Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 77 Posts

·
Registered
Joined
·
17,583 Posts
^^ W te połączenia Rzeszów-Szczecin uwierzył bym pod warunkiem międzylądowania w Warszawie, Łodzi lub Poznaniu (najpewniejsza była by Warszawa, a najbardziej ryzykowna Łódź)
 

·
Registered
Joined
·
17,583 Posts
No niestety o nowych połączeniach nie słychać, być może coś na otwarcie terminalu, są zaproszeni przedstawiciele linii lotniczych, więc kto wie. w Marcu wyhamowania jeszcze nie będzie, dopiero od kwietnia.
Problem polega na tym, że w najbliższym czasie będzie sporo otwarć:
kwiecień: terminal Jasonki i terminal Lublinka
później 2 nowe porty - Modlin i Świdnik.
Więc aż wątpię, aby otwarcie terminala zrobiło gigantyczne wrażenie.
 

·
Registered
Joined
·
17,583 Posts
No tak, ja się tylko łudzę że port trzyma ogłaszanie jakiegoś kierunku specjalnie na tę okazje. Pożyjemy zobaczymy, źle się na Jasionce nie dzieje, także Łódź będzie musiała nieźle prężyć swoje paxy aby RZE dogonić, choć ze względu na brak znaczących nowych połączeń będzie bardzo blisko, kto wie.
Zobaczymy jak poszybuje OLT. Sądzę, że Łódź jest dziś gotowa na takie połączenie jak kiedyś było z Wiedniem (wtedy było za wcześnie). Łódź na ten sezon się sprężyła i ma 3 nowe mocne kierunki i 2 słabe kierunki OLT. Do tego sporo charterów. W te wakacje będzie ponad 2 razy więcej operacji niż w zeszłe (w te ma być 160op/tydz). Zobaczymy też jak pójdzie Euro (gdzie więcej kibiców przyleci LCJ czy RZE). Szacuje się, że będziemy mieli 480-500 tyś pax w tym roku, więc raczej Jasonki nie dogonimy, ale słychać głosy o kolejnych połączeniach (Kanary, Hiszpania i jeden charter zimowy + regularna Ukraina), więc rywalizacja będzie zacięta przez najbliższe 2-3 lata.
 

·
Registered
Joined
·
17,583 Posts
Jeden spalony kierunek, a smród ciągnie się i ciągnie. Pax było znacznie więcej ale za mało na latanie, tylko że do tego wszystkiego przyczynił sie sam Eurolot, zero reklamy, jedna promocja w galerii i dwa bilbordy na całe województwo...
Mogli byście czasem postować jak wygląda u was sprzedaż OLT.
Np. na kwiecień stoicie tak:


Moim zdaniem Rzeszów-Gdańsk bardzo imponująco (może nawet szansa na więcej lotów i loty w weekendy). Katowice słabo (i chyba się nie ma co dziwić).
Dobrze że Łódź, Bydgoszcz i Szczecin przynoszą zyski :)
Mamy tylko 2 mln mniej straty niż Wy ;), ale przez nowy terminal na 1,5 mln paxów powinniśmy Was już w tym roku przegonić w tej konkurencji;) Choć woleli byśmy tu zostać w tyle a wyprzedzić w ilości paxów - ale to najwcześniej za rok...
 

·
Registered
Joined
·
17,583 Posts
^^ Jakim cudem wy macie takie statystyki? W zeszłym miesiącu (kwiecień) LCJ miało prawie 40.000 pax i 370 operacji lotniskowych. Z czego samoloty do Wrocka latały prawie puste i je ostatecznie zawieszono (LF 10-20% przez fatalne godziny odlotów). W marcu było 31.000 przy 236operacjach lotniskowych. U was lata się tak małymi samolotami czy macie tak dużo cargo? (bo cargo na LCJ to tylko 30-40 ton w 2 ostatnich miesiącach). Wy macie paxów może +20% a operacje x4. Ktoś mi wytłumaczy na czym polega ta specyfika? Jeśli ktoś chciałby do porównania to reszta statystyk LCJ tak różnego od waszego lotniska
 

·
Registered
Joined
·
17,583 Posts
^^ Więc ile będzie połączeń z Warszawą tygodniowo? (do statystyk potrzebuje)
Jakby ktoś jeszcze wypisał inne połączenia krajowe byłbym wdzięczny.
 

·
Registered
Joined
·
17,583 Posts
^^ A z czego chcesz zlicytować OLT? Co oni mają? Kilka biurek? Laptopa służbowego?
Poza tym skoro są już w upadłości to syndyk ustali kolejność wypłat. Czyli pracownicy, podatki itd... (a jak starczy na same wypłaty pracowników będzie dobrze).
 

·
Registered
Joined
·
17,583 Posts
Mgła w listopadzie to raczej standard. W zeszłym roku trochę plusów narobiło lądowanie Wrony, bo przekierowania były do różnych miast.
Poza tym na mgłach trochę straciliście, a trochę zyskaliście z innych lotnisk.
 

·
Registered
Joined
·
17,583 Posts
Trudno znaleźć w nich wolne miejsce. Różnicę między naszym portem a lubelskim pokazuje także liczba lotów. My mamy ich ponad 60 tygodniowo, oni na razie tylko 8 – dodaje Ł. Sikora.
Moim zdaniem ten argument nie jest uczciwy. Jak będzie pełna siatka to będzie co porównywać (oczywiście mówię o sezonie letnim 2013). Jest jasne, że LUZ nie prześcignie szybko RZE, ale wpływ na ściąganie nowych kierunków na pewno będzie, bo rozdzielą się one między LUZ a RZE.
 

·
Registered
Joined
·
17,583 Posts
^^ Dużo zależy od kondycji Lotu. Należy też wziąć poprawkę na "fenomen OLT". 600.000 jest możliwe, ale jest bardzo optymistycznym założeniem.
 

·
Registered
Joined
·
17,583 Posts
Ploty chodzą, że wieczorno poranny RZE-WAW out. A to było sporo paxów. Więcej niż Ryan 3xT. Choć oczywiście kibicuje, aby 600.000 było.
 

·
Registered
Joined
·
17,583 Posts
to linie decyduja gdzie lądowac, bardzo czesto nie wybiera sie lotnisk gdzie jest "najblizej" - przykładowo jak SAS nie moze wylądowac w GDN to najczesciej leci do...CPH a nie BZG czy POZ. Chodzi głównie o umowy jakie posiadaja podpisane na obługę na danym lotnisku
To chyba nawet nie chodzi o jakieś umowy tylko politykę przewoźnika. SAS prawdopodobnie zawsze wybiera powrót. To samo było niedawno jak w Łodzi był silny wiart w ogon. Nawet nie rozważali pobliskiej WAW. Albo LCJ albo CPH.
 

·
Registered
Joined
·
17,583 Posts
^^Mnie zastanawia, ile portów by zostało gdyby zakazać dopłat wszelkiego rodzaju do przewoźników. W RZE została by tylko lufa i LOT, w Bydgoszczy nikt. Reszta się nie chwali.
Z drugiej strony bez sensu, że dali się wciągnąć w "Paryż". Gdyby to było orly lub CDG to miałoby sens, a jeszcze wymusić od nich CS-a i byłby miód. Tak samo jakby wymusić CSa z AirItalia.
 
1 - 20 of 77 Posts
Top