Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 20 Posts

·
Registered
12,262 Posts
Przyznam ,że prezentuje się na prawdę dobrze:cheers: Tylko to zielone szkło IMO psuje efekt.

·
Registered
12,262 Posts
Ta metalowa konstrukcja dachu przypomina wielkomiejskie, zagraniczne lotnisko. Gdybym nie wiedział, to nie uwierzył bym, że coś takiego może u nas powstać.

Jakim materialem będzie pokryty dach? Tzn. co będzie przykrywało tą blachę falistą i te listwy?
Odpowiedź ze strony wcześniej:

Na to pójdzie chyba jeszcze izolacja a na koniec też blacha tylko już dużo lepsza rozwijana pasami po całej długości.

·
Registered
12,262 Posts
Do szynobusu na dworzec w Lublinie trzeba jakoś dotrzeć. Większość dróg prowadzi przez tzw. klin. Sama nazwa wiele o sobie mówi, tam to chyba tylko pieszo można się poruszać w miarę bezproblemowo. Także nawet jak ktoś zostanie zachęcony do dojazdu pociągiem na samo lotnisko, wcześniej będzie musiał przejść przez mękę w tym fascynującym układzie drogowym; wcale nie jest tak różowo.
Jest pomysł,żeby otworzyć stację kolejową dla szynobusu na Czubach (przy istniejących torach) a wtedy duża część Lublinian miałaby dogodny dojazd torami do lotniska. Co do układu drogowego przy dworcu PKP to jest i będzie on sukcesywnie rozbudowywany.

·
Registered
12,262 Posts
Będzie to najnowocześniejszy terminal w Polsce, wyposażony w najnowsze rozwiązania techniczne. Pierwsi pasażerowie zostaną odprawieni juz pod koniec marca przyszłego roku.
A to na jakiej podstawie?

·
Registered
12,262 Posts
No niekoniecznie zostało wyjaśnione:Jest kilka wątków które wrócą: Gdańsk Port Lotniczy w Rębiechowie (1974) i Lublin Port Lotniczy w Świdniku (2012). W przeciwieństwie do Jasionki tam aż wojennej infrastruktury nie było na szczęście...
^^ Szczerze mówiąc nieszczególnie rozumiem tę wypowiedź.
Ja jej w ogóle nie rozumiem:nuts:

Terminal super, śmiało można wrzucać do miss:)

Szkoda,że kostka na parkingach:/

·
Registered
12,262 Posts
Terminal Rzeszów-Jasionka bardzo mi sie podoba i życzę mu sukcesów, zwłaszcza że jestem związany pochodzeniem mocno z ziemią mielecką. Niemniej odpowiadając na posta to jednak istnieje spora różnica w sensie istotnej genezy: Jasionka powstała w 1940 r. dla okupanta potem zniszczona i odbudowana przez następnego wiadomo kogo, [...]potem nastepne istotne inwestycje w 2011 zmieniające charakter lotniska w prawdziwy Port Lotniczy. Fajnie. Rzeszów W przypadku Gdańska nie będę się wgłębiał w szczegóły poza tym, że powstał w latach 70-tych ze środków budżetu centralnego (nie mogło być inaczej). Prawdziwa różnica pomiędzy lotniskiem gdańskim i rzeszowskim a lubelskim polega na tym, że to na "Dzieńdobry" znienawidzone i szeroko wyśmiewane na Zachodzie (tylko-Polski) lubelskie lotnisko Lublin-Świdnik jest spółką samorządową woj. Lubelskiego, Miasta Lublina, Świdnika i kilku mniejszych podmiotów od początku... I tzw. Centrala "warszawka" ma tu niewiele do powiedzenia...Biorąc pod uwagę wkłady własne i dofinansowanie UE za rok dokładnie zostanie oddane do użytku całkowicie nowe i zbudowane od początku nowoczesne lotnisko z opcją dalszej rozbudowy. O tą różnicę dokładnie chodziło. Wiem, że to są mało istotne, z punktu widzienia całości Polski szczególy. Ale to jest właśnie Polska Wschodnia, której wcale się nie wstydzę!
No teraz już rozumiem o co Ci chodziło:)Poprzednia wypowiedź miała masakryczną składnię:nuts:

A Jasionka to doskonały przykład na to,że opłaca się budować na Wschodzie i że ludzie wcale nie są tutaj ani gorsi ani głupsi i wystarczy im zapewnić podobne warunki do rozwoju jak w innych częściach Polski a z resztą sobie poradzą. Minie jeszcze trochę czasu zanim Łódź,Bydgoszcz,Szczecin czy Zielona Góra prześcigną lub zbliżą się do ilości PAXów odprawianych w Rzeszowie ( o ile to w ogóle kiedykolwiek nastąpi):)

·
Registered
12,262 Posts

·
Registered
12,262 Posts
Ja nie mam nic przeciwko temu zeby nazywac ten terminal "najnowoczesniejszym" o ile ktos mi poda racjonalne argumenty przemawiajace za tym twierdzeniem a nie bedzie sie opieral tylko i wylacznie na wlasnym przekonaniu.

·
Registered
12,262 Posts
^^No to na grubo idziecie z tym otwarciem;)

Nie zapomnijcie wrzucić nowego terminala do Miss Polski, bo inaczej sam to zrobię:)

·
Registered
12,262 Posts
U mnie ma 10 w miss. Architektura z zewnątrz jest o wiele przyjemniejsza dla oka i bardziej "lotnicza" niż nowych terminali w Gdańsku i Wrocławiu nad którymi ślinią się tamtejsi forumowicze.

·
Registered
12,262 Posts
Z tego samego samolotu wysiadły również trzy młode kobiety: Monika Pastużyńska i jej dwie córki: 18-letnia Kinga i 17-letnia Pamela. Na co dzień mieszkają w Chełmie. Zrobiły sobie wypad do Londynu na majowy weekend. Latają kilka razy w roku, po raz pierwszy z Jasionki. Wylatując zostały jeszcze odprawione w starym terminalu.

Do Polski wróciły w doskonałych humorach, bo zakupy w Londynie również się udały. - Trochę kasy zostawiłyśmy na ubrania. Za dużo. W Londynie zawsze na coś fajnego się trafi, są fajni ludzie, sklepy - dzieliły się wrażeniami.

Nie mogą się doczekać nowych połączeń, które od 29 października uruchamia OLT Express. Wtedy ruszają rejsy do siedmiu europejskich miast, m.in. do Rzymu i Paryża.
Mieszkanki "biednej" Polski wschodniej ;) :)

·
Registered
12,262 Posts
1 - 20 of 20 Posts