Skyscraper City Forum banner
1081 - 1100 of 1138 Posts

·
It is very important
Joined
·
1,456 Posts
:clown: ładny... :naughty:

A ile - ma (centy)metrów ??
Jak widzę, to jeszcze nie jest ukończony ten maszt ośrodka radiokomunikacyjnego, obecnie ma 38 m. Brakuje jeszcze 5 m szpicy odgromowej z kołem na światła ostrzegające samoloty i śmigłowce przed przeszkodą. Całość ma mieć 43 metry (standard takich masztów).
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,379 Posts
Discussion Starter · #1,083 ·
Ależ dlaczego niewykonalne? Ja też z początku otwierałem oczy ze zdziwienia. Im więcej jednak czytam na temat funkcjonowania miast i badam jak funkcjonują zachodnioeuropejskie miasta, w których rewelacyjnie się żyje, tym bardziej jestem pewien, że nasza planistyka (a właściwie jej brak) zmierza w bardzo złym kierunku. Jest to problem generalny, który uniemożliwia prawidłowe szybsze bogacenie się Polaków i doganianie Zachodniej Europy w poziomie życia i wysokości zarobków. Według Ciebie mając tą wiedzę powinienem chwalić takie działania?
Mieszkałem 8lat w mieście na zachodzie europy i strefa ekonomiczna to strefa ekonomiczna. A zabudowy mieszkalnej wokół lotnisk się unika a jak już jest to robi się ogromne zapory/wały tłumiące hałas + odszkodowania a to kosztuje miliony. Może w książkach pełnych teorii fajnie się mieszka obok zakładu w którym teoretycznie się pracuje a tym bardziej lotniska.
Owszem nic nie stoi na przeszkodzie aby w pobliżu tych stref powstawały osiedla, ale Ty się zastanawiasz nad miksowaniem tych funkcji.
 

·
Nadszedł czas Wolności
Joined
·
3,042 Posts
Idziesz w złym kierunku. Moje pytanie brzmiało:
To kto z tego będzie korzystał? Znowu hektary parkingów i wielkie reklamy po całym mieście, by ktokolwiek chociaż tu zajrzał?
Moim zdaniem mieszkaniówka poza miastem to nie jest dobry kierunek. Dla mnie po prostu jest dziwne, że ktoś tam chce inwestować w szpitale (w Rudnej Małej jest całkiem blisko), jak to nie ma być dla lokalnych mieszkańców. Okoliczne wsie to przecież zbyt mało klientów. Ciekawe co tam jeszcze planują upchnąć? Przecież ten teren był przewidziany na konkretny cel (strefa przemysłowa), czyż nie?

Czemu w jednym zdaniu piszesz, że lokowanie mieszkaniówki wokół lotniska to zły pomysł, a w drugim zdaniu nie widzisz nic przeciwko budowie osiedli w sąsiedztwie? ;)
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,379 Posts
Discussion Starter · #1,085 ·
^^ było też pytanie odnośnie braku mieszkaniówki ;)
Chodzi o osiedla i o domy w jakimś tam pobliżu strefy, de facto już one istnieją, a nie że w samej strefie lub za płotem tej strefy, myślę że egzystować bezpośrednio nie da rady ale jakoś współgrać na pewien dystans już tak, po prostu trzeba to zaplanować
Myślę że cały pomysł większego wachlarza inwestycji niż tylko ten hotel to taka gadanina na potrzeby gazety, będą konkrety się zobaczy.
 

·
Registered
Joined
·
881 Posts
Info z lotniskowego FB :

Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka

Waimea Holding S.A. jeszcze w tym roku planuje rozpoczęcie realizacji inwestycji Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka. Nowoczesny terminal multimodalny będzie stanowił integralną część infrastruktury Portu Lotniczego "Rzeszów-Jasionka" będąc najnowocześniejszą jednostką operacyjną na Podkarpaciu. Terminal cargo spełniający najwyższe światowe standardy i zapewni kompleksową obsługę frachtu lotniczego.
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,379 Posts
Discussion Starter · #1,087 ·
Dobrze że prywatny inwestor

W Jasionce powstanie nowoczesny terminal cargo
Jeszcze w tym roku w podrzeszowskiej Jasionce rozpocznie się budowa multimodalnego terminalu cargo. To kolejny krok do uruchomienia połączeń cargo z Rzeszowa do Miami.
Wizualizacja Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka

Za budowę terminala towarowego odpowiada Waimea Holding, który specjalizuje się w budowie kompleksów logistycznych. W Jasionce, w sąsiedztwie lotniska, powstanie Waimea Cargo Terminal. Obiekt będzie najnowocześniejszą jednostką operacyjną na Podkarpaciu i ma zapewnić kompleksową obsługę frachtu lotniczego.

Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka będzie miał prawie 5,5 tys. m kw. o powierzchni. Powstanie na 2-hektarowej działce. Terminal będzie położony przy drodze dojazdowej do lotniska w Jasionce.

Droga wojewódzka nr 869 (Jasionka-Rudna Mała) do końca br. ma zostać rozbudowana tak, że będzie biegła równolegle do autostrady A4 i połączy węzeł Rzeszów Zachód i węzeł Jasionka. To umożliwi łatwiejszy dojazd z A4 i S19 do lotniska.

Chłodnie i mroźnie

Multimodalny obiekt Waimea Cargo Terminal będzie spełniał wszystkie wymagania niezbędne do organizacji przeładunku. Termin będzie obsługiwał wszystkie rodzaje towarów, w tym także przesyłki niebezpieczne, wartościowe, łatwopsująco oraz o nietypowych gabarytach.

Magazyn cargo wyposażony zostanie w nowoczesny sprzęt, w tym urządzenie rentgenowskie do kontroli bezpieczeństwa przesyłek. Na terenie obiektu będzie obsługa przesyłek lotniczych, ale w przyszłości zajmie się także przeładunkiem na transport kolejowy,

– Obiekt będzie posiadał także chłodnie i mroźnie, specjalne wyposażone magazyny przeznaczone do przechowywania produktów spożywczych. W budynku będą funkcjonowały także wysokiej klasy klimatyzowane pomieszczenia biurowe dla potrzeb spedytorów, agencji celnych i urzędów celnych – poinformował Łukasz Sikora, rzecznik prasowy Portu Lotniczego w Jasionce.

Na przełomie roku 2015 i 2016 ma się rozpocząć budowa terminala. Wcześniej zostanie wybrany generalny wykonawca inwestycji.

Jedyne w Polsce takie centrum

Budowa terminala cargo w Jasionce to nie jedyna inwestycja Waimea Holding na Podkarpaciu. Spółka w sierpniu rozpoczęła także budowę pierwszej hali w ramach projektu Waimea Logistic Park Korczowa. Powstaje on w miejscowości Młyny – 3 km od polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Korczowej.

To będzie pierwsze w Polsce centrum obsługi kierowców TIR-ów wraz budynkami magazynowo-produkcyjnymi i biurowo-socjalnymi.

Trzy budynki o łącznej powierzchni 50 tys. m kw. z placami manewrowymi i parkingami zajmą 12-hektarową działkę. Wszystkie budynki będą wyposażone w nowoczesne rozwiązania techniczne. Zapewnią warunki do wysokiego składowania oraz magazynowania produktów spożywczych w temperaturach od 6 do -25 stopni C.

Docelowo na terenie parku będą funkcjonowały agencje celne i spedycyjne, punkty odprawy celnej oraz kantor wymiany walut. W pierwszym etapie inwestycji powstanie nowoczesny terminal przeładunkowy wraz z centrum obsługi kierowców TIR.

2 tys. miejsc pracy

Na terenie Waimea Logistic Park Korczowa będzie obszerny plac manewrowy, monitorowany parking dla samochodów ciężarowych, miejsca postojowe dla samochodów osobowych, zaplecze socjalne dla kierowców wraz z kantyną. Planowany jest serwis i pomoc techniczna dla ciężarówek.

Pierwsza hala o powierzchni ponad 7 tys. m kw. ma być otwarta w pierwszym kwartale przyszłego roku. Pierwszy etap inwestycji ma kosztować 26 mln zł, całość 110 mln zł. Pracę na terenie obiektu docelowo można znaleźć nawet 2 tys. osób.

Przez granicę w Korczowej codziennie przejeżdża ponad 450 ciężarówek.
rzeszow-news.pl
 

·
Registered
Joined
·
75 Posts
Ciekawy wątek w pasażer com oraz budujące komentarze w dziale przegląd prasy do wywiadu z wiceprezydentem Rzeszowa panem Ustrobińskim pt rozwój regionu dzięki lotnisku 28.10 2015 ... pyt. jak wypadają inne kierunki odp. Frankfurt, Warszawa, Oslo, Paryż, Rzym, Barcelona cieszą się dużym powodzeniem.... Wg bip Pan Ustrobiński odpowiada min. za wydział inwestycji, zarząd transportu i biuro rozwoju miasta
 

·
Registered
Joined
·
1,319 Posts
Porażająca wiedza p. Ustrobińskiego, najpierw wypadałoby aby zapoznał się z siatką połączeń, a później opowiadał bzdury o obłożeniu i wzrostach do Barcelony, Rzymu czy Paryża.
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,379 Posts
Discussion Starter · #1,090 ·
Certyfikat ULC dla Linetech

Przedsiębiorstwo Linetech uzyskało od Urzędu Lotnictwa Cywilnego certyfikację dwóch kolejnych nowoczesnych hangarów zlokalizowanych w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka.Obydwa obiekty – jako jedyne w Polsce – są wyposażone w specjalnie doki umożliwiające obsługę samolotów typu Boeing 787 Dreamliner czy Airbus A350. Nowo uruchomione hangary mają w pełni wyposażone warsztaty do napraw strukturalnych i kompozytowych, zaplecze biurowo-magazynowe i narzędzia niezbędne do prowadzenia najbardziej skomplikowanych przeglądów samolotów.

Nowe hangary w Rzeszowie, o łącznej powierzchni 9,8 tys. m2 są częścią drugiej bazy obsługi Linetech. Pierwsza znajduje się na lotnisku Katowice-Pyrzowice. Łączna powierzchnia wszystkich hangarów obsługowych, w Katowicach, Rzeszowie i Lublanie (Linetech przejmuje AAT, 2015-11-25), należących do Grupy Linetech to blisko 25 tys. m2.

Dwa nowo uruchomione hangary w podrzeszowskiej Jasionce to najnowocześniejsze w tej części Europy obiekty w branży obsługi i napraw samolotów. Hangar H1 jest ponadto największym budynkiem tego typu w Polsce. Za sprawą inwestycji Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka w hangary i ich wyposażenie możemy obsługiwać najnowocześniejsze samoloty szeroko- i wąskokadłubowe Airbusa, Boeinga, Bombardiera, czy Embraera. Dzięki naszemu rozbudowanemu zapleczu technicznemu jesteśmy w stanie obsługiwać jednocześnie nawet 13 samolotów kodu C (Boeing 737 NG czy Airbus A320). Rzeszowska baza Linetech ma już za sobą pierwszy przegląd Embraera 195. Masa jednego doku obsługowego w naszych nowych hangarach to 36 t. W wyposażeniu znajdziemy podnośniki do samolotów dostosowane do podnoszenia nawet największych samolotów pasażerskich w świecie, m.in. Airbusów A380 – mówi Piotr Kaczor, prezes zarządu Linetech.

Otwarcie hangarów na lotnisku Rzeszów-Jasionka pozwala nam dołączyć do grona portów lotniczych kojarzonych z działalnością obsługową samolotów. To z kolei uatrakcyjni naszą ofertę, zwiększy liczbę połączeń i przyciągnie kolejne inwestycje – dodaje Zbigniew Halat, wiceprezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.
No to czekam na te drimki i a350
 

·
Registered
Joined
·
1,793 Posts
Jak tam się wtedy dojeżdżało? (droga jest wzdłuż zaoranego?)
 

·
Registered
Joined
·
7,878 Posts
Jak tam się wtedy dojeżdżało? (droga jest wzdłuż zaoranego?)
Tak. :)
Przebieg prawie do lotniska nie zmienił się do tej pory. Oczywiści wjazdy pod terminale (stary i nowy) były przebudowywane.

Jeszcze taka refleksja. Patrząc na zdjęcie sądzę, że zostało zrobione obiektywem szerokokątnym, stąd trochę przesadnie wyeksponowana płyta postojowa - jej wielkość - w stosunku do wielkości dalej położonych budynków. Ale to tylko moje wrażenie.
 

·
Banned
Joined
·
646 Posts
Wokół Rzeszowa powstanie Podmiejska Kolej Aglomeracyjna

będą ciskać na lotnisko pociągiem

W ramach projektu planowanych jest m.in. zakup 12 sztuk nowoczesnego taboru oraz budowa zaplecza technicznego dla pojazdów szynowych. Powstanie także 14 nowych przystanków, a stare przystanki i stacje zostaną wyremontowane. Projekt zakłada również wybudowanie nowej linii kolejowej z Rzeszowa do Jasionki, gdzie znajduje się lotnisko.
http://wiadomosci.onet.pl/rzeszow/wokol-rzeszowa-powstanie-podmiejska-kolej-aglomeracyjna/z6624x
 

·
driver&rider&hiker
Joined
·
1,398 Posts
1081 - 1100 of 1138 Posts
Top