SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 67 Posts

·
Registered
Joined
·
2,963 Posts
tu juz chyba tylko jakis duzy protest moze pomoc.
Nic tylko napisac skarge do Trybunalu Europejskiego w Strasburgu na skarge na PPL w sprawie hamowania celowego rozwoju lotniska. bo niedlugo bedzie tak, ze
rada pracownicza PPL rozwiaze umowe z Ryanair i nie bedzie to lotnisko a aeroklub pólmózgów warszawskich rodem z PPL.
 

·
Registered
Joined
·
2,963 Posts
Spoko, jesli te 100 mln zlotych PPL zmarnuje, to terminala pewnie bedziemy sie spodziewac dopiero PO 2013 roku...Bedzie taka sama sytuacja jak dzis na Okeciu.Lotnisko zacznie sie dusic az w koncu bedzie mialo to nieobliczalne skutki. Watpie zeby miasto Rzeszów wylozylo od reki 100 mln zlotych na Jasionke. A co do PPL to uwazam zeby zglosic ta sprawe do prokutatury - bo to jest glupota. Dojze ze T2 w Warszawie zamkniety, Balice nie majá ziemii na Terminal to Jasionka jeszcze sie nierozbudowuje z powodu niekompetencji urzedników.
 

·
Registered
Joined
·
2,963 Posts
Piczer, jak Ci sie zdaje - co by bylo, gdyby lotnisko w Jasionce od Wrzoda zwanego PPL przejelo Ryanair, ustanawiajac go 21 bazá tej taniej linii? Wedlug mnie najpierw duzo pieniedzy musialoby wlozyc w infrastrukture.
 

·
Registered
Joined
·
2,963 Posts
No dobra ale jak wiesz, RZE ma pas 3200 m długości a Boeingi tego typu ,,bardzo lubią" takie długie pasy. Więcej czasu na rozbieg ciężkiego samolotu. Problem z terminalem. B777 i B747 zabierają grubo ponad 200 pasażerów.
 

·
Registered
Joined
·
2,963 Posts
Z jednej strony wygoda - koniec przesiadek w WAW. Z drugiej Lufthansa zabiera LOT-owi pasażerów. Zobaczymy co z tego wyniknie. Mam pytanie: jakim samolotem lata LOT na Jasionke? Embraerami tez lata?
 

·
Registered
Joined
·
2,963 Posts
,,Trwają rozmowy z norweskim przewoźnikiem, który chce uruchomić połączenie z Jasionki do Paryża od czerwca 2010,,

Czyżby Nowegian? Ale znowu Norwegian nie ma bazy w Paryżu.SAS tak samo.
 

·
Registered
Joined
·
2,963 Posts
Do spółki lotniskowej coraz bliżej
km
2009-05-11, ostatnia aktualizacja 2009-05-11 18:11

Minister skarbu państwa zgodził się w poniedziałek na przekazanie majątku Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotniczego do spółki lotniskowej, która będzie zarządzać portem w Jasionce


- Wielomiesięczna praca nad utworzeniem spółki lotniskowej i przekazanie jej państwowego majątku dobiega tym samym końca - poinformował Zbigniew Rynasiewicz, poseł PO, szef sejmowej komisji infrastruktura.

Minister skarbu państwa Aleksander Grad zgodził się w poniedziałek, by majątek PPL-u (dotychczasowy zarządca podrzeszowskiego lotniska) o wartości około 160 mln zł został przekazany do spółki lotniskowej. Spółka została utworzona pod koniec 2007 r., ale do tej pory nie przejęła kontroli nad portem w Jasionce.

Większościowym udziałowcem spółki jest samorząd podkarpacki, który do spółki przekaże majątek szacowany na 170 mln zł. Drugim udziałowcem jest PPL. Poniedziałkowa decyzja szefa resortu skarbu państwa otwiera drogę do tego, by i samorząd do spółki przekazał swój majątek, co ma się stać w ciągu kilku najbliższych dni.

Dzięki temu spółka przejmie zarządzanie nad portem i będzie mogła korzystać z unijnych funduszy, które są przeznaczone na rozwój lotniska, m.in. na budowę nowego terminalu. Po wielu latach opóźnień ma się ona rozpocząć w przyszłym roku.

Budowa terminalu ma kosztować około 100-150 mln zł. Jasionka otrzyma m.in. 23 mln euro z Regionalnego Porgramu Operacyjnego, który rządzi samorząd podkarpacki. Kolejne 28 mln euro pochodzić będzie z największego programu unijnego Infrastrktura i Środowisko. Nowy terminal ma być gotowy przez Euro 2012.

To już druga korzystna decyzja w ostatnim czasie decyzja w sprawie lotniska. Niedawno Komisja Europejska uznała, że przekazanie portowi 650 mln zł w gotówce i nieruchomościach jest dozwoloną pomocą publiczną.

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
 

·
Registered
Joined
·
2,963 Posts
Wątpię w uruchomienie połączeń do Kijowa. Zrozumcie ludzie - dopóki nie będzie odpowiedniego terminalu i infrastruktury, nie ma co marzyć o nowych przewoźnikach a co za tym idzie i połączeniach.
 

·
Registered
Joined
·
2,963 Posts
Ma ktoś nowe fotki z ,,rozbudowy,, terminala na Jasionce?? Z góry wielkie dzięki.
-------------------------------------------------------------------------------
Dużo sie mowi o otwarciu fabryki MTU koło lotniska. Będzie w związku z tym jakis samolot cargo przylatywał aby odebrać towar coś typu np.MD11 czy wszystko będzie transport samochodowy szedł?
 

·
Registered
Joined
·
2,963 Posts
A właśnie jeszcze o jedno zapytam : wasze lotnisko to ma chociaż tzw.pushbacka czy wszystkie samoloty o swoich siłach sie poruszają. Bo jeśli jest to ostatnie to na tej płycie co teraz macie, nie zmieści się więcej niż 2 samoloty typu B737/A320 a nie mówiąc o B767. Pamiętam, że kiedyś był na EPRZ B747 z British Airways, a skrzydła zajęły całą płytę.
 

·
Registered
Joined
·
2,963 Posts
Dzięki za fotki. Żeś mnie zaskoczył. Ostatnio jak byłem to ,,Rajanerek,, poruszał sie na płycie o własnych siłach.Dzieki jeszcze raz.
--------------------------------------
Niezłą fotke znalazłem na lotnictwo.net. Niezły ogień z silnika leci, prawie jak z samochodów WRC.:lol::rofl::rofl::hahaha:
 

·
Registered
Joined
·
2,963 Posts
Rzeszów: 9 procentowy wzrost


9% jak na kryzys w lotnictwie to bardzo dużo.
^^Jestem ciekaw jakim wynikiem zakonczy sie ten rok pod względem obsluzonych pasażerów. A ten 9 procent, to obstawiam, że to zasługa Lufthansy i lotów do Frankfurtu (moja opinia). Swoją drogą, ciekawe jakie jest obłożenie lotów RZE-FRA by Lufthansa^^
 
1 - 20 of 67 Posts
Top