SkyscraperCity Forum banner
501 - 520 of 1141 Posts

·
Registered
88 Posts
Wnętrza nie powalają, całość ciasna i mało przestronna, będzie to szczególnie widać po wypełnieniu i zagospodarowaniu terminala. Cały czas uważałem i uważam, że terminal jest po prostu za mały. Na pierwszy rzut oka widać, że projektanci za bardzo zapatrzyli się na Balice, które akurat są kiepskim przykładem do naśladowania.
Twierdzisz na jakiej podstawie? Bo tak mi się wydaje?
Dla twojej wiadomości, lotnisko to w bieżącym roku nie obsłuży nawet 0,5 mln PAX a terminal jest zaprojektowany na obsługę 1 mln PAX i to jest ta ciasnota wg Ciebie? Poza tym podobny schemat myślenia mieli koledzy z Lublina ale UE sprowadziła ich na ziemię i budują niemal o połowę mniejszy terminal niż wcześniej planowali. Zrozum w końcu, że nikt nie będzie budował na zasadzie "zastaw się a postaw się" i dobrze, bo już dość długów ono przynosi (tzn. lotnisko).
Reasumując, terminal powierzchniowo jest optymalny dla Rzeszowa i 'Podkarpacia a jeśli chodzi o podobieństwo do krakowskiego to już kompletnie nie wiem o co Ci chodzi, bo albo ja mam coś ze wzrokiem albo byłem w innym terminalu.

·
Registered
2,995 Posts
Voy a ja nie widzę powodu żeby komuś zabraniać wyrażać swe zdanie jeśli mu się terminal podoba. Nawet jeśli ujmie to krótko. Są użytkownicy albo z poza regionu albo "nie siedzących" w tematyce lotniczej, którzy zaglądają po to żeby zobaczyć tylko postęp prac i fajnie jeśli napiszą, że im się podoba.
Co do przestrzeni pod wynajem to pełna zgoda (pisałem już o tym wyżej), ale nie napinajmy się i nie nastawiajmy negatywnie, bo nie mamy żadnych przesłanek dotyczących tendencji do zaśmiecenia terminalu reklamami.
Zgadzam się także z opinią kolegi Artura. Na dobre parę lat terminal będzie wystarczająco duży. Po co komu hala po której hula wiatr. Trzeba się raczej zastanawiać, czy terminal da się łatwo sensownie rozbudować w przyszłości, a z tym może być kłopot.

·
orendż dżus jabłkowy
8,382 Posts
Discussion Starter · #503 ·
Imponuje mi za to TFN, REU, GRO nie mówiąc już o MAD, BCN.
Sorry Styro ale Reus dupy nie urywa ciasny główny holl, "jarmarcznych baloników na druciku i reklam też tam nie brakowało" Nie sprawił na mnie dobrego wrażenia to lotnisko. Do tego po wyjściu z samolotu długo trzeba iść (pod wiatą) do terminalu mijając taki widok.

W Rzeszowie będzie to schowane pod ziemią wiec już samo to daje przewagę nowej Jasionce. Główny holl w Jasionce też jest bardziej reprezentacyjny niż te niziutkie pomieszczenia na REU lub GRO

Girona dużo lepsza ale architektonicznie terminal niczym się nie wyróżnia. Owszem na obu lotniskach czysto schludnie, ładne wykończenie , dużo przestrzeni, nie przypominam sobie żeby cokolwiek mi tam przeszkadzało, ale niczego ponad ten dobry standard nie zauważyłem. Są to lotniska z cyklu fajnie wygodnie miło ale po 2 miesiącach zapominasz jak ten port wyglądał, nic charakterystycznego w architekturze tych portów nie ma.

Poza tym, kiosko-sklepiki przy wejściu na taras - znaczny procent zysków lotniska pochodzi z działalnosci nielotniczej, komercyjnej takiej jak wynajem powierzchni handlowych. Czyli mamy 2 wyjścia - albo te zyski będą bardzo małe (nie wiemy jak to wygląda w strefie po odprawie, mam nadzieję, że lepiej) albo żeby zrekompensować straty lotnisko zostanie upstrzone badziewnymi kioskami i reklamami gdzie tylko się da. I bedzie jarmarcznie, tylko balonikow na druciki brakuje.
Nie ma co wyprzedzać faktów póki nie są upstrzone "balonikami" to nie ma o czym mówić. Podobnie jeśli chodzi o powierzchnie wynajmu, ze zdjęcia z boksami pod wynajem nie można wysnuć tak daleko idących wniosków. Pod wynajem ma pójść 10% całkowitej powierzchni, Te boksy na górze będzie można dowolnie modyfikować, jest tam informacja o kawiarni przy tarasie, więc jakieś miejsce tam jeszcze jest, Na pierwszym piętrze już widać stoliki więc 1-2 kawiarnie/restauracje tam będą, na parterze rząd boksów bardzo podobnie jak w REU, o strefie za bramkami nic nie wiemy.

I proszę o oświecenie mnie na czym polega wyjątkowość tego terminalu, co sprawia, że jest najnowocześniejszy itd.
Liczę na merytoryczną dyskusję - na teksty w stylu " byłeś tylko na 17 lotniskach, z czego większość w Hiszpanii" nie będę odpowiadał.
Nikt nie pisał że będzie najnowocześniejsze, to "pianie" to pierwsze wrażenie z ogółu, z marnych wizualek wyszedł świetny terminal. Kto napisał że jest najnowocześniejszy? Nie może być merytorycznej dyskusji jeśli nikt w tym terminalu nie miał okazje być odprawianym :p zielonego pojęcia nie mam czy będzie supernowoczesny, póki co jest pozytywne zaskoczenie z ogółu. A za 8 godzin przyczepie się do szczegółów w MAN i na pewno coś znajdę :)

·
Banned
3,234 Posts
Poza tym, kiosko-sklepiki przy wejściu na taras - znaczny procent zysków lotniska pochodzi z działalnosci nielotniczej, komercyjnej takiej jak wynajem powierzchni handlowych. Czyli mamy 2 wyjścia - albo te zyski będą bardzo małe (nie wiemy jak to wygląda w strefie po odprawie, mam nadzieję, że lepiej) albo żeby zrekompensować straty lotnisko zostanie upstrzone badziewnymi kioskami i reklamami gdzie tylko się da. I bedzie jarmarcznie, tylko balonikow na druciki brakuje.

I jeszcze jedno - nie byłoby tej dyskusji, gdyby od poczatku było powiedziane, że w Rzeszowie buduje się low-costowy terminal albo ze sie buduje żeby tylko było.

I proszę o oświecenie mnie na czym polega wyjątkowość tego terminalu, co sprawia, że jest najnowocześniejszy itd.
Liczę na merytoryczną dyskusję - na teksty w stylu " byłeś tylko na 17 lotniskach, z czego większość w Hiszpanii" nie będę odpowiadał.
Jaka jest powierzchnia % lokali pod wynajem względem całego terminala? I jak to wygląda na innych lotniskach? Jak już rozmawiamy to z podparciem jakis danych a nie ocenianiu po zdjęciach, na oko - już wiesz, że bedzię nie dochodowe.

low-costowy? Wiele widziałem terminali, i tych low-costowych również i nasz Rzeszowski do takich raczej bym nie zaliczył. Nie chce mi sie zdjęć wrzucać ale chyba sam wiesz.

Nikt nie pisał, że jest najnowocześniejszy - kto i gdzie tak napisał tutaj? Prosisz o merytoryczną dyskusję a sam wymyślasz rzeczy z kosmosu. :)
To, że gazety tak pisały nie nasza wina.

A z terminalami sam zacząłeś :

A ile terminali widzialeś? W ilu na świecie byłeś? Pytam, bo chciałbym wiedzieć czy masz jakieś porównanie i na podstawie tego wyciagasz wnioski czy tylko jest to Twoje pobożne życzenie?
hehe

·
Registered
28 Posts
Twierdzisz na jakiej podstawie? Bo tak mi się wydaje?
Dla twojej wiadomości, lotnisko to w bieżącym roku nie obsłuży nawet 0,5 mln PAX a terminal jest zaprojektowany na obsługę 1 mln PAX i to jest ta ciasnota wg Ciebie? Poza tym podobny schemat myślenia mieli koledzy z Lublina ale UE sprowadziła ich na ziemię i budują niemal o połowę mniejszy terminal niż wcześniej planowali. Zrozum w końcu, że nikt nie będzie budował na zasadzie "zastaw się a postaw się" i dobrze, bo już dość długów ono przynosi (tzn. lotnisko).
Reasumując, terminal powierzchniowo jest optymalny dla Rzeszowa i 'Podkarpacia a jeśli chodzi o podobieństwo do krakowskiego to już kompletnie nie wiem o co Ci chodzi, bo albo ja mam coś ze wzrokiem albo byłem w innym terminalu.
Na jakiej podstawie? Bo mam oczy widzę, bo z racji wykonywanej pracy od 2 lat jestem średnio co 2 tyg. przynajmniej na jednym lotnisku. Bo wiem jak wyglądają lotniska zaprojektowane pod 1 mln pasażerów w Polsce i jak wyglądają lotniska o tożsamej przepustowości na świecie. Co do myślenia "zastaw się lub postaw się" to uwierz mi że jest ono bliższe ludziom myślącym tak jak ty tzn "byle jak byle było". Co do produkcji długów to tu się kłania system i jakość zarządzania, a z tym w Polsce jest naprawdę nie najlepiej.

·
Zrzęda i Kiep Drogowy
1,153 Posts
To byłby prawdziwy kosmos, czego Rzeszowowi i całemu Podkarpaciu życzę.

501 - 520 of 1141 Posts