Skyscraper City Forum banner
801 - 820 of 1137 Posts

·
Registered
535 Posts
Dlaczego przetargu na wyposażenie wieży kontrolnej nie ogłoszono, gdy ruszała budowa, tylko dopiero teraz? Wieża mogłaby być szybciej użyteczna,
Od początku taki był harmonogram, pewnie przez koszty, chciano przeciągnąc to w czasie, aby inwestycja nie była realizowana z jednego budzetu.

·
orendż dżus jabłkowy
8,378 Posts
Discussion Starter · #805 ·
W ostatni weekend miałem przyjemność korzystać z nowego przybytku

Salon samochodowy

W oddali widać nowy punkt usługowy, będzie tam szybkie jedzonko na ciepło

Przyloty w nowym terminalu już zaliczyłem dwukrotnie, ale wczorajszy wylot był pierwszym z nowego terminala, szczerze powiedziawszy to porównania nie ma żadnego ze starymi barakami.

Szybka sprawna kontrola bagażu, w tym samym czasie było odprawiane 2 samoloty Barcelona i Dublin do stref schengen i Non schengen. W starym terminalu kolejki i ścisk, tu wszystko odbyło się dosłownie bez kolejowo. Po kontroli na prawo usytuowana jest strefa schengen gdzie mogą wejść wszyscy, i tak też zrobiłem, punkty usługowe to Baltona i Bar(kawa alkohole przekąski na ciepło) strefa non schengen to prawie lustrzane odbicie układu poniszczeń z tą różnicą że znajduje się tam prócz baru, dużo większa Baltona i duży sklepik z upominkami/i coś ala jubiler. Aby tam przejść trzeba odbyć kontrolę dokumentów, Miejsc siedzących w obu strefach jest wystarczająco na 2 odprawy w jednym czasie w każdej ze stref.
Trochę nieudana fotka z tej większej Baltony

w najbliższych dniach ponownie weekendowo wpadam, postaram się o coś lepszej jakości

·
Nadszedł czas Wolności
3,042 Posts
Tyle wylotów w 1,5h... No to byłoby już coś :)

Byłem w weekend w nowym terminalu i moim zdaniem trochę mało tam miejsc do siedzenia. Intrygująca jest ta pływająca posadzka w punkcie widokowym... No i szkoda, że nie rozciągnęli tego punktu widokowego na całą szerokość kondygnacji - choćby nawet w sposób niezabudowany, tylko by pociągnęli jakąś estetyczną konstrukcję zabezpieczającą przed wypadnięciem na płytę lotniska.

·
orendż dżus jabłkowy
8,378 Posts
Discussion Starter · #808 · (Edited)
Ta pływająca posadzka podobno ma odprowadzać ewentualną deszczówkę.

Foto z rozbudowy bazy technicznej.

Niestety fotek z budowy drogi kołowania i hangarów nie posiadam, a chłopaki z forum: lotnictwo.net nie wyrażają zgody na linkowanie ich na SSC.

Jak będzie ktoś w pobliżu to może coś cyknąć. Ja byłem wczoraj ale już było zbyt ciemno i mam tylko foto z terminala.

·
Registered
400 Posts
Też korzystałem w weekend z lotniska w Rzeszowie i nowy terminal naprawdę mi się spodobał. Jedyne, co mi nie pasowało, to częstotliwość odjazdów autobusów do centrum. Przyleciałem o 9:40, podszedłem do autobusu i dowiedziałem się, że odjazd jest o... 11:00. Na całe szczęście znalazłem dobrych ludzi, którzy podrzucili mnie na dworzec, bo inaczej spóźniłbym się na pociąg :D

·
orendż dżus jabłkowy
8,378 Posts
Discussion Starter · #810 · (Edited)
Niestety dojazd komunikacją jest kiepski, choć ostatnio zauważyłem nowe tabliczki min z busami z Lublina. A rozkład MPK zmienił się od 1.10

Bilety tanie to i zaliczyłem kolejny weekend w RZE
kierunek Dublin Airport

747 AirFrance Cargo, mam nadzieje że kiedyś na Jasionce wyląduję kolejny taki, bo dotychczas był tylko raz British Airways

Kolejka do odprawy na kierunku Rzeszów. Leciało około 160-170pax, lotem powrotnym w niedziele wieczorem było full

Niestety telefon nie wyrabia na zewnątrz, a terminal w wieczornym oświetleniu prezentuje się świetnie

Hala przylotów NON Schengen malutka, jeden samolot mieści się tam dosłownie idealnie, jest jeszcze mały korytarzyk przed wejściem do tej hali. Działały 3 stanowiska odpraw paszportowych, sprawnie jak na Polską straż graniczną.

Wtopa portu, przylot był z Dublina odbiór bagażu z East Midlands! który był półgodziny wcześniej

Otwarto Minutkę, jak na terminalowy sklepik nie jest drogo i dobrze wyposażona w produkty spożywcze, do wszamania w podróży lub po, można podstawowe zakupy zrobić na kolację w domu. No i dobry ekspres do kawy:)

Niestety na 2 piętrze nadal nie widać punktów usługowych, jest tylko agencja celna, i kilka zaadoptowanych pod biura pomieszczeń, podobno tymczasowo.

Punkt informacji turystycznej nieczynny... taka to polityka marszałka wieszać bilbordy w Warszawie a na miejscu burdel z informacją.

Ostatnio pisałem że Baltona w schengen mniejsza od tej drugiej... chyba się źle przyglądałem, albo dołożyli nieco przestrzeni i towaru.

:) mnie satysfakcjonuje, nawet jakieś regionalne frykasy można dostać, sklep ma dwie kasy jedna na wprost druga po lewej. Ta druga Baltona chyba jeszcze nie jest finalnie doposażona.

·
Registered
2,995 Posts
CBA na lotnisku w Jasionce. Sprawdza m.in. terminal

Oprócz tego agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego sprawdzają dokumentację dotyczącą płyty postojowej i płyty do odladzania - podaje Radio Rzeszów
Rzecznik CBA Jacek Dobrzyński podaje, że na tym etapie CBA nie przesądza czy doszło do złamania lub naruszenia prawa. Jak wyjaśnił, dopóki informacje nie zostaną zweryfikowane, nie ujawnia żadnych szczegółów, aby nie tworzyć negatywnych emocji.

Łukasz Sikora, szef marketingu w rzeszowskim Porcie, uważa, że CBA mogło zainteresować się lotniskiem ze względu na rozmiar inwestycji. Od 2009 roku wydatki na ten cel przekroczyły już 400 mln zł. Zdaniem Sikory wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z prawem.
Więcej... http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,...e__Sprawdza_m_in__terminal.html#ixzz29TK6s0p2

·
Registered
808 Posts
O lol, tego się nie spodziewałem :p
"Ze względu na rozmiar inwestycji", heheh te 400 mln to wygląda marnie przy autostradowych sumach. Mam nadzieję, kontrola nie wykaże żadnych nieprawidłowości.

·
orendż dżus jabłkowy
8,378 Posts
Discussion Starter · #814 · (Edited)
Fotki terminala pojawiły się na Bryla.pl
Lotnisko oddalone 10 km od centrum Rzeszowa od kwietnia tego roku może chwalić się nowym terminalem. Obecnie jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Zdjęcia dzięki uprzejmości Thomasa Lewandovskiego

Budynek został zaprojektowany przez architektów z Agencji Projektowej Architektura APA Czech - Duliński - Wróbel z Krakowa

·
Registered
2,995 Posts
Rozdano "Unijne Perły Podkarpacia"
Szklane statuetki z niebieską gwiazdką odebrali przedstawiciele instytucji i firm, które realizowały inwestycje za unijne pieniądze. Spośród 70 projektów zgłoszonych do konkursu, wybrano 23, głosy internautów decydowały o zwycięstwie w każdej z pięciu kategorii.

Budowa nowego terminalu w porcie lotniczym Rzeszów - Jasionka - to unijna perła w dziedzinie infrastruktury, a rewitalizacja centrum Ropczyc - to perła wśród projektów dotyczących ochrony środowiska.

Relacja Jolanty Danak
http://www.radio.rzeszow.pl/aktualnoci-podkarpacie/item/22289-rozdano-unijne-perły-podkarpacia

·
orendż dżus jabłkowy
8,378 Posts
Discussion Starter · #818 ·
KRYSZTAŁOWA CEGŁA – KOLEJNE PRESTIŻOWE WYRÓŻNIENIE DLA TERMINALU W JASIONCE
Z przyjemnością informujemy, że w XII edycji międzynarodowego konkursu O Kryształową Cegłę - na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe w Lublinie, w kategorii „Obiekty Użyteczności Publicznej” zwyciężył nowy terminal pasażerski w Porcie Lotniczym „Rzeszów-Jasionka”, zaprojektowany przez biuro projektowe APA CZECH-DULIŃSKI-WRÓBEL, Agencja Projektowa „Architektura” Sp. z o.o., a wybudowany przez firmę Skanska SA.

Jak podkreślają organizatorzy, konkurs jest największym, najbardziej reprezentatywnym i najszerszym przeglądem inwestycji budowlanych w przygranicznych regionach po obu stronach wschodniej granicy UE „na szlaku Słońca i Śniegu”, a statuetka Kryształowej Cegły jest najbardziej prestiżowym trofeum dla autorów najlepszych inwestycji budowlanych. Należy też podkreślić międzynarodowy i międzyregionalny aspekt „Kryształowej Cegły”, który jest zgodny z polityką Wspólnoty Europejskiej. W jedenastu dotychczasowych edycjach konkursu zgłoszono bowiem ponad 600 inwestycji budowlanych z terenu województw: Lubelskiego, Podlaskiego, Podkarpackiego, Warmińsko - Mazurskiego, a także ze Lwowa i Obwodu Lwowskiego, Łucka i Obwodu Wołyńskiego oraz z Białorusi, Litwy, Łotwy i Słowacji. Z roku na rok rośnie też liczba uczestników, nie wahających się poddać swoje osiągnięcia międzynarodowej próbie i krytyce. Otrzymane Kryształowe Cegły i Wyróżnienia wystawiają im najwyższe rekomendacje. Patronat nad kategorią przyjął Andrzej Janusiewicz, Główny Inspektor Ochrony Środowiska. Wręczenie prestiżowych nagród i wyróżnień tegorocznej edycji nastąpiło podczas Uroczystej Gali, która odbyła się w ub. tygodniu w Lublinie.

- Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że jedna z naszych najważniejszych inwestycji nie tylko spełnia oczekiwania pasażerów co do komfortu obsługi, ale także znajduje uznanie wśród ekspertów, którzy oceniają projekty kierując się zupełnie innymi kryteriami, jak np. względy architektoniczne czy technologia wykonania – podkreślił Stanisław Nowak, prezes Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”, który osobiście odbierał Kryształową Cegłę w trakcie uroczystego finału konkursu.
rzeszowairport.pl

Znalazłem w sieci "dokumentacje projektową" dla budowanej drogi kołowania i szybkiego zejścia

źródło: http://www.bbks-projekt.pl

Opis zadania projektowego

Rozbudowa i modernizacja równoległej drogi kołowania oraz budowa dróg szybkiego zejścia w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka jest realizowana w kontrakcie „zaprojektuj-zbuduj”. BBKS-Projekt Sp. z o.o., jako partner Generalnego Wykonawcy, odpowiadał za część projektową kontraktu. W ramach prac projektowych zaprojektowano równoległą drogę kołowania o długości 3 000 m, trzy prostopadłe drogi kołowania o długości – 182,5 m, 205 m i 510 m, oraz dwie drogi kołowania szybkiego zejścia o długości 375 i 400 m. Drogi odpowiadają standardom ICAO dla samolotów kodu E. Zaprojektowano betonową nawierzchnię dróg kołowania oraz obustronne bitumiczne pobocza, podstawowa szerokość dróg kołowania wynosi 23 m, a szerokość poboczy 10,5 m. W ramach kontraktu zaprojektowano także towarzyszącą infrastrukturę techniczną lotniska, w tym m.in. oświetlenie nawigacyjne odpowiadające kategorii II ILS, kanalizację deszczową wraz ze zbiornikami retencyjnymi, sieci elektryczne i telekomunikacyjne oraz przebudowę kolizyjnych sieci.

Zakres głównych prac projektowych

• Prace geodezyjne
• Dokumentacja geotechniczna
• Projekt branż: drogowo-lotniskowej, oświetlenie nawigacyjne dla kategorii II ILS, odwodnienie wraz ze zbiornikami retencyjnymi i pompowniami wód deszczowych, sieci elektryczne, telekomunikacyjne , wodociągowe, przebudowa kolizyjnych sieci, projekt oznakowania oraz projekt organizacji ruchu na czas prowadzenia robót budowlanych
• Specyfikacje techniczne
• Przedmiary robót
• Kosztorys inwestorski

801 - 820 of 1137 Posts