Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 53 Posts

·
Registered
Joined
·
538 Posts
Liczba obsłużonych pax w I półroczu 2006------>100 687, dla porównania w tym samym okresie rok wczesniej 32 391, wzrost o 211%.
 

·
Registered
Joined
·
538 Posts
Od 24 stycznia przewoźnik uruchamia nowe połączenia stolicy Podkarpacia z irlandzkim Dublinem, dwa razy w tygodniu. - Do tej pory sprzedaliśmy gigantyczną liczbę biletów, około 4,5 tys. Takiego wyniku się nie spodziewaliśmy się. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni - cieszy się Tomasz Kułakowski.

Zapowiada, że w przyszłym roku Ryanair uruchomi kolejne połączenia Rzeszowa z krajami europejskimi. Jakimi? Na razie nie wiadomo. W grę wchodzi Paryż, Barcelona, Madryt, Liverpool i Rzym.
GW

Jak zawsze tylko obiecywanie jaie to nie bedą połączenia, ale jak na razie to zapowiadany RZYM i PARYŻ dostała Łódż.
 

·
Registered
Joined
·
538 Posts
Od sezonu zimowego Ryanair na stałe zwiększa liczbe połączeń do DUBLINA, samoloty będą latać trzy razy w tygodniu, w środy, piątki i niedziele.
 

·
Registered
Joined
·
538 Posts
aż taiego potencjału nie ma to lotnisko, to że się dobrze sprzedają dwa kierunki STN i DUB nie znaczy, że równie świetnie będzie z innymi...
 

·
Registered
Joined
·
538 Posts
Letowniak marszałek to taka funkcja na lotnisku, WZZ048 raczej nie chodzi o marszałka z urzędu marszałkowskiego.
 

·
Registered
Joined
·
538 Posts
Toż to puknijcie się w głowe....
Emirates, Eva buhahaha. Generalnie jak w ciągu kilu lat będziemy mieli Norwegiana, Wizz czy Jet air`a będzie dobrze.
 

·
Registered
Joined
·
538 Posts
Na San Francisco się łapiemy na przesiadkę bez problemu, reszta fatycznie nie, a szoda nie sprawdzałem tego wcześniej. Polacy są wszędzie tak w Kolorado jak i w Kaliforni.
 

·
Registered
Joined
·
538 Posts
Głupoty gadasz. Terminal jest właśnie rozbudowywany, linie LCC nie mają dużych wymagań. Skoro LH zdecydowała się na barak to tym bardziej Norwegnianom i wizzom to nie będzie przeszadzać. Problemem jest zachęcić je do latania z małego RZE i obawa przed FR, w tym upatrywałbym się problemu. 5 lotów dziennie jaie mniej więcej obsługujemy to piuś i spokojnie upchnąć można drugie tyle, a już na pewno 1-2 loty dziennie się zmieści bez uszczerbku na "zdrowiu" dla pasażerów.
 

·
Registered
Joined
·
538 Posts
Wiesz voy oczywiście zna się na wszystkim :)
Dlatego proponuje CI zrobić sobie tabelkę w exelu i wpisać godziny ładowania i startu wszystkich samolotów i zobaczysz, że nawet zakładając , że równocześnie możemy obsłużyć 2 samoloty to slotów jest cała masa, a zakłądając, że trzy samoloty to jesteśmy dyspozycyjni cały czas.
Tak więc pisanie, że to jest powodem, iż nie ma więcej połączeń jest mydleniem ludziom oczu.
Obecnie budynek odpraw będzie powiększony dwa razy i o ile się nie mylę równocześnie będzie możliwa obsługa 3 samolotów.
Dla informacji łącznie z czarterami w okresie największego natęzenia ruchu (wakacje) będziemy mieli 50-51 połączeń tygodniowo.
 

·
Registered
Joined
·
538 Posts
Jakie było zapełnienie samolotu?
BTW jeszcze nie zaczęli latać, a już go chyba kasują bo od rozkadu wiosennego nie ma lotów.
 

·
Registered
Joined
·
538 Posts
:)
Nie mogło być zapełnienia prawie 100%, ponieważ mozna było kupic ciągle 25 biletów, wg naszej TV prawie jednak robi ciągle wielka róznice.
 

·
Registered
Joined
·
538 Posts
Jest to po prostu przyzwyczajanie do nowego kierunku, próżno szukać w takiej cnie biletów do STN, DUB czy BRS, na tych kierunkach w osttniej chwili nie można kupić biletu za 1 grosz czy 20 złotych. Gdy startowało np BRS też były mega tanie bilety. Dopłaty nie mają tutaj nic do rzeczy, FR zawsze tam gdzie może będzie maksymalizował zyski, na nowych trasach jesienia i zimą najpierw musi ludzi przyzwyczaić do latania.
 

·
Registered
Joined
·
538 Posts
To ma być średnia liczba lotów w ciągu roku, czyli marzec-październik może być 26, a zimą np 20. Chyba nie myślisz, że połączenia z np. Gironą będzie całoroczne? Dla przykładu, bardzo upraszczając jak nam teraz obcięli do 10 połączeń tygodniowo to wychodzi jakieś 16 lotów -średnio w skali roku.
Generalnie takie czas nastały, że wszyscy sępią, ale inaczej można zamykać lotnisko, jak chcieli skusić Wizza to wybrał LCJ, mimo, że dostali tam mniej kasy.
Faktycznie jest to dużo kasy, ale jak wycofa się FR, to utrzymywanie pustego portu przyniesie większe straty.
 

·
Registered
Joined
·
538 Posts
Oczywiście, że szanse są i to duże, zostały 3 miesiące, wystarczy, że w październiku, listopadzie oraz grudniu miesięcznie odprawianych będzie 42 tyś pax.
 

·
Registered
Joined
·
538 Posts
a czy to miarodajne patrzenie na trase Rze - Gdn? Może wysokie ceny są spowodowane wysokim wypełnieniem na odcinku KTW-GDN ... ?
Na forum lotnictwo.net.pl ktoś zmieścił statystyki z jednego dnia:
Cytat Zamieszczone przez Zelek Zobacz posta
Wczoraj pierwszy lot jako OLT Express na trasie do GDN (ATR72) promocja robi swoje, obłóżenie bliskie 90%.

GDN-KTW-RZE
Przylot: 29pax // odlot: 3pax // tranzyt(GDN-RZE): 29pax

RZE-KTW-GDN
Przylot: 3pax // odlot: 35pax //tranzyt(RZE-GDN): 15pax
 

·
Registered
Joined
·
538 Posts
Pierwsze w historii portu zimowe chartery doszły do skutku. Już są na tablicy, dziś pierwszy wylot.
Taa z tego co wiem rejs 20 i 27.12 i 3.01 zostały odwołane, nie ma ich w sprzedązy na stronie Alfa Star, no ale nasi Jasionkowi tego pewnie jeszcze nie wiedzą.
 
1 - 20 of 53 Posts
Top