SkyscraperCity Forum banner
821 - 840 of 1141 Posts

·
Registered
Joined
·
1,731 Posts
Fragment artykułu pochodzącego z http://www.ekonomia24.pl/artykul/706254,964286-Lotniskom-przybylo-pasazerow.html :

Rzeszowskie lotnisko będzie kontynuować budowę zaplecza technicznego, planuje modernizacje płyty postojowej, równoległej drogi kołowania i dróg szybkiego zejścia. – Przymierzamy się do modernizacji drogi startowej i oświetlenia nawigacyjnego - Łukasz Sikora, rzecznik lotniska.
Ktoś może wie coś więcej na ten temat i dlaczego planuje się remont obiektów, które całkiem niedawno powstały? Przecież nawet sam pas startowy ma chyba zaledwie 7 lat.
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Discussion Starter · #822 ·
Trochę to dziwne, ale zanim ogłoszą przetarg, i wejdą z pracami będzie już prawie 10 lat. Być może chcą zwiększyć jakieś parametry pasa, albo coś zaczęło pękać... W Modlinie robią to po 3m-c ;)
Była mowa o jakimś towarowym przewoźniku a do tego trzeba pasa 3200 na wszystkich kierunkach o odpowiedniej nośności, Pyrzowice taki teraz będą budować z możliwością rozbudowy do 3,6
 

·
Registered
Joined
·
2,995 Posts
Jasionka bezpieczna dla pasażerów. Śledczy: A co z 35 mln zł?

Nowa płyta postojowa w Jasionce (Fot. Krzysztof Koch / Agencja Gazeta)
Stan płyty postojowej, płyty do odladzania i drogi kołowania nie stwarza zagrożenia dla pasażerów lotniska w Jasionce - uznali biegli. Ale prokuratura i CBA wciąż tropią, czy na inwestycjach wartych ponad 35 mln zł nie doszło do przekrętu
Jaromir Rybczak, wiceszef Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, podkreśla, że opinia biegłych jest częściowa. - Priorytetem było ustalenie jak najszybciej, czy inwestycje nie stwarzają zagrożenia dla pasażerów - mówi Rybczak.
Bo śledztwo, które trwa od 27 kwietnia br., ma wykazać, czy władze lotniska właściwie wydały ponad 35 mln zł. Jest bowiem podejrzenie, że budowa płyty postojowej wraz z płytą do odladzania (oddane do użytku w lipcu 2011 r.) oraz droga kołowania (jej ukończenie planowane jest na przyszły rok) zostały wykonane niezgodnie z dokumentacją projektową.
Prokuratura dostała dokumenty w tej sprawie z innej prokuratury spoza rzeszowskiej apelacji, która prowadzi odrębne śledztwo. Rzeszowscy prokuratorzy nie zdradzają jednak, skąd konkretnie. Tłumaczą się dobrem postępowania.
Całościową opinię przygotowuje Instytut Badawczy Dróg i Mostów. - Istotą śledztwa jest podejrzenie niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości 35,716 mln zł - uzupełnia prokurator Rybczak.
Śledztwo do prowadzenia powierzono rzeszowskiej delegaturze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Agenci CBA już zażądali dokumentacji od władz lotniska odnośnie do wspomnianych inwestycji. - Materiały zostały przekazane. Oficjalnie nie zostaliśmy powiadomieni o jakichś nieprawidłowościach lub uchybieniach proceduralnych ani przez prokuraturę, ani CBA. O sprawie wiemy tylko z doniesień medialnych - mówi Łukasz Sikora, szef marketingu w spółce lotniskowej Rzeszów-Jasionka.
Podkreśla, że działania prokuratury i CBA nie utrudniają pracy lotniska, a pasażerowie mają gwarancję, że dotychczas przeprowadzone inwestycje są dla nich bezpieczne. Samego śledztwa Sikora nie chce jednak komentować. - Kontrolę traktujemy jako rutynową. Wszystko wskazuje na to, że jej efekty będą dla nas korzystne - twierdzi.
Co niby o tym świadczy? Tego już nie zdradza.
Cały tekst: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,...pasazerow__Sledczy__A_co_z.html#ixzz2GMdRa2G8
 

·
It is very important
Joined
·
1,458 Posts
^^ To u Was jest aż tyle firm wypożyczających samochody? Ma to rację bytu?
Niestety z przykrością stwierdzę, że to ma rację bytu i popytu. Mimo, że Podkarpacie jak na 7-me województwo pod względem inwestycji, 9 pod względem ilości populacji ludzkiej i tylko o 50 000 ustępuje lubelskiemu, a pod względem bezrobocia na 12, to posiada duży ruch businessowy. Podam przykład: 18 października 2012r. służbowo udałem się lotem LO 3805 do Rzeszowa i podczas odbioru autka, pan z "He**za" powiedział, że to ostatnie autko i dobrze że rezerwowałem wcześniej, bo klientów jest więcej chętnych, a żaden z pozostałych agentów nie ma już nic wolnego w tym dniu :eek:hno:
 

·
It is very important
Joined
·
1,458 Posts
^^Ale dlaczego "z przykrością"? To chyba dobrze, że biznes się kręci, są chętni.
Wszystkich do komunikacji publicznej nie wsadzisz ;)
Tak tak, jak najbardziej na plus jak ruch w businessie :)
A "z przykrością" dla ludzi niedowierzających :lol:
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Discussion Starter · #838 ·
Polska Agencja Żeglugi powietrznej wybrała najkorzystniejsze oferty na wyposażenie stanowisk pracy dla kontrolerów lotów w nowej wieży na rzeszowskim lotnisku.
Konsole operacyjne dostarczy i zainstaluje kielecka firma Infover. Zadanie zostanie wykonane w 3 miesiące i będzie kosztowało 726 tys. zł. System radiokomunikacyjny i sprzęt teleinformatyczny zakupiono w firmie Wasko z Gliwic, która także zainstaluje to wyposażenie. Koszt – 987 tys. zł. Natomiast sprzęt teletransmisyjny dostarczy i zainstaluje firma Polixel z Warszawy. Będzie to kosztowało 515 tys. zł.
Całe wyposażenie rzeszowskiej wieży kontroli lotów będzie więc kosztowało 2 mln 228 tys. złotych. Nowe stanowiska pracy zostaną przekazane rzeszowskim kontrolerom na początku tegorocznego lata.
Super Nowości
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
Myślałem, że te hangary budują trochę bliżej terminalu. Na płycie jak zwykle burdel, "parkują" niczym auta w Rzeszowie. Po co mają linie na płycie? Nie mogą ich normalnie stawiać ...
 
821 - 840 of 1141 Posts
Top