SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 73 Posts

·
Registered
5,895 Posts
nie wierzę w loty LH, lufthansa ma umowę z LOT (code share na wszystkie loty do niemiec, akceptacja nowych połączeń) i sama raczej tu nie wejdzie.
Dodatkowo czym ma latać, gdy w swoich samolotach atlantyckich ma duża klasę biznes i ma klasę pierwszą, a loty do Rzeszowa to praktycznie tylko klasa ekonomiczna.

Sądzę, że to po prostu kampania wyborcza - zresztą jeżeli miałaby wejść jakaś linia to raczej nic ze Star Alliance, nie będą ze sobą tak ostro konkurować

·
Registered
5,895 Posts
GRATULACJE ! Choc ceny widze, na razie wysokie, ale z czasem może sie unormuje.
Pewnie dlatego do POZ dali 735, zamiast planowanego CR7 - bo ten poszedł do Rzeszowa. A 735 podciągneli z KTW, gdzie dali Cirrusa.

dokładnie tak mysle, choc z KTW to dosc dziwne bo byl tam dynamiczny rozwoj a teraz... mozna powiedziec zastoj LH. W dodatku LH to tam jedyna linia nie low-cost oferujące przesiadku (bo LO lata tylko do hubów LH i Turynu, do W-wy lotow nie ma (bo dwa w tygodniu to nie loty)) - dziwne.

ale ceny Lufthansy z Rzeszowa naprawdę wysokie - godziny lotow wykluczają loty biznesowe po Europie, a wyglądają na "nastawione" na loty do USA... jednak loty np do NY są kilkaset złotych drozsze niz LO (LO ma cenę ok 2900 zł, LH od 3200 do 4500 zł w sprawdzanych przeze mnie okolicach 1.07-31.08) - komfort LH w lotach za ocean mocno średni (szczegolnie w 747) więc... rewelacji nie ma. Dziwne jest tez to ze nie ma lotów w weekendy.
LOT samobojca chyba nie jest wiec nie powinien dokładac drugiego swojego lotu do Frankfurtu więc... zobaczymy czy kierunek "wypali", zwłaszcza po sezonie letnim

·
Registered
5,895 Posts
I znowu wyszło na to, że Olekorlo broni LO, a ja bronię LH ;), ale komfort lotu za ocean w LH - jak wszędzie - zależy od maszyny, na jaką się trafi.

faktycznie tak to wygląda :) najzabawniejsze jest to ze nie pamiętam juz kiedy leciałem LO za ocean (bo mi standard mało odpowiadał i zawsze udawało sie znalezc cos ciekawszego w podobnej cenie). LH przestałem latac po wielu zlych doswiadczeniach (choc tu zle doswiadczenia glownie w lotach za ocean), na szczęscie zawsze był jeszcze Swiss, BA...
Generalnie masz rację - jesli wezmiemy pod uwagę klientow latających gdzie indziej niz NY i Chicago to oferta daje duze mozliwosci i... moze pozwolic nawet nie na "zabranie" (choc nie lubie tego okreslenia bo mamy wolny rynek) pasazerow LO, ale na pozyskanie nowych pasazerów dla lotniska, którzy wczesniej chcąc leciec gdzies dalej mogli wybierac podroz do Warszawy albo Krakowa i z tych lotnisk lot do Frankufurt/Monachium i dalej w swiat. Pytanie ilu takich klientów było - do tej pory wydawało się że latała głownie Polonia i ich rodziny - czyli głównie dwa osrodki w USA - NY i Chicago. Zobczymy ilu będzie pasazerów "innych"

Ciekawi mnie tylko jak to będzie działac przy jednym locie dziennie, w dodatku w srodku dnia, i jak to będzie wyglądac po sezonie letnim (a co pokazywały statystyki loty z Jasionki były bardzo sezonowe)

Zobaczymy... będzie ciekawie:)

·
Registered
5,895 Posts
Z jednej strony wygoda - koniec przesiadek w WAW.
hmmm moim zdaniem przesiadka w WAW jest wygodniejsza niz we FRA - T2 jak doszedł do siebie jest OK, Frankfurt wygodny jest mało (choc ma mnostwo kierunków). Gdyby mowa była o Monachium to fakt - jest swietne.

Co do konca przesiadek w WAW to... Lufthansa z jednym lotem dziennie, po południu, klientów europejskich tez raczej nie zabierze (biznes nie poleci z jednym lotem dziennie) - widać nastawiają się na ludzi latających za ocean. Coz... konkurencja dobrze robi, ceny lotów w LOT juz spadly, nawet reklamy się pojawiły, a rok temu nie mozna było o tym marzyc.

·
Registered
5,895 Posts
no z tym internetem to mnie rozbawili. Ta usluga juz w Lufthansie byla, ale z niej zrezygnowano. Kosztowało to jakies astronomiczne pieniądze ~10 euro za godzine o ile dobrze pamiętam

·
Registered
5,895 Posts
według raportu z zeszłego roku, Frankfurt był portem docelowym tylko dla 5% osób przylatujących na to lotnisko. Więc to jasne, że hahn nie jest konkurencja dla FRA zresztą hahn ma tyle wspólnego z Frankfurtem co Elbląg z Gdanskiem (Hahn jest nawet dalej)

·
Registered
5,895 Posts
^^ no to jak na listopad to bardzo dobre obłożenie, jeszcze 2 dni temu była promocja i bileciki na prawie wszystkie trasy były w super cenie 0,01 zł aż chce się latać ;)
jakie znaczenie ma tu obłozenie?? skoro bilety sprzedaje się za 1 grosz nawet kilka dni przed (pomija czasowe promocje - ale generalnie loty za 10 zł dzien przed lotem( to wiadomo ze połączenie zyje głównie z dopłat miast/regionu - jak większość lotów Ryan'a z lotnisk regionalnych. Swoją drogą zawsze mnie to wkurza ze samorządy dopłacają do lotów na wyspy

·
Registered
5,895 Posts
poniżej 100 na krajówce to ja jeszcze nie wiedziałem biletu, czasem od przypadku do przypadku coś się pojawi poniżej 200, na zachodzie spokojnie można kupić bilet w promocji od 25 zł - 100zł, cena jest najlepszą zachętą do latania.
hmmm o ile dobrze wiem np w Niemczech najtansze bilety w promocji (Airberlin) kosztują 29 Euro, Lufthansa ma drozsze bilety. Tak więc promolot za 91 zł to jednak taniej niż 'za granicą' o czym piszesz, a w dodatku często taniej niż pociąg.
A latanie z wszystkimi biletami za 25 czy 50 zl niestety było i jest deficytowe w każdej linii (nawet jesli wiele linii nadal takie bilety z Polski oferuje - wystarczy sprawdzić koszt paliwa, zapominając nawet o wszystkich innych)

·
Registered
5,895 Posts
200 często nawet 300-400 to już lepiej i dużo taniej lecieć z Rzeszowa przez Londyn lub inne miasto na wyspach
Ale po pierwsze lecąc przez Londyn low-costem nie masz gwarancji przesiadek (za to koszty np bagazu razy dwa), a po drugie jak lecisz dalej LOTem to ten dolot do W-wy jest trochę (nie tak dużo), ale jednak tańszy - i wszystko na jednym bilecie więc masz gwarancję lotu.

·
Registered
5,895 Posts
Letowniak - Rzeszów ma jedne z najtanszych biletów w Polsce: wybrałem losowo tydzien 25-30 pazdziernika i juz na 25 pazdziernika (i jest to zazwyczaj drogi poniedziałek) są bilety w cenie 78 zł z Rzeszowa do W-wy (i to zarówno w rejsie o godzinie 9 jak i o 14) (najnizsza taryfa tylko z tygodniowym wyprzedzeniem - np w Lufthansie w lotach krajowych nieosiągalne). W kolejnych dniach tygodnia (z wyjątkiem piątku) bilety po 78 zł lub 98 zł. W tym samym terminie (poniedziałek) najtansze bilety z: Gdanska (8 lotow dziennie) to 220 zł i to tylko lecąc o godzinie 12:50, z Wrocławia 318 zł, Szczecin 230 zł, Katowice 118 zł z Poznania 118 zl, nawet z Krakowa 98 zł. Wiec cała ta dyskusja to absurd.

Zresztą sama dyskusja jest bez sensu: czy prezydent miasta napisze pismo do PGE informując ze ceny prądu są zbyt wysokie (dominujacy akcjonariusz to panstwo, a Rzeszow ma dosc wysokie ceny prądu) lub do Orlenu (nie dominujący, ale główny akcjonariusz to panstwo - ze paliwo jest drogie?) - to absurd, cenami rządzi rynek. Bywają bilety drogie, ale generalnie Rzeszów jest dość tani biorąc pod uwagę ceny latania po kraju (tanszy bywa tylko Kraków, najdrozej jest w Gdansku i Wrocławiu)

·
Registered
5,895 Posts
Letowniak, taki jeden tydzien jest - moze akurat cos sie dzieje w tym tyg w Rzeszowie, na kolejne tygodnie bilety w cenie 78 zł (z wyjątkiem 1szego listopada - ale tu powód inny). Jeśli chcesz zrobic reprezentatywne badanie to zrób zestawienie cen na najbliższy mięsiąc albo dwa - ja na wszystkie kolejne tygodnie widzę ceny 78 zł, z Gdanska czy Wrocławia nie do pomyslenia.
Gdybys do zestawienia, w tych samych terminach, dopisał Gdański, Wrocław a nawet Szczecin to nagle okazałoby sie ze Rzeszów juz nie jest tak drogi (takie plusy/minusy wybierania danych ;) bo ceny są takie jak w Rzeszowie i wyższe
Kraków ma wyjątkowo tanie bilety na loty o 10 i 11 - loty blisko siebie, w dodatku bardzo duza konkurencja PKP - i to jest przyczyna, tej ceny nie przebijesz. Ale loty np o godzinie 17 są w cenie 300 zł +, tak to juz działa.
Po prostu LOT jak kazda firma chce i musi zarabiac, akurat loty do Krakowa jeszcze 2 lata temu były b. mocno deficytowe. Ale generalnie bilety w Rzeszowie są tanie dlatego rozbawiło mnie to zdenerwowanie prezydenta miasta, taka obłuda przed wyborami, zagranie w stylu: pokaze ze cos robię.

·
Registered
5,895 Posts
Żadne lotnisko w Polsce nie ma w tej chwili El Prat. ..
A to ciekawe, bo El Prat ma np W-wa z LOTem, Gdansk (Wizz)
Swoją droga podczas ostatniego poszukiwania lotu do Barcelony lot LOTem był tanszy niz Ryanem (po doliczeniu kosztów dojazdu Girona-Barcelona, bagazu)

·
Registered
5,895 Posts
Frankfurt to inni pasażerowie-najczęściej lecący dalej w świat i biznes. Mnie również wydaje się, że 3 razy w tygodniu to trochę dużo, chyba, że liczą na sporo pasażerów tranzytowych. .
Tranzyt w LCC to tylko dla ludzi 'hardcorowcow'. Zresztą parząc na godziny lotów to 2 razy w tyg nie ma szans, bo trzeba noc na lotnisku spędzac

·
Registered
5,895 Posts
latanie kompletnie nieznaną linia w formule czarter-mix, za calkiem duze pieniądze, w dodatku nie ma ich w systemach rezerwacyjnych, a to co oferują na pokładzie jest baaardzo slabe. Utopia

·
Registered
5,895 Posts
Pisanie o tym, ze Ryanair lata do Frankfurtu do naduzycie - lata do Frankfurtu Hahn, który ma z Frankurtem tyle wspólnego co Gdańsk ze Słupskiem (OK z Gdanska jest blizej do Słupska niz z Hahn do Frankfurtu). To ponad 130 km.
A czy połaczenie zarobi na siebie? w przypadku Ryana to trudne do oceny, bo oni bazują na doplatach za latanie (samorząd płaci), opłatach dodatkowych i...przychodach od podmiotow trzecich (np duzy procent od ceny biletu autobusowego Hahn-Frankfurt)

·
Registered
5,895 Posts
^^Oni oprócz ATR-ów mają 3 Embraery 175. 2 z nich są teraz samolotami rządowymi (SP-LIG i SP-LIH). Ciul wie. Może ten jeden co został (SP-LIK), bedzie latał z RZE do Paryża:nuts:^^
Ten lata dla LOTu i nawet jest w malowaniu LO także nie sądze. Eurolot ma koncentrować się na lotach po Polsce i poźniej bliskich dookoła Polski takze Paryż w wykonaniu K2 moim zdaniem nie wchodzi w grę.
Na razie rozkręcają GDN-KRK i GDN-WRO i wygląda na to ze idzie nieźle.

1 - 20 of 73 Posts