Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 27 Posts

·
Registered
Joined
·
658 Posts
Nie mówię ze juz przeszkadza tylko, ze powstające jest zagrożeniem. Odbierze trochę pasażerów. A apel o zdrowy rozsadek odnosi sie do twierdzenia, ze Lublin nie potrzebuje lotniska.
Odbierze pasażerów?? Wątpie by ktoś z Lublina jeździł do Rzeszowa, korzystać z lotniska, jak w takiej samej odległości jest Okęcie.
 

·
Registered
Joined
·
658 Posts
poniewaz Jasionka ma pas startowy przygotowany pod takie kolosy? 3200m. Plus Jasionka jest lotniskiem pasażerskim dział cargo funkcjonuje od dawna przy takich właśnie "przesyłkach specjalnych". Normalne Cargo Lufthansa ostatnio otworzyła.
 

·
Registered
Joined
·
658 Posts
Do Warszawy lot trwa 35 min. więc mała szansa by sie spóźnić na przesiadkę do Gdańska, Sam już sprawdzałem takie połączenie i nie było problemu:) grunt by był system online checking, to nie będzie w ogóle problemu bo olt jetair tego nie miał.
 

·
Registered
Joined
·
658 Posts
Dziś Idziemy na rekord......odwołań... wszystko

Niech Lublin żałuje że nie mają ILSa promocje w tym miesiącu mieliby niesamowitą...
Ale wg mnie LUZ zawsze będzie miał małe szanse otrzmanie przekierowania z RZE z prostej przyczyny, KRK tańsze ceny paliwa i w drogę powrotną krótsza trasa, z LUZ a KRK to jest ok 30 min. a to przy pełnym samolocie już konkretna kwota.
 

·
Registered
Joined
·
658 Posts
Spokojnie sadze że jak każdy tradycyjny przewoźnik, podchodzi do obłożeń z rozsądkiem a nie wymaga by od pierwszego lotu samolot latał pełny. Niech stopniowo, wzrastają obłożenia kolejnych lotów to będzie bardzo dobra prognoza dla CSA. Cała decyzyjność jest po ich stronie. Bo to oni kształtują ceny i ofertę.
 

·
Registered
Joined
·
658 Posts
Tu pewnie ma znaczenie popyt, u nas nie jest tak popularne jak na zachodzie, przez co mniej klientów, cena wyższa by urobić na podstawę.
 

·
Registered
Joined
·
658 Posts
Z moich obserwacji tył samolotu wypełniony w 85-90% natomiast na 3 loty (2 do raz z) tylko na pierwszym z przodu były 3 osoby a na reszcie pusto z przodu. Jednak FRA dawało więcej szans do przesiadek, szkoda jednak że ta zmiana nastąpiła. Choć MUC jest przyjemniejsze do przesiadek.
 

·
Registered
Joined
·
658 Posts
Podobnie jak połączenie z CSA, obaj ci przewoźnicy są na podobnym poziomie, niestety na na naszym lotnisku brakuje by przejście z LLC do tradycyjnych linii, jeszcze coś w stylu LLC premium, kto przygotowałby nasz rynek na tą transformację. W moim przeświadczeniu ludzie postrzegają linie tradycyjne jako te co z przesiadką powiozą cie gdzieś po świecie, a LLC p2p. Brak przy Adrii możliwości łączenia tras z CDG gdzieś dalej odbiera to poczucie. I szukają tylko porównań z FR cena do ceny.
 

·
Registered
Joined
·
658 Posts
http://www.fly4free.pl/w-przyszlym-...lsce-gdzie-jest-faworyt-i-nie-jest-to-chopin/

Bazy w Polsce są na rękę takim liniom jak Ryan czy Wizz... koszty bazowania dużo niższe niż na zachodzie
Koszty to jedna strona medalu, liczy się również czy nie ma ograniczeń operacyjnych np. w nocy. A najważniejsze jest by móc zapewnić odpowiedni poziom usług czyli np loty poranne i wieczorna, w miejsca gdzie jest takie zapotrzebowanie, bez bazy jest to bardzo utrudnione. Czy będzie baza w Rzeszowie, zobaczymy, bardziej bym widział po prostu zwiększanie destynacji, a z czasem baza sama wyda się sensownym rozwiązaniem dla linii

Plus brak bazy też może być jeszcze bodźcem by weszła konkurencja, później mogą być mniej chętni.
 

·
Registered
Joined
·
658 Posts
Nie musi dawać niskich cen, bo duża grupa która leci np. przez Monachium lub z KRK, chętniej wybierze bezpośrednie połączenie, nawet za wyższą cenę. Dla tych co kluczowa jest tylko cena przeważnie tańsze będą Balice. Dla tych co cenią wygodę, oraz czas podróży wybiorą połączenie bezpośrednie lub z krótkimi dojazdami.
 

·
Registered
Joined
·
658 Posts
Dodatkowo już dawno Podkarpackie to nie tylko loty transatlantyckie, tylko solidna grupa przesiadkowa na całą Europę, na wszystkie fale w hubie.
 

·
Registered
Joined
·
658 Posts
^^
nie wiem jak jest dokladnie, ale skoro sami userzy z Rzeszowa pisza,ze wielu lata z Krakowa bo jest taniej to chyba cena ma znaczenie...

@miqas: zgadza sie,ale gdy odpadnie Ci kilkaset osob tygodniowo to automatycznie wynik polaczenia Rzeszow -Warszawa bedzie najprawdopodobniej na minusie/mniejszym zysku a to moze prowadzic do kasowania lotow i finalnie do pogorszenia oferty...
poza tym loty bezposrednie z WAW do Stanow tez sporo starca bo kilkaset osob tygoniowo z nich nie skorzysta...
Ludzie z Krakowa latają, bo maja często loty bezpośrednie p2p lub przez Warszawę nie da się gdzieś dolecieć. A latanie RZE-WAW-FRA(MUC,CDG,AMS)-DALEJ jest nieefektywne czasowo i nie ma cs na lotach RZE-WAW w LH. Połączenie bezpośrednie, na pewno wzbudziłoby nową grupę odbiorców.
Wypełnienie na RZE-WAW jest wysokie i ceny też są słuszne. Odpływ grupy pasażerów zastąpią inne potoki. Poza tym mówimy tu o połączeniach wakacyjnych czyli pewnie lipiec-sierpień. Otwarcie dolotów RZE-WAW na możliwość większej elastyczności cenowej dla transferów na innych kierunkach. Gdzie przez obecne obłożenie nie jest możliwe.
 

·
Registered
Joined
·
658 Posts
^^ Popatrz trochę szerzej. Jak często latasz przez Frankfurt? Pewnie przeciętny użytkownik tego forum lata samolotem kilka razy w roku i to wybierając połączenia bezpośrednie. Jak zajdzie potrzeba skorzystania z "okna na świat" to można dojechać te 2 godziny autostradą do Krakowa.
Przyznam że bardzo uproszczony scenariusz zaproponowałeś. Poza tym 2 godziny to z Rzeszowa, a z reszty województwa, to nawet do 4-5 godzin. Gdzie dojazd do RZE to właśnie te 2 godziny krócej, po który chlecąc przez hub, już może spokojnie czekać przed Gate na lot interkontynentalny. A w twojej wersji dopiero będziesz w Krakowie.
I najważniejsze hub otwiera możliwości dla każdego do podróżowania po całym świecie, jedno połączenie bezpośrednie, jest tylko dla wąskiej grupy.
Jakkolwiek takie połączenie bardzo by mnie ucieszyło, i bym z niego chętnie skorzystał, jednak widzę też że możliwy koszt tego połączenia przekracza potencjalne zyski dla województwa.
 

·
Registered
Joined
·
658 Posts
ok dziękuję za sprostowanie, dokopałem się do informacji ze był w 2004 ale nie wiedziałem dokładnie skąd przyleciał. Przypuszczałem że z Izraela
 
1 - 20 of 27 Posts
Top