SkyscraperCity Forum banner
161 - 180 of 1141 Posts

·
Registered
342 Posts
Bardzo fajnie to zaczyna wygladac!:) Tempo prac imponuje, a bedzie jeszcze ciekawiej kiedy dach zaczna montowac. Po zakonczeniu budowy terminala, oby lotnisko potrafilo dogadac sie z przewoznikami aby uruchomic nowe polaczenia, oraz przyciagnac pax-ow nie tylko z Podkarpacia, ale i rowniez ze Slowacji oraz Ukrainy. Oby Jasionka umiala skutecznie odbierac i przyciagac pasazerow ze Lwowa, ktory moze byc najblizsza konkurencja Rzeszowa.
Uważam że lotnisko we Lwowie nie będzie żadną konkurencją

·
Registered
543 Posts
Dlatego, że Ukraina nie jest w UE i stanie kilka godzin w kolejce na granicy nie zachęca, oczywiście tak jak Ukraińcy latają z RZE to i być może Polacy będą latali ze Lwowa, ale nie będzie to jakaś znacząca liczba pax. Pamiętać należy, że minimalnie, ale jednak od Rzeszowa Lwów jest oddalony bardziej niż Kraków.

·
Registered
342 Posts
A także przez jakość świadczonych usług, lotnisko w Rzeszowie i ogólnie porty lotnicze w całej Polsce rozwija się szybko, z tego co się orientuje to oprócz budowy nowego terminala na lotnisku we Lwowie nie będzie jakiś większych inwestycji, natomiast w Rzeszowie mają ambitne plany a do tego należy dodać dobrą lokalizację blisko A4 po oddaniu nowego terminalu można sądzić że przewoźnicy pokuszą się na zwiększenie swojej obecność w tamtej okolicy, i za jakieś 5 lat liczba połączeń w Rzeszowie będzie większa niż we Lwowie :)

·
Banned
3,234 Posts
A we Lwowie też nowego terminala czasami nie budują?
Budują, budują.
Lotnisko we Lwowie raczej polaków nie przyciągnie - stanie kilka godzin na granicy mija się z celem. Jedynie mniej ukraińców bedzie latac z Jasionki.
Raz leciałem z RZE do Egiptu to leciało z nami 4 ukraińców, to samo do East Midlands - wracałem to słyszałem 2 paxów z ukrainy i słowaków.

·
orendż dżus jabłkowy
8,382 Posts
Discussion Starter · #168 ·
Szczególnie rzuca się do uszu to slovenskoje.Po plajcie Skyeurope, port w Koszycach podupadł, a był moment że odprawiał prawie dwukrotnie więcej pax niż Rzeszów, teraz duża cześć pax przeniosła się właśnie do Rzeszowa.

·
Registered
2,213 Posts
nie bylem na tym lotnisku chyba ze 3 lata i widze za ladnie chlopaki jada z koksem! ma ktos moze aktualna wizualizacje jak to ma wszystko wygladac bo dokopalem sie tylko do jakiegos slabego renderu?

·
Banned
3,234 Posts
E tam - tylko się wydaję - może ogromny nie jest ale porównaj sobie z budynkiem PPL (tym pierwszym białym na ostatniej fotce) Terminal spokojnie wystarczy na najblizsze ladnych parę lat - a jeśli za 4-5 lat będzie za ciasny - b.łatwo można go rozbudować. Ja bym się martwił o parking który wkrótce może okazać się zbyt mały.

·
Banned
3,234 Posts
Jedna z dwóch konstrukcji korytarza prowadzącego do rękawa :) Bogato :D

Foto oczywiście : Gregor

I jeszcze plan organizacyjny przy dwóch rękawach - fajnie, że jednocześnie mogą stanąć 2 samoloty kodu E (747, 777 itd)

161 - 180 of 1141 Posts