SkyscraperCity Forum banner
1 - 7 of 7 Posts

·
Registered
Joined
·
1,893 Posts
UWAGA Terminal będzie mniejszy !!!
Czyli co? Mniejszy od istniejącego? Podaj więcej szczegółów swojej wypowiedzi bo teraz nie wiadomo o co konkretnie chodzi. Mniejszy od czego? Od Frankfurtu, Okęcia, Balic? Konkrety proszę.
 

·
Registered
Joined
·
1,893 Posts
Jeszcze z innego źródła:
Spółka "Rzeszów - Jasionka" rozpoczyna dwie duże inwestycje na lotnisku

Przetarg na budowę terminala pasażerskiego na lotnisku w Jasionce zostanie ogłoszony w marcu. Taką deklarację złożyli szefowie spółki lotniskowej „Rzeszów – Jasionka”.

- Ogłoszenie przetargów na wykonanie płyty i terminala to w tej chwili najważniejsza sprawa - mówił Zbigniew Halat, wiceprezes spółki lotniskowej. – Przetarg na płytę ogłosimy na przełomie stycznia i lutego, a miesiąc później przetarg na terminal. Mamy już wszystkie potrzebne dokumenty. Czekamy tylko na podpis wojewody.

Terminal przed Euro 2012

Budowa terminala jest tak ważna, ponieważ Jasionka jest lotniskiem zapasowym na Euro 2012.
- Jak tylko ogłosimy przetarg i wyłonimy wykonawcę, rozpocznie się budowa - wyjaśniał Halat. - Mamy nadzieję, że to będzie w tym roku. Budowa takiego obiektu trwa około 18 miesięcy, czyli powinniśmy go oddać do użytku najpóźniej w czerwcu 2012 roku.

W tym roku to nie jedyne inwestycje na podrzeszowskim lotnisku.

- Mamy zamiar rozbudować stację paliw, przebudować strażnicę straży pożarnej, dokupić nowoczesny sprzęt – wyliczał wiceprezes.
Natomiast płyta lotniska będzie powiększona, a nowa ma być gotowa do połowy 2011 roku.
- Budowa drugiej płyty rozwiąże nasze problemy z postojem samolotów - tłumaczył Stanisław Nowak, prezes spółki
Obie inwestycje, które rozpoczyna port lotniczy są współfinansowane z pieniędzy unijnych. Terminal będzie kosztował około 102 miliony złotych, a płyty to koszt ok. 57 milionów.

Niech o nas usłyszą

Prezesi spółki mówili także o rozmowach, które prowadzą w sprawie nowych połączeń z Jasionki.

- To są rozmowy trudne, bo wielu przewoźników nawet nie wie o naszym lotnisku. Dlatego opracowaliśmy kampanię promocyjną naszego portu. Wiemy też, że system informacji pozostawia wiele do życzenia, dlatego do końca tego roku będzie usprawniony – zapewnił prezes Nowak.
źródło:http://www.nowiny24.pl
 

·
Registered
Joined
·
1,893 Posts
W październiku ruszy budowa nowego terminala Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka

Już w październiku rozpoczną się prace związane z budową nowego terminala. To na pewno dobra wiadomość dla wszystkich, którzy czekali na ten moment. 30 marca Port Lotniczy Rzeszów Jasionka ogłosił przetarg na budowę nowego terminala. Wygrała go firma Skanska.
Każdy, kto w ostatnim czasie był na rzeszowskim lotnisku wie, że dzieje się tam wiele. Trwają zaawansowane prace przy budowie płyty postojowej dla samolotów i drogi kołowania równoległej do pasa startowego. Nowa płyta pomieści około 20 dużych samolotów pasażerskich, będzie też specjalne stanowisko do odladzania samolotów.

Już w październiku rozpocznie się budowa nowoczesnego terminala pasażerskiego wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Zakres prac obejmuje trzy elementy. Pierwszym z nich będzie budowa terminala pasażerskiego wraz z instalacjami wewnętrznymi. Drugi etap prac to wykonanie przyłączy instalacyjnych i sieci: kanalizacyjnych, wodociągowych, ciepłowniczych, teletechnicznych, energetycznych i innych. W etapie trzecim nastąpi wykonanie: robót zewnętrznych wokół terminala (m.in. zabezpieczenia ścian wykopów, likwidacja kolidujących z realizacją inwestycji sieci i przyłączy zewnętrznych, likwidacja kolidujących z realizacją inwestycji fragmentu dróg, w tym drogi technicznej od strony południowej, chodników, placów), zagospodarowanie terenu, wykonanie ogrodzenia, oświetlenia obiektów infrastruktury – obiektów towarzyszących, terenów zielonych, ciągów pieszych i innych - czytamy w dokumencie przetargowym.

To jeszcze nie koniec dobrych wiadomości. W Rzeszowie powstanie również nowoczesny Ośrodek Kontroli Ruchu Lotniczego. Wygląda więc na to, że Jasionka po długim okresie marazmu, wreszcie zacznie żyć pełnią życia.
źródło:http://www.mmrzeszow.pl/
 
1 - 7 of 7 Posts
Top