SkyscraperCity Forum banner
1 - 19 of 19 Posts

·
Registered
Joined
·
1,773 Posts
Przede wszystkim wielkim nieporozumieniem jest, że lotniskiem zarządza jakieśtam warsaw cośtam. Zdziera wszystkie zyski, a wydatki pokrywa... województwo. Lotnisko powinno być zarządzane stąd, tu powinny zostawiać zarobione pieniądze, tu powinno się zarządzać Jasionką w stu procentach.
 

·
Registered
Joined
·
1,773 Posts
Zarządza czy obsługuje - w każdym razie województwo powinno sobie samo regulować opłaty i decydować, czy warto utrzymać niższe opłaty i mieć pewne loty. Nie mówiąc już o zyskach, które idą do firmy nie związanej z regionem i nie mającej działać na jego korzyść. Mam nadzieję, że szybko się od WAS uwolnią.
 

·
Registered
Joined
·
1,773 Posts
Popis totalnej niekompetencji władz województwa i PPL i jawny zamach na rozwój podkarpacia. Tak być nie może! Lotnisko musi być zmodernizowane, a jak nie z UE to z budżetu państwa. Najlepiej by było, jakby odbyło się to bez tych gnojków z PPL, którzy rzucają kłody pod nogi.
 

·
Registered
Joined
·
1,773 Posts
Idąc tym tokiem myślenia to tylko 150 km do Jasionki i ok. 180 do Okęcia, więc nie tragizujcie, bo jak pobudują ekspresówki to się w moment dostaniecie.
Lublin potrzebuje lotniska nie bardziej niż Rzeszów, dlatego sytuacja jest wyjątkowo groźna dla Polski południowo-wschodniej, zwłaszcza podkarpacia. Antylobby przeciwko naszemu lotnisku jest porażające.
 

·
Registered
Joined
·
1,773 Posts
To z odległością powiedziałem w odp. na nie bulwersowanie się.
Dopóki będzie odgórna blokada uwalająca, to nie będzie ani lotniska, ani województwa, ani niczego. Będziemy znienawidzonym regionem o którym dalej się będzie myslało w kategoriach "kresy" i Ukraina, albo od razu Rosja.
 

·
Registered
Joined
·
1,773 Posts
Tu chodzi o załatwioną kasę z unii i NORMALNOŚĆ a nie zdrowy rozsądek. Zdrowy rozsądek można zachować przy opóźnieniu 3-6 miesięcy, a nie o takim czymś, gdzie ANI RAZU nie było konkretów. I przy zaklepanych pieniądzach z Unii Europejskiej. Łżą od długiego czasu celowo uwalając lotnisko.
 

·
Registered
Joined
·
1,773 Posts
Na rzeszowskim lotnisku, wydawałoby się, nic się nie dzieje. Trzy rejsy dziennie do Warszawy są niczym nie tylko w porównaniu z planami czy ambicjami pasażerów, ale nawet w porównaniu z tym, co przez ostatnie miesiące działo się w Jasionce. Międzynarodowy Port Lotniczy pozostał takim już tylko z nazwy. Do 16 grudnia 2008 roku na pasie rzeszowskiego pasa nie pojawi się żaden rejsowy samolot z zagranicy. Ale władze portu nie zapadły z tego powodu w jesienno-zimowy sen. Działają. I to jak...

Plany są ambitne. Choć nie udało się póki co wywalczyć nowego terminala, władze rzeszowskiego lotniską robią, co mogą, by dostosować obecny terminal do potrzeb pasażerów. Do czerwca 2009 roku lotniskowa infrastruktura zmieni się nie do poznania. Najważniejszą inwestycją będzie powiększenie hali odlotów. Od czerwca nie będziemy musieli cisnąć się w małej sali. Przybędzie też stanowisk odprawy pasażerów i bagażu oraz stanowisk kontroli bezpieczeństwa. Według zapewnień pomysłodawców inwestycji w Jasionce będzie można jednocześnie obsłużyć 3 samoloty wielkości Boeingów 737 czy Airbusów A320. Podniesie się nie tylko wydajność terminala, ale też wygoda odlatujących i przylatujących pasażerów. Ale na tym nie koniec inwestycji.


Pomiędzy halami odlotów i przylotów pojawi się dach. Jeszcze w 2008 roku terminal wyposażony zostanie w elektroniczny system informacji wizualnej. Oznacza to, że nie będziemy musieli, jak do tej pory, wsłuchiwać się w głos spikera informującego o startach, lądowaniach, procedurach itp. Wszystkie te informacje pojawią się w wersji wizualnej na nowoczesnych monitorach rozlokowanych w różnych miejscach hali. Pasażerowie niepełnosprawni wreszcie doczekają się systemu powiadamiania obsługi o swoich potrzebach. Na lotniskach w Europie czy USA takie systemy są standartem. Gdy tylko niepełnosprawny pojawia się w terminalu od razu podbiega do niego ktoś z obsługi i towarzyszy mu aż do zajęcia miejsca w samolocie. Cieszy fakt, że taki system wreszcie zadziała w Rzeszowie.

Nowości na lotnisku będzie więcej: nowe pomiaszczenia będzie mieć straż pożarna, powstaną też nowe magazyny paliw, przybędzie też sporo technicznych nowinek. Ale dla nas, pasażerów, najważniejsze jest to, że dzięki rozbudowie, która pochłonie 70 milionów złotych, w Jasionce pojawią się samoloty nowych linii lotniczych, siatka połączeń zawierać będzie więcej destynacji, a sama odprawa będzie wygodna i szybka. Takie są plany. Sprawdzimy, jak wyglądać będzie rzeczywistość!
http://lotyzpolski.pl/RZE,Rzeszow_J...rozbudowa_terminala_w_Rzeszowie-20081114.html

Rozwiązania prowizoryczne, ale zawsze lepsze niż zastój i stagnacja. Nie ma jednak co ukrywać - porządny terminal powinien stać dawno. I pewnie by stał, gdyby nie antylobbing przeciwko Jasionce i pożal się rada pracownicza. I tak podkarpackie i połowa lubelszczyzny nie mają czym stąd latać, a region jest hamowany :bash:
 

·
Registered
Joined
·
1,773 Posts
Terminal, terminal! To podstawa mówienia w ogóle o jakimkolwiek rozwoju Polski południowo-wschodniej, rozwoju Jasionki, która ma obsłużyć podkarpacie i duży kawał lubelskiego.
 

·
Registered
Joined
·
1,773 Posts
Wszystko o jakieś 4 lata za późno, ale przynajmniej od jakiegoś już czasu konsekwentnie podawane są informacje o jedynym słusznym biegu sprawy.
 

·
Registered
Joined
·
1,773 Posts
Dokladnie, wystarczy wstrzelic sie w odpowiednie godziny gdzie nic nie przylatuje.
Nie, nie wystarczy. Pierwsze (no prawie) czym się zainteresuje przewoźnik to dogodne godziny. Przy takim stanie infrastruktury przewoźnicy mają wybór beznadziejny, z czego wynikają oczywiste konsekwencje. Nie chcę myśleć ile do tej pory straciliśmy potencjalnych połączeń, bo status quo nie daje szansy na ich obsługę.

Nie ma tez co przesadzac z siatka połaczen - takie miasta jak Rzeszów nie beda obsługiwac 3mln paxów. Przy obecnej sytuacji moze jeszcze z 3-4 kierunki dalby rade (Rzym,Paryz,Madryt, cos do Ameryki Pólnocnej?, Monachium ... )
Przesadzać? Jeśli jest potencjał to nie ma tu absolutnie żadnej przesady. Nikt na siłę nie wciska tu połączeń na litość. Jeśli przewoźnik oceni, że w danych godzinach opłaca się latać, to połączenie zaistnieje. Jasionka swoje może obsłużyć pod warunkiem, że skończy się hamowanie rozwoju i powstanie infrastruktura.

Ursjan może trochę przesadził bo barakoterminal i brak Mardosza-bezradnego nieco poprawi sytuację. Ale nie na tyle, by systematycznie powstawała jakaś w miarę słuszna liczba połączeń. To ciągle jest prowizorka i pic na glinianych fundamentach.
 

·
Registered
Joined
·
1,773 Posts
A będzie jeszcze gorzej. Przecież nie remontują tylko do Podłęża. Pójdą dalej od Krakowa do Sosnowca Jęzora. Podkarpackie na parę lat stanie się pustynią kolejową, także połączenia lotnicze się przydadzą.
 

·
Registered
Joined
·
1,773 Posts
Gdyby zrobić odgałęzienie za Rogoźnicą to mamy przede wszystkim znakomity środek transportu dowożący do pracy w Rogoźnicy i w Jasionce. To nie tylko pociąg na lotnisko - powiedziałbym że nawet to potrzeba w drugiej kolejności. Widać jak przeokrutnie przeładowane są drogi pod Rzeszowem - DK9 i DK19, w godzinach szczytu szczególnie. Nic innego jak pociąg tego problemu nie załatwi.
 

·
Registered
Joined
·
1,773 Posts
A po co stosować nędzne półśrodki? Od razu należy wybudować linię, której podstawowy sens to będzie dowóz pracowników, bo drogi są mocno pozatykane a dziesiątki autobusów nie dowiozą ludzi ani wygodnie ani szybko.
Poza tym jakie wyburzenia? Kilka parceli? Po to mamy specustawę, żeby się z tym latami nie siłować. Zwłaszcza że po pokonaniu DK9 jest już tylko las i sytuacja jest prosta.
Polepszenie transportu z Rzeszowa na północ jest tego wszystkiego warte bo akurat budowa po najniższej linii oporu linii do Jasionki - nieco wątpliwa.
 
1 - 19 of 19 Posts
Top