SkyscraperCity Forum banner
1 - 16 of 16 Posts

·
Registered
Joined
·
1,916 Posts
Od tego który jest obecnie raczej mniejszy być nie może ;)
 

·
Registered
Joined
·
1,916 Posts
W zasadzie ten temat nie jest odpowiednim miejscem na jego kontynułowanie, bo przeciez jest odpowiedni dział dla portów lotniczych.
 

·
Registered
Joined
·
1,916 Posts
Czy ten temat aby nie dubluje się z tym tematem "[Rzeszów] Wszystko o lotnisku w Jasionce, inwestycje, nowe połączenia"?
 

·
Registered
Joined
·
1,916 Posts
Co do ułożenia nowych torów do Jasionki, to uważam, że było by to słuszne rozwiązanie i nie dlatego, że zwiększa się ruch pasażerski, choć i to powinno być ważnym czynnikiem, ale ze względu na zamiar budowy części Cargo ta tym lotnisku. Jak dla mnie jest to ważniesze, jeśli chodzi o rozwój w tym kierunku, bo przecież i tak zdecydowana wiekszość pasażerów odwożonych jest na lotnisko przez rodziny/znajomych którzy chcą pomachać na odlocie ;) i raczej nie zmieniło by się to po wybudowaniu torowiska.
 

·
Registered
Joined
·
1,916 Posts
Są jakieś info dot. uruchomienia wieży kontroli lotów, miało się to odbyć w maju tego roku a tu cicho sza...
 

·
Registered
Joined
·
1,916 Posts
albo nie ma RZE...:nuts: Wam by się przydała taka linia do Modlina:lol: swoją drogą lotnisko to nie tylko tanie linie lotnicze przyjacielu :lol::cheers:
Szanowny Marcinie_med kolega Eurotram, starał się wyjaśnić swój punkt widzenia jeśli chodzi o sensowność budowy połączenia kolejowego. Podał założenia, które według niego stanowiłyby o opłacalności tej inwestycji.
Niestety, ale Ty drogi Marcinie wyszperałeś tylko linijkę "-nie ma LUZ" i postanowiłeś kontynuować city vs. city, tylko po co...?
 
  • Like
Reactions: NortalF

·
Registered
Joined
·
1,916 Posts
^^
Problem jest taki, że kolega Eurotram nigdzie nie wspomniał w swoim poście o sensie istnienia LUZ... proponuje przeczytać jeszcze raz jego post i odpuścić...
Pozdrawiam.
 

·
Registered
Joined
·
1,916 Posts
Jak by dobrze poupychał... :lol: to i kilka wagonów wejdzie.ps. wiem wiem tu auto tam samolot...
 

·
Registered
Joined
·
1,916 Posts
Tyle że Arłamów to nie port lotniczy z rejsowymi połączeniami, a to jak zaprezentuje się konkretny produkt i pod jakiego klienta to już inna sprawa, niemniej potencjał taki jest, ale potrzeba dużo pracy, chęci no i finansów, żeby to ruszyć.
 

·
Registered
Joined
·
1,916 Posts
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) podpisał umowę na wdrożenie systemu osłony meteorologicznej AWOS na siedmiu lotniskach w kraju oraz sytemu „Ice-alert” na pięciu z nich.
Systemy dla lotnisk w Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie i Gdańsku dostarczy firma Qumak.

Zakres umowy obejmuje zaprojektowanie, dostawę, montaż i uruchomienie systemów AWOS (Airport Weather Information System) na lotniskach w Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie i Gdańsku.
W ramach tego samego zlecenia spółka wdroży system stanu nawierzchni drogi startowej – Ice-alert w Katowicach, Krakowie, Rzeszowie, Łodzi i Szczecinie.

Reszta artykuły w źródle.
z wątku Łódzkiego
 

·
Registered
Joined
·
1,916 Posts
Pisula: Centrum serwisowe koło Rzeszowa - jedna z największych zagranicznych inwestycji w br.

- To będzie jedna z największych zagranicznych inwestycji w tym roku. Jej wartość to ok. 700 mln zł - powiedział w środę prezes PAIH Tomasz Pisula. Dodał, że wspólne przedsięwzięcie Lufthansa Technik oraz MTU Aero Engines będzie jedną z najnowocześniejszych firm w branży lotniczej w Europie.

Lufthansa Technik inwestuje na Podkarpaciu. Fot. Alex Grimm /Getty Images/Flash Press Media

- Inwestycja jest jednym z efektów rozmów, które odbyły się na ubiegłorocznych targach Hannover Messe - wskazał szef PAIH podczas środowego spotkania z dziennikarzami nt. tegorocznych targów Hannover Messe. Dodał, że ta "gigantyczna inwestycja" powstanie w województwie podkarpackim, w Gminie Trzebownisko.

- Powstanie jedno z najnowocześniejszych centrów serwisowych dla firmy Lufthansa i MTU. Czas działania centrum, które powstanie, to co najmniej 35 lat. Praca dla ok. 1 tys. osób - przede wszystkim inżynierów - mówił Pisula. Dodał, że jest to centrum serwisowe "o charakterze globalnym".

Jak podkreślił szef PAIH, chodzi o inwestycję technologiczną "z olbrzymim zapotrzebowaniem na wykwalifikowaną siłę roboczą". - Też bardzo wartościowa. Suma nakładów inwestycyjnych wyniesie ok. 700 mln zł - zaznaczył. Dodał, że początek budowy planowany jest na maj.

Jak wyjaśnił Pisula, do pozyskania tej inwestycji "przyczynił się zespół premiera Morawieckiego z ówczesnego Ministerstwa Rozwoju, urząd marszałkowski województwa podkarpackiego, Lufthansa, MTU, PAIH". - O tej inwestycji więcej usłyszymy w nadchodzących miesiącach - zaznaczył.

Jak informowała w marcu spółka EME Aero (Engine Maintenance Europe), która jest przedsięwzięciem joint venture Lufthansa Technik AG oraz MTU Aero Engines AG, rozpoczęcie działalności zakładu planowane jest na rok 2020. Roczna wydajność centrum ma wynieść "ponad 400 wizyt serwisowych silników z serii PW1000G, napędzających rodzinę samolotów Airbus A320neo i inne samoloty pasażerskie". W marcu, jak wskazano, spółka zakupiła prawie 17 ha gruntu pod budowę zakładu na terenie Gminy Trzebownisko, w miejscowości Jasionka.

Nowa inwestycja planowana jest w sąsiedztwie innych podmiotów z branż technologicznych. Według zapowiedzi pracę znajdą w niej zarówno mechanicy silników lotniczych (Aviation Mechanics), technolodzy, osoby poświadczające - certyfikujące (Certifying Staff) oraz inspektorzy badań nieniszczących (Non Destructive Testing Personnel). Poszukiwany będzie także personel administracyjny. "Powstanie takiego podmiotu to także rozwój szerokiej sieci małych i średnich firm - kooperantów, które będą współpracowały z EME Aero jako podwykonawcy" - wskazała firma w komunikacie.
źródło
 
  • Like
Reactions: RST and Hipolit
1 - 16 of 16 Posts
Top