SkyscraperCity Forum banner
1 - 4 of 4 Posts

·
Browarnik Tomek
1,376 Posts
Z GW:
"Z Rzeszowa do USA mają latać samoloty Boeing 737-800, które na pokład zabierają około 250 pasażerów. Loty do Nowego Jorku będą dwa razy w tygodniu. Konkretne dni i godziny odlotów oraz przylotów nie są jeszcze dokładnie ustalone, bo LOT w tej sprawie musi się jeszcze porozumieć z władzami nowojorskich lotnisk. Wiadomo, że samoloty będą lądować na dwóch lotniskach w Nowym Jorku: Johna F. Kennedy'ego i Newark. - Loty do Stanów Zjednoczonych podniosą prestiż lotniska w Jasionce - twierdzi Artur Burak, rzecznik Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotniczego, które jest właścicielem podrzeszowskiego lotniska.
Hahahaha, będzie latał Boeing 737-800, po pierwsze LOT nie posiada takiej maszyny, a po drugie, ona lecąc do Nowego Jorku spadła by do oceanu, bo by nie doleciała ;)
Nie wiem, kto tu popełnił bąda czy Gazeta Wyborcza, czy po prostu bzdura z tym połączeniem. Ja myslę, że będzie to Boeing 767-35D ER, albo Boeing 767-25D ER. żaden z nich nie zabiera jednak 250 pasażerów;)

·
Browarnik Tomek
1,376 Posts
737-300 zabiera 243 może o ten chodziło tylko ilość miejsc zaokrąglili....
chodziło jak pisałem o B767-25DER lub B767-35DER, tylko te latają w LOT za atlantyk. B737-300 jest ciut mniejszy nawet niż 737-800 i zabiera w lotoskiej konfiguracji coś koło 130 pax, jeśli się nie mylę.

·
Browarnik Tomek
1,376 Posts
Ach te pismaki.Od kiedy JFK jest największy.To O'Hare i Atlanta opsługują tylko loty krajowe?
Pismaki mają rację. O'Hare przyjmuję ponad 70 mln pax, z czego tylko 8 mln to międzynarodowe loty, z Atlanta jest podobnie, z tymże w Atlancie jeszcze mniej jest pasażerów międzynarowowych. W tej kwestii JFK rządzi po prostu i tu pismaki się nie pomylili.

1 - 4 of 4 Posts