Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 22 Posts

·
Registered
7,878 Posts
Co prawda nie jest to wiadomość z EPRZ, tylko z EPRJ, ale oddano wreszcie do użytku (dość długo to trwało) nowy, 900 metrowy pas betonowy (asfaltowy?) koło budynków OKL na Jasionce.
Wiadomość via lotnictwo.net i 126.800.

·
Registered
7,878 Posts
Ciekawe co kryje się za zasłoniętą tablicą na dużym hangarze? Może to logo przyszłego użytkownika?
Masz jakieś typy? Tak na oko to jakieś pięć-sześć znaków literowych prostego kroju. Cóż to być może?

·
Registered
7,878 Posts
Raczej nie. Przed chwilą zmierzyłem proporcje logo firmy "R". Mieści się ono w prostokącie 8:1.
A to na hangarze jest mniej więcej 3:1.

To już prędzej NASA, ale niebieskiego kółka brakuje :lol::lol::lol:

·
Registered
7,878 Posts
^^Dziwne. U mnie nic się nie zmieniło - google pokazuje w dalszym ciągu stare zdjęcia. Czemu tak?

·
Registered
7,878 Posts
Jak mogę doradzić, to pewnie dla tego - Nowe mapy Google
Ja wiem, że to brzmi śmiesznie, ale w dalszym ciągu zapoznaje mnie ze starymi zdjęciami.
Dobra, przyjmijmy, że Google mnie nie lubi i się na mnie obraziło. Nie będziemy ciągnąć tego OT. W każdym razie dzięki!

·
Registered
7,878 Posts
Zawsze można jeszcze dowozić paliwo, czyli robić to, do czego ta obecnie nieistniejąca bocznica pierwotnie służyła.

·
Registered
7,878 Posts
koszt i czas.
Przepraszam, zapewne nie dość jasno napisałem. Chodziło mi o kolejowy transport paliwa dla lotniska. Zakładając, że linię wybudowano, więc koszty budowy poniósł kto inny. W dalszym ciągu nie będzie się opłacać?

·
Registered
7,878 Posts
Tak. I przepisy dotyczące paliwa.
Dzięki za wyjaśnienie!
A zakładając spory wzrost zapotrzebowania to czy warto ładować kilkadziesiąt mln zł w bocznice, która przyniesie śmieszne oszczędności? Naprawdę nie macie pilniejszych potrzeb w porcie?
Wybacz, nie mam najmniejszego wpływu na to co robi kierownictwo PeGeeRu Jasionka 942 , a właściwie chyba pan marszałek województwa. Przynajmniej na tym etapie śledztwa. ;)
Lepiej wydajcie to na promocję Rzeszowa za granicą, aby zamiast wozić tylko emigrantów z Polski zacząć wozić turystów do Rzeszowa. Dużo większa opłacalność inwestycji
No tak, jasne, mamy w Rzeszowie wiele atrakcji przyciągających turystów: Okrągła kładkę, śpiewającą fontannę, okrągłą kładkę i jeszcze tę, no śpiewająca fontannę...
Przepraszam, ostatnie zdania mogą być niezrozumiałe dla nietubylców.
I tak, jest to głęboki sarkazm.

·
Registered
7,878 Posts
^^
Do Bieszczadów to z Rzeszowa jeszcze spory kawałek i brak dobrego dojazdu (atrakcje typu roztrząsarka obornika na drodze krajowej nie należą do rzadkości).
Poza tym Bieszczady mają swój Airport Arłamów i z moich obserwacji (i nasłuchów) wynika, że ruch letnią porą jest tam całkiem - całkiem.

Ale oczywiście, Bieszczadami można się reklamować i chyba nawet się to robi, ale na zasadzie - patrz turysto jak tu dziko i jak tu nic nie ma. :)

·
Registered
7,878 Posts
Jak tam się wtedy dojeżdżało? (droga jest wzdłuż zaoranego?)
Tak. :)
Przebieg prawie do lotniska nie zmienił się do tej pory. Oczywiści wjazdy pod terminale (stary i nowy) były przebudowywane.

Jeszcze taka refleksja. Patrząc na zdjęcie sądzę, że zostało zrobione obiektywem szerokokątnym, stąd trochę przesadnie wyeksponowana płyta postojowa - jej wielkość - w stosunku do wielkości dalej położonych budynków. Ale to tylko moje wrażenie.

·
Registered
7,878 Posts
Pociągiem na lotnisko w Jasionce
Pomysł budowy linii kolejowej zapewniającej transport na lotnisko powstał jeszcze w 2009 roku. To również wyjście naprzeciw oczekiwaniom samorządów lokalnych, w szczególności Rzeszowa. Obecnie obserwuje się problem z dojazdem na lotnisko, najgorzej jest z włączeniem się do ruchu z drogi wojewódzkiej nr 869 na drogę krajową nr 9.
Super Nowości
Que?

1 - 20 of 22 Posts