SkyscraperCity Forum banner
1 - 6 of 6 Posts

·
Registered
Joined
·
2,459 Posts
Radni zgodzili się na dofinansowanie spółki lotniskowej
Radni wojewódzcy zgodzili się w poniedziałek na przekazanie spółce “Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka” majątku wartego 202 mln zł. W tym są nieruchomości za 169 mln zł, sprzęt o wartości 27 mln zł i 5 mln zł gotówki. Istniejąca od roku spółka nie prowadzi żadnej działalności i nie ma majątku. Jej udziałowcami są samorząd województwa podkarpackiego i Przedsiębiorstwo Państwowe “Porty Lotnicze”.

Nieoznacza to, iż cały zadeklarowany majątek od razu przejdzie do spółki lotniskowej. Wciąż nie ma zgody rady pracowniczej PPL na wniesienie majątku firmy jako aport. Nie ma też pewności, że Komisja Europejska zgodzi się, na wniesienie takich aportów - chodzi o przekroczenie limitów na pomoc publiczną.

źródło:ECHODNIA
Rada Pracownicza PPL to jeden z najbardziej anachronicznych organów jaki wogóle fukcjonuje w naszej gospodarce. Jest to organ działający wbrew i przeciw wszelkim inicjatywom niewarszawskim, więc Jasionka jeszcze długą chwilę może poczekać na szanowną decyzję lub jej brak wielce-szanownego warszawskiego gremium... :bash:
 
1 - 6 of 6 Posts
Top