SkyscraperCity Forum banner
281 - 300 of 4065 Posts

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
Warszawa, 15 stycznia 2007. Ryanair, numer 1 wśród tanich linii lotniczych w Europie, ogłosił dziś uruchomienie swojej 25. bazy operacyjnej w Birmingham, aco za tym idzie kolejnych trzech tras z Wielkiej Brytanii do Polski. Od 18 czerwca uruchomiona zostanie trasa do Birmingham z Rzeszowa (loty w środy i niedziele). W pierwszym roku funkcjonowania nowych połączen irlandzkie linie lotnicze przewiozą 100 tys. pasażerów na wszystkich trzech trasach, odpowiednio: 30 tys. z Rzeszowa, 40 tys. z Gdańska i 30 tys. z Bydgoszczy
Druga dobra wiadomosc -> LOTy z RZE do USA beda od Czerwca ... przez cały rok :banana:
Od kwietnia LOT uruchamia mozliwosc kupna biletów na miesiace pozniejsze niz wrzesien .
 

·
Railfan
Joined
·
1,561 Posts


LOT wznawia rejsy Rzeszów-Nowy Jork

nat 15-01-2008, ostatnia aktualizacja 15-01-2008 13:51

Władze Polskich Linii Lotniczych LOT postanowiły wznowić od czerwca bezpośrednie rejsy z Rzeszowa do Nowego Jorku

Bezpośrednie połączenie Rzeszów-Nowy Jork zostało uruchomione w poprzednim sezonie letnim. Rejsy zostały jednak zawieszone na sezon zimowy.

Od 1 czerwca odloty z Rzeszowa do Nowego Jorku (lotnisko JFK) będą się odbywać w każdą niedzielę o godzinie 17.10 - poinformowała spółka w komunikacie.

Przylot do Nowego Jorku zaplanowany jest na godzinę 20.55. Z Rzeszowa na lotnisko Newark samoloty będą odlatywać w każdy czwartek (pierwszy lot 5 czerwca) o godzinie 17.15, przylot do Nowego Jorku o godzinie 21.00.

Samoloty z Nowego Jorku /JFK/ będą odlatywać w każdą sobotę o godzinie 22.55, przylot do Rzeszowa jest planowany w niedzielę o godzinie 13.45. A rejsy z Newark będą startować w środy o godzinie 23.25, przylot do Rzeszowa w czwartki o godzinie 14.20.

Do końca kwietnia LOT planuje wprowadzić do sprzedaży również rejsy z Rzeszowa do Nowego Jorku na sezon zimowy 2008/2009. Jednak jest to warunkowe zainteresowaniem pasażerów.

http://www.rp.pl/artykul/5,84089.html
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
Warszawa, 15 stycznia 2007. Ryanair, numer 1 wśród tanich linii lotniczych w Europie, ogłosił dziś uruchomienie swojej 25. bazy operacyjnej w Birmingham, aco za tym idzie kolejnych trzech tras z Wielkiej Brytanii do Polski. Od 18 czerwca uruchomiona zostanie trasa do Birmingham z Rzeszowa (loty w środy i niedziele). W pierwszym roku funkcjonowania nowych połączen irlandzkie linie lotnicze przewiozą 100 tys. pasażerów na wszystkich trzech trasach, odpowiednio: 30 tys. z Rzeszowa, 40 tys. z Gdańska i 30 tys. z Bydgoszczy
GODZINY

RZE-BHX---> 21:45-23:30
BHX-RZE---> 17:40-21:20

:cheers:
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Rzeszów - Nowy Jork bez przesiadki
Od 1 czerwca znów będzie można latać bezpośrednio z Podkarpacia do Ameryki. Rejsy będą dwa razy w tygodniu, w niedziele i w czwartki. Bilety można kupić przez Internet i w biurach podróży.

Bezpośrednie połączenie lotnicze z Rzeszowa do Nowego Jorku będzie się odbywało tak samo jak latem ubiegłego roku. W niedziele samoloty z Jasionki będą odlatywały o godz. 16.55, by o 20.55 czasu lokalnego wylądować na nowojorskim lotnisku Johna Fitzgeralda Kenedy'ego. Lot będzie trwał 10 godzin.

Czwartkowe rejsy na lotnisko Newark będą o 10 minut krótsze. Start z Rzeszowa o godz. 17.10, lądowanie o godz. 21.00.

Można kupować bilety

Bilety na samoloty latające z Rzeszowa przez ocean są dostępne w biurach podróży i w Internecie. Za lot w jedną stronę trzeba zapłacić około 2 tys. zł, a bilet tam i z powrotem jest droższy o 800 - 1000 zł. Dokładna cena zależy od daty lotu.

Tylko latem

Niestety, podobnie jak rok temu, LOT zaplanował bezpośrednie rejsy z Rzeszowa tylko na okres letni. Ostatni lot, na który można obecnie zarezerwować bilet, odbędzie się 18 września.

W ubiegłym roku działania podkarpackich parlamentarzystów i samorządowców doprowadziły do wznowienia amerykańskich lotów w październiku. Decyzję tę ogłoszono i rozpoczęto sprzedaż biletów, dopiero na początku września. Ci, którzy podróż do USA planowali na jesień, mieli już wtedy kupione bilety na lot z przesiadką w Warszawie.

4 mln zł zysku

Bezpośrednie latanie z Rzeszowa do Ameryki może się opłacać przez cały rok, bo chętnych nie brakuje. Warunkiem jest jednak prowadzenie rezerwacji biletów odpowiednio wcześnie. Politycy powinni więc już dziś rozpocząć rozmowy o utrzymaniu tych rejsów przez cały rok. W ubiegłym roku LOT przez 3 miesiące zarobił na tym połączeniu na czysto ponad 4 mln zł.
KRZYSZTOF ROKOSZ
Super Nowości z dnia 14_01_2008
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Jasionka rozwija skrzydła
Wbrew politykom, hamującym od dwóch lat rozwój rzeszowskiego lotniska, latanie z Jasionki rozwija się dynamicznie. W lecie zostaną uruchomione regularne połączenia czarterowe do Egiptu, Tunezji i Turcji.

Po dwa razy w tygodniu będą latały czarterowe samoloty do tunezyjskiego Monastiru, tureckiej Antalyi i do Egiptu. Letni ruch turystyczny zacznie się w Jasionce w czwartek, 12 czerwca. Na lotnisku będzie w tym dniu tłoczno.

Samolot za samolotem
Najpierw o godz. 7.30 wyląduje samolot z Warszawy, by po 25 minutach postoju wystartować w drogę powrotną. Godzinę później do hali odlotów zaczną przybywać pasażerowie, którzy o godz. 11.15 odlecą do Londynu. Kolejny samolot odleci do Warszawy o godz. 14.10, a kwadrans później wyląduje transatlantyk z Newarku. Po jego odlocie, o godz. 17.10, w ciasnym terminalu Jasionki będą już pasażerowie, którzy o godz. 18.35 polecą do Warszawy.

W tym czasie do odprawy zgłoszą się pasażerowie czarterowego samolotu do Egiptu, a po jego starcie przyjdzie kolej na tych, którzy polecą do Bristolu o godz. 21.50. Ostatni samolot, do Monastiru, wystartuje o godz. 23.30.

Damy sobie radę

Czy ciasny, prowizoryczny barak służący za terminal pasażerski w Jasionce, pozwoli na obsługę ponad 2 tys. podróżnych dziennie?
- W maju będzie już powiększona dwukrotnie hala przylotów - zapewnia Wiesław Mardosz, szef rzeszowskiego portu lotniczego. - Poradzimy sobie ze sprawną obsługą pasażerów.
- Cieszy nas zainteresowanie lotami czarterowymi z rzeszowskiego lotniska - dodaje Jan Domagalski, zastępca dyrektora lotniska.
- Spółka, która już wówczas będzie zarządzała Jasionką, musi zarabiać.

Wbrew politykom

Od dwóch lat wysocy urzędnicy robią wszystko, by powstrzymać rozwój Jasionki. Blokowana jest budowa terminalu pasażerskiego i powstrzymuje się uruchamianie nowych połączeń. Na szczęście, polityka nie ma wpływu na komercyjne biura turystyczne. Dla nich liczy się zysk i wygoda klienta.

Operatorzy turystyczni zwietrzyli dobry interes na lotach z Jasionki, więc go robią. Zarabia na tym również port lotniczy i się rozwija. Wbrew posłom i ministrom.
zrodlo:
KRZYSZTOF ROKOSZ
Super Nowości z dnia 17_01_2008
 

·
Registered User
Joined
·
402 Posts
Lotnisko pod lupą Brytyjczyków

Brytyjska spółka pracująca dla lotnisk w Katowicach i Krakowie przygotuje za ok. 200 tys. zł raport o ruchu pasażerskim na lotnisku w Jasionce. Będzie to pierwsze profesjonalne badanie, które da odpowiedź, gdzie pasażerowie chcą latać, ile razy w tygodniu, w jak dużych samolotach i jaką przyszłość na rzeszowskim lotnisku mają usługi transportowe. Raport jest niezbędny do negocjacji z kolejnymi przewoźnikami.

Dotychczas władze lotniska w negocjacjach z przewoźnikami posługiwały się trochę naiwnymi wyliczeniami, bo wymieniając europejskie miasta, które byłyby najbardziej dochodowymi połączeniami, powoływały się na obłożenia w autokarach wyjeżdżających z Podkarpacia do Paryża, Rzymu, Madrytu, Berlina czy Wiednia. Pomocne były też dane z LOT-u, które podpowiadały, na jakie połączenia z Warszawy albo Krakowa rezerwowanych jest najwięcej biletów.

Koniec z ''wróżeniem z fusów''

- To trochę jak ''wróżenie z fusów'' - przyznaje Stanisław Nowak, szef spółki lotniskowej ''Rzeszów-Jasionka''. - W ciągu najbliższych 6 miesięcy powinien być gotowy raport, który da konkretną ofertę partnerom w biznesie. Raport sfinansuje samorząd województwa albo przedsiębiorstwo Porty Lotnicze.

W tego typu badaniach oblicza się m.in. oddziaływanie lotniska w promieniu 100 - 150 km. Brytyjczycy przeanalizują, jakie loty interesują mieszkańców Podkarpacia oraz Małopolski, Świętokrzyskiego, Lubelskiego oraz ukraińskich i słowackich sąsiadów.

Pewny Paryż, Madryt i Rzym

- Prawie na 100 proc. jesteśmy pewni, że najbardziej dochodowe mogłyby być połączenia z Jasionki do Paryża, Madrytu i Rzymu. Chcemy to jednak potwierdzić w profesjonalnych badaniach - dodaje Wiesław Mardosz, dyrektor lotniska.

Badania są o tyle ważne, że mogą wesprzeć rozwój usług transportowych lotniska. Dotychczas cargo wydaje się zepchnięte na bok, co jest absurdalne, gdy analizuje się raporty z lotniska w krakowskich Balicach, gdzie działa dużo podkarpackich firm, regularnie wysyłających stamtąd towary m.in. do Austrii, Niemiec i Stanów Zjednoczonych.

ANETA GIEROŃ

Super Nowości z dnia 22_01_2008
IMHO dopóki pan Mardosz (i PPL) rządzi niepodzielnie w Jasionce, i tak nie możemy liczyć na "rozbudowę" siatki połączeń. Niestety :(
 

·
Registered User
Joined
·
402 Posts
JASIONKA. Pojawił się przewoźnik, który oprócz nowych połączeń może także dać pracę dla fachowców z branży lotniczej

Polecimy z Duńczykami do Paryża?

Przedstawiciele skandynawskich linii lotniczych pojawią się w Jasionce już lutym. Może chodzić o SAS albo Sterling. Przewoźnik chciałby na Podkarpaciu stworzyć coś w rodzaju bazy noclegowej dla swoich samolotów. To znaczy, że samolot skandynawskiego przewoźnika leciałby np. do Paryża, a potem wracał do Rzeszowa, gdzie miałby zagwarantowane zaplecze techniczne.

- Kontrahent jest poważny - potwierdza Wiesław Mardosz, dyrektor lotniska w Jasionce. - Na własną rękę zbadał podkarpacki rynek i uznał, że klient będzie. O szczegółach powiem w lutym. Cały czas rozmawiamy też z innym przewoźnikami.

Ryanair bez bazy, Skandynawowie ze swoim serwisem

Różnica pomiędzy skandynawskim przewoźnikiem a obecnym w Jasionce Ryanairem polegałaby na tym, że Ryanair nie ma na Podkarpaciu żadnego zaplecza technicznego, a nowy przewoźnik chce je stworzyć. Ryanair z najbliższego serwisu może korzystać dopiero w niemieckim Frankfurcie. Jakie są tego skutki? W razie najmniejszej awarii loty Ryanaira z Rzeszowa do Londynu, Bristolu lub Dublina mają kilkunastogodzinne opóźnienie. Brak bazy w Rzeszowie może być też wytłumaczeniem, dlaczego irlandzki przewoźnik nie jest specjalnie zainteresowany lotami z Rzeszowa do Paryża albo Madrytu. Wygodniej mu latać tam, gdzie bazy już ma, m.in. do Wielkiej Brytanii, Irlandii i Niemiec, i na tych kierunkach proponuje loty z Rzeszowa.

Są klienci na loty i fachowcy do zatrudnienia

Skandynawowie, którzy w tej części Europy nie mają poważnego zaplecza, coraz cieplej myślą o Jasionce. Tutaj, oprócz ciągle niezagospodarowanego rynku klientów podróżujących do Francji, Włoch i Hiszpanii, mieliby też fachowców z branży lotniczej kształconych przez Politechnikę Rzeszowską i lokalne szkoły średnie, a których mogliby zatrudnić w swojej bazie technicznej.

ANETA GIEROŃ

Super Nowości z dnia 23_01_2008

http://www.pressmedia.com.pl/sn/wydarzenia/d2.asp?u_file=b.txt
Pan Mardosz cały czas "rozmawia" z innymi przewoźnikami, szkoda tylko, że te rozmowy nie przynoszą póki co pozytywnego efektu... Ale trzymam kciuki za tą inwestycję :cheers:
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
Będą zimowe loty do USA

Już można rezerwować bilety na samoloty, które polecą z Rzeszowa do USA zimą przyszłego roku.


Bilety można rezerwować na stronie internetowej www.lot.com. Rejsy zimowe od 28 września do 19 października do Newark będą się odbywały w każdą niedzielę. Z Rzeszowa samoloty wylatywać będą o godz. 17.15, a z Newark do stolicy Podkarpacia w sobotę o godz. 23.25.

Loty od 1 listopada do 7 marca 2009 r. z Rzeszowa do Nowego Jorku będą w każdą sobotę o godz. 16.35, zaś powrotne w piątki o godz. 22.55. Ale LOT zastrzega, że rejsy zimowe uzależnione są od zainteresowania pasażerów.

- W tym roku zdecydowaliśmy wprowadzić rejsy na sezon zimowy ze znacznym wyprzedzeniem, aby nasi klienci mieli czas na przyzwyczajenie się do połączenia i mogli dużo wcześniej zaplanować podróż - mówi Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy LOT-u. - Jeżeli jednak okaże się, że rejsy w zimie nie będą cieszyć się wystarczającą popularnością, to pasażerowie z Rzeszowa będą kierowani, podobnie jak w tym roku, przez Warszawę - dodaje Kądziołka

Decyzja przewoźnika o wprowadzeniu do systemu rezerwacji rejsów zimowych już teraz daje szansę, że zainteresowanie tymi lotami może być większe. W ubiegłym roku LOT też chciał latać w zimie z Rzeszowa za ocean, ale bilety w rezerwacji pojawiły się dopiero kilka tygodni przed rejsami. Skutek był taki, że w październiku z planowanych dwóch lotów odbył się tylko jeden. Przewoźnik narzekał, że na pierwszy rejs sprzedał tylko połowę biletów, a na drugi zaledwie 30 proc.

- Gdyby bilety można było rezerwować wcześniej, problemu z obłożeniem by nie było - mówiło wówczas kierownictwo Portu Lotniczego w Jasionce.

Połączenia transatlantyckie ze stolicy Podkarpacia ruszą od 5 czerwca. Do połowy września samoloty będą latały dwa razy w tygodniu: w czwartki (godz. 17.15) i niedziele (godz. 17.10).


Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
Tak to mozna uruchamiac polaczenie - a nie 3 tygodnie przed ogłaszac i narzekac ze niema ludzi ... Daje ręke ze polacznie bedzie rentowne.
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Ryanair ma dobrą i złą wiadomość dla pasażerów odlatujących z Rzeszowa. Dobra jest taka, że będzie więcej rejsów do Londynu, a zła, że irlandzki przewoźnik w piątki nie będzie latał do Dublina
Od października 2006 r. Ryanair lata ze stolicy Podkarpacia do Londynu codziennie. Od 1 kwietnia do 28 czerwca i od 16 września do 25 października będzie dziesięć lotów w tygodniu. Dodatkowe połączenia będą we wtorki, czwartki i soboty. Samolot wyleci z Rzeszowa o godz. 21.40.

- Większa liczba rejsów z Londynu do Rzeszowa to efekt dostępności dodatkowego samolotu w bazie w Stansted. Zostanie on użyty do obsługi najbardziej obleganych kierunków - informuje "Gazetę" Tomasz Kułakowski, dyrektor Ryanair na Europę Środkową i Wschodnią.

Irlandzki przewoźnik od 30 marca nie będzie już natomiast latał z Rzeszowa do Dublina trzy razy w tygodniu. Zlikwidowany będzie piątkowy rejs. - Loty będą wykonywane tylko w środy i niedziele. Wynika to z potrzeby wykorzystania maszyny na innych trasach w trzecim dniu - tłumaczy dyrektor Kułakowski.

Ryanair lata z Rzeszowa na trzech europejskich trasach. Oprócz wspomnianego Londynu i Dublina, od listopada ub.r. dwa razy w tygodniu samoloty latają do angielskiego Bristolu. Od 18 czerwca będzie czwarte połączenie (w środy i niedziele) z Birmingham.
Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
zawsze to dwa loty wiecej :)
 
281 - 300 of 4065 Posts
Top