SkyscraperCity Forum banner
1 - 11 of 11 Posts

·
Registered
Joined
·
1,714 Posts
PPL zaniedbuje witrynę Jasionki!
(2009-04-30 17:58/Paweł Cybulak)

drukuj wyslij znajomemu informacje o przedrukach
Wczorajszy artykuł "Rzeszów-Jasionka i Lufthansa dezinformacyjne rodzeństwo", dotyczący nieaktualnych informacji zawartych na stronie rzeszowskiego lotniska wywołał ostrą dyskusję.

Postanowiliśmy pójść za ciosem i wyjaśnić, dlaczego taka sytuacja ma miejsce i kto za nią odpowiada.

W dzisiejszych czasach strona internetowa, rozwijającego się portu lotniczego - jakim z pewnością jest Jasionka - to podstawowe źródło informacji dla pasażerów lotniska, ale także linii lotniczych o które Jasionka przecież zabiega.

Okazuje się, iż lotnisko w Rzeszowie nie ma bezpośredniej możliwości zarządzania treścią swojej strony internetowej.

– Stroną PL Rzeszów administruje PPL [Państwowe Porty Lotnicze - przyp. red.], siłą rzeczy wszystkie aktualizacje ukazują się z pewnym opóźnieniem, na co nie mamy wpływu – mówi Władysław Uchman, dyrektor portu w Rzeszowie.

Takie rozwiązanie to archaizm rodem z poprzedniej epoki. Od strony informatycznej nie ma najmniejszych problemów w umożliwieniu prowadzenia samodzielnych aktualizacji przez lotnisko w Rzeszowie. A może brak zaufania albo dobrej woli?

– Strona, podobnie jak Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka, podlega nam. Strona zbudowana jest na tej samej infrastrukturze informatycznej, co strona lotniska w Warszawie - wszystkie serwery znajdują się u nas – wyjaśnia Jakub Mielniczuk, rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze".

Mielniczuk przyznaje, że taki stan rzeczy to dość nielogiczne rozwiązanie.

– Rzeczywiście to trochę dziwna hybryda, kiedy my administrujemy stroną, podczas gdy większość informacji na tej stronie musi pochodzić z Rzeszowa

Pomimo, iż wspomniane informacje z Jasionki są do Warszawy przesyłane regularnie, na ich publikację trzeba czekać czasem bardzo długo. A gdy już się ukażą są... nieaktualne.

– Przyznam, że strona jest nieco zaniedbana - mówi Mielniczuk.

To przykre, że PPL nie rozumie, że strona internetowa to światowa wizytówka lotniska. Dziwi też fakt, iż strona Okęcia jest aktualizowana na bieżąco, Jasionki czasem nawet z kilkumiesięcznym opóźnieniem.

Jest jednak światełko w tunelu i szansa na zmianę tej sytuacji.

– Od czerwca rozpocznie działalność spółka lotniskowa i wtedy też ruszy nasza nowa strona internetowa, którą zarządzać będziemy już my – cieszy się Uchman.

PPL zobowiązuje się jednak do zaktualizowania witryny jeszcze przed przekazaniem jej spółce Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka Sp. z o.o.

– Podjęliśmy już działania, żeby to zmienić. Rzeszów przygotuje update informacji, które my umieścimy na stronie – zapewnia Mielniczuk.

Miejmy nadzieje, że PPL zdąży. Nowa spółka (i strona) rusza już w czerwcu.

Z ostatniej chwili: Częściowo informacje na stronie PL Rzeszów zostały już zaktualizowane. Brakuje jeszcze aktualizacji linii operujących z portu i rozkładu jazdy MPK.

Paweł Cybulak
 

·
Registered
Joined
·
1,714 Posts
Terminal w Jasionce trzy razy większy!
(2009-06-22 14:32/Paweł Cybulak)

W Porcie Lotniczy Rzeszów-Jasionka trwa rozbudowa hali odlotów.

Dotychczasowa hala odpraw zostanie powiększona trzykrotnie o ponad 1300 m2. Będzie więcej stanowisk odpraw pasażerów, wzrośnie również liczba punktów kontroli bezpieczeństwa i prześwietlania bagażu.

Rozbudowa terminalu pasażerskiego pozwoli na obsługę kilku samolotów jednocześnie, w tym zarówno do strefy Schengen, jak i poza nią. Powiększona hala odpraw zacznie funkcjonować na przełomie sierpnia i września.

Koszt rozbudowy to 8 mln zł. Kolejne 4 mln zł będzie kosztowało wyposażenie nowych pomieszczeń.

Po zakończeniu rozbudowy terminalu, rzeszowskie lotnisko będzie bardziej elastyczne w dopasowaniu się do rozkładu przewoźników. Co w niedalekiej przyszłości powinno zaowocować nowymi połączeniami do różnych państw Europy.

Przypomnijmy, że od 1 lipca zarządzanie lotniskiem w Rzeszowie przejmie powołana do tego celu spółka lotniskowa.
 

·
Registered
Joined
·
1,714 Posts
A tam, nie mieli o czym napisać to trzeba coś wymyśleć:)
Kaczorm w Łodzi budują równoległą drogę kołowania i drogi szybkiego zejścia? No i pas w Łodzi i Lublinie będzie o wiele wiele krótszy, w obu przypadkach brak rękawów. Dziwne to budowac nowy terminal bez chociaż 1 rękawa.
Są plany odnośnie taxiwaya i speedwayów, ale i tak trzeba na to jeszcze trochę poczekać.
 
1 - 11 of 11 Posts
Top