SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 46 Posts

·
Registered
Joined
·
1,893 Posts
Będzie spółka, będzie przetarg na terminal
Jeżeli rada pracownicza Polskich Portów Lotniczych wyrazi zgodę na wejście PPL do spółki lotniskowej Rzeszów-Jasionka, nic nie stanie na przeszkodzie, aby spółka zaczęła działać. Nie ma też obawy, że 50 mln euro na lotnisko przepadnie.
Wszystkie przeszkody, które blokowały zakończenie procedur przy powołaniu spółki lotniskowej Rzeszów-Jasionka, zostały usunięte. Zarząd województwa czeka teraz na decyzję rady pracowniczej PPL, która ma wyrazić zgodę na wniesienie przez PPL majątku do nowej spółki.
- Podpisaliśmy umowę wstępną, spółka działa i może zarządzać pieniędzmi, które zostały zapisane na lotnisko – uspokaja Bogdan Rzońca, wicemarszałek województwa.
– Nie ma - jak podały niektóre gazety - żadnej krańcowej daty na powstanie spółki. Jeżeli rada pracownicza da „zielone światło”, to procedury zakończymy pod koniec listopada, a najpóźniej na początku grudnia.
Wtedy też będzie można ogłosić przetarg na budowę terminala. - Dogadaliśmy się z PPL i po powstaniu spółki to my przejmiemy budowę terminala i my będziemy ogłaszać nowy przetarg na jego budowę – wyjaśnia Stanisław Nowak, prezes spółki lotniskowej. – Mamy nadzieję, że nastąpi to na początku przyszłego roku.
źródło:NOWINY
 

·
Registered
Joined
·
1,893 Posts
Radni zgodzili się na dofinansowanie spółki lotniskowej
Radni wojewódzcy zgodzili się w poniedziałek na przekazanie spółce “Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka” majątku wartego 202 mln zł. W tym są nieruchomości za 169 mln zł, sprzęt o wartości 27 mln zł i 5 mln zł gotówki. Istniejąca od roku spółka nie prowadzi żadnej działalności i nie ma majątku. Jej udziałowcami są samorząd województwa podkarpackiego i Przedsiębiorstwo Państwowe “Porty Lotnicze”.

Nieoznacza to, iż cały zadeklarowany majątek od razu przejdzie do spółki lotniskowej. Wciąż nie ma zgody rady pracowniczej PPL na wniesienie majątku firmy jako aport. Nie ma też pewności, że Komisja Europejska zgodzi się, na wniesienie takich aportów - chodzi o przekroczenie limitów na pomoc publiczną.

źródło:ECHODNIA
 

·
Registered
Joined
·
1,893 Posts
Oj źle się dzieje:eek:hno:
Prokurator zbada przetarg na zakup dla spółki lotniskowej
Na wniosek Najwyższej Izby Kontroli prokuratura zbada przetarg na zakup sprzętu dla spółki lotniskowej. Według kontrolerów marszałek i zarząd województwa nielegalne wydali 27 milionów złotych.

cały artykół
żródło: nowiny
:eek:hno:
 

·
Registered
Joined
·
1,893 Posts
Są pieniądze na terminal w Jasionce! Lotnisko może liczyć na 28 mln euro
Komisja Europejska zatwierdziła tzw. pomoc publiczną dla ośmiu polskich lotnisk w tym dla rzeszowskiego. W sumie otrzymają 251 mln euro. Z tej puli lotnisko w Jasionce może liczyć na ponad 28 mln euro.
- Nie wiedzieliśmy o tym, od pani się dowiaduję, ale bardzo nas to cieszy - mówi Stanisław Nowak, prezes spółki lotniskowej Rzeszów-Jasionka. - Te pieniądze pójdą na budowę terminala, drogi kołowania i płyty postojowej. W optymistycznym wariancie prace rozpoczną się pod koniec tego roku.

Nabierzemy przyspieszenia

Unijna pomoc stanowić będzie 75 proc. kosztów inwestycji. Resztę muszą stanowić środki własne.
- To jest znakomita informacja, na pierwszą stronę do gazety - cieszy się marszałek Bogdan Rzońca. - Czekaliśmy na nią z niecierpliwością, ale tak to jest, że unijne młyny wolno mielą. Teraz nareszcie lotnisko dostanie przyśpieszenia. Jestem pewien, że budowa terminala ruszy jeszcze w tym roku.
Nie tylko terminal
To nie pierwsza w ostatnich dniach dobra informacja dla naszego lotniska. 5 lutego informowaliśmy, że w tym roku w Jasionce ruszy budowa ośrodka kontroli ruchu lotniczego. 6-kondygnacyjna wieża wysoka na 26 metrów wraz z przyległym do niej 2-piętrowym budynkiem biurowym ma kosztować 24 mln zł.
źródło:NOWINY
 

·
Registered
Joined
·
1,893 Posts
Będzie umorzenie podatku CIT dla lotniska w Jasionce

Minister skarbu obiecał, że umorzy podatek Polskim Portom Lotniczym. A to przybliża budowę terminalu na lotnisku w Jasionce.

- Jesteśmy po rozmowach z ministrem i mamy obiecane, że PPL nie będzie musiał płacić tego podatku - mówi Zbigniew Rynasiewicz, szef sejmowej komisji infrastruktury.

PPL, chce wejść do spółki Lotniskowej Rzeszów - Jasionka, ale żeby tak się stało musi wnieść do niej część swojego majątku o wartości ok. 140 mln. Robiąc to musi odprowadzić do skarbu państwa podatek CIT. A to 20 mln zł.

- Jeżeli minister skarbu umorzy ten podatek to jest szansa, że w najbliższych dniach rada pracownicza PPL zgodzi się w końcu wnieść majątek do spółki Rzeszów - Jasionka - mówi Bogdan Rzońca, wicemarszałek województwa. Samorząd województwa ma w tej spółce 50,22 procent udziałów.

Komisja Europejska zatwierdziła już plan finansowego wsparcia dla lotniska, czyli 50 mln euro. Żeby można było te pieniądze wykorzystać, spółka musi powstać do końca marca. Jeżeli tak się nie stanie pieniądze przepadną.

Dodatkowo do 31 marca tego roku, podkarpacki urząd marszałkowski, który wniósł już majątek do powstającej spółki, nie musi od niego płacić podatku VAT. Ale już po 1 kwietnia będzie musiał to zrobić, czyli zapłacić 22 procent od 169 milionów.

- Dlatego musimy zdążyć z powołaniem spółki do końca marca - dodaje B. Rzońca
źródłó:NOWINY
 

·
Registered
Joined
·
1,893 Posts
Będzie spółka lotniskowa Rzeszów - Jasionka

Dzisiaj przed południem rada pracownicza PPL wyraziła zgodę, na to, żeby porty wniosły aportem majątek do spółki lotniskowej Rzeszów-Jasionka. W ten sposób zniknęła ostatnia przeszkoda, do tego, żeby spółka mogła zacząć działać.
- Potrzebna jest jeszcze zgoda ministra skarbu, ale to już czysta formalność - mówi Zbigniew Rynasiewicz, poseł Platformy Obywatelskiej, szef sejmowej komisji infrastruktury.

Więcej w jutrzejszym wydaniu Nowin.
źródło:NOWINY
 

·
Registered
Joined
·
1,893 Posts
Od poniedziałku Lufthansa uruchomi połączenie z Jasionki do Frankfurtu
Niemiecki przewoźnik Lufhansa uruchamia od poniedziałku regularne połączenia lotnicze z Jasionki do Frankfurtu. Samoloty typu Bombardier będą startować spod Rzeszowa pięć razy w tygodniu.

Lufthansa jest trzecim, po irlandzkim Ryanairze i krajowym LOT, przewoźnikiem, który uruchamia regularne rejsy z lotniska w podrzeszowskiej Jasionce. Samoloty Luftansy będą latać na trasie Jasionka-Frankfurt od poniedziałku do piątku.

- Negocjacje z przewoźnikami są bardzo trudne. Z Lufthansą były o tyle łatwiejsze, że wcześniej na tej trasie latał Rynaiar. Zrezygnował z tego połączenia, choć pasażerów nie brakowało - mówi Władysław Uchman, dyr. Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Frankfurt n. Menem liczy ok. 670 tys. mieszkańców i jest piątym co do wielkości miastem Niemiec oraz jedną z najważniejszych metropolii finansowych świata. Jest także ważnym węzłem komunikacyjnym, a port lotniczy Ren - Men trzecim pod względem liczby (53,4 mln) pasażerów lotniskiem w Europie.

- Dla większości podróżujących Frankfurt będzie tylko lotniskiem przesiadkowym - mówi Jan Domagalski z Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka.

Lot z Rzeszowa do Frankfurtu potrwa nieco ponad dwie godziny. Na miejscu pasażerowie będą mogli się przesiąść do samolotów Lufthansy latających do 304 miast w stu krajach świata.

Nową linię będą obsługiwać Bombardiery Canadair Regional Jet 700 - Maszyny mogą zabrać na pokład 70 osób - informuje Domagalski. Bilety na inauguracyjny rejs kosztowały w promocji 399 zł.
źródło:NOWINY
 

·
Registered
Joined
·
1,893 Posts
Jest zgoda KE na spółkę lotniskową Rzeszów-Jasionka
Komisja Europejska zgodziła się dzisiaj na wniesienie do spółki lotniskowej Rzeszów-Jasionka majątku przez zarząd województwa i Porty Lotnicze.

Tym samym wyraziła zgodę na współfinansowanie inwestycji lotniskowych, czyli m.in. budowę nowego terminala.

Spółka, w której udziały ma zarząd województwa oraz Polskie Porty Lotnicze powstanie pod koniec maja, gdy zostanie podpisany akt notarialny.
NOWINY
 

·
Registered
Joined
·
1,893 Posts
Lotnisko w Jasionce coraz bardziej międzynarodowe
Z Jasionki regularne loty prowadzi już trzech przewoźników. Trwają rozmowy z norweskim przewoźnikiem, który chce uruchomić połączenie Rzeszów - Paryż.
W ub. poniedziałek ruszyły loty z Jasionki do Frankfurtu. Uruchomiła je Lufthansa. To kolejny, trzeci już przewoźnik, który lata z naszego lotniska. Samoloty do Frankfurtu kursują pięć razy w tygodniu.

Leci się dobrze, tylko to lotnisko

Połączenie z Frankfurtem obsługuje samolot typu CRJ 700, który zabiera na pokład 70 pasażerów w klasie biznes i ekonomicznej. Pierwszym lotem przylecieli Polacy, pracujący w Niemczech.

- Super, że możemy latać, tylko ten terminal niech w końcu zbudują, bo warunki są straszne - narzeka pan Grzegorz, który przyleciał z Niemiec do rodziny na Podkarpaciu. - W porównaniu z innymi lotniskami jesteśmy w lesie.

Terminalu nie ma i na razie nawet przetarg nie został jeszcze ogłoszony. Jest jednak światełko w tunelu. Komisja Europejska wyraziła zgodę na pomoc publiczną wartą 650 mln zł dla spółki lotniskowej. To oznacza, że spółka, jak tylko zostanie podpisany akt notarialny o jej powołaniu, będzie mogła ogłosić przetarg.

- Akt notarialny podpiszemy pod koniec maja, potem, możliwie szybko ogłosimy przetarg - zapewnia wicemarszałek Bogdan Rzońca.

Władze województwa zapewniają, że terminal będzie gotowy w 2012.

Szukamy kolejnych przewoźników

W tej chwili do Jasionki lata trzech przewoźników: irlandzki Ryanair, który ma linie do Londynu, Birmingham, Bristolu i Dublina, LOT do Warszawy i od czerwca do Nowego Jorku, oraz Lufthansa do Frankfurtu. Trwają rozmowy z norweskim przewoźnikiem, który chce uruchomić połączenie z Jasionki do Paryża od czerwca 2010.

W niedziele i czwartki do USA

Od 1 czerwca odloty z Rzeszowa do Nowego Jorku będą się odbywać w każdą niedzielę o godzinie 17.10. Przylot do Nowego Jorku zaplanowany jest na godzinę 20.55. Loty na tej trasie będą odbywać się także w każdy czwartek. Z Rzeszowa na lotnisko Newark samoloty odlecą o godzinie 17.15, przylot do Nowego Jorku o godzinie 21.00. Samoloty z Nowego Jorku będą odlatywać w każdą sobotę o godzinie 22.55, przylot do Rzeszowa w niedzielę o godzinie 13.45. A rejsy z Newark będą startować w środy o 23.25, przylot do Rzeszowa w czwartki o 14.20. Rezerwacja biletów na stronie www.lot.pl
NOWINY

:banana:pozostaje tylko trzymać kciuki za to połączenie, wiele osób z naszego regionu lata do Paryża i musi korzystać z lotniska w Krakowie lub Warszawie, gdzie dojazd trwa dłużej niż sam lot.
 

·
Registered
Joined
·
1,893 Posts
Otwarcie południowej części terminalu w Jasionce już 14 czerwca
Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka rozbudowuje terminal pasażerski tak, by mógł obsługiwać jednocześnie trzy samoloty. Skróci to o połowę czas odprawy pasażerów i przyciągnie nowych przewoźników.

Port Lotniczy w podrzeszowskiej Jasionce dysponuje maleńkim i przestarzałym terminalem pasażerskim, który jest w stanie obsłużyć tylko jeden średniej wielkości samolot.

Przetargu na budowę nowego, dużego terminalu nie ogłosi dotychczasowy właściciel lotniska - państwowe przedsiębiorstwo Polskie Porty Lotnicze (PPL). Zrobi to spółka lotniskowa, utworzona przez PPL i samorząd Podkarpacia, która lada dzień przejmie administrację lotniskiem.

Dwa razy krócej

- Przetarg na nowy terminal będzie ogłoszony we wrześniu lub październiku. Budowa ruszy w marcu 2010 i powinna się zakończyć w 2012 r. Nie mogliśmy tak długo czekać, bo lotnisko musi się rozwijać - mówi Władysław Uchman, dyrektor portu.

Stąd decyzja o rozbudowie obecnego terminalu, który po modernizacji zwiększy powierzchnię do 2600 m kw. Czyli dwukrotnie. Lotnisko będzie wtedy w stanie obsłużyć jednocześnie trzy średniej wielkości samoloty. Odprawa pasażerska skróci się z 2,5-3 godzin do 1-1,5 godziny. Koszt przebudowy, którą wykonują firmy z Rzeszowa, wyniesie ok. 8 mln zł.

Rozmawiają z przewoźnikami

Przestarzały terminal, był głównym hamulcem portu, szalenie utrudniającym ściągnięcie nowych przewoźników. Uruchomienie nowych połączeń to bardzo skomplikowany i czasochłonny logistycznie proces, bo godziny lotów muszą odpowiadać przewoźnikowi, lotnisku docelowemu i instytucji w Brukseli, która wydaje zgody na korzystanie z korytarzy powietrznych.

Dopasowanie tych godzin w Jasionce, która mogła obsłużyć zaledwie jedną maszynę, było bardzo trudne.

- Intensywne rozmawiamy z kolejnymi liniami lotniczymi, które chcemy ściągnąć do Rzeszowa. Uruchomienie zmodernizowanego terminala bardzo nam te rozmowy ułatwi - mówi W. Uchman.

Już 14 czerwca

Przebudowa terminalu potrwa do połowy sierpnia. Ale już 14 czerwca - podczas inauguracji bezpośrednich połączeń Rzeszów-Nowy Jork, pasażerowie będą odprawieni z oddanej do użytku - południowej części zmodernizowanego terminalu.
źródło:NOWINY
 

·
Registered
Joined
·
1,893 Posts
Wznowiono loty z Rzeszowa do USA

Od dziś znów można latać z lotniska w Jasionce do Nowego Jorku. Pierwszy samolot z USA wylądował na lotnisku o godz. 13.35.
W drogę powrotną wyruszył o 16.50 zabierając na pokładzie 200 pasażerów.

Loty do Nowego Jorku będą się odbywały dwa razy w tygodniu. W każdą niedzielę samoloty z Jasionki będą lądowały na lotnisku J. F. Kennedy'ego, w czwartki będą odlatywały do Newark.

Sezon lotów transatlantyckich potrwa w Jasionce do 10 września.
NOWINY
 

·
Registered
Joined
·
1,893 Posts
Spółka lotniskowa przejmuje lotnisko w Jasionce
Dziś w Jasionce spółka Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka przejmie zarządzanie nad Portem Lotniczym. Jest szansa, że przetarg na terminal zostanie ogłoszony za kilka tygodni.
- Dziś Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, jeden z udziałowców, oficjalnie wprowadzi swoje udziały do spółki - wyjaśnia Aleksandra Gorzelak-Nieduzy, rzecznik marszałka. - Drugi ze wspólników, województwo podkarpackie, swój wkład finansowy i nieruchomości wniósł do spółki 29 maja. Były to pieniądze w kwocie ponad 19 milionów zł. oraz nieruchomości o wartości ponad 169.milionów zł. W sumie dało to kwotę ponad 189.milionów zł.

Kapitał zakładowy spółki wynosi aktualnie ponad 226 milionów, dzisiaj zostanie podniesiony o kwotę ponad 175.milionów złotych. W wyniku tego kapitał zakładowy spółki wyniesie ponad 401.milionów złotych.

- Tym samym Spółka Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka uzyska pełną zdolność zarządzania Portem Lotniczym w Jasionce - dodaje rzecznik. - Dzisiaj prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego przekaże prezesowi spółki licencje i koncesje na zarządzanie lotniskiem.

Władze województwa mają nadzieję, że jeszcze w okresie wakacji ogłoszą przetarg na budowę nowego terminala. Brak terminala to w tej chwili największa bolączka lotniska.
Spółka Port Lotniczy "Rzeszów -Jasionka” została utworzona 18 grudnia 2007 roku, przez Województwo Podkarpackie (50,22 proc. udziałów) i Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze” (49,78 proc. udziałów).
źródło:NOWINY
 

·
Registered
Joined
·
1,893 Posts
Spośród polskich lotnisk, jedynie Jasionka na plusie

Z jedenastu polskich lotnisk, tylko port w podrzeszowskiej Jasionce zwiększył liczbę pasażerów oraz przylotów i odlotów samolotów.

Informacje opublikował Urząd Lotnictwa Cywilnego. Jest to porównanie pierwszych sześciu miesięcy 2008 i 2009 r. Dane obejmują pasażerów linii regularnych i czarterów.

W Jasionce o prawie 5 proc. wzrosła liczba przewożonych pasażerów. W pierwszym półroczu 2009 było ich 167 330, o 7500 więcej niż podczas sześciu miesięcy ub.r. Jeszcze bardziej wzrosła tzw. "liczba operacji pax”, czyli przylotów i odlotów samolotów pasażerskich. Z 1720 do 1885.

Pozostałe lotniska w Polsce odnotowały spadki, zarówno pasażerów, jak i operacji pax. W skali ogólnopolskiej ilość przewożonych pasażerów i operacji pax spadła o 10 proc.

Skąd sukces lotniska w Jasionce?

- Ciągle inwestujemy w infrastrukturę techniczną. Poprawiamy pasażerom komfort podróżowania. Sporo korzyści jest też z usamodzielnienia się i powołania spółki lotniskowej. To pozwala efektywniej działać – mówi Łukasz Sikora, szef zespołu marketingu Portu Lotniczego "Rzeszów-Jasionka”.
źródło:NOWINY
 

·
Registered
Joined
·
1,893 Posts
Frankfurt - Rzeszów. Loty Lufthansy codziennie i z internetem na pokładzie
Rozmowa z Marią Kowalewską, dyrektor generalną Lufthansy w Polsce

- Dlaczego Lufthansa rozszerza ofertę swoich połączeń z Rzeszowa do Frankfurtu?

- Zanim podjęliśmy taką decyzję starannie sprawdziliśmy rynek. Kiedy okazało się, że uruchomienie w tym roku przez Lufthansę połączenia Rzeszów - Frankfurt na Podkarpaciu czekało tak wiele osób, postanowiliśmy ofertę rozszerzyć. Od 28 marca przyszłego roku Lufthansa uruchomi dodatkowe połączenia w weekendy między Frankfurtem, a Rzeszowem. Codziennie, a nie jak do tej pory pięć razy w tygodniu. Trasę obsługiwać będzie samolot CRJ 700, zabierający 70 pasażerów w klasach biznes i ekonomicznej.

- Z jakiego powodu Podkarpacie jest dla was tak ważnym partnerem?

- Polska jest dla Lufthansy rynkiem strategicznym. Od ubiegłego roku uruchomiliśmy nowe połączenia z Gdańska, Katowic, Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Poznania i Rzeszowa. Tygodniowo oferujemy 213 rejsów z Polski do Niemiec.

- Czy połączenie z Rzeszowa do Frakfurtu zaplanowano w jakiś szczególny sposób?

- Główną przesłanką było by mieszkańcy Podkarpacia mogli łatwo i szybko podróżować do miast na całym świecie. M.in. do miast Ameryki i Azji, jak Boston, Chicago, Nowy Jork, San Francisco, Waszyngton, Toronto, Bangkok, Hong Kong, Pekin i Szanghaj. A także w Europie, jak Londyn, Bruksela, Manchester, Monachium, Paryż, Wiedeń i in. Myślę, że to udało się osiągnąć.

- Ile kosztuje bilet w obie strony z Rzeszowa do Frankfurtu?

- 399 złotych brutto. Zarezerwować miejsce można na lufthansa.com lub dzwoniąc na numer infolini 0801 312 312 albo +48/ 22 33 ..., a także w biurze Lufthansy na lotnisku w Warszawie oraz w biurach podróży IATA w całej Polsce.

- To prawda, że w samolotach Lufthansy będzie można korzystać z najszybszego na świecie bezprzewodowego dostępu do internetu?

- Od połowy przyszłego roku na pokładach naszych samolotów uruchamiamy FlyNet, szerokopasmowy dostęp do internetu. Pasażerowie będą mogli swobodnie komunikować się ze światem podczas podróżowania. Dzięki FlyNet nie tylko uzyskają dostęp do bezprzewodowego internetu, ale będą mogli również wysyłać SMS-y przez telefony komórkowe lub przesyłać dane z pomocą urządzeń takich, jak PDA, iPhone lub BlackBerry.
źródło:NOWINY
 

·
Registered
Joined
·
1,893 Posts
Uruchomiono nowe połączenia z lotniska Rzeszów - Jasionka
Regularne loty do kolejnego miasta na wyspach uruchamia Ryanair, irlandzki tani przewoźnik. Linie obsługiwać będzie samolot boeing 737 – 800.

O 18.25 na lotnisku w Jasionce wyląduje pierwszy samolot z angielskiego East Midlands.

Angielski East Midlands jest trzecim miastem, do którego od tego roku latają samoloty z Jasionki. Rejsy na tej trasie będą się odbywały dwa razy w tygodniu, we wtorki i w piątki.

Od dziś możemy latać bezpośrednio do Londynu (Stansted i Luton), Dublina, Birmingham, Bristolu, Liverpoolu i East Midlands.

Z podrzeszowskiego lotniska możemy także, liniami Lufthansa, latać do Frankfurtu nad Menem, LOT-em do Warszawy, a w sezonie letnim także do Nowego Jorku.
źródło:http://www.nowiny24.pl

Rozmowa z Laszlo Tamasem, szefem działu marketingu i sprzedaży Ryanaira.

- Kolejne połączenie z Rzeszowa do Anglii stało się faktem. Będą następne?

- Nasze linie cieszą się powodzeniem u podróżnych, korzysta z nich coraz więcej osób, więc trzeba pomyśleć o kolejnych połączeniach.

- Podobno prowadzicie rozmowy w tej sprawie z zarządem lotniska w Jasionce.

- Tak, prowadzone są rozmowy w sprawie bazy naszych samolotów na terenie lotniska w Jasionce. Jeżeli uda się otworzyć bazę, wtedy pomyślimy o uruchomieniu kolejnych połączeń.

- Jakie połączenia w tej chwili są najbardziej popularne i opłacalne dla przewoźnika?

- Największym zainteresowaniem pasażerów cieszą się loty do Londynu, Dublina i Bristolu. Na te połączenia mamy najwięcej rezerwacji. Problem jest w tym, że na Wyspach nie ma odpowiedniej oferty turystycznej z waszego regionu. O Wrocławiu, Krakowie czy Gdańsku Brytyjczycy słyszeli, ale już o Rzeszowie wiedzą niewiele lub nic. Trzeba wypracować spójną politykę promocji turystyki. Będę o tym rozmawiał z władzami waszego miasta i regionu. Trzeba sprawić, żeby więcej mieszkańców Europy chciało przyjechać w wasze strony. Połączenia już są, teraz trzeba region wypromować.
źródło:http://www.nowiny24.pl
 

·
Registered
Joined
·
1,893 Posts
Spółka "Rzeszów - Jasionka" rozpoczyna dwie duże inwestycje na lotnisku

Przetarg na budowę terminala pasażerskiego na lotnisku w Jasionce zostanie ogłoszony w marcu. Taką deklarację złożyli szefowie spółki lotniskowej „Rzeszów – Jasionka”.
źródło oraz cały artykuł:http://www.nowiny24.plURL]
 

·
Registered
Joined
·
1,893 Posts
To i ja dorzucę artykuł z prasy lokalnej:
Lufthansa obiecuje uruchomienie nowego połączenia z Jasionki do Niemiec

Lufthansa świętowała pierwszą rocznicę uruchomienia bezpośredniego połączenia z Rzeszowa do Frankfurtu. Były życzenia, tort dla pasażerów i obietnica otwarcia kolejnego połączenia.
Pasażerowie, którzy wczoraj odlatywali do Frankfurtu dostawali porcje tortu.

– Z jakiej to okazji? – dziwili się. – Latamy już rok – słyszeli od pracownic Lufthansy.

Pierwszy samolot tych linii wylądował na rzeszowskim lotnisku 27 kwietnia ubiegłego roku. Od marca lata codziennie na trasie Rzeszów-Frankfurt, w ciągu roku zwiększyła się też liczba miejsc w samolotach. Liczbę przewiezionych przez ten rok pasażerów szacuje się na ok. 20 tysięcy.

- Obserwujemy rozwój rzeszowskiego lotniska, rozważamy możliwość zwiększenia liczby naszych połączeń w Polsce - mówi Maria Kowalewska, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce.

Ani przedstawiciele Lufthansy, ani władze spółki lotniskowej Rzeszów-Jasionka nie chcą mówić o szczegółach.

– Na razie jest za wcześnie na podawanie szczegółów – mówi Stanisław Nowak, prezes spółki.

Jak się mówi nieoficjalnie najpewniej Lufthansa uruchomi połączenie między Rzeszowem a Monachium. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku.
źródłohttp://www.echodnia.eu:
 

·
Registered
Joined
·
1,893 Posts
Ryanair prowadzi rozmowy w sprawie uruchomienia bazy w Jasionce
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Laszlo Tamas, szef marketingu irlandzkiego przewoźnika Ryanaira poinformował, że są prowadzone rozmowy w sprawie uruchomienia bazy w Jasionce.
- Chcemy otworzyć bazę dla naszych samolotów, prowadzimy rozmowy z portem lotniczym Rzeszów-Jasionka, ale są one uzależnione od tego, jakie stawki za postój samolotów zaproponuje Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, na razie są one bardzo wysokie – tłumaczył Laszlo Tamas.

Łukasz Sikora, szef marketigu spółki lotniskowej potwierdza, że rozmowy są prowadzone.

– My jesteśmy przygotowani do zrealizowania takiej bazy, mamy w planach budowę hangaru, ale to nie od nas zależy, czy Ryanair w Rzeszowie zlokalizuje swoją bazę – wyjaśnia. – PAŻP ma bardzo wysokie stawki, jest to ogromny problem. Tej bazy nie uda się na pewno zbudować w tym roku, może w przyszłym.

Przedstawiciel Ryanaira pytany o nowe kierunki lotów z rzeszowskiego lotniska powiedział, że na razie nie ma takich planów.
źródło:http://www.nowiny24.pl/
 
1 - 20 of 46 Posts
Top