SkyscraperCity Forum banner
1121 - 1140 of 1141 Posts

·
Moderator
Joined
·
82,606 Posts
Jasionka - Nowy robot pirotechniczny na rzeszowskim lotnisku
PAP - Biznes


3.01.2018, Rzeszów/Jasionka (PAP) - Robot pirotechniczny umożliwiający bezpiecznie rozpoznanie niebezpiecznego przedmiotu, jego wywiezienie lub neutralizację na miejscu został w środę przekazany Bieszczadzkiemu Oddziałowi Straży Granicznej w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka.
Robota kupił wojewoda podkarpacki za ponad 1 mln zł.
całość :https://stooq.pl/n/?f=1213511&c=1&p=4+22
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Discussion Starter · #1,123 ·
Pociągiem dojedziemy na lotnisko w Jasionce
Teraz szynobusy jeżdżą przez Miłocin i Zaczernie w kierunku Tarnobrzega, a po wybudowaniu 5-kilometrowego łącznika, autobusy szynowe po dojechaniu do Zaczernia, pojadą w kierunku lotniska w Jasionce.

Za trzy lata gotowa będzie nowa linia kolejowa.
W 2021 roku na nowej 5-kilometrowej linii kolejowej do Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka pojawią się pierwsze szynobusy. Taka inwestycja będzie kosztować 200 mln zł. Gotowy jest już projekt budowy Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej, w ramach którego zostanie uruchomione takie połączenie.
Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna zakłada wykorzystanie już istniejących linii kolejowych. Według wstępnych założeń, nowa linia obejmie następujące miejscowości: Rzeszów – Dębica, Rzeszów – Przeworsk, Rzeszów – Kolbuszowa, Rzeszów – Strzyżów i Rzeszów – Port Lotniczy Jasionka.
- Pociągi na nowej linii będą kursować w godzinach szczytu komunikacyjnego co 30 minut, poza szczytem co 60 minut, a w dni wolne od pracy co 120 minut – informuje Zbigniew Kozak, dyrektor Departamentu Dróg i Publicznego Transportu Zbiorowego.
Długość łącznika kolejowego do Jasionki wyniesie ok. 5 km. Przystanek kolejowy dla pasażerów samolotów planowany jest w okolicach Parku Naukowo-Technologicznego. Zgodnie ze studium wykonalności zakłada się, że na tej linii do lotniska będą jeździć jedno- i dwuczłonowe szynobusy.
W związku z uruchomieniem nowej linii kolejowej zaplanowano budowę i przebudowę dróg dojazdowych i parkingów w systemie park&drive oraz chodników i stojaków na rowery.
Super Nowości
 

·
Registered
Joined
·
47 Posts
Długość łącznika kolejowego do Jasionki wyniesie ok. 5 km. Przystanek kolejowy dla pasażerów samolotów planowany jest w okolicach Parku Naukowo-Technologicznego. \\
Czyli co dalej na piechotę? 600 metrów? Po raz kolejny śmierdzi to prowizorką. Jak dla mnie ta kolejka powinna jechać dalej, nawet do BorgWarnera. Czy nawet pomyśleć o zrobieniu pętli wokół strefy w Jasionce. Coś jak tramwaj.
 

·
Registered
Joined
·
1,899 Posts
Pisula: Centrum serwisowe koło Rzeszowa - jedna z największych zagranicznych inwestycji w br.

- To będzie jedna z największych zagranicznych inwestycji w tym roku. Jej wartość to ok. 700 mln zł - powiedział w środę prezes PAIH Tomasz Pisula. Dodał, że wspólne przedsięwzięcie Lufthansa Technik oraz MTU Aero Engines będzie jedną z najnowocześniejszych firm w branży lotniczej w Europie.

Lufthansa Technik inwestuje na Podkarpaciu. Fot. Alex Grimm /Getty Images/Flash Press Media

- Inwestycja jest jednym z efektów rozmów, które odbyły się na ubiegłorocznych targach Hannover Messe - wskazał szef PAIH podczas środowego spotkania z dziennikarzami nt. tegorocznych targów Hannover Messe. Dodał, że ta "gigantyczna inwestycja" powstanie w województwie podkarpackim, w Gminie Trzebownisko.

- Powstanie jedno z najnowocześniejszych centrów serwisowych dla firmy Lufthansa i MTU. Czas działania centrum, które powstanie, to co najmniej 35 lat. Praca dla ok. 1 tys. osób - przede wszystkim inżynierów - mówił Pisula. Dodał, że jest to centrum serwisowe "o charakterze globalnym".

Jak podkreślił szef PAIH, chodzi o inwestycję technologiczną "z olbrzymim zapotrzebowaniem na wykwalifikowaną siłę roboczą". - Też bardzo wartościowa. Suma nakładów inwestycyjnych wyniesie ok. 700 mln zł - zaznaczył. Dodał, że początek budowy planowany jest na maj.

Jak wyjaśnił Pisula, do pozyskania tej inwestycji "przyczynił się zespół premiera Morawieckiego z ówczesnego Ministerstwa Rozwoju, urząd marszałkowski województwa podkarpackiego, Lufthansa, MTU, PAIH". - O tej inwestycji więcej usłyszymy w nadchodzących miesiącach - zaznaczył.

Jak informowała w marcu spółka EME Aero (Engine Maintenance Europe), która jest przedsięwzięciem joint venture Lufthansa Technik AG oraz MTU Aero Engines AG, rozpoczęcie działalności zakładu planowane jest na rok 2020. Roczna wydajność centrum ma wynieść "ponad 400 wizyt serwisowych silników z serii PW1000G, napędzających rodzinę samolotów Airbus A320neo i inne samoloty pasażerskie". W marcu, jak wskazano, spółka zakupiła prawie 17 ha gruntu pod budowę zakładu na terenie Gminy Trzebownisko, w miejscowości Jasionka.

Nowa inwestycja planowana jest w sąsiedztwie innych podmiotów z branż technologicznych. Według zapowiedzi pracę znajdą w niej zarówno mechanicy silników lotniczych (Aviation Mechanics), technolodzy, osoby poświadczające - certyfikujące (Certifying Staff) oraz inspektorzy badań nieniszczących (Non Destructive Testing Personnel). Poszukiwany będzie także personel administracyjny. "Powstanie takiego podmiotu to także rozwój szerokiej sieci małych i średnich firm - kooperantów, które będą współpracowały z EME Aero jako podwykonawcy" - wskazała firma w komunikacie.
źródło
 

·
Registered
Joined
·
2,415 Posts
Nie ma to jak pozwolić gimnazjalistom na pisanie notatek prasowych.
W tytule Split i Burgas ale nic o samych lotach do tych miast.
Wymieniono Gdańsk, Szczecin, Zadar.
Acha, do Newark to tez tajemnica.
Ale za to wiemy że Leniart proponuje tradycje kulinarne Chorwacji.

A, i zanim ktos mnie skieruje na Port Lotniczy Jasionka
tam też tych kierunków nie ma (Newark jest)
 

·
Registered
Joined
·
6,355 Posts
Zagranicznie kierunki LOTu z RZE w sezonie letnim:
Nowy Jork/Newark raz w tygodniu, wyloty w poniedziałki od 7 czerwca a ostatni 27 września 2021
1559377


Burgas raz w tygodniu w środy w okresie od 23 czerwca do 8 września 2021
1559381


Zadar raz w tygodniu w soboty w okresie od 19 czerwca do 11 września 2021
1559384


Split raz w tygodniu w niedziele w okresie od 27 czerwca do 12 września 2021
1559385
 

·
Registered
Joined
·
6,858 Posts
Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie z dnia 20 grudnia 2021 r., znak WOOŚ.420.17.7.2021.NH.14, w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Przebudowa drogi startowej na odcinku 0+700 do 2+500 (1800 mb) wraz z infrastrukturą towarzyszącą”, na terenie Portu Lotniczego „Rzeszów - Jasionka” Sp. z o.o.
 
  • Like
Reactions: Hipolit

·
Registered
Joined
·
15,045 Posts
7 kwietnia 2022 r. Komisja Europejska przyznała pierwsze granty z nowego CEF. Komitet Koordynacyjny CEF Transport zatwierdził rekomendację Komisji Europejskiej na przyznanie dofinansowania dla wybranych projektów dotyczących mobilności wojskowej oraz infrastruktury paliw alternatywnych.

Dofinansowanie z instrumentu Łącząc Europę przyznano sześciu polskim projektom.

W obszarze tematycznym "Dostosowanie sieci TEN-T do podwójnego cywilno-wojskowego zastosowania (dual use) w ramach mobilności wojskowej (tzw. Military Mobility)” dofinansowanie uzyskały następujące projekty:
  • Wzmocnienie obiektów mostowych WA39 i MA52 na koncesyjnej autostradzie A2;
  • Budowa II etapu równoległej drogi kołowania oraz I etap przebudowy drogi startowej na odcinku 700 mb w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka wraz z infrastrukturą techniczną;
  • Etap II przebudowy drogi startowej na odcinku 1800 mb w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka wraz z infrastrukturą techniczną;
  • Wykonanie systemu naziemnego oświetlenia nawigacyjnego CAT II na Lotnisku Szczecin Goleniów wraz z infrastrukturą towarzyszącą;
  • Zwiększenie możliwości operacyjnych części lotniczej lotniska pod potrzeby operacji wojskowych w Porcie Lotniczym Wrocław S.A.
 
1121 - 1140 of 1141 Posts
Top