SkyscraperCity banner

161 - 174 of 174 Posts

·
Registered
7,940 Posts
Taka rzeczywistość, PKA to oddzielny byt, ograniczony Przeworskiem, a z drugiej strony największy polski przewoźnik, który ma kłopot z zapewnieniem 4 składów z klimatyzacją.

Przy okazji filmik, jeszcze sprzed startu.

·
Registered
7,940 Posts
Ogłoszenie jest ze strony G2A Arena.
A sama PKA jakoś jeszcze nie przebiła się do mnie jakąś własną stroną.

·
Lefebvrysta
14,688 Posts
Obsługują ją póki co PRy, nie ma "własnej spółki". Poprzedni marszałek lansował "Koleje Podkarpackie" ale jakoś się nie przebiły.

·
Registered
7,940 Posts
No i po konferencji. Gośćmi byli:
Piotr Pilch - wicemarszałek województwa podkarpackiego
Jakub Majewski - osoby chyba przedstawiać nie trzeba, oficjalna funkcja ekspert komunikacyjny i adiunkt na UW.

PS.
Warto zmienić nazwę wątku, bo właściwa aktualna nazwa tego zadania to PODKARPACKA KOLEJ AGLOMERACYJNA.
Wyjaśnienie na filmie.

·
Lefebvrysta
14,688 Posts
Postuluję, aby przewóz rowerów PKA był za friko jak w Trójmiejskiej SKM (nie wiem jak jest w innych), bo w cenniku PR trzeba płacić 14 zł w dwie strony za sam rower. Sporo.
Postuluję aby powołać spółkę Koleje Podkarpackie do obsługi PKA...

·
Eurotram
18,951 Posts
Postuluję, aby przewóz rowerów PKA był za friko jak w Trójmiejskiej SKM (nie wiem jak jest w innych), bo w cenniku PR trzeba płacić 14 zł w dwie strony za sam rower. Sporo.
Za darmo to nie; Ty masz przede wszystkim swoją d... wozić na rowerze, a nie rower innymi środkami KM. Cennik powinien być tak ustalony żeby dwukołowych za bardzo nie kusiło do korzystania z takiej możliwości poza przypadkami wynikającymi ze zdarzeń losowych.
Zresztą w SKM T. też nie powinny być za darmo, bo SKM i tak jest dość zatłoczona bez dwukołowych, którzy ten odcinek mogą spokojnie przejechać o własnych siłach (a jak nie mogą, to niech nauczą się zostawiać rower w domu i jechać zbiorkomem).

·
Registered
7,940 Posts
Jest jeszcze jedna inna opcja. W dni robocze zniechęcamy do wożenia rowerów, a w weekend - zachęcamy. W przypadku PKA ta opcja na razie nie zadziała, bo PKA jeździ tylko w dni robocze.
Ale zasada, że chcę pojeździć na trasach poza miastem jest chyba raczej normalna - wyjeżdżam z miasta z rowerem w pociągu, wysiadam "w terenie" tam robię trasę objazdową i wracam z rowerem pociągiem. Ja osobiście nie zdecydowałbym się na jazdę rowerem na wlotówkach do miasta, bo ludzie jeżdżą samochodami coraz częściej jak bezmózgi.

·
Registered
207 Posts
Ale zasada, że chcę pojeździć na trasach poza miastem jest chyba raczej normalna - wyjeżdżam z miasta z rowerem w pociągu, wysiadam "w terenie" tam robię trasę objazdową i wracam z rowerem pociągiem. Ja osobiście nie zdecydowałbym się na jazdę rowerem na wlotówkach do miasta, bo ludzie jeżdżą samochodami coraz częściej jak bezmózgi.
Dokładnie o to mi chodzi...

·
Eurotram
18,951 Posts
Jest jeszcze jedna inna opcja. W dni robocze zniechęcamy do wożenia rowerów, a w weekend - zachęcamy. W przypadku PKA ta opcja na razie nie zadziała, bo PKA jeździ tylko w dni robocze.
Ale dlaczego tak jest? Powinieneś wiedzieć lepiej ode mnie. Przykład Jarosławia (czyli chyba największej - i jednej z bardziej oddalonych - sypialni Rzeszowa; jeszcze bardziej formalną stanie się po likwidacji nonsensu jakim jest trasowanie kursów PKA w tym kierunku jedynie do tej węzłowej pól-wiochy Przeworska, co ma miejsce tylko dlatego że jeżdżą tam 3 pary regio ze Stalowej i jakieś dalekobieżne ochłapy): mieszkańcy jeżdżą do pracy do Rzeszowa pn-pt, a w weekend dom, rodzina, kościółek, ogród przydomowy i takie tam pierdy lub odwiedzanie się z rodziną; średnio im tam chyba w głowie wykorzystywanie PKA żeby przewieźć rower w kierunku Rzeszowa ;)

161 - 174 of 174 Posts