SkyscraperCity Forum banner
2501 - 2520 of 4065 Posts

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
A no nie majątek, jednak trzeba być trochę elastycznym szczególnie jeśli mówią o akcjach typu zmiana godzin wylotów na 24h przed lotem, Już w tym roku z pisemkiem z Jasionki do pracodawcy leciałem ;) a to nie był pierwszy raz, ile razy można jechać na jednej ściemie, ja zazwyczaj kupuje coś z międzylądowaniem po drodze do lub z Polski, a tu idzie utknąć w jakimś Mediolanie czy gdzieś i wtedy chargeback nie pomoże.
 

·
Registered
Joined
·
2,995 Posts
Robią to trochę o d.. strony:
4 You Airlines sprzedaje bilety, ale nie ma jeszcze koncesji

Linie 4 You Arilines rozpoczęły sprzedaż tanich biletów na loty z Jasionki. Na razie jednak są duże problemy z dostępem do strony internetowej gdzie można je nabyć. Według przewoźnika to wynik przeciążenia serwerów do których chciało się dostać nawet 1200 osób na sekundę.

4 You Arilines od listopada ma oferować loty z podrzeszowskiej Jasionki do: Barcelony, Brukseli, Dortmundu, Londynu, Mediolanu, Paryża, Rzymu i Tel Awiwu. Do końca miesiąca bilety będą kosztować 47 zł w jedną stronę.

Trudności w zakupie biletów to nie jedyny kłopot. Linia na razie nie ma potrzebnych dokumentów na wykonywanie lotów. W Urzędzie Lotnictwa Cywilnego trwa procedura wydawania certyfikacji. By rozpocząć działalność przewoźnik musi uzyskać jeszcze koncesje. Jak dowiedzieliśmy się w ULC procedura dla każdego z tych dokumentów trwa zwykle trzy miesiące. Przewoźnik zapewnia jednak, że wszystkie terminy zostaną dotrzymane, a osoby które zdecydują się na zakup biletu nie muszą się niczego obawiać.
http://www.radio.rzeszow.pl/informa...-sprzedaje-bilety-ale-nie-ma-jeszcze-koncesji
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
^^ Wszystko jest możliwe to Eurolot, oni tak działają że jednego sezonu otwierają masę kierunków aby za kilka miesięcy zamknąć je i otworzyć kolejne.

Mam jednak nadzieję że skończy się na wspólnym CS z 4you i sprzedaży tych połączeń również przez Eurolot, dwaj przewoźnicy na tych samych kierunkach nie mają szans w obecnych rzeszowskich realiach, jeszcze zimą...
 

·
Registered
Joined
·
2,995 Posts
Kto będzie Podkarpacie promował w chmurach i za ile? Ryanair?

Jaka linia lotnicza będzie promowała Podkarpacie przez najbliższe cztery lata? Urząd marszałkowski ogłosił przetarg. Prawdopodobnie nadal promować nas będzie Ryanair.

Czteroletnia umowa z irlandzkim przewoźnikiem powoli dobiega końca. Będzie obowiązywała do 31 grudnia br. Ryanair za promowanie Podkarpacia od 2011 r. dostał od nas już prawie 21,5 mln zł. W sumie ma zarobić na tym blisko 24 mln zł. Ryanair do Jasionki wszedł w 2005 r. Do 2010 r. Irlandczykom płaciliśmy ok. 1,5 mln zł rocznie za promowanie Podkarpacia na stronie internetowej przewoźnika.

Obowiązująca jeszcze umowa obliguje przewoźnika do tego, że Podkarpacie ma promować również na samolotach, w materiałach reklamowych, które dostają pasażerowie podczas lotów. Ryanair jest także zobowiązany do organizowania eventów promujących nasze województwo i zamieszczania informacji o Podkarpaciu w korespondencji, jaką na co dzień prowadzi ze swoimi partnerami biznesowymi.

Na kolejne cztery lata promowania Podkarpacia za pośrednictwem linii lotniczej jest przewidziana podobna kwota do tej, którą zapłaciliśmy w latach 2011-2014. - Duża - przyznaje Bogdan Romaniuk, członek zarządu województwa podkarpackiego, odpowiedzialny za promocję. - Ale skoro przetarg został ogłoszony, to uznaliśmy, że warto się w ten sposób promować, tym bardziej że lotnictwo w ogólnym pojęciu promuje nasz region - dodaje Romaniuk.

Samorząd właściwie nie miał innego wyjścia, jeżeli chce, by Ryanair nadal był w Jasionce, choć do przetargu mogą zgłaszać się wszyscy przewoźnicy. - Nie jest powiedziane, że to Ryanair wygra przetarg - twierdzi Romaniuk.

W warunkach przetargu określono, że przewoźnik musi wpłacić 500 tys. zł wadium, musi mieć też doświadczenie w organizowaniu tego typu promocji. Takich kampanii musiał przeprowadzić wcześniej co najmniej cztery, a każda o wartości 10 mln zł. Linia lotnicza jest zobowiązana do posiadania przynajmniej pięciu średniej wielkości samolotów pasażerskich.

Płacenie przewoźnikom za promowanie województwa to znana od lat metoda na przyciąganie tanich linii lotniczych na polskie lotniska. Przepisy nie pozwalają na to, by przewoźnik dostawał pieniądze na uruchamianie połączeń. Samorządy, którym zależy na przewoźnikach, omijają przepisy, organizując przetargi na promowanie województw.

W Jasionce Ryanair nie jest wyjątkiem, choć to najdłużej działający tani przewoźnik na podrzeszowskim lotnisku. Za promocję województwa samorząd płaci także Eurolotowi, który w ubiegłym roku uruchomił z Jasionki połączenia do Rzymu i Paryża. Umowa z Eurolotem obowiązuje do 2016 r. Przewoźnik zarobi na tym 13 mln zł. Kwota jest mniejsza niż w przypadku Ryanaira, bo Eurolot z Jasionki wykonuje cztery połączenia tygodniowo, Ryanair obecnie 22.

Irlandczycy w sezonie letnim zlikwidowali z Jasionki 4 z 11 kierunków. Pasażerowie nie latają już do Girony, Trapani, Glasgow i Birmingham. By zminimalizować straty, Ryanair zwiększył liczbę połączeń na pozostałych kierunkach, m.in. do Dublina i Londynu.

Czy promowanie Podkarpacia przez linie lotnicze jest warte dziesiątki milionów złotych? Precyzyjnie nikt tego nie obliczył. - Nie da się przeliczyć złotówek na wartość wizerunkową - twierdzi Michał Tabisz, wicedyrektor departamentu promocji w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie.

Urzędnicy tłumaczą nam, że nie jesteśmy jedynym regionem, który wydaje ogromne pieniądze na promowanie się za pośrednictwem przewoźników. - To podnosi nasz prestiż. Nowy terminal wybudowany dwa lata temu jest znakiem firmowym regionu. To nasza wizytówka - przekonuje Tabisz. Terminal kosztował prawie 100 mln zł.

Koronnym argumentem, by płacić przewoźnikom, są pasażerowie, którzy co chwilę proszą o nowe kierunki z Jasionki. Poza tym Jasionka należy do najdynamiczniej rozwijających się portów w Polsce. W ubiegłym roku przekroczyła liczbę 500 tys. odprawionych pasażerów i zapowiada się, że ten rok będzie jeszcze lepszy. W listopadzie z 8 nowymi połączeniami rusza nowy przewoźnik - firma 4You Airlines.
Cały tekst: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,...mowal_w_chmurach_i_za_ile_.html#ixzz3BDJKgUHc
 

·
Registered
Lublin (Poziom IV) Monarchy
Joined
·
2,001 Posts

·
Registered
Joined
·
881 Posts
^^ Ja od początku byłem za budową lotniska w Lublinie. Podobnie z lotniskiem w Bstoku - które powinno powstać w ciągu najbliższych lat.

Niestety niektórzy patrzą tylko na swoje podwórko nie myśląc o rozwoju całego kraju.
Ruch w kraju będzie coraz większy - społeczeństwo będzie się bogacić (miejmy nadzieje :) ), ludzie będą więcej latać. Potencjał w naszym kraju jest jeszcze ogromny. Szczególnie w krajówkach.
 

·
It is very important
Joined
·
1,458 Posts

·
Registered
Joined
·
2,995 Posts
Taksówkarze wypchnięci z lotniska w Jasionce

Dodano: 29 sierpnia 2014, 13:25 Autor: Karolina Jamróg
We wrześniu na teren Jasionki wchodzi nowy przewoźnik. Kurs do Rzeszowa ma kosztować 59 złotych. W nocy stawka będzie o 20 złotych wyższa.

Przez ostatnich kilka lat taksówkarze czekali na podróżnych stojąc na specjalnie wyznaczonym pasie blisko terminala. Na ich miejscach postojowych zaparkują teraz samochody Idea Cars, które również będą wozić pasażerów. Co z pozostałymi taksówkami? Nie wiadomo.
Nie będą nas szukać na parkingu

- Władze portu kazały nam przenieść się na ogólnodostępny parking, na którym stoi kilkaset samochodów. Przecież klient nie będzie biegał po placu i nas szukał. Jesteśmy delikatnie mówiąc niezadowoleni z całej tej sytuacji - mówi Jan Świder, taksówkarz z 25-letnim stażem. Od kilku lat pracuje na lotnisku.

Irytacji nie kryje Wiesław Buż, właściciel sieci Radio Taxi. - Nasza korporacja miała wykupione miejsca postojowe na lotnisku. W maju dostaliśmy wypowiedzenie umowy, ale nie wskazano nam innego miejsca, gdzie możemy czekać na pasażerów. To niedopuszczalne, że władze lotniska nie zabezpieczyły miejsca postoju dla taksówek. Dla taksówek, które przecież stoją na wszystkich lotniskach na świecie – denerwuje się Wiesław Buż.

Taksówkarze podkreślają, że władze lotniska nie zorganizowały żadnego przetargu, w którym wyłoniony zostałby nowy przewoźnik.

- Firma Idea Cars została wybrana jako operator usługi przewozu osób z wolnej ręki - potwierdza Łukasz Sikora z Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka.

Wyjaśnia, że zgodnie z przepisami dotyczącymi zamówień publicznych przetarg należałoby ogłosić, gdyby lotnisko miało wydawać publiczne pieniądze. W tym przypadku jest na odwrót. To Idea Cars płaci lotnisku za możliwość korzystania z miejsc postojowych.
59 złotych za kurs

Firma zaparkuje na lotnisku nowe, oznakowane emblematami Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka osobowe hyundaie i 9-osobowe busy. Kierowcy będą ubrani w uniformy służbowe, wyposażeni w czytniki kart płatniczych i mają znać język angielski na tyle dobrze, by bez problemu porozumieć się z klientem. Idea Cars oferuje klientom jedną stawkę na przejazd na trasie lotnisko - Rzeszów. Taki kurs ma kosztować 59 złotych. W nocy stawka będzie o 20 złotych wyższa.

- Oczywiście z transportu nowego operatora będzie można korzystać nie tylko na trasie między stolicą Podkarpacia a lotniskiem. W przypadku innego miejsca docelowego naliczana będzie dodatkowa opłata - wyjaśnia Łukasz Sikora.
Wielkiego ruchu tu nie ma

Większość podróżnych przyjeżdża do Jasionki swoimi autami lub ktoś ich odwozi. Na dodatek z lotniska do Rzeszowa kursują autobusy MPK.

- Jeździ nimi po kilka osób - dodaje taksówkarz. Wczoraj w trakcie naszej rozmowy autobus MPK podjechał na przystanek. Wysiadły z niego trzy osoby. Odjechał pusty.
 

·
Registered
Joined
·
881 Posts
Katarzyna Gaborec, rzecznik Ryanair'a zapowiedziała w rozmowie z Gazeta.pl dalszy rozwój połączeń krajowych w Polsce. W 2015 roku w rozkładzie powinny się znaleźć połączenia Modlina ze Szczecinem oraz z Rzeszowem.
Przypominamy, że od października 2014 połączenia Modlin - Wrocław oraz Modlin Gdańsk będą realizowane 2 razy dziennie.
- Obecny rozkład nie jest najlepszy i zdajemy sobie z tego sprawę. Dlatego od października dokładamy drugi lot, tak aby m.in. "biznes" mógł wybierać naszą ofertę - dodaje Gaborec.

Rzeczniczka Ryanair zwraca uwagę na rosnącą liczbę pasażerów korzystających z połączen krajowych z Modlina i zapowiada dalsze promocje na te połączenia:
- Pasażerów trzeba przekonać i przyzwyczaić do tego, że warto polecieć samolotem, mimo że wcześniej wybierali inny środek transportu. To widać zwłaszcza w połączeniach z Warszawą. Dajemy sobie jednak około dwóch lat, żeby trasy te zaczęły przynosić zyski. Wiemy, że potrzeba czasu m.in. na to, żeby ludzie przekonali się, że lotnisko w Modlinie jest dobrze skomunikowane ze stolicą i dojazd nie jest problemem.

http://www.modlinlotnisko.pl/#!Ryan...na/c23bw/21B74FBA-4840-4E6F-A691-E112F830599B
Hm ciekawe czy Modlin wypali, już teraz można polecieć LOTem za 250 zł w obie strony z bagażem i to praktycznie do centrum (Chopina).

Lepszy byłby Gdańsk (na początku sezonowo). Przydałaby się jakaś kampania reklamowa, wiele osób nie ma pojęcia, że Ryan lata po kraju.
 

·
Banned
Joined
·
646 Posts
^^ Niedorzeczne- przeciez niedlugo nowy przetarg. Region sie rozwija to i lotnisko. Jest coraz wieksze zapotrzebowanie na loty do stolicy.
PS. 250zl w dwie strony z rze do waw ( 4 loty dziennie) a potem kilkisetmilionowe straty lotu. Nóż w kieszeni sie otwiera jak sie patrzy co sie dzieje w tym kraju.
 
2501 - 2520 of 4065 Posts
Top