SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 27 Posts

·
Registered
Joined
·
2,051 Posts
w artykule czytam że linia miałaby mieć 5 km. Czemu tak dużo? Tam na pewno nie ma więcej niż 3,5 km... Wg geoportalu wychodzi mniej więcej 3,7 km, ale może faktycznie z łukami wyszłoby 5 km...
 

·
Registered
Joined
·
2,051 Posts
Trochę jestem zaskoczony tym jednym rękawem - myślałem, że od początku będą dwa! Rozumiem drugi samolot w tym samym czasie obsługiwany będzie tradycyjnie - autobus plus schodki?
 

·
Registered
Joined
·
2,051 Posts
Wielkość terminala jest naprawdę wystarczająca, kwestia dobudowy rękawów jest prosta i bezbolesna i obecny projekt przewiduje taką rozbudowę zdaje się nawet do sześciu sztuk.
 

·
Registered
Joined
·
2,051 Posts
^^Jeśli termin wykonania zamówienia to 60 dni od udzielenia zamówienia, a termin składania ofert mija 23 lutego to chyba możemy zapomnieć o otwarciu terminalu na przełomie marca i kwietnia?
 

·
Registered
Joined
·
2,051 Posts
Otwarcie nowego terminala w Jasionce. Znamy plan imprez

Jak udało nam się ustalić kapitan Tadeusz Wrona będzie gościem na otwarciu nowego terminala na lotnisku w Jasionce. Wiemy, też, że wśród zaproszonych gości jest prezydent Bronisław Komorowski i wszystkich województw.

Tadeusz Wrona, który wylądował na Okęciu bez podwozia, zjawi się na lotnisku w Jasionce 19 kwietnia. Szczegóły tego wydarzenia owiane są tajemnicą.

– Nie potwierdzam, nie zaprzeczam – mówi Wiesław Bek, rzecznik marszałka województwa.

Kapitan Tadeusz Wrona przyleci do Rzeszowa również po to, by odebrać odznakę "Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego”. Mają mu ją przyznać radni sejmiku województwa. Gościem honorowym ma być prezydent RP Bronisław Komorowski. Spodziewani są także marszałkowie wszystkich województw, którzy spotkają się na Konwencie Marszałków.

Imprezy towarzyszące otwarciu postanowił dofinansować Rzeszów. Rada zgodziła się wydać na to z miejskiej kasy 60 tys. zł, mimo kontrowersji kolegów z prawicy w sprawie skali kosztów przedsięwzięcia.

– Nie znam jej. Nasz wkład to połowa kosztów koncertu, który zorganizujemy w rynku. Drugą połowę zapłaci marszałek – tłumaczył dzisiaj na sesji Stanisław Sienko, wiceprezydent Rzeszowa. – Czy do imprez dopłaci bogata gmina Trzebownisko, na terenie której leży lotnisko – dopytywał Konrad Fijołek z SLD. - Tego nie wiem – mówił Sienko.

- To niesprawiedliwe. Lekką ręką wydajemy 60 tys. zł na koncert, a mieszkańcy nie mogą doprosić się pieniędzy na regulację potoków Przyrwa i Mikośka, które podtapiają domy – skwitował Jerzy Jęczmienionka z PiS.

Mimo uwag tylko on i jego klubowy kolega Robert Kultys wstrzymali się od głosu. Pozostali radni poparli dotację. Gwiazdą imprezy ma być Golec Orkiestra.
Autor: Małgorzata Froń, Bartosz Gubernat
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120228/RZESZOW/11977664

A zatem otwarcie 19 kwietnia?
 

·
Registered
Joined
·
2,051 Posts
Prezydent RP, myśliwce F16 na otwarciu nowego terminala

60 tysięcy złotych - to będzie wkład Rzeszowa do imprezy otwarcia nowego terminala lotniczego w Jasionce. Taką decyzję podjęli radni podczas wtorkowej sesji.

Uroczyste otwarcie nowego terminala na lotnisku w Jasionce odbędzie się 17 kwietnia (wtorek). To będzie tzw. część vipowska. Wśród gości, którzy mają się pojawić, będzie m.in. prezydent RP Bronisław Komorowski. To z powodu przyjazdu głowy państwa pierwszy dzień uroczystości przesunięto właśnie na wtorek. Pierwotnie miał być to czwartek (19 kwietnia). - Tego dnia prezydent RP nie mógłby do nas przyjechać, dlatego cała impreza nie odbędzie się dzień po dniu - tłumaczy nam osoba zaangażowana w układanie trzydniowych uroczystości.

Kolejny dzień imprezy to piątek (20 kwietnia). Główne uroczystości tego dnia odbywać się będą na rzeszowskim Rynku. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Golec uOrkiestra. - Zabiegamy również, by w drugi dzień do Jasionki przyleciały myśliwce F16 - zdradza nam Stanisław Nowak, szef spółki lotniskowej "Rzeszów-Jasionka".

Ostatni dzień imprezy to sobota (21 kwietnia). To głównie dzień otwarty, w którym będzie można zwiedzać nowy terminal.

Do imprezy radni miejscy postanowili dołożyć marszałkowi 60 tysięcy złotych. Samorząd podkarpacki jest głównym udziałowcem spółki lotniskowej i odpowiada za program otwarciowych imprez. Zwrócił się o wsparcie do miasta.

- I to wsparcie jak najbardziej się należy. Wniosek i decyzja rady są jak najbardziej słuszne. Dla Rzeszowa otwarcie nowego terminala to wielkie wydarzenie i także sukces samego Rzeszowa. Nowoczesny obiekt należał się Jasionce. A podnosi także prestiż Rzeszowa bo port lotniczy Jasionka-Rzeszów jest jednym z najszybciej rozwijających się w kraju. Podnosi rangę i miasta i regionu. Przylatuje to coraz więcej ludzi i z kraju i ze świata i w starym terminalu aż wstyd było ich przyjmować. Odpowiedzieliśmy na prośbę marszałka bo my także zawsze możemy liczyć na jego pomoc - zachwala Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Decyzja rady nie zapadła jednomyślnie. Niektórzy radni mieli wątpliwości. Radny Jerzy Jęczmienionka (PiS) zawnioskował o przyznanie podobnej kwoty na regulację potoków Przyrwa i Młynówka. A Konrad Fijołek (SLD) dopytywał, czy imprezę wesprze także gmina Trzebownisko, na terenie której leży port lotniczy. Decyzję mimo wszystko przegłosowano.

60 tysięcy złotych zostanie przelane na konto urzędu marszałkowskiego. M.in. za te pieniądze ma być zorganizowany koncert w Rynku. - Trwają do niego przygotowania - mówi Wiesław Bek, rzecznik marszałka.

Koszt całej trzydniowej imprezy szacowany jest na około 300 tysięcy złotych.

Więcej... http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,..._otwarciu_nowego_terminala.html#ixzz1nlQW2LFc
Czyli jednak 17 kwietnia 2012 r. Trochę to wszystko bizantyjskie.
 
1 - 20 of 27 Posts
Top