SkyscraperCity Forum banner
781 - 800 of 1141 Posts

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Discussion Starter · #781 ·
Nie wiem, ja na szczęście na taki syf nigdy nie trafiłem, ale są osoby które faktycznie narzekają. Problem niestety jest głównie w kulturze osobistej naszych rodaków latających do UK za każdym jednym obszczanym śmierdzącym polaczkiem nie będzie sprzątaczka do kibelków wchodzić, bo trzeba by ich ze sto ... temat rzeka a raczej szambo...
 

·
Moderator
Joined
·
14,535 Posts
Hangary wyjątkowo zgrabne. Ze specyfikacji wynika, że lotnisko spodziewa się bazowania 777 i 737? To pierwsze to do transatlantyckich lotów?

A co do tekstu o toaletach, to parsknąłem śmiechem przy tym komentarzu:

dr_psychol 20.07.12, 10:47
Właśnie wróciłem z lotniska. Parujące bajoro wylewało się ze sracza, na metr przed drzwiami. Smród obornika szczypał w oczy, drapał w gardle, bulgotał, mlaskał, wierzgał i kwiczał. Babcia klozetowa w ofajdanym aksamitnym szaliku, namawiała mnie na bimber z pożeczki. Z sufitu zjechał 80 kilogramowy pająk.
- Srajtaśmy ni ma - tak powiedział. Na ścianie napis: SANEPID IS DEAD.
Za to zaraz przy wejściu, wyrósł stragan z gumiakami. Zagraniczni turyści, ustawiali się w kolejki. Mówili że nawet w disneylandzie, nie widzieli takiego domu strachów.

Błyskały flesze, pryskały fekalia, fruwały aksamitne szaliki. Naprawdę wreszcie coś na poziomie :)))
btw, skąd taka niechęć do Krakowa wśród komentujących?
 

·
Registered
Patrz, bocian!
Joined
·
1,433 Posts
Ten "artykuł", w zasadzie przedruk jakiegoś listu to kompletna paranoja. W ciągu ostatnich 2 miesięcy byłem na lotnisku z 10 razy i sytuacja o której mówi czytelnik jest najzwyczajniej kłamstwem i nie miała prawa się zdarzyć... Rozumiem, że sezon ogórkowy i nie ma o czym pisać ale to sprowadza wyborczą na poziom Faktoidu.

Hangary świetne, lepsze niż niejeden terminal :D
 

·
Moderator
Joined
·
19,953 Posts
Tymczasem wizualizacje hangarów, które już niedługo zaczną rosnąć na lotnisku
A jednak można zaprojektować (i zbudować) ładny, nawet bardzo ładny hangar. Brawo Rzeszów!:)
 

·
Registered
Joined
·
116 Posts
Większa jest na 777, zdaje się nawet w wersji -300. Mniejsza na 737

edit

4.2. Parametry charakterystyczne poszczególnych obiektów
a) Hangar H2
Hangar przystosowany jako miejsce postojowe samolotu Boeing B-737-900 (w tym do wymiarów i wagi tego samolotu). Powierzchnia użytkowa ok. 2695 m2. Długość x szerokość (minimalne wymiary w świetle pomiędzy wykończonymi powierzchniami lub pomiędzy elementami konstrukcji): 55 x 49 m
Hangar H2 będzie halą jednonawową, jednokondygnacyjną, niepodpiwniczoną, o rzucie prostokątnym, z dachem o kształcie poszycia łukowym.
Oświetlenie wewnętrzne z podziałem minimum na cztery sektory. Drzwi hangarowe należy zaprojektować z kieszeniami na kasety drzwiowe tak aby szyny prowadzące znajdowały się wewnątrz pomieszczenia hangarowego.

b) Hangar H3
Hangar przystosowany jako miejsce postojowe samolotu Boeing B-777 -300ER (w tym do wymiarów i wagi tego samolotu). Powierzchnia użytkowa ok. 6720 m2. Długość x szerokość: (minimalne wymiary w świetle pomiędzy wykończonymi powierzchniami lub pomiędzy elementami konstrukcji): 84 x 80 m .
Hangar będzie halą jednonawową, jednokondygnacyjną, niepodpiwniczoną, o rzucie prostokątnym, z dachem o kształcie poszycia łukowym.
Oświetlenie wewnętrzne z podziałem minimum na cztery sektory. Drzwi hangarowe należy zaprojektować z kieszeniami na kasety drzwiowe tak aby szyny prowadzące znajdowały się wewnątrz pomieszczenia hangarowego.
http://www.bip.rzeszowairport.pl/atach/4/59/536/SIWZ - BUDOWA HANGAROW.pdf
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Discussion Starter · #793 ·
Wież prezentuje się dużo lepiej od strony płyty

bieszczadzki.strazgraniczna.pl

foto z rozbudowy bazy technicznejAutor BEST Constructions

zakres prac
Budowa budynków zaplecza technicznego pow. Użytkowa ok. 8100 m2, place i drogi dojazdowe o nawierzchni afaltowej o pow. Ok. 25 000 m2, place utwardzone z kostki brukowej w ilości ok. 4000 m2, budowa sieci i przyłączy wody, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, elektrycznych i teletechnicznych.
 

·
Registered
Joined
·
2,995 Posts
Budowa wieży przy lotnisku w Jasionce zakończona

Zakończyła się budowa nowej rzeszowskiej wieży kontroli ruchu lotniczego na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce. Powstanie tego obiektu kosztowało blisko 15 mln zł.
Wieża kontroli ruchu lotniczego powstała tuż obok nowego rzeszowskiego terminalu pasażerskiego oraz kompleksu innych inwestycji realizowanych obecnie w Porcie Lotniczym "Rzeszów-Jasionka". Należą do nich m.in. budowa równoległej drogi kołowania i drogi szybkiego zejścia, budowa hangarów lotniskowych wraz z zapleczem, a także budowa zaplecza technicznego oraz warsztatów dla potrzeb sprzętu lotniskowego.

- Ta inwestycja ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa ruchu lotniczego poprzez zapewnienie odpowiednich warunków pracy służb kontroli ruchu lotniczego. W pracy kontrolerów ogromne znaczenie ma zarówno położenie, jak i wysokość, na której znajduje się ich stanowisko pracy. Poziom operacyjny wieży zaprojektowano na wysokości 27,6 metrów, a sama wieża ma wysokość 33 metrów - informuje Grzegorz Hlebowicz rzecznik prasowy Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. Teraz obiekt czeka na pozwolenie na użytkowanie. Gdy je otrzyma, będzie wyposażany. Uruchomienie nowej rzeszowskiej wieży kontroli ruchu lotniczego przewidziano w maju 2013 r.
Więcej... http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,...isku_w_Jasionce_zakonczona.html#ixzz22PzDng58
 

·
Registered
Joined
·
2,968 Posts
Na nowobudowanej drodze kołowania, będą mogły kołować samoloty kodu D i E ?? Bo z tego co wiem, przez wybudowaną w nieudolnym miejscu strażnicę na lotnisku w Poznaniu, nie mogą tam kołować samoloty kodu D i E ( tej albo tej - niepamiętam). Dziękuję temu kto mnie poprawi.
 

·
Registered
Joined
·
70 Posts
Skanska wybudowała nową wieżę kontroli ruchu lotniczego w JasioncePo 11 miesiącach prac budowlanych nowa wieża kontroli ruchu lotniczego w Jasionce przeszła pomyślnie serię odbiorów technicznych.

- Właśnie przekazaliśmy klucze do obiektu naszemu inwestorowi – informuje Antoni Chmura, Menadżer Projektu ze Skanska.

Umowa z PAŻP obejmowała wszelkie roboty budowlane i wykończeniowe, bez umeblowania i wyposażenia operacyjnego. Kontrolerzy rozpoczną pracę w nowej wieży za kilka miesięcy, kiedy zostanie ona umeblowana i wyposażona w aparaturę radiową i nawigacyjną.

Poprawa warunków pracy kontrolerów ruchu lotniczego

Obecnie kontrolerzy ruchu podrzeszowskiego lotniska pracują w wybudowanej jeszcze w latach 70. wieży o wysokości 11 metrów. Przestarzały, niewyposażony w windę obiekt nie zapewnia odpowiednich warunków do pracy i wypoczynku dla osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo samolotów startujących i lądujących w Jasionce oraz za pracę wszystkich służb naziemnych lotniska.

Nowy budynek Ośrodka Kontroli Ruchu Lotniczego (OKRL), o powierzchni użytkowej ponad 1,7 tys. m kw. i kubaturze 9,8 tys. m sześc., składa się z dwóch części: wysokiej – sześciokondygnacyjnej wieży kontroli lotów oraz niższej, dwukondygnacyjnej przeznaczonej pod zaplecze administracyjno-techniczne.

- Nowoczesny wygląd obiektu zapewnia ciekawa elewacja z blachy tytanowo-cynkowej powlekanej, w formie małej łuski spiczastej – mówi Antoni Chmura ze Skanska.

W pracy kontrolerów ogromne znaczenie ma zarówno wysokość, na której znajduje się ich stanowisko pracy, jak i położenie samej wieży. Nowa wieża w Jasionce jest trzykrotnie wyższa od starej. Cały obiekt mierzy 33 m, a poziom operacyjny zaprojektowano na wysokości 28,6 m nad poziomem terenu.

- Wieżę wybudowaliśmy na działce pomiędzy starą halą odlotów i nowym terminalem, czyli na wprost drogi kołowania i jednocześnie w pobliżu płyty postojowej – wyjaśnia Bartłomiej Gancarczyk, Kierownik Budowy, Skanska. - Zarówno wysokość, jak i wybór lokalizacji dla nowej wieży wpłyną na poprawę komfortu pracy kontrolerów.

Najwyższa kondygnacja wieży przeznaczona została na poziom operacyjny. Przeszklone ściany zapewniają widoczność 360 stopni. W sali operacyjnej zastosowane zostały materiały niepowodujące odbicia światła czy zjawiska olśnienia.

Na pozostałych kondygnacjach wieży zlokalizowano pomieszczenia biurowe, techniczne i socjalne, wypoczynkowe, rekreacyjne, szatnie, sanitariaty, archiwum oraz salę dydaktyczno-szkoleniową. Budynek wieży jest podpiwniczony, a pomieszczenia tej kondygnacji przeznaczono na funkcje techniczne i pomocnicze, m.in. na hydrofornię i wentylatornię.

W niższej części obiektu, czyli budynku administracyjno-technicznym, znajdują się m.in.: pomieszczenia biurowe i socjalne, sale konferencyjne i warsztat elektroniczny, garaże dla samochodów osobowych, kotłownia, warsztat, archiwum i szatnie.

Strategiczna inwestycja


Nowa wieża kontroli ruchu to kolejna strategiczna dla rozwoju podrzeszowskiego lotniska i regionu Podkarpacia inwestycja, jaką zrealizowała Skanska. Nasza firma wybudowała nowy terminal pasażerski oraz płytę postojową i płaszczyznę do odladzania samolotów. Na ukończeniu są prace związane z rozbudową oświetlenia nawigacyjnego.

Firma z doświadczeniem

Od wielu lat Skanska realizuje inwestycje na terenie polskich portów lotniczych. W 2008 roku wykonaliśmy nawierzchnię płyty postojowej na lotnisku Poznań - Ławica. Zrealizowaliśmy roboty nawierzchniowe w portach we Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku. Wybudowaliśmy wieżę kontroli ruchu lotniczego na lotnisku w Łodzi oraz zmodernizowaliśmy terminal A w Pyrzowicach.
http://www.skanska.pl/pl/Media/Wywietl-komunikat/?nid=Gi35SzkF
 

·
Registered
Joined
·
2,995 Posts
Kto nam wyposaży wieżę lotniskową? Przetarg już w tym miesiącu

Budowa nowej wieży potrwa prawie rok

Budowa nowej wieży potrwa prawie rok (Fot. Archiwum inwestora)
Jeszcze we wrześniu ma być ogłoszony przetarg na wyposażenie w niezbędne urządzenia wieży kontroli ruchu na lotnisku w Jasionce. Uruchomienie operacyjne wieży zaplanowane jest na połowę przyszłego roku.
Prace budowlane zakończyły się pod koniec lipca, a w sierpniu nadzór budowlany wydał pozwolenie na użytkowanie obiektu.

- Teraz trwają prace nad ogłoszeniem przetargu na wyposażenie wieży. Planujemy ogłosić przetarg jeszcze pod koniec miesiąca. Wybór wykonawcy i podpisanie umowy powinno nastąpić do końca tego roku, a realizacja zamówienia, czyli dostawa urządzeń do - kwietnia 2013 r. Uruchomienie wieży, zgodnie z harmonogramem, zaplanowano na połowę przyszłego roku - mówi Grzegorz Hlebowicz, rzecznik prasowy Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Wyposażenie wieży może kosztować ok. 4-5 mln zł.

Nowa wieża na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce zapewni lepsze warunki pracy kontrolerów lotów. Obiekt jest trzykrotnie wyższy od starego, mierzy 33 metry. Wieża ma ponad 1,7 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Obiekt został wybudowany obok nowego terminalu lotniskowego.

Inwestycja kosztowała 14,7 mln zł, to mniej o 4 mln zł, niż zakładał kosztorys PAŻP. Część pieniędzy pochodzi z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko.
Więcej... http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,...lotniskowa__Przetarg_juz_w.html#ixzz25WN2kHst
 
781 - 800 of 1141 Posts
Top