Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 66 Posts

·
Registered
881 Posts
^^ Bardzo różny : Ja leciałem w marcu do Wawy było 50 pax a wracałem 6 kwietnia było 107 pax (E190)
Teraz w sezonie jest bardzo dobrze. Ostatnio brat leciał do wawy o 6 rano, samolot pełny w 75%. Popołudniowy zawsze pełny transferami z USA.

Parę statsów użytkowników z lotnictwo.net.pl :

Sobota 7.06 na przylocie Bomby z Wawy 27+1 (LO3805)
Na wylocie 77 osób (LO3806)

13.05 DHC4
LO3804 23 + 1
LO3807 78
Jeszcez statystyki za Czerwiec Rzym i Paryż :

CZERWIEC przylot/odlot

BVA - 88% / 78%
FCO - 70% / 68%
I wyniki całkowite za czerwiec :

Rzeszów VI - 59 296 PAX, wzrost o 2,92%
Bardzo dobry wynik, mimo wycięcia Sycylii, Barcelony czy Glasgow.

·
Registered
881 Posts
^^ W ogóle się nie sprzedawał? Dziwne bo 2 moich znajomych przyleciała do RZE w 'biznesie' ;) No to jednak coś się sprzedało :]

To nie był główny powód wycięcia RZE-JFK. Ok, biznes sprzedawał sie gorzej niż w WAW (to pewne) ale w tamtym czasie LOT zmienił strategie lotów long haul (zrobienie z WAW hubu i dowożenie ludzi z regionów) Przypomne, że KRK też skasowali.

A Rzeszów miał podobno lepsze obłożenie w sezonie niż KRK.

·
Registered
881 Posts
^^ Ja od początku byłem za budową lotniska w Lublinie. Podobnie z lotniskiem w Bstoku - które powinno powstać w ciągu najbliższych lat.

Niestety niektórzy patrzą tylko na swoje podwórko nie myśląc o rozwoju całego kraju.
Ruch w kraju będzie coraz większy - społeczeństwo będzie się bogacić (miejmy nadzieje :) ), ludzie będą więcej latać. Potencjał w naszym kraju jest jeszcze ogromny. Szczególnie w krajówkach.

·
Registered
881 Posts
Katarzyna Gaborec, rzecznik Ryanair'a zapowiedziała w rozmowie z Gazeta.pl dalszy rozwój połączeń krajowych w Polsce. W 2015 roku w rozkładzie powinny się znaleźć połączenia Modlina ze Szczecinem oraz z Rzeszowem.
Przypominamy, że od października 2014 połączenia Modlin - Wrocław oraz Modlin Gdańsk będą realizowane 2 razy dziennie.
- Obecny rozkład nie jest najlepszy i zdajemy sobie z tego sprawę. Dlatego od października dokładamy drugi lot, tak aby m.in. "biznes" mógł wybierać naszą ofertę - dodaje Gaborec.

Rzeczniczka Ryanair zwraca uwagę na rosnącą liczbę pasażerów korzystających z połączen krajowych z Modlina i zapowiada dalsze promocje na te połączenia:
- Pasażerów trzeba przekonać i przyzwyczaić do tego, że warto polecieć samolotem, mimo że wcześniej wybierali inny środek transportu. To widać zwłaszcza w połączeniach z Warszawą. Dajemy sobie jednak około dwóch lat, żeby trasy te zaczęły przynosić zyski. Wiemy, że potrzeba czasu m.in. na to, żeby ludzie przekonali się, że lotnisko w Modlinie jest dobrze skomunikowane ze stolicą i dojazd nie jest problemem.

http://www.modlinlotnisko.pl/#!Ryan...na/c23bw/21B74FBA-4840-4E6F-A691-E112F830599B
Hm ciekawe czy Modlin wypali, już teraz można polecieć LOTem za 250 zł w obie strony z bagażem i to praktycznie do centrum (Chopina).

Lepszy byłby Gdańsk (na początku sezonowo). Przydałaby się jakaś kampania reklamowa, wiele osób nie ma pojęcia, że Ryan lata po kraju.

1 - 20 of 66 Posts