Skyscraper City Forum banner
1 - 19 of 19 Posts

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,378 Posts
Discussion Starter · #1 ·
13-piętrowy biurowiec Resovia Office powstanie przed Millenium Hall
Budynek będzie się składał z dwóch części, z których wyższa ma mieć 13 kondygnacji. Na dachu niższej znajdzie się taras, a na nim - prawdopodobnie restauracja. Obiekt zmieści się na niewielkiej działce między Millenium Hall, biurowcem Karowa Office i al. Rejtana.
Pierwsze informacje o inwestycji pojawiły się jeszcze w 2013 roku. Rok później wykonawca ogrodził działkę, pojawiła się tablica informacyjna z pozwoleniem na budowę. Jednak prace wówczas się nie rozpoczęły.

Inwestorem jest firma MK Invest. To jedna z dwóch spółek właściciela pierwszego biurowca obok Millenium Hall – Karowa Office, gdzie znajdują się siedziby znanych banków.

Jak czytamy na stronie inwestora, Resovia Office ma być nowoczesnym obiektem wielofunkcyjnym. Budynek będzie mieć 13 kondygnacji naziemnych oraz podziemny dwupoziomowy garaż z 50 miejscami postojowymi. Budynek będzie się składał z dwóch części. Na dachu niższej znajdzie się taras z częścią restauracyjną.

Obiekt będzie niemal całkowicie przeszklony – z wyjątkiem ściany wzdłuż biurowca Karowa Office. Ta ściana będzie pokryta płytkami w kolorze piaskowym. – Ma się dopasować wyglądem do sąsiedniego biurowca – słyszymy w biurze inwestycji.

Co się znajdzie w Resovia Office? Sporą część zajmą powierzchnie biurowe klasy A – aż pięć kondygnacji, po 750 m kw. każda. Oprócz części biurowej w budynku będą mogły się znaleźć także punkty gastronomiczne, część hotelowa, usługi medyczne. Trwa wynajem powierzchni.

Planowane ukończenie i otwarcie biurowca przypada na ostatni kwartał 2019 roku.

Wykonawcą obiektu jest rzeszowska firma SB Complex, która wybudowała m.in. wieżowiec ST Tower przy ul. Lewakowskiego i buduje bloki przy ul. Krakowskiej.
Gazeta Wyborcza Rzeszów


autor riko inwestycje-rzeszow.pl
 

·
Wygnaniec z Wygnańca
Joined
·
1,107 Posts
Wystarczającą (nawet aż nadto) dominantą w tym miejscu jest Millenium Hall. Czego w Rzeszowie brakuje to właśnie "zwykłej" zabudowy, miejskiej tkanki. Tak to każdy jeden budynek próbuje być lepszy i bardziej ozdobny od otoczenia, przez co wychodzi niemożebny chaos
 

·
Registered
Joined
·
187 Posts
To popłynęli z projektem odgromówki totalnie..
Ktoś tam wrzucał na forum zdjęcie projektu zegara elewacyjnego o średnicy około 10 metrów, który ma powstać na ślepej ścianie tego biurowca.. czy ja wiem, czy ściana biurowca to odpowiednie miejsce na takie rzeczy? Na pewno będzie go dobrze widać z Mostu Zamkowego. Pytanie po co?

Projekt był fajny, ale w rzeczywistości jest fajnie do cofniętego piętra.
 

·
Registered
Joined
·
2,194 Posts

·
Registered
Joined
·
2,194 Posts

·
Registered
Joined
·
2,194 Posts
1 - 19 of 19 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top