichej, w gminie Głogów Małopolski (600 m od budowanego węzła autostrady A 4 "Rzeszów Centralny"). Obiekt o charakterze build-to-suit (BTS) to 17,5 tys. mkw. powierzchni produkcyjnej, 11 tys. mkw. powierzchni magazynowej oraz 4 tys. mkw. pomieszczeń socjalno-biurowych. Zostaną w nim wykorzystane nowoczesne instalacje technologiczne, które odpowiadać będą za gospodarowanie energią. Zelmer planuje tam przeniesienie produkcji z dotychczasowego zakładu na terenie Rzeszowa.
Super Nowości
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Nowe inwestycje zagraniczne w Dolinie Lotniczej
Jak tłumaczy Andrzej Czarnecki, asystent prezesa WSK Rzeszów, w planach jest także remontowanie silników oraz biuro badawczo-rozwojowe, które ma się zajmować rozwojem istniejących i projektowaniem nowych wyrobów lotniczych.

Amerykańska Inwestycja na terenie rzeszowskiej wytwórni o wartości 114 mln zł. ma być zrealizowana do końca 2015 r. W tej firmie pracę znajdzie 400 osób
Dzięki poszerzeniu strefy, w Rzeszowie może powstać ponad 2 tysiące nowych miejsc pracy.

Inwestycje na terenie NTU

Na terenie Parku Naukowo Technologicznego w Jasionce budowę nowej fabryki rozpoczęła firma lotnicza VAC AERO z Kalisza.
W zakładzie VAC AERO, który będzie zajmował się między innymi zabezpieczaniem elementów turbin lotniczych przed korozją i ciepłem, pracę znajdzie 50 osób.
Nowe zakłady budują także firmy branży komputerowej, elektronicznej i metalowej.


Goodrich zainwestuje 150 mln zł
Po sąsiedzku, na terenie parku naukowo-technologicznego niebawem rozpocznie się budowa fabryki amerykańskiego giganta lotniczego koncernu Goodrich. Koncern Goodrich z USA zbuduje nowy oddział i zatrudni 250 osób.
Koncern dostanie od polskiego rządu 12,5 mln zł za to, że zainwestuje w Jasionce. Budowa nowej fabryki ruszy jeszcze w tym roku
. Będą w niej budowane podwozia do samolotów.
Goodrich planuje zainwestować w nową fabrykę blisko 150 mln zł. Daje też gwarancję utrzymania zakładu co najmniej prze 5 lat i utworzenia nowych miejsc pracy. Inwestycja ma być zrealizowana do końca 2014 roku. Powstanie na terenie objętym oddziaływaniem Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro- Park w Mielcu. - Bardzo ważne, że w regionie przybędą nowe miejsca pracy - podkreśla Jan Sawicki, dyrektor Goodrich Krosno.
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Firma Hamilton Sundstrand inwestuje w Rzeszowie
W październiku rozpocznie budowę fabryki. - Zatrudnienie w niej docelowo ma znaleźć nawet 400 pracowników - cieszy się Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.


Fot. Maciej Rałowski
Fabryka powstanie na terenie rzeszowskiej Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego na działce o powierzchni około 1,4 ha, która w marcu decyzją rządu została włączona do mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Uroczyste wbicie łopaty zaplanowano na 6 października. - Przewidujemy, że budowa potrwa co najmniej rok. Firma w rzeszowskiej siedzibie będzie prowadziła zarówno prace konstrukcyjne, produkcję, montaż i testy silników pomocniczych (APU), jak i ich podzespołów oraz komponentów - informuje Dan Coulom z Hamilton Sundstrand.

Firma zainwestuje w Rzeszowie ponad 110 mln zł. - To świetna sprawa dla naszego miasta. Dzięki tej fabryce przybędzie sporo miejsc pracy - mówi prezydent Ferenc. - Cieszymy się z tego, że w naszym mieście inwestują firmy wysokich technologii. Dzięki temu Rzeszów ma coraz mocniejszą pozycję w tak ważnej branży, jaką jest przemysł lotniczy. Przypomnę tylko, że stosunkowo niedawno pod Rzeszowem uruchomiona została fabryka innego potentata - MTU. Liczymy, że pojawią się też kolejne zakłady tego typu - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta miasta.


Więcej... http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,...rand_inwestuje_w_Rzeszowie.html#ixzz117RKTUHY
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Powstają zakłady i laboratoria
Miejsca w "Aeropolis już rozdysponowane. Nie tylko pod produkcję.

Tak będzie wyglądał Inkubator Technologiczno-Badawczy Branży Budowlanej


W Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym "Aeropolis" powstają nie tylko nowoczesne zakłady. Kilku inwestorów oraz rzeszowskie uczelnie planują też budowę laboratoriów.

Laboratorium Biotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego będzie składało się z trzech pracowni, w których badane będą m.in. roślinne kultury in vitro.

Z kolei laboratoriach Politechniki Rzeszowskiej badane będą nowoczesne materiały dla potrzeb lotnictwa, komputerowe wspomaganie projektowania konstrukcji lotniczych, a także odnawialne źródła energii.

W części parku położonej w podrzeszowskiej Rogoźnicy firma Best Construction buduje kosztem 6,6 mln zł (w tym 3,6 mln zł to datacja unijna) Inkubator Technologiczno-Badawczy Branży Budowlanej. Będzie to laboratorium badające stosowane bądź wdrażane do stosowania wyroby i materiały budowlane.

- W naszym regionie jest coraz więcej budów, a brakuje tego typu placówek badawczych - mówi Jacek Pięta, prezes Best Construction. Inkubator będzie pracował nie tylko dla naszej firmy, ale świadczył usług dla wszystkich chętnych. Zamierzamy współpracować z Politechniką Rzeszowską.

Z kolei firma D. A. Glass także dzięki unijnemu wsparciu wyposaża laboratorium oraz doświadczalną szklarnię. Będą tam prowadzone badania nad opracowaniem szkła szklarniowego o optymalnych parametrach dla upraw roślin.

Biuro konstrukcyjno-projektowe chce otworzyć spółka Creo, która będzie produkować kanały wentylacyjne.

- Prawie wszystkie działki w PPN-T mamy już rozdysponowane - mówi Waldemar Pijar, prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która zarządza Parkiem.

Adam Cyło
Super Nowości
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Nowa fabryka Hamiltona w Rzeszowie za 18 miesięcy
W 18 miesięcy ma powstać w Rzeszowie nowa fabryka firmy Hamilton Sundstrand. Zostanie wybudowana na terenie WSK
Fot. Krzysztof Koch / Agencja Gazeta

W środę przed południem w miejscu, gdzie ma wyrosnąć nowy budynek, został wmurowany kamień węgielny. Inwestycja będzie prowadzona na działce o powierzchni 1,5 hektara. Obejmie adaptację starego obiektu, w którym był kiedyś magazyn WSK i budowę nowego. W nowym zakładzie będą projektowane podzespoły i elementy pomocniczych silników lotniczych, które zapewniają zasilanie samolotu podczas postoju na płycie lotniska oraz stanowią awaryjne źródło energii podczas lotu.

Hamilton Sundstrad jest spółką należącą do korporacji United Technologies Company, tak samo jak rzeszowska WSK.

Inwestycja w Rzeszowie będzie kosztowała 100 mln zł, w firmie znajdzie zatrudnienie 300 osób, w tym 70 inżynierów.

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów

Amerykanie budują lotniczą fabrykę w Rzeszowie
Silniki do najnowocześniejszych samolotów pasażerskich na świecie - Airbusa i Boeinga - będą powstawać w Rzeszowie. Wczoraj na terenie WSK rozpoczęto budowę nowej fabryki amerykańskiej firmy Hamilton Sundstrand.

Jedna rodzina

Firma Hamilton Sundstrand Poland jest - podobnie jak WSK-PZL Rzeszów - częścią potężnej korporacji United Technologies Corporation.
Nowy zakład zostanie zbudowany w ciągu 18 miesięcy. Pracę w nim znajdzie prawie 400 osób, w tym 70 inżynierów.

Dla najnowocześniejszych i największych samolotów świata

Fabryka uruchomi produkcję silników pomocniczych: APS 3200 dla rodziny samolotów Airbus A320. A także - modelu APS 2300 dla rodziny Embraer ERJ 170/190 oraz APS 5000 do najnowszej wersji samolotów Boeing B787.

Badania i rozwój

Nowy zakład to nie tylko produkcja silników i ich bezpośrednie dostawy dla ponad 200 największych linii lotniczych na świecie. To także potężny kompleks badawczo - rozwojowy. W Rzeszowie miejsce znajdzie centrum rozwoju silników lotniczych, a także centrum napraw i remontów głównych.
Amerykanie podkreślali, że zakład będzie pracował pod polskim kierownictwem. Dyrektorem generalnym nowej fabryki jest Roman Staszewski. Jak sam powiedział Nowinom, choć pochodzi z Wielkopolski, wcześniej, przez 8 lat przepracował na kierowniczym stanowisku w rzeszowskiej WSK.

Za 100 milionów złotych

Nowy zakład zostanie zbudowany w ciągu 18 miesięcy. Będzie kosztował 100 milionów złotych. - Bardzo ważnym jest fakt, że nasz nowy zakład będzie dostarczał gotowy produkt bezpośrednio do klientów - powiedział dyrektor Staszewski.
- Bardzo cieszymy się, że powstaje kolejna firma lotnicza. Do końca roku w Dolinie Lotniczej będzie już 100 firm lotniczych. Serdecznie gratuluje kolegom z Hamilton Sundstrand - powiedział w trakcie uroczystości Marek Darecki, prezes WSK Rzeszów.
Akt erekcyjny nowej fabryki wmurowali: dyrektor Roman Staszewski, prezes Marek Darecki i prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc.
gc nowiny
http://www.strefabiznesu.nowiny24.p...uduja-lotnicza-fabryke-w-rzeszowie-41714.html
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Zelmer w Rogoźnicy buduje fabrykę za 45 milionów
Mikser, medalik i butelka żubrówki zostały wmurowane wraz z aktem erekcyjnym pod budowę nowej fabryki Zelmera. Gwiazdą uroczystości okazał się niespodziewanie... ks. Stanisław Słowik, śpiewający "Barkę"

Fot. Krzysztof Koch / Agencja Gazeta

To ważna inwestycja, także dla Rzeszowa. Zelmer postanowił bowiem przenieść swoją produkcję poza miasto i ulokować ją w pobliżu lotniska, 11 km od Rzeszowa. W dawnym miejscu pozostanie siedziba spółki.

Nowa fabryka powstanie w Podkarpackim Parku Naukowo-Przemysłowym, w strefie w Rogoźnicy. To 44 ha kompletnie uzbrojonych terenów przemysłowych, gdzie docelowo ulokuje się 21 firm. W budowie jest już 10, Zelmer jest 11. z rzędu.

- Ale to największe przedsięwzięcie w tej strefie - podkreślał podczas uroczystości Waldemar Pijar, prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która zarządza Parkiem.

Na uroczystość nie przyjechał wprawdzie pierwszy garnitur władz, bo nie było marszałka, wojewody ani prezydenta Rzeszowa, ale w ich imieniu przemawiali pracownicy urzędów: marszałkowskiego i wojewódzkiego i wiceprezydent Henryk Wolicki.

Był za to gość szczególny - Jacek Baurski, syn budowniczego i pierwszego dyrektora Fabryki Obrabiarek Hipolita Cegielskiego, która została wybudowana w rekordowym tempie dwa lata przed wybuchem II wojny światowej i była zlokalizowana dokładnie w tym samym miejscu co Zelmer w Rzeszowie. To na jej bazie po wojnie został uruchomiony najpierw zakład produkujący wózki i rowerki dziecięce, a w 1953 r. odkurzacze.

- Z naszej firmy możemy być dumni. Jesteśmy jako producent drobnego sprzętu AGD marką numer jeden w Polsce, a numer trzy w Europie Środkowo-Wschodniej - mówił Janusz Płocica, prezes Zelmera.

W 1953 r. Zelmer wyprodukował 13 tys. odkurzaczy. - A w listopadzie tego roku padnie historyczny rekord w naszej firmie i wyprodukujemy 260 tys. sztuk sprzętu, m.in.: mikserów, czajników, odkurzaczy i sokowirówek - dodał Płocica.

Prezes Płocica chwalił się też, że w 2005 r. przychody firmy wynosiły 300 mln zł, a w tym roku osiągną 600 mln zł.

Z tej inwestycji szczególnie zadowolone są władze gminy Głogów Młp., na terenie której rozciąga się podstrefa w Rogoźnicy. Burmistrz Kazimierz Rokita: - Kiedyś podjęliśmy odważną decyzję, by tereny rolnicze, miejsce wypasania krów, przeznaczyć pod przemysł i usługi. Dzięki temu nowoczesność wkracza do gminy Głogów.

Słowom podziękowań i gratulacji nie było końca. I wszyscy mówili z głowy. Do czasu, gdy na scenę wkroczył ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritasu Rzeszów. Przybył na uroczystość, by poświęcić kamień węgielny.

- Ja przeczytam z kartki, bo jednak boję się księdza biskupa - zagaił na początku. Odczytał kilka ciepłych słów skreślonych przez bpa rzeszowskiego Kazimierza Górnego, który go wysłał w swoim imieniu na uroczystość.

Do kamienia węgielnego ks. Słowik dołożył medalik, a potem zaintonował "Barkę", którą odśpiewali wszyscy zebrani. Na koniec zmówili modlitwę "Ojcze nasz".

Oprócz medalika, aktu erekcyjnego oraz monet wmurowane zostały jeszcze czwartkowe wydania lokalnych gazet, mikser i butelka wódki żubrówki.

Nowa fabryka Zelmera będzie miała powierzchnię 32,5 tys. m kw. Według firmy będzie to jedna z największych i najnowocześniejszych fabryk małego sprzętu AGD w Europie. Do 2020 r. Zelmer zainwestuje w Rogoźnicy 63 mln zł. Sama fabryka będzie kosztowała 45 mln zł.

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
Więcej... http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,...uje_fabryke_za_45_milionow.html#ixzz14M8ihQ7g
 

·
Registered
Joined
·
1,773 Posts
Nowy biurowiec rzeszowskiej firmy informatycznej OPTeam wybudowany za 16 mln zł stanął niedaleko lotniska w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym

Docelowo ma tu pracować 200 osób. Nowy budynek nosi nazwę Centrum Projektowego Nowoczesnych Technologii OPTeam. Ma powierzchnię 3,2 tys. metrów kwadratowych. Inwestycja kosztowała 16 mln złotych. Z tego 9 mln złotych dołożyła Unia Europejska z programu Innowacyjna Gospodarka. Latem tego roku budynek, który jeszcze nie był wykończony, zwiedzała minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska.

Wczoraj został uroczyście oddany do użytku.

OPTeam zajmuje się m.in. wdrażaniem e-legitymacji na uczelniach. Już ponad 80 polskich uczelni wyższych używa systemów wyprodukowanych przez tę rzeszowską firmę. Posługuje się takimi legitymacjami półtora miliona studentów w kraju.

Dzięki temu, że firmie udało się stworzyć nowe centrum projektowe będą prowadzone prace nad rozszerzeniem funkcjonalności e-legitymacji.

- Chcemy, by jedna legitymacja pełniła wiele ról, docelowo na przykład by można było jej używać także jako karty kredytowej. W naszym nowym budynku zintensyfikujemy prace nad doskonaleniem legitymacji - zapowiadał wczoraj Janusz Bober, prezes OPTeam.

Z podobnym projektem OPTeam wchodzi też już powoli do szkół.

Firma zajmuje się też tworzeniem oprogramowania do zarządzania terminalami płatniczymi. W styczniu tego roku firma zawiązała spółkę z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych - powstała spółka Polskie ePłatności SA. Zajmuje się rozliczaniem kart.

Centrum projektowe zostało wybudowane na terenie Parku Naukowo-Technologicznego przy lotnisku. To już kolejna w tej strefie firma. Budynek stoi niedaleko BorgWarnera i MTU, w głębi strefy.

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,8620560,Centrum_OPTeam_a_z_rozmachem.html#ixzz14QvaHAyD


Czyli to:
 

·
Registered
Joined
·
1,773 Posts
Strefa S2 w Rogoźnicy; powoli robi się tam pełno:
LedoluxPoliMarky

Plastsystem

Best Construction

EkoHybres

Offset Druk

D.A. Glass

ElmatMetazel

Zelmer

Poczta Polska, ale to już poza strefą.
 

·
Registered
Joined
·
16,789 Posts
Cieszą inwestycje w tą strefę, ale jak się patrzy jak południe Podkarpacia umiera to już tak człowiek przestaje się cieszyć. Przydała by się podobna strefa z takim wsparciem wojewódzctwa na południu.
 

·
Registered
Joined
·
446 Posts
Ja również ciesze się z rozwoju strefy, lecz patrząc na obecne korki po 15 w Rudnej Małej i patrząc w przyszłość po otwarciu kolejnych zakładów to strach się bać co będzie się działo na drogach na północ od Rzeszowa. Na chwile obecna jest potrzebne gruntowne przebudowanie skrzyżowania 9tki z drogą do lotniska najlepiej w formie ronda. Chociaż po powstaniu kolejnych fabryk to i rondo by się juz nie sprawdzało. Gdzies czytałem, że jest planowana rozbudowa do dwóch jezdni drogii do lotniska, może z tą rozbudowa będzie przebudowane to skrzyżowanie....
 

·
Registered
Joined
·
16,789 Posts
Rondo wiele nie da. Jak już wydawać kasę to lepiej zrobić jedną estakadę od strefy na dk9 w stronę autostrady, bo zapewne gros tirów właśnie na nią się będzie wybierało. Inna sprawa to projektanta węzła Rzeszów centralny to bym rozstrzelał.
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Cieszą inwestycje w tą strefę, ale jak się patrzy jak południe Podkarpacia umiera to już tak człowiek przestaje się cieszyć. Przydała by się podobna strefa z takim wsparciem wojewódzctwa na południu.
Nie wszyscy muszą iść tą samą drogą, południe powinno postawić na turystykę, stoki narciarskie, winnice, agroturystyka, i przede wszystkim wykorzystanie wód geotermalnych, aquaparki, tysiące polaków jeździ na Słowację a mogłaby w Bieszczady.
 

·
Registered
Joined
·
430 Posts
DK9

Wiem, że rondo nie jest idealnym rozwiązaniem, ale za to najbardziej realistycznym patrzac przez pryzmat kosztów przebudowy tego skrzyżowania.
Panowie,
dawno temu napisałem emaila do GDDKIA Rzeszów w temacie odcinka drogi nr 9 pomiędzy Miłocinem a Głogowem Małopolskim
już od dawna natężenie ruchu na tym odcinku uzasadniało rozbudowę co najmniej do Głogowa drogi dwujezdniowej

co najmniej skandalicznym zaniedbaniem jest pozostawienie drogi Nr 9 w przekroju jednojezdniowym na odcinku Miłocin węzeł Rzeszów Centralny - to przecież istne wąskie gardło, którym auta z autostrady będa sie wlewać do centrum miasta!

ale to było jeszcze przed powstaniem strefy S1 i S2 W okolicach lotniska
Otóż teraz wyjazd z Rzeszowa w tym kierunku to bedzie istny "MESS" masakra

a podziękowac należy "dalekowidzącym" gromowładnym z GDDKiA na czele

bez rozwiązań nowoczesnych i bezkolizyjnych na tym odcinku nie ma szansy na uspokojenie tego odcinka, możecie sobie tylko wyobrazić ile tirów będzie wjeżdżało i wyjeżdżało ze strefy S1 i S2, jak rusza fabryki z Zelmerem na czele...

życzę wszystkim szczęścia
 

·
Registered
Joined
·
16,789 Posts
Nie wszyscy muszą iść tą samą drogą, południe powinno postawić na turystykę, stoki narciarskie, winnice, agroturystyka, i przede wszystkim wykorzystanie wód geotermalnych, aquaparki, tysiące polaków jeździ na Słowację a mogłaby w Bieszczady.
Turystyka to taki fajny slogan, którym się mami tych, którym się nic nie daje. Bieszczady to taki mały wycinek południa a co z resztą ?? Też mamy otwierać stoki narciarskie i aquaparki co pare km?? Kto tam będzie przyjeżdzać?? Agroturystyka jest bardzo rozwinięta w moim regionie i domy mimo reklam w necie itp. stoją puste, bo nikt nie przyjeżdza. Co najwyżej ag można traktować jako sposób na dorobienie do wypłaty.

Parę lat temu otworzono nowy wyciąg narciarski. Gościu się starał o dotacje unijną. Dostał .... nic. Tak wygląda pomoc.
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
^^ trochę późno ale odpowiem cytując artykuł z gazety:

Artykuł Gazety Wyborczej z 12.2009r
MRR przymierza się, by w styczniu oficjalnie ogłosić rozwiązanie umów i odebranie dotacji. Na liście projektów zagrożonych są m.in.: • przygotowanie terenów pod inwestycje w Krośnie (wartość projektu 25 mln zł); • przygotowanie strefy przemysłowej w Jaśle pod inwestycje produkcyjne i usługowe (35 mln zł) •

Los pierwszych dwóch projektów jest właściwie przesądzony. - Ja rok temu uwierzyłem gminie Krosno, że nadrobią opóźnienie. Teraz moja cierpliwość ostatecznie się wyczerpała. Wiem, że nie zdążą - mówi "Gazecie" wiceminister rozwoju regionalnego Krzysztof Hetman, odpowiedzialny za PO RPW.
..........

A co ze strefą w Jaśle? Tu na 260 hektarach ma być raj dla inwestorów. - Mamy kłopoty z wykupem gruntów. Ludzie jak się dowiedzieli, że tam ma być strefa, wywindowali ceny. Zamiast 30 zł. za metr chcą 150 - mówi Małgorzata Adamska-Chmiel z urzędu miasta w Jaśle. - Ale nie poddajemy się, prowadzimy negocjacje. Wierzymy, że uda nam się złożyć wniosek najpóźniej w końcu lipca przyszłego roku - mówi.
A to już tegoroczny artykuł:
Straciliśmy projekty z Polski Wschodniej
Wypadają: * projekt Jasła dotyczący przygotowania strefy przemysłowej pod inwestycje produkcyjne i nowoczesne usługi, * projekt Krosna - przygotowanie terenów pod inwestycje;
....
MRR oficjalnie potwierdziło odebranie dotacji na swojej stronie internetowej w środę wieczorem. Z komunikatu resortu wynika, że odebranie dotacji odbywa się "na wniosek beneficjentów", którzy przyznali się ministerstwu, że sobie nie poradzili.

- Ale sformułowanie "na prośbę beneficjenta" jest bardzo, bardzo dyplomatyczne - mówi "Gazecie" wiceminister rozwoju Krzysztof Hetman. - My już po prostu dłużej czekać nie mogliśmy i trzymać pieniędzy w zamrażarce - mówi Hetman.

- Ostrzegaliśmy ich co najmniej od pół roku, że jeśli nie przyspieszą prac, mogą być kłopoty - dodaje Dariusz Szewczyk, zastępca wiceprezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która odpowiada za wdrażanie programu.
Jak widzisz trochę inaczej to wygląda. dobrze że przynajmniej aglomeracja rzeszowska jako tako sobie radzi, a jeśli chodzi o te aquaparki co parę kilometrów to póki co nie ma w woj ani jednego. A kilka otwartych z wodami geotermalnymi na których leży Podkarpacie na pewno zrobiłoby furorę w Polsce.
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
http://www.dolinalotnicza.pl/en/12/12/art66.html
Wideo z 14. Konferencji Project Management INNOWACJE 2010.

Można dużo ciekawych rzeczy dowiedzieć się o stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, min na co patrzyło MTU przy wyborze lokalizacji pod swój zakład.


Sukcesy eksportowe Zelmera
Po raz pierwszy w historii zagraniczni klienci kupili więcej produktów rzeszowskiego Zelmera niż krajowi odbiorcy.

– Nasza sprzedaż za 2010 rok będzie najwyższa w historii. Spodziewamy się też bardzo dobrego wyniku netto, lepszego od osiągniętego w dotychczas rekordowym 2007 r. Stało się to głównie dzięki rynkom Europy Wschodniej, gdzie dynamika jest dwucyfrowa. W Polsce sytuacja wciąż jest nie najlepsza – powiedział dla „Rzeczpospolitej” Janusz Płocica, prezes Zelmer Rzeszów S.A.


Wzrost przychodów i zysku
Oficjalnych wyników za cały ubiegły rok jeszcze rzeszowska spółka nie ma, ale wszystko wskazuje na to, że będzie on udany.

- Przychody Grupy Zelmer, największego polskiego producenta drobnego sprzętu AGD, po trzech kwartałach 2010 roku osiągnęły poziom 415,4 mln zł, co stanowi wzrost o 22 procent licząc rok do roku – poinformowała Magdalena Hendzel, kierownik ds. komunikacji w Zelmer SA.


Jeszcze większą dynamikę wzrostu odnotowano w tym samym okresie w pozycji zysk netto, który wzrósł o blisko 32 proc., osiągając poziom 21 mln zł. Dla porównania w analogicznym okresie roku 2009 zysk zamknął się kwotą 15,9 mln zł.

61,6 mln zł z eksportu
Skąd tak znakomite wyniki lidera polskiego rynku drobnego sprzętu AGD?
- Zelmer zawdzięcza dobre wyniki przede wszystkim rosnącemu eksportowi i jego rola w naszej działalności wzrasta. W trzecim kwartale 2010 r. 38 proc. przychodów udało się zrealizowanych za zagranicą, podczas gdy w III kwartale 2009 było to 28 proc. – odpowiada Hendzel.

W przeliczeniu na pieniądze sprzedaż eksportowa wzrosła w III kwartale ub.r. o 56 proc. z 39,5 mln zł w 2009 r. do 61,6 mln zł w III kwartale 2010 r.


Wzrost na wschodnich rynkach

Na swoich najważniejszych rynkach zagranicznych, tj. w Rosji i na Ukrainie, Spółka osiąga 3-cyfrowe wzrosty dynamiki sprzedaży. Na Ukrainie w III kwartale ’10 sprzedaż wyniosła 18 mln zł wobec 6 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej. Z kolei w Rosji w III kwartale zanotowano sprzedaż na poziomie 25 mln zł (10 mln zł w III kwartale 2009). Równocześnie zarówno w Rosji jak i na Ukrainie wzrastają wydatki ma marketing.

Lepiej niż w branży
Sukcesy Zelmera jest tym cenniejszy, że według wstępnych szacunków w III kwartale ub. r. rynek małego sprzętu AGD w Polsce zanotował spadek o 2 proc., a Zelmer zanotował w tym czasie wzrost sprzedaży krajowej o 5 proc. do poziomu 95,2 mln zł.

Liczą na dalszy wzrost popytu
Te dobre wyniki nie usypiają jednak Zelmera, a firma ani myśli obniżać lotów.
- Obserwujemy sytuację na rynku krajowym i jesteśmy przekonani, że popyt na rodzimym rynku powróci do trendu dodatniego czego symptomy widoczne były już w trzecim kwartale. Koniec roku to tradycyjnie szczyt sprzedaży sprzętu AGD w sklepach. Tak będzie też w tym roku. W kolejnych miesiącach III kwartału biliśmy rekordy sprzedaży, a najlepsze i najważniejsze miesiące przed nami – mówił niedawno prezes Płocica.
Józef Lonczak
[email protected]
gc nowiny
 
101 - 120 of 632 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top