SkyscraperCity Forum banner
1 - 14 of 14 Posts

·
Registered
Joined
·
14 Posts
Tak, Tak to nowe połączenie, można już rezerwować a oto dni i godziny :

wtorek
EMA-RZE-->14:40-18:25
RZE-EMA-->18:50-20:40

piątek
EMA-RZE-->14:40-18:25
RZE-EMA-->18:50-20:40
 

·
Registered
Joined
·
14 Posts
Przybedzie rejsów do Warszawy :

Super Nowości;
JASIONKA. Rano będzie więcej o jeden rejs w obie strony.

Od 19 września wzrośnie liczba krajowych połączeń na rzeszowskie lotnisko. Przybędzie poranny rejs z Okęcia do Jasionki. Samolot ten będzie startował o godz. 7.30, wyląduje w Jasionce godz. 8.30 i o godz. 8.55 odleci w drogę powrotną.

Z rozkładu zniknie wieczorny lot w piątki, którym można było przylecieć do Rzeszowa o godz. 21. Ten rejs zostanie zastąpiony lotem o godz. 16.40 z Warszawy, przylot do Rzeszowa 17.40. Po 25-minutowym postoju samolot odleci do Warszawy o godz. 18.05. Dotychczas w piątki wieczorem nie było rejsu na trasie Rzeszów - Warszawa.

Dodatkowe loty ułatwią mieszkańcom Podkarpacia połączenia na międzynarodowe rejsy z Warszawy.
 

·
Registered
Joined
·
14 Posts
Od letniego rozkładu 2010 Lufthansa dokłada weekendowe połączenia do Frankfurtu. :D Miejmy nadzieje, że na tym się nie zakończy :) i że jakiś przewoźnik nowy się ukaże.
 

·
Registered
Joined
·
14 Posts
Moim zdaniem przywrócą go do rozkładu, bo nie wierzę w to że by otwierali trasę tylko na jeden sezon(no ale wszystkiego się po nich można spodziewać) Łódź również jeszcze nie ma w sprzedaży Liverpoolu. Kwestia czasu. Tylko coś już długo go nie dodają.
 

·
Registered
Joined
·
14 Posts
O i Łódź już ma Liverpool 2x/week ciekawe co z nami ... oby dodali. A mnie ciekawi jeszcze sprawa z tymi nowymi przewoźnikami, coś sprawa ucichła już się grudzień robi, więc powinni już coś ogłaszać. Macie może jakieś przecieki bądź najnowsze plotki. ? :)
 

·
Registered
Joined
·
14 Posts
Koniec monopolu Ryanaira na tanie połączenie z Jasionki? Odpowiedź poznamy w środę. Walkę o pojawienie się w Jasionce węgierskiego przewoźnika Rzeszów prowadził z Krakowem. Za kilkadziesiąt godzin okaże się, czy skuteczną.

W najbliższą środę w jednym z warszawskich hoteli przewoźnik ogłosi plany rozwoju WizzAir związane z portami w Warszawie, Gdańsku i Katowicach. W tajemnicy trzyma czwarty port, z którego zamierza uruchomić nowe połączenia. Węgrzy potwierdzają, że interesują się Rzeszowem i chcieliby na lotnisku w Jasionce utworzyć nową bazę swoich samolotów.

- Podrzeszowskie lotnisko jest brane pod uwagę, tak jak wszystkie inne lotniska w Polsce - mówiła nam kilka dni temu Natasa Kázmér, rzeczniczka WizzAir, węgierskiego taniego przewoźnika.

Bez zaproszeń, ale z wiarą

Władze Jasionki miały nadzieję, że sprawa wyjaśni się do końca listopada. WizzAir poprosił port o cierpliwość.

- Nie wiemy, czy mamy powody do świętowania - mówi Stanisław Nowak, prezes spółki lotniskowej Rzeszów-Jasionka.

Zaproszenia na środową konferencję nie dostali, ale nie otrzymał go też port w podkrakowskich Balicach.

I Jasionkę, i Balice najczęściej wymienia się wśród nowych portów, z których wylatywać będą samoloty WizzAir. Ale Węgrzy zdecydują się tylko na jedno z tych lotnisk.

Paweł Cybulak, redaktor naczelny portalu Pasazer.com, badającego rynek lotniczy w Polsce, jest przekonany, że Węgrzy już zdecydowali się na Rzeszów. - Port w Zielonej Górze odpada. Bydgoszcz też, ze względu na bliskość Poznania i Gdańska. Szczecin? Z tych samych powodów. Łódź? Ma pod nosem Warszawę. Zostaje Kraków i Rzeszów, gdzie jeszcze WizzAir nie wszedł. Stawiam na stolicę Podkarpacia. W Krakowie niedawno Ryanair, irlandzki tani przewoźnik, zapowiedział, że docelowo uruchomi 21 nowych połączeń. WizzAir nie będzie z Irlandczykami szedł na wojnę. Metodą eliminacji zostaje więc Jasionka - spekuluje Cybulak. Ale od razu dodaje, że Balice złożyły węgierskiemu przewoźnikowi bardzo atrakcyjną ofertę.

Jasionka tymczasem przez wiele miesięcy próbowała odzyskać zaufanie WizzAir. - Już trzy lata temu mogli u nas być. Przysłali propozycję, ale nikt z portu nie chciał z nimi rozmawiać. Proszę mnie nie pytać dlaczego - opowiada nam jedna z dobrze zorientowanych osób na podrzeszowskim lotnisku.

Prezes Nowak potwierdza: - Jesteśmy teraz w roli proszącego. Musieliśmy przełamać lody, bo gdy się do nich odezwaliśmy, to początkowo odpowiadali: "Panowie, przecież my już chcieliśmy od was wcześniej latać i nie było zainteresowania".

I dodaje: - Rozmowy, jakie z nimi podjęliśmy, były długie. Pamiętam wizytę na Węgrzech, gdzie jedno spotkanie trwało pięć godzin. To sporo, bo ponoć normalnie z klientem rozmawiają tylko 40 minut. Na tym spotkaniu ustaliliśmy właściwie wszystkie szczegóły techniczne.

Ukraina to nasz atut

Kierownictwo Jasionki uważa, że za Rzeszowem przemawiają dwa mocne argumenty. - Pierwszy to pasażerowie. Przewoźnik nie powinien się martwić o obłożenie. Teraz samoloty Ryanaira, które od nas odlatują, mają 82-procentowe obłożenie. To jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy wynik w Europie. Drugi argument to położenie geograficzne naszego portu. Jesteśmy blisko Ukrainy, a to przecież też rynek bardzo obiecujący i jeszcze niewykorzystany - uważa prezes spółki lotniskowej.

Władze województwa podkarpackiego także zrobiły pierwszy krok, by Węgrów ściągnąć do Jasionki. W projekcie budżetu na przyszły rok jest zapisana kwota około 2,5 mln zł, która ma trafić do WizzAira. To pieniądze za to, że przewoźnik na swojej stronie reklamowałby Podkarpacie. Na podobnej zasadzie płacimy Ryanairowi.

- To jeden z podstawowych warunków, żeby przewoźnik przyszedł do portu - twierdzi nasz rozmówca z Jasionki.

Dokąd WizzAir zamierza uruchomić nowe połączenia? Z naszych informacji wynika, że może być to Rzym i Paryż, a nawet jedno z hiszpańskich miast. Jasionka w swojej ofercie także sugerowała Węgrom właśnie te kierunki.

- Bo Wyspy zostały opanowane przez Ryanaira - przypominają nasi rozmówcy.

Wejście Węgrów do Jasionki skończy też monopol Irlandczyków, którzy jako jedyni oferują teraz tanie połączenia z podrzeszowskiego lotniska.

WizzAir może już na starcie zostać również głównym graczem Jasionki. Jeżeli utworzy tu bazę samolotów, to uruchomi 21 połączeń tygodniowo. Po ponad pięciu latach obecności Rayanair oferuje ich 16. Do końca przyszłego roku musi dołożyć co najmniej pięć, bo takie są zapisy umowy.

- W bazę WizzAir w Jasionce raczej nie wierzę. Myślę, że uruchomią dwa-trzy nowe kierunki - ocenia Cybulak

Jak zareaguje Ryanair na pojawienie się konkurencji? On także chce w Jasionce stworzyć bazę swoich samolotów. W letnim rozkładzie lotów mają się pojawić nowe połączenia: prawdopodobnie będzie więcej lotów do Londynu, dojdzie nowe miasto w północnej Anglii, a także Hiszpania.

- Poradzimy sobie z obsługą pasażerów. Niedawno powiększyliśmy terminal odlotowy - przypomina prezes Nowak.

Gazeta.pl
hmm...ciekawa sprawa, na początku obstawiałem EPRZ ale teraz coś widzę że to Balickie lotnisko ma szanse na nowe połączenia z tym przewoźnikiem, no ale w środę się wszystko wyjaśni.
 
1 - 14 of 14 Posts
Top