SkyscraperCity Forum banner
1 - 3 of 3 Posts

·
Subcarpathian
Joined
·
110 Posts
Przeczytałem ostatnio w prasie, że ostateczna decyzja w sprawie tej mega inwestycji ma zapaść w tym miesiącu. Szkoda tylko że nasz rząd tak mało robi w tej sprawie, podczas gdy na Łotwie dużo bardziej się w to angażują. Moim marzeniem jest aby ta inwestycja była w Rzeszowie (mieszkam 2 km od lotniska), bo to miasto rzeczywiście ma ku temu powody. Przede wszystkim nie brakuje tu dobrze wykształconej, fachowej kadry specjalistów - potencjalnych pracowników tej inwestycji i parku naukowo-technologicznego jaki tu kiedyś powstanie. Co tu wiele mówić, miasto na tradycjach lotniczych stoi. Port lotniczy Jasionka to "perełka" Podkarpacia, biednego regionu, który ogromną część swych środków przeznacza na rozwój swojego lotniska i efekty tego już widać (uruchomienie połączeń z Londynem i Frankfurtem, w tym roku dojdą jeszcze połączenia z Łodzią, Lwowem i Kijowem, remont i rozbudowa pasa startowego, plany budowy nowego terminalu, budowa nowej drogi łączącej krajową 9 i 19 przebiegającą przez lotnisko, plany uruchomienia połączenia kolejowego (szynobusy) Rzeszowa z lotniskiem a wszystko w bliskim sąsiedztwie planowanej A4 i S19)
 

·
Subcarpathian
Joined
·
110 Posts
Kto hamuje rozwój lotniska w Jasionce?

Oto odpowiedź:

Warszawska dyrekcja Portów Lotniczych przez pięć miesięcy wstrzymywała budowę terminala pasażerskiego na rzeszowskim lotnisku.

Ministerstwo Transportu i Budownictwa oraz Państwowa Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych próbuje odwieść azjatyckiego inwestora od budowania bazy w Rzeszowie.

Przy obecnym stanowisku polskiego rządu azjatyckie miliony dolarów trafią najprawdopodobniej na Łotwę.

Z A P A M I Ę T A M Y !!!
 

·
Subcarpathian
Joined
·
110 Posts
jester said:
O 200.000 pax/2006 będzie ciężko, bo zniknął Frakfurt Hahn, a Dublin dopiero od stycznia 2007, choć może większe obłożenie Londynu i wakacyjny szczyt pozwoli zbliżyć się do tej liczby.
Sądzę, że nie będzie tak źle. Jak pamiętam loty do Frankfurtu zniknęły chyba jeszcze w lutym czyli w I kwartale. Statystyki za ten okres mówiły o ok. 49 tys pax. Czyli w II kwartale musiało być nawet więcej (bo jakieś 51 tys. pax) już bez lotów do Frankfurtu. III kwartał będzie pewnie najlepszy, także na 100% Jasionka przekroczy w tym roku liczbę 200 tys. pasażerów. :)
 
1 - 3 of 3 Posts
Top