Skyscraper City Forum banner
1 - 7 of 7 Posts

·
Registered
Joined
·
71 Posts
Dorzucę swoje trzy grosze, bo wydaje mi się, że loty za ocean jednak są opanowane przez osoby dla których dopłacenie 100-300 zł do biletu to nie kwestia "życia lub śmierci", jak to często bywa u wylatujących w kierunku Wielkiej Brytanii, gdzie różnica 50 zł na bilecie będzie determinowała do wybrania lotniska oddalonego o kilkaset kilometrów. Jednak ludzie pracujący w USA mają trochę inne podejście do kwestii finansowych aniżeli większość emigrantów zza kanału La Manche.
Nie wiem skad to spostrzezenie bo conajmniej 15 osob z mojej rodziny (wliczajac odwiedzajacych z Polski) i kumple ze Stalowki zawsze lataja z Rzeszowa i tylko raz sie zdecydowalem na Modlin bo trzeba bylo na szybko i oszczednosc £160 fuli byla bo dwie osoby ale juz nigdy wiecej nie zdecydowal bym sie na cos takiego i mysle ze wiekszosc wydaje ponad £50 wiecej by szybko sie dotargac z Rzeszowa na Stalowke. Dwa razy wybralem Lublin ale to tylko zawazyl brak lotow w tym dniu z Rzeszowa bo bilet byl tylko tanszy o £35 inaczej na pewno Rzeszow.
Polskie drogi na lini Rze Lub czy Wa wa nie sa na tyle dobre by ryzykowac czolowke na krajowce. Jesli beda tam wszedzie eski i tak max to bedzie Lublin ale bardziej zeby sie przejechac po nowych eskach.
 

·
Registered
Joined
·
71 Posts
Rzeszów: Podpisano list intencyjny w sprawie obsługi handligowej terminala cargo

Spółka Waimea Holding podpisała list intencyjny z zarządem lotniska w Rzeszowie w sprawie obsługi handlingowej powstającego w porcie terminala cargo. Obiekt zostanie oddany do użytku na przełomie marca/kwietnia przyszłego roku.
Zarządy obu spółek podpisały porozumienie, które jest kolejnym krokiem w procesie wyboru operatora terminala cargo na terenie prowadzonej obecnie inwestycji.

Sam obiekt ma liczyć 6800 mkw. i budowany jest na działce 2 ha. Atutem inwestycji jest położenie przy drodze wojewódzkiej nr 869, która po przebudowie umożliwi łatwą komunikację z autostradą A4 i drogą ekspresową S19.

Generalnym wykonawcą terminalu jest firma Trasko-Inwest. Obecnie na placu budowy trwają inwestycje ziemne, przygotowane zostały również fundamenty pod konstrukcję obiektu, na ukończeniu jest montaż konstrukcji stalowej.

Terminal cargo ma stanowić integralną część infrastruktury rzeszowskiego lotniska. Będą w nim obsługiwane wszystkie rodzaje towarów, w tym przesyłki niebezpieczne, wartościowe, łatwopalne oraz o nietypowych gabarytach.

Magazyn cargo będzie wyposażony w nowoczesny sprzęt, w tym – urządzenie rentgenowskie do kontroli bezpieczeństwa przesyłek. W przyszłości ma umożliwiać przeładunek na transport kolejowy.

W ubiegłym roku rzeszowskie lotnisko obsłużyło 4500 ton ładunków cargo, co dało wzrost na poziomie 250 proc. w stosunku do roku 2014. Nowy budynek przystosowany będzie do obsługi 25 tys. ton towarów. Początkowo, przy mniejszych przeładunkach, część hali będzie jednak przeznaczona na cele magazynowe.
 

·
Registered
Joined
·
71 Posts
Port Lotniczy Rzeszów siatka zimowa

Liczba połączeń: 10
Liczba przewoźników: 4

Z Jasionki w sezonie zimowym można polecieć do Warszawy, Paryża, Monachium, Londynu (Stansted i Luton), a także do Manchesteru, Bristolu, East Midlands i Dublina. Połączenia obsługują Ryanair, PLL LOT, Lufthansa i Adria Airways.

Od 2 września dostępne jest również połączenie do Berlina Schoenfeld, realizowane przez Ryanaira.

Z zimowego rozkładu zniknęły sezonowe połączenia na Korfu, a trasa do Oslo Rygge, ze względu na zamknięcie bazy Ryanair, została zawieszona.

http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/sezon-zimowy-w-polskich-portach-lotniczych-56087.html
 

·
Registered
Joined
·
71 Posts
Podkarpackie: Rusza inwestycja budowy drogi do lotniska

Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl podpisał umowę z wykonawcą na realizację drogi lotniskowej. Realizacją zadania zajmie się firma Skanska, a nowy korytarz transportowy połączy drogę ekspresową S19 z drogą krajową nr 9 i autostradą A4. Koszt przedsięwzięcia to ponad 53 mln zł.
Inwestycja to przede wszystkim zysk dla Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Dzięki niej powstanie droga, którą będzie można szybciej i łatwiej dotrzeć do lotniska i terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w jego pobliżu. Całe przedsięwzięcie jest realizowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. Wykonawcą będzie firma Skanska. Planowany termin zakończenia robót to czerwiec 2018 roku.

Ważne przedsięwzięcie

– To niezmiernie ważna inwestycja z punktu widzenia gospodarczego w naszym województwie, w szczególności, że realizowana w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis, Portu Lotniczego i Centrum Wystawienniczo-Kongresowego. Ma ona duże znaczenie związane z rozwojem województwa podkarpackiego. Pamiętam pierwszą kadencję samorządu województwa, kiedy podejmowano decyzję o budowie tej drogi, już wtedy wiadomo było, że musi ona podlegać rozbudowie – mówił marszałek dodając, że budowa drogi poprawi jakość komunikacji.

Będzie to droga wojewódzka. – Budujemy drogę, która obsługuje lotnisko, strefę naukową, przemysłową i tworzymy warunki do dalszego rozwoju regionu, zapewniając mobilność dla tego wszystkiego co tu się produkuje i co jest tu obsługiwane – komentował dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Piotr Miąso.

– To już kolejna inwestycja realizowana przez firmę SKANSKA w tym rejonie. Przypomnę, że rozbudowaliśmy płytę postojową, płytę do odladzania, terminal, a przede wszystkim byliśmy wykonawcą pierwszego etapu tej inwestycji – powiedział.

Inwestycja w etapach

Inwestycja została podzielona na cztery etapy. Podpisana umowa dotyczy dwóch etapów – I i III. Pierwszy dotyczy budowy odcinka liczącego 1,7 km, łączącego drogę ekspresową S19 (węzeł Jasionka) z byłą drogą krajową nr 19 (aktualnie droga wojewódzka nr 878). W ramach zadania planowana jest m.in. budowa mostu nad potokiem Świerkowiec oraz ronda wraz z rozbudową odcinków w kierunku północnym i południowym na byłej drodze wojewódzkiej nr 878.


Trzeci etap obejmie budowę drugiej jezdni drogi wojewódzkiej nr 869 na ponad 5-kilometrowym odcinku, od terenów w okolicach Aeroklubu Rzeszowskiego do drogi krajowej nr 9 w Rudnej Małej. Ponadto wzmocniona zostanie konstrukcja istniejącej jezdni. Przewidziana jest również budowa i przebudowa chodników i ścieżek rowerowych.

Droga wojewódzka nr 869 będzie posiadała przekrój uliczny, dwujezdniowy rozdzielony pasem dzielącym – każda jezdnia o szerokości 7 m z dwoma pasami ruchu po 3,5m. Inwestycja będzie obejmowała również: budowę skrzyżowań jednopoziomowych, dróg dojazdowych oraz budowę i przebudowę zjazdów.

IV etap został już zrealizowany, to węzeł na przecięciu drogi wojewódzkiej nr 869 z drogą krajową nr 9 w Rudnej Małej, który został już oddany do użytku. Natomiast II etap będzie realizowany niebawem. Jak podkreślano na briefingu w następnym roku zostanie ogłoszony przetarg na jego realizację, która będzie obejmowała budowę ronda na drodze wojewódzkiej nr 878, łączącego odcinki realizowane w etapach I i III.


http://www.rynekinfrastruktury.pl/m...wy-drogi-do-rzeszowskiego-lotniska-56625.html

Myślę że ważna informacja dla lotniska bo poprawi dostępność i uatrakcyjni ofertę dla firm chcących lokować swoje firmy w okolicach lotniska i jej strefy ekonomicznej
 

·
Registered
Joined
·
71 Posts
Jasionka: Umowa na wynajem powierzchni magazynowej w porcie podpisana

Umowa między zarządem lotniska w Jasionce a spółką Waimea Holding, dotycząca wynajmu powierzchni magazynowej w porcie, została podpisana. Waimea Holding odpowiada za budowę terminala cargo na lotnisku. Inwestycja zostanie oddana do użytku na przełomie marca/kwietnia 2017 roku.
Terminal cargo będzie liczyć 6800 mkw. i budowany jest na działce 2 ha. Atutem inwestycji jest położenie przy drodze wojewódzkiej nr 869, która po przebudowie umożliwi łatwą komunikację z autostradą A4 i drogą ekspresową S19.

Generalnym wykonawcą terminalu jest firma Trasko-Inwest. Terminal cargo ma stanowić integralną część infrastruktury rzeszowskiego lotniska. Będą w nim obsługiwane wszystkie rodzaje towarów, w tym przesyłki niebezpieczne, wartościowe, łatwopalne oraz o nietypowych gabarytach.

Magazyn cargo będzie wyposażony w nowoczesny sprzęt, w tym – urządzenie rentgenowskie do kontroli bezpieczeństwa przesyłek. W przyszłości ma umożliwiać przeładunek na transport kolejowy.

Koszt inwestycji to 25 mln zł. Otwarcie zaplanowano na przełom marca/kwietnia bieżącego roku.

W najbliższych dniach planowane jest również podpisane drugiej umowy na 2800 mkw. powierzchni logistycznej. Najemcą będzie firma z Rzeszowa, specjalizująca się w magazynowaniu i transporcie towarów dla przedsiębiorców na terenie kraju i za granicą.

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka w 2016 roku obsłużył 664 tys. pasażerów. To o 2,92 proc. więcej, niż w 2015 roku. Nie znamy jeszcze statystyk cargo za 2016 rok, ale w 2015 roku obsłużono tu 4500 ton ładunków, co dało wzrost na poziomie 250 proc. w stosunku do roku 2014.

http://www.rynekinfrastruktury.pl/m...hni-magazynowej-w-porcie-podpisana-57154.html
 
1 - 7 of 7 Posts
Top