SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 20 Posts

·
Registered
2,963 Posts

^^Co tam budują pod tą zieloną siatką z logiem Skanska na zółtym tle. WIem że nowy terminal, ale czegoś takiego nie widziałem na wizjach. Dzieki z góry^^

·
Registered
2,963 Posts
Jeszcze chyba nigdy w historii polskich przetargów nie było tak że wszyskie inwestycje buduje jedna firma.W RZESZOWIE Skanska wygrała przetarg na:
-płytę postojową
-nowy terminal
-teraz na wieże kontroli lotów
GRATULACJE DLA SKANSKI!

·
Registered
2,963 Posts
A co sądzą mieszkańcy Lubelszczyzny o budowanym rozbudowywanym lotnisku w Jasionce? Bo to raczej na takie pytania odpowiedni temat ;)
^^Jako mieszkaniec świętokrzyskiego powiem tak: będzie walka o pasażera na tańsze bilety. A jak wiadomo - mniejsze opłaty lotniskowe - tańsze bilety. Nie mogę pojąć dlaczego opłaty lotniskowe w RZE są wyższe od tych co ma lotnisko KRK.

·
Registered
2,963 Posts
i droga ekspresowa.
^^:lol:Taka droga ekspresowa, która zaczyna się w Jasionce, a kończy się na węźle RZESZÓW Wschodni. Dla mnie to jest chore jak ktoś się cieszy że budują 5 km drogi ekspresowej.:lol: Nie od dawna wiadomo że cały blok wschodni to niepotrzebny balast dla Polski...

·
Registered
2,963 Posts
PKS Lublin Główny z Podzamcza przeznaczony jest do likwidacji (w końcu kiedyś trzeba będzie jednak coś zrobić z tym syfem w środku miasta), docelowo po budowie tzw. Trasy Zielonej ma znajdować się w sąsiedztwie dworca kolejowego PKP Lublin Główny. Trochę na to poczekamy, ale nie ma innego wyjścia.
^^Jestem świecie przekonany, że jeśli PKS nie wejdzie w to połączenie, to na pewno jakiś prywaciarz wyczuje interes i otworzy to połączenie

·
Registered
2,963 Posts

·
Registered
2,963 Posts
Brak mi słów, by opisać to co widzę na tym zdjęciu :eek:hno: A może znajdę jedno pasujące...DNO i dziesięć metrów mułu!

JAk można było tak spier... końcowy efekt.
To już przed firmami w strefach otoczenie bije na głowę to co się dzieje przed terminalem. JAk to w ogóle porównać do Wrocławia. Na litość, czy tych buraków z zarządu naprawdę nie obchodzi to co przyjezdni pomyślą o nas? Czy nie przyszło jednemu z drugim do głowy, że otoczenie jest równie ważne jeśli nawet nie ważniejsze od samego terminalu i powinno ono tworzyć jedną całość tak jak to jest zrobione we Wrocławiu?

JAk się to ma choćby do wizualizacji, na której były posadzone drzewa jak się to ma w końcu do samej elewacji. Nie przyszło jełopom do głowy, że można przynajmniej zastosować donice metalowe w kolorze terminalu?

Eh, nie mam sił do tego wszystkiego.
Mi tam się podobaja te donice ze drzewkami. Ale cóż kwestia gustu... Nikomu nie dogodzisz:eek:hno:

·
Registered
2,963 Posts
AHA. Czy nie jesteście zdania, iż skoro terminal został już oddany do użytku, to ten wątek powinien zostać zamknięty a cała dyskusja przeniesiona do wątku właściwego o lotnisku?

·
Registered
2,963 Posts
Na nowobudowanej drodze kołowania, będą mogły kołować samoloty kodu D i E ?? Bo z tego co wiem, przez wybudowaną w nieudolnym miejscu strażnicę na lotnisku w Poznaniu, nie mogą tam kołować samoloty kodu D i E ( tej albo tej - niepamiętam). Dziękuję temu kto mnie poprawi.

1 - 20 of 20 Posts