Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 27 Posts

·
Registered
Joined
·
1 Posts
Discussion Starter · #1 ·
ST 55 będzie nową wizytówką miasta Rzeszowa. Budynek wyróżniać będzie nowoczesny design inspirowany światowej klasy inwestycjami i wysoki poziom wykończenia, świetna lokalizacja oraz funkcjonalność mieszkań. Oprócz tego, zadbamy o rozrywkę i atrakcje sportowe, a także stan zdrowia każdego mieszkańca naszej nowej inwestycji.

W budynku znajdować się będzie 98 ekskluzywnych mieszkań o zróżnicowanym metrażu od 33m2 do 123m2 oraz 4 lokale usługowe zlokalizowane na 1 i 2 piętrze, natomiast na parterze znajdować się będzie garaż.

17 piętrowy budynek będzie miał wysokość 60m, z wyższych pięter rozpościerać się będzie piękna panorama Rzeszowa i okolic. Na inwestycji zostanie zrealizowana 60m ściana zieleni, która będzie pełniła funkcję naturalnego filtra powietrza.

Inwestycja zostanie zlokalizowana przy skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Paderewskiego, dzięki czemu zapewniony będzie sprawny dojazd do centrum miasta oraz do węzła autostrady A4. Budynek zapewniony będzie miał bezpośredni wjazd na aleję Armii Krajowej, dzięki czemu mieszkańcy nie doświadczą problemu korków na ulicach dojazdowych.

Na terenie inwestycji znajdować się będzie letnie kino plenerowe, plac zabaw oraz stacja naprawy rowerów.

Bliska okolica oferuje wszystko co potrzebne do codziennego życia: sklepy, park i tereny zielone, apteki, poczta czy lokale usługowe i biurowe.

 

·
karzio
Joined
·
605 Posts
W najbliższym czasie deweloper Szklane Tarasy rusza z budową nowej inwestycji – tym razem wyjątkowego wieżowca ST 55, który powstanie przy ulicy Armii Krajowej.
Od samego początku nowa inwestycja ST 55 dewelopera Szklane Tarasy cieszy się popularnością wśród osób, poszukujących mieszkanie nie w standardowym „blokowisku” – każdy chce zamieszkać w „nowej wizytówce Rzeszowa”. „Mieszkań zostaje coraz mniej, - mówi Maria Fijałkiewicz z działu sprzedaży dewelopera. W pierwszym tygodniu sprzedaży zostało zarezerwowanych więcej niż 60% mieszkań”. Powodem takiego zainteresowania jest niezwykły design budynku oraz lokalizacja. Mieszkańcy ST 55 nie będą stali w męczących korkach – wyjazd z budynku będzie bezpośrednio połączony z ulicą Armii Krajowej. Dodatkowym atutem jest niestandardowe zagospodarowanie terenu: kino plenerowe oraz żywa oddychająca ściana będą cieszyć przyszłych mieszkańców wieżowca. W budynku znajdować się będzie 98 ekskluzywnych mieszkań o zróżnicowanym metrażu od 33m2 do 123 m2 oraz po 4 lokale usługowe zlokalizowane na 1 i 2 piętrze, natomiast na parterze znajdować się będzie garaż. Niepowtarzalna w skali regionu inwestycja zostanie zlokalizowana w dogodnej lokalizacji - przy skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Paderewskiego, dzięki czemu zapewniony będzie sprawny dojazd do centrum miasta oraz do węzła autostrady A4. Inwestycja będzie miała zapewniony bezpośredni wjazd na aleję Armii Krajowej, dzięki czemu mieszkańcy nie doświadczą problemu korków na ulicach dojazdowych. Bliska okolica oferuje wszystko co potrzebne do codziennego życia: sklepy, park, tereny zielone, apteki, poczta czy lokale usługowe i biurowe. 17 piętrowy budynek będzie miał wysokość 60m, z wyższych pięter rozpościerać się będzie piękna panorama Rzeszowa i okolic. Na terenie inwestycji znajdować się będzie 132 miejsca na parkingach naziemnych i podziemnych. Deweloper Szklane Tarasy dba o zieleń w przestrzeni publicznej – w zeszłym roku rozdali za darmo mieszkańcom Rzeszowa ponad 1000 sadzonek, tym samym podkreślając, że zieleń w mieście jest dla nich bardzo ważna. W nowej inwestycji ten aspekt też jest uwzględniony: „Bardzo nam zależy na środowisku dlatego tez na budynku powstanie oprócz powierzchni tradycyjnych w postaci trawników i klombów również powierzchnia pionowa - zielona ściana która będzie filtrować powietrze” - mówi Paweł Preisner, właściciel firmy deweloperskiej Szklane Tarasy. Jest to kolejna inwestycja i kolejny wieżowiec budowany przez dewelopera Szklane Tarasy Poprzednie zrealizowane inwestycje Szklanych Tarasów - ST Tower oraz ZIG ZAK House - wpisują się w mapę Rzeszowa jako niestandardowe dzieła architektoniczne, które zlokalizowane są w świetnych lokalizacjach. Inwestycja Strażacka IV etap jako jedyna w Rzeszowie ma fontannę zlokalizowaną w obrębie osiedla. Inwestycja ST55 skierowana jest do osób, które poszukują komfortowego mieszkania w dogodnej lokalizacji, ceniących nowoczesny design i przyjemne otoczenie.
Czytaj więcej: http://www.nowiny24.pl/artykuly-spo...zowiec-w-rzeszowie-inwestycja-st-55,13296128/
 

·
Registered
Joined
·
578 Posts
Stolica Podkarpacia będzie miała nową wizytówkę?

ST55, to nowy wieżowiec mieszkalny, który za sprawą spółki Szklane Tarasy powstanie w Rzeszowie. Budowa ruszy w najbliższych tygodniach.
Budynek powstanie u zbiegu ulic Paderewskiego i Armii Krajowej - jednej z głównych arterii miasta. Taka lokalizacja umożliwi przyszłym mieszkańcom łatwy dojazd do centrum miasta i węzła autostradowego. ST55 będzie miał 18 kondygnacji naziemnych i 60 metrów wysokości. Zaplanowano w nim 98 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach od 33 do 123 mkw. Deweloper postanowił parter przeznaczyć na miejsca postojowe, usługi pojawią się na pierwszym i drugim piętrze.

Ciekawym rozwiązaniem ma być 60 metrowa ściana zieleni, która będzie pełniła funkcję naturalnego filtra powietrza. W ramach inwestycji powstanie również plac zabaw, stacja narawy rowerów i kino plenerowe.

Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Blok Architekci. Deweloper planuje zakończyć budowę w grudniu 2019 r.
 

·
Registered
Joined
·
1,771 Posts
Urbanistycznie to będzie koszmarek, coś jak we Wrocławiu Sky Tower, oczywiście zachowując proporcje... Wszędzie niska zabudowa (wyłączając sąsiada) i taka wieża.
 

·
Registered
Joined
·
187 Posts

Zdjecie: pisul, inwestycje-rzeszow.pl

Smukła bryła się zapowiada, dość odważnie jak na rzeszowską architekturę. W mojej ocenie najciekawszy punktowiec w mieście pod tym względem będzie :) Wróćmy do dołu.. Betonowe przyziemie w parterze :eek:hno: Gdzie otwartość terenu z poziomu człowieka? Chociaż tyle, że wyniesie to przyszłych mieszkańców, i użytkowników kina plenerowego ponad poziom ruchliwej ulicy i za sam pomysł kina, zieleni na stropodachu +++ Zawsze mogła to być "czarna papa", deweloper widzę, uczy się na poprzednich inwestycjach ;)
Na plus zielona ściana z wizualizacji.. ciekawe czy to będą linki stal puszczone i "bluszcz" zostanie zostawiony sam sobie, a w efekcie nic nigdy nie wyrośnie. Czy jednak zrobią donice z nawadnianiem co kondygnacje, żeby rośliny mogły rosnąć. Trzymam kciuki, żeby to nie był pic na wodę z wizualizacji.
 

·
Registered
Joined
·
2,280 Posts
  • Like
Reactions: letowniak and martm
1 - 20 of 27 Posts
Top