Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 1138 Posts

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,379 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Wykonawca może wchodzić do Jasionki
Plac pod pierwszy etap budowy nowego terminalu pasażerskiego w Jasionce został przekazany wykonawcy

(''Inżynieria Rzeszów'' Jest prywatną firmą istniejącą od 16 lat. Siedzibę ma w Rzeszowie. Zatrudnia obecnie około 200 pracowników. Zajmuje się szeroko pojętymi robotami budowlano-montażowymi. Wykonuje zarówno domy mieszkalne jaki i obiekty przemysłowe i inżynieryjne.)

Najpierw infrastruktura
W pierwszym etapie budowy zostaną wykonane prace ziemne, przyłącza mediów, parkingi dla kilkuset samochód, drogi dojazdowe oraz kotłownie.
Sam budynek zacznie powstawać w przyszłym roku.
Roboty ziemne mają być zakończone do maja przyszłego roku. Pierwszy etap pochłonie łącznie 32 mln zł. 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,379 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Stadion został już przejęty przez miasto, obecnie mają zamiar dostosować go do wymogów licencyjnych ekstraklasy żużla(5000 krzesełek poprawa oświetlenia).

Jeśli chodzi o terminal to mam pierwszą fote z budowy
znaleziona na forum o lotnictwie autor "barni"
 

·
Registered
Joined
·
4,211 Posts
Świetnie, że zaczyna się budowa tego nowego terminalu - nareszcie, nareszcie :)
Liczę na czeste aktualizacje.
 

·
Refurbished_Parka_Boy
Joined
·
4,368 Posts
Bardzo ciekawe liczę na więcej zdjęć w późniejszym etapie prac. Z tego miejsca równierz chciałbym pozdrowić naszego prezydenta, najchętniej za pomocą kopa w d...
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,379 Posts
Discussion Starter · #12 · (Edited)
Gazeta.pl
".....Od połowy września trwają prace przy budowie nowego terminalu. Budowana jest droga dojazdowa, parking dla 700 samochodów, kotłownia i media. Wykonawcą pierwszego etapu inwestycji o wartości blisko 5 mln euro jest rzeszowska firma Inżynieria. - Prace idą cały czas do przodu

PPL wyłonił teraz kolejnego wykonawcę dalszego etapu przyszłego terminalu. - Tym razem chodzi o budowę ogrodzenia, która pochłonie blisko 2,4 mln zł. Wykona je firma Polkostal z Ostrowca. Roboty okołoterminalowe będą prowadzone jednocześnie z budową ogrodzenia Jeszcze w tym roku PPL chce wyłonić wykonawcę trzeciego etapu inwestycji, tym razem do budowy drogi patrolowej....."
 

·
Registered
Joined
·
446 Posts
żeby tylko pogoda sprzyjała to przy takim tempie powinni zdążyc z tym parkingiem przed końcem roku...
 

·
Registered
Patrz, bocian!
Joined
·
1,432 Posts
Budują terminal pasażarski

16 milionów 200 tys. złotych - tyle warte są prace, które już wykonano przy modernizacji rzeszowskiego lotniska. To ponad połowa środków przewidzianych na pierwszy etap inwestycji. Jego dokończenie musi nastąpić do końca czerwca przyszłego roku.

Infrastruktura dla nowego terminala, czyli przyłącza mediów i parkingi, budowa ogrodzenia wokół lotniska oraz drogi patrolowej, to elementy pierwszego etapu modernizacji lotniska w Jasionce. Będzie on kosztował 32 mln zł. Połowa tych pieniędzy pochodzi z tegorocznego budżetu państwa. Drugie 16 mln zł zapłaci Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, właściciel rzeszowskiego lotniska.

- Prace rozpoczęto trzy miesiące temu - przypomina Artur Burak, rzecznik prasowy PPL. - Wykonano już roboty za ponad połowę kwoty przeznaczonej na tę inwestycję. Pozwala to na ubieganie się o zapisanie pozostałej części środków budżetowych jako niewygasające. Trzeba je będzie wykorzystać do końca czerwca. W tym czasie pierwszy etap modernizacji lotniska zostanie zakończony.

60 mln zł na przyszły rok

W przyszłym roku rozpocznie się budowa gmachu nowego terminala pasażerskiego.

- Na ten cel w budżecie przedsiębiorstwa przeznaczono dwadzieścia milionów złotych - informuje Artur Burak. - Te pieniądze wystarczą na prace budowlane, które są możliwe do wykonania w przyszłym roku. Prócz tego w budżecie PPL-u przewidziano blisko czterdzieści milionów złotych na szereg drobniejszych, a koniecznych inwestycji w Jasionce. Za te pieniądze zostanie między innymi zakupione wyposażenie do obsługi transatlantyckich samolotów.

Uruchomienie bezpośredniego połączenia z Rzeszowa do Nowego Jorku planowane jest na czerwiec przyszłego roku.

KRZYSZTOF ROKOSZ

Super Nowości z dnia 14_12_2006
http://www.pressmedia.com.pl/sn/wydarzenia/d2.asp?u_file=hs.txt
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,379 Posts
Discussion Starter · #18 ·
Blisko 90 mln zł otrzyma rzeszowskie lotnisko. Te inwestycje niemal w całości będą finansowane ze środków unijnych. Budżet państwa da na nie zaledwie 10 mln zł. Lotnisko w Jasionce dostanie z budżetu 10 mln zł. Te pieniądze są przeznaczone na budowę przejścia granicznego na lotnisku. Oprócz środków budżetowych rzeszowskie lotnisko dostanie jeszcze blisko 60 mln zł z przedsiębiorstwa Porty Lotnicze oraz prawie 16 mln zł na dokończenie rozpoczętych w tym roku inwestycji. Razem daje to kwotę blisko 90 mln zł.
Super Nowości
 

·
Registered
Joined
·
446 Posts
"W środę rząd zatwierdził inwestycje, które będą finansowane z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko w latach 2007-2013. Te najbardziej priorytetowe dla Podkarpacia w większości rząd zaakceptował....
....Przeszło 56 mln euro dostanie również port lotniczy w Jasionce na rozbudowę i modernizację infrastruktury lotniskowej i portowej. Podrzeszowskie lotnisko będzie mogło z tych pieniędzy korzystać już w tym roku, pod warunkiem że Komisja Europejska zaakceptuje inwestycje finansowane z programu Infrastruktura i Środowisko."
GAZETA WYBORCZA
 
1 - 20 of 1138 Posts
Top