Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 96 Posts

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
eh to juz lepiej niech postawia same fundamenty - jak jest kasa - przynajmniej cos zaczna robic - atak nic sie nie dzieje :/ porazka - co za kraj
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
W Prima Aprilis LOT rozpoczyna kampanię reklamową nowego połączenia Rzeszów – Nowy Jork.

Kampania pod hasłem „Łączymy Rzeszów z Nowym Jorkiem”, promująca nowe połączenie transatlantyckie Rzeszów - Nowy Jork, rozpocznie się 1 kwietnia. Inauguracyjny rejs LOT-u z południa Polski za ocean odbędzie się 3 czerwca. Bilety można kupić już teraz. Celem kampanii jest poinformowanie, o ofercie polskiego przewoźnika, dostosowanej do potrzeb pasażerów, który jako pierwszy uruchamia to regionalne połączenie.

Pomysł kreatywny opiera się na pokazaniu przetworzonego w wyobraźni pasażera krajobrazu. Efekty kampanii będzie można usłyszeć w radiu, zobaczyć w Internecie, prasie polskiej, słowackiej i ukraińskiej, na nośnikach outdoorowych. W Stanach Zjednoczonych reklamy ukażą się w Internecie, radiu, w prasie i telewizjach polonijnych. Kampania na rynku polskim będzie trwała do końca kwietnia, na rynku amerykańskim do połowy maja.

Kampanię przygotowała agencja McCann Erickson, a za działania w Internecie odpowiada MRM Worldwide. Ze strony PLL LOT kampanię koordynuje Dział Promocji i Reklamy
dobra wiadomosc ~~
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
wiem wiem , dałem no ale jakos to dotyczy lotniska -

dobrze ze bedzie kampania reklamowa - przynajmniej LOTy beda pewne - bo chyba pieniedzy w błoto by nie wyrzucali .
a jak beda loty do NY to bedzie wieksza presja budowy nowego terminala
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
Jasionka gotowa w 2009

W najbliższych tygodniach zakończone zostaną prace nad planem finansowym budowy nowego terminalu w porcie lotniczym Rzeszów - Jasionka.
- Plan budowy terminala będzie uwzględniał wszystkie dostępne źródła finansowania inwestycji, w tym środki budżetowe, będące w dyspozycji wojewody podkarpackiego i ministerstwa rozwoju regionalnego, środki pomocowe Unii Europejskiej oraz środki budżetowe Portów Lotniczych - powiedział Burak. Dodał, że jeszcze w tym roku "zostanie ogłoszony jeden lub dwa przetargi na budowę całego terminalu". Budowa ma być zakończona w połowie 2009 r.

Pasazer.com
oby oby w tym roku cos przyspieszyło ;/
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts

Ruszyła procedura przetargowa na budowę terminalu w RzeszowieZarząd Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze (PPL) podjął decyzję o uruchomieniu procedury przetargowej na budowę nowego terminalu na lotnisku Rzeszów - Jasionka - poinformował w środę PAP rzecznik prasowy PPL Artur Burak.

W jego ocenie, przetarg powinien zostać ogłoszony w najbliższych tygodniach.

Od 3 czerwca Rzeszów będzie trzecim lotniskiem w Polsce - po Warszawie i Krakowie, które będzie miało bezpośrednie połączenie lotnicze ze Stanami Zjednoczonymi.

Oczekujemy, że w sfinansowaniu budowy terminalu będzie można wykorzystać wszystkie środki, które dotychczas były deklarowane w sposób nie wiążący. Mam tu na myśli środki proponowane przez marszałka Podkarpacia, środki w dyspozycji ministerstwa rozwoju regionalnego, o które również powinien wystąpić marszałek oraz pieniądze zadeklarowane przez wojewodę - powiedział rzecznik.

Zarząd PPL chce, żeby procedura przetargowa dotyczyła całej inwestycji. Wcześniej rozważano dwa warianty - jeden przetarg na cały terminal lub dwa przetargi, z czego pierwszy na budowę tzw. fazy zerowej.

Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie wszystkie składane dotychczas obietnice w sprawie wsparcia finansowego budowy terminalu zostaną zrealizowane. Zakładamy, że w tym roku w ramach realizowanej inwestycji zostanie wykonana faza zerowa terminalu, czyli piwnice - zauważył rzecznik.

Oprócz stałych rejsów krajowych na linii Rzeszów - Warszawa - Rzeszów, lotnisko w Jasionce obsługuje także loty do Dublina i Londynu.(PAP)
no! moze wreszcie cos ruszy :cheers:
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
Eh lepiej pozno niz wcale :/ Dzieki temu te 56mln euro dostaniemy - a to ogromny zastrzyk.
Szkoda ze budowa terminala nawet nie ruszyła ( wogole to powinien on juz byc na ukonczeniu :/)
No ale taka mamy wladza, patałachów ... terminal za 2 lata do tego czasu inne lotniska beda miec ponad 2-3 mln pasazerów :/ (moze oprocz Szczecina , Bydgoszczy i Z-Góry)
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
14 000 m2 to nie tak mało. Kubatura 90 000 m3 - dla porównania nowo budowany Wrocławski terminal ma miec około 330 000 m3.

No i te rękawy? Niby mają być odrazu dwa ... :)
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
Lotnisko pięknieje

Już we wrześniu rozpocznie się długo oczekiwana budowa terminalu pasażerskiego na rzeszowskim lotnisku. Dobiega końca procedura wyboru wykonawcy.

- Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Skanska - informuje Łukasz Sikora, szef marketingu Portu Lotniczego "Rzeszów - Jasionka". - Zaoferowała cenę brutto 95,7 mln zł. Na rozstrzygnięcie komisji przetargowej nie złożono żadnych protestów. Obecnie całą dokumentację przetargu skontroluje Prezes Urzędu Zamówień Publicznych. Po tej kontroli podpiszemy umowę z wykonawcą. Przewidujemy, że będzie to możliwe pod koniec sierpnia.

Miesiąc później Skanska rozpocznie prace. Na ich wykonanie ma 16 miesięcy. W porcie rozpoczęto już przygotowania do zakupu wyposażenia nowego terminalu. Ma on być oddany do użytku na wiosnę 2012 r., przed rozpoczęcie piłkarskich mistrzostw Europy Euro 2012.

Skanska buduje już na rzeszowskim lotnisku dwie płyty dla samolotów, postojową i do odladzania. Ich budowa zostanie ukończona na wiosnę 2011 r. Znacznie zwiększy to przepustowość rzeszowskiego lotniska i umożliwi zwiększanie liczby połączeń. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że już tej jesieni rozkład lotów z Jasionki może być znacznie bogatszy. Wkrótce poinformujemy o szczegółach.

Źródło : http://www.pressmedia.com.pl/sn/index.php?option=com_content&task=view&id=20061&Itemid=40
No to Skanska zgarnia wszystko :) Super, że obyło się bez protestów.
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
Wkrótce ruszy budowa terminalu pasażerskiego

Skanska na początku października rozpocznie długo oczekiwaną budowę nowego terminalu pasażerskiego na lotnisku w Jasionce. Zakończyła się procedura wyboru wykonawcy, a Prezes Urzędu Zamówień Publicznych zatwierdził dokumentację przetargu. Budynek będzie kosztował 95,7 mln zł.
Przygotowania do budowy terminalu trwały ponad 5 lat. W lipcu tego roku, w kolejnym przetargu, wybrano firmę Skanska, która zdecydowała się wybudować terminal za 95,7 mln zł.
- Dokumentacja przetargu została skontrolowana przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych i otrzymaliśmy zgodę na podpisanie umowy z wybranym wykonawcą - informuje Łukasz Sikora, szef marketingu Portu Lotniczego "Rzeszów - Jasionka". - Podpisanie umowy ze Skanską zaplanowaliśmy na początek września. Miesiąc później rozpoczną się prace i mają trwać piętnaście miesięcy, czyli do końca przyszłego roku.
Początkiem 2012 roku terminal zostanie wyposażony w urządzenia do odpraw pasażerów, a otwarcie nowego terminalu planowane jest na maj, tuż przed Euro 2012. Nowy budynek powstanie na południe od obecnej hali odpraw, a jego budowa w niczym nie będzie utrudniała ruchu pasażerskiego na lotnisku. A ruch ten jest rekordowy. Od początku roku w Jasionce odprawiono już 300 tys. podróżnych. Do końca bieżącego roku ich liczba wzrośnie do około 420 tys., co jest najlepszym wynikiem w historii rzeszowskiego lotniska.

http://www.pressmedia.com.pl/sn/index.php?option=com_content&task=view&id=20871&Itemid=40
Oby tylko z wyposażeniem nie było problemów
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
:cheers::cheers::cheers:

Warto jeszcze wrzucić fotę - jak to mniej więcej będzie wyglądac. Oczywiscie tu jest wersja z rozbudownym terminalem (większa ilosc rękawów) sam budynek bedzie taki sam.

 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
Te wizki sa bardzo nie dokładne - nie ma co porównywac. Jesli chcesz miec ogólną orientacje do obecnego terminalu to patrz na tą drugą wizualke i te budynki na dole - na lewo od tej czerowno-białej wieżyczki.

Parametry techniczne nowe Terminalu
Powierzchnia zabudowy – 5106,0 m2,
Powierzchnia użytkowa – 13 949,8 m2,
Kubatura – 89935,00 m3.

Obecnej infrastruktury nie mam danych.
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
voy ta druga fotka to działki Strefy Ekonomicznej? Myslałem,że cały ten teren na polnoc od lotniska to S1 a tam taka dziura.

Nie da się ukryć - za 2 lata lotnisko zrobi skok w nadprzestrzeń niczym Sokół Milenium w Gwiezdnym Wojnach :)
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
Prace ostro ruszyły :

fotki Rapi http://lotnictwo.net.pl/5-poszczego..._rze/249-inwestycje_newsy_foty_opinie-20.html

Płyta do odladzania :


A tu już wykopy pod nowy Terminal :
A tak to wygląda z lotu ptaka (a dokładnie Lufthansy CRJ 700 )

fotka chuck_noris lotnictwo.net.pl

Widoczna rozbudowa dwóch płyt postojowych (głównej i do odladzania) oraz rozbudowe systemu pożarniczego (wzdłuż pasa startowego). Po prawej budowana autostrada A4.


Zaczyna to wyglądać jak w cywilizowanym kraju -> lotnisko, terminal, Autostrada ... :cheers:
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
SKANSKA zimy się nie boi ( fotki Gregor - lotnictwo.net.pl )

Wyszli już z ziemi - widoczna wieża pod rękaw !

A tu projekt elewacji :od Północy :


Od południa (od strony płyty)
 
1 - 20 of 96 Posts
Top