Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 315 Posts

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,379 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Wykonawca może wchodzić do Jasionki
Plac pod pierwszy etap budowy nowego terminalu pasażerskiego w Jasionce został przekazany wykonawcy

(''Inżynieria Rzeszów'' Jest prywatną firmą istniejącą od 16 lat. Siedzibę ma w Rzeszowie. Zatrudnia obecnie około 200 pracowników. Zajmuje się szeroko pojętymi robotami budowlano-montażowymi. Wykonuje zarówno domy mieszkalne jaki i obiekty przemysłowe i inżynieryjne.)

Najpierw infrastruktura
W pierwszym etapie budowy zostaną wykonane prace ziemne, przyłącza mediów, parkingi dla kilkuset samochód, drogi dojazdowe oraz kotłownie.
Sam budynek zacznie powstawać w przyszłym roku.
Roboty ziemne mają być zakończone do maja przyszłego roku. Pierwszy etap pochłonie łącznie 32 mln zł. 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,379 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Stadion został już przejęty przez miasto, obecnie mają zamiar dostosować go do wymogów licencyjnych ekstraklasy żużla(5000 krzesełek poprawa oświetlenia).

Jeśli chodzi o terminal to mam pierwszą fote z budowy
znaleziona na forum o lotnictwie autor "barni"
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,379 Posts
Discussion Starter · #12 · (Edited)
Gazeta.pl
".....Od połowy września trwają prace przy budowie nowego terminalu. Budowana jest droga dojazdowa, parking dla 700 samochodów, kotłownia i media. Wykonawcą pierwszego etapu inwestycji o wartości blisko 5 mln euro jest rzeszowska firma Inżynieria. - Prace idą cały czas do przodu

PPL wyłonił teraz kolejnego wykonawcę dalszego etapu przyszłego terminalu. - Tym razem chodzi o budowę ogrodzenia, która pochłonie blisko 2,4 mln zł. Wykona je firma Polkostal z Ostrowca. Roboty okołoterminalowe będą prowadzone jednocześnie z budową ogrodzenia Jeszcze w tym roku PPL chce wyłonić wykonawcę trzeciego etapu inwestycji, tym razem do budowy drogi patrolowej....."
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,379 Posts
Discussion Starter · #18 ·
Blisko 90 mln zł otrzyma rzeszowskie lotnisko. Te inwestycje niemal w całości będą finansowane ze środków unijnych. Budżet państwa da na nie zaledwie 10 mln zł. Lotnisko w Jasionce dostanie z budżetu 10 mln zł. Te pieniądze są przeznaczone na budowę przejścia granicznego na lotnisku. Oprócz środków budżetowych rzeszowskie lotnisko dostanie jeszcze blisko 60 mln zł z przedsiębiorstwa Porty Lotnicze oraz prawie 16 mln zł na dokończenie rozpoczętych w tym roku inwestycji. Razem daje to kwotę blisko 90 mln zł.
Super Nowości
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,379 Posts
Discussion Starter · #21 ·
zdjęcia z budowy
autor zdjęć lumix, http://www.lotnictwo.fora.pl/viewtopic.php?t=4164&start=30

Po lewej stronie wyrośnie nam budynek nowego terminalu. Roboty ziemne miały być zakończone do maja ale dzięki dobrej pogodzie pewnie skończą dużo wcześniej.


ostatnio zamontowane oświetlenie na nowym parkingu który będzie miał 700 miejsc. Budowane jest również nowe ogrodzenie które będzie kosztować 2,4 mln zł
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,379 Posts
Discussion Starter · #24 ·
Właśnie. Dziwnie zaczęli tę budowę tak trochę od tyłu pierw powinni terminal budować a potem parkingi i resztę, ale to pewnie przez to że musieli wykorzystać środki przeznaczone przez rząd w 2006r. Teraz chyba robią kotłownie i podciągają media do przyszłego terminalu, a sam Terminal ma ruszyć maj-czerwiec.
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,379 Posts
Discussion Starter · #27 ·
.......Najważniejszym jednak ograniczeniem w rozwoju latania z Jasionki w świat, jest brak odpowiedniego budynku odpraw pasażerskich. Od września trwa budowa parkingów wokół przyszłego terminala i przyłączy mediów. Na właściwą budowę nie przygotowano nawet przetargu, mimo że kompletna dokumentacja projektowa jest gotowa od pięciu miesięcy.

- Przetarg na kolejny etap budowy terminala w Jasionce zostanie ogłoszony w lutym - wyjaśnia Artur Burak. - W kwietniu wykonawca powinien wejść na plac budowy.

A jeżeli protesty przegranych wydłużą procedurę przetargową o kilka miesięcy? Wtedy budowa w tym roku może się w ogóle nie rozpocząć. Nie byłoby tego zagrożenia, gdyby przetarg był już rozstrzygnięty. Nic nie stało na przeszkodzie, żeby to zrobić. Komu zależy na hamowaniu rozwoju rzeszowskiego lotniska?............
Polityka wielka, czy mała?
Czymam za słowo pana Buraka
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,379 Posts
Discussion Starter · #28 ·
Terminal w tym roku
Do końca lutego Polskie Porty Lotnicze ogłoszą przetarg na budowę nowego terminala na lotnisku w Jasionce. Wciąż jednak nie ma oficjalnej decyzji LOT-u w sprawie lotów do USA.

Rzeszowskie lotnisko wciąż nie ma potwierdzenia zgody na uruchomienie od 3 czerwca lotów do USA. Przyjdzie ono najprędzej 12 lutego, bo wtedy ma zostać rozstrzygnięty konkurs na prezesa LOT-u. Nasz rodzimy przewoźnik sprzedał już na tę trasę kilkadziesiąt biletów, lecz nie jest wcale powiedziane, że pasażerowie polecą do Nowego Jorku bezpośrednio z Rzeszowa.

Loty są tym bardziej zagrożone, że wciąż nie ma odpowiedniego sprzętu do obsługi rejsów transatlantyckich. Nieoficjalnie mówi się, że PPL czeka na decyzję LOT-u, a ta, jeśli przyjdzie zbyt późno, pozwoli zwalić winę na władze lotniska, że nie są odpowiednio przygotowane.

Wówczas obsługą mogłaby się zająć firma świadcząca usługi LOT-owi. Wówczas LOT mógłby sam obsługiwać w Rzeszowie swoje rejsy. Część pracowników obsługujący sprzęt naziemny straciłaby pracę.

Artur Burak, rzecznik prasowy PPL, nie chce komentować tych spekulacji. Zapewnia jednak, że w razie konieczności odpowiedni sprzęt można ściągnąć z Warszawy.
Burak zapewnia też, że za kilka dni zakończy się analiza dokumentacji technicznej nowego terminala. Projekt trafił do Warszawy już kilka miesięcy temu. Dlaczego dotąd nie ogłoszono przetargu?
- Trzeba było uzupełnić projekt i nanieść kilka poprawek – odpowiada Burak.

PPL ogłosi przetarg publiczny jedynie na przygotowanie budynku do poziomu zerowego. Za 20 mln zł, które w tym roku Porty przeznaczyły na budowę terminala, uda się wybudować jedynie fundamenty i piwnice.
no to ładne będą te piwnice!!
 
1 - 20 of 315 Posts
Top