SkyscraperCity banner

3261 - 3280 of 4002 Posts

·
orendż dżus jabłkowy
8,382 Posts
W lipcu br. rzeszowskie lotnisko obsłużyło ponad 66 tys. pasażerów, co stanowi spadek o 2,7 proc. w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku.
Na lotnisku wykonano 1,4 tys. operacji lotniczych.
Od początku roku z usług portu skorzystało prawie 382 tys. podróżnych.
pasazer.com

Będą też zmiany na trasach transkontynentalnych.

Narodowy przewoźnik planuje uruchomienie połączenia z Warszawy do Newark, czyli na drugie pod względem znaczenia lotnisko obsługujące Nowy Jork. Stanie się to prawdopodobnie w 2017 r., kiedy do LOT dotrą nowe dreamlinery. Taką wstępną deklarację złożył w ubiegłym tygodniu prezes LOT Rafał Milczarski podczas spotkania z amerykańską Polonią w Rzeszowie.

Dzisiaj przewoźnik oferuje bezpośrednie loty z Warszawy na nowojorskie lotnisko JFK – w sezonie letnim 11 razy w tygodniu (oprócz tego przez Atlantyk lata też do Chicago i Montrealu). Jak usłyszeliśmy, port w Newark w New Jersey znajduje się bliżej największych nowojorskich skupisk Polonii. Tej często nie uśmiecha się dojazd do JFK przez Manhattan, przez co jest ryzyko przejścia do konkurencji.

Newark jest węzłem przesiadkowym United Airlines, linii będącej wspólnie z LOT w sojuszu Star Alliance. Z naszych informacji wynika, że LOT będzie próbować zaoferować połączenia przesiadkowe z Newark w głąb Stanów Zjednoczonych w ramach umowy code-share z United. Polski przewoźnik na razie nie komentuje tych spekulacji.

Przedstawiciele Polonii proponowali uruchomienie bezpośredniego połączenia między Nowym Jorkiem i Rzeszowem. – Wiemy, że jest popyt na takie loty. Musimy jednak skonfrontować ten scenariusz z naszymi możliwościami flotowymi. Dużo zależy od ustaleń z zarządcą lotniska Newark – zastrzega Adrian Kubicki, rzecznik LOT...........
całośc:
http://serwisy.gazetaprawna.pl/tran...jmuje-samoloty-i-otwiera-nowe-polaczenia.html

·
orendż dżus jabłkowy
8,382 Posts

Plany Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka

Budowa hotelu i rozwój połączeń cargo.

Lotnisko dysponuje terenem pod budowę hotelu w bezpośrednim sąsiedztwie zarówno terminala pasażerskiego, jak i w sąsiedztwie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego.

Jak mówi prezes spółki Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka Michał Tabisz, poza klientami portu lotniczego w Jasionce, na uruchomieniu hotelu skorzysta przede wszystkim Centrum Wystawienniczo-Kongresowe. Stały dopływ klientów mogą zapewnić też międzynarodowe firmy, zlokalizowane w strefie ekonomicznej wokół lotniska.

- Ale największy ruch wygeneruje CWK. Wielu organizatorów imprez uzależnia zlokalizowanie jej w danym obiekcie kongresowym od tego, czy w pobliżu są dostępne miejsca noclegowe w odpowiednim standardzie - mówi prezes.

- Odbyłem już pierwsze spotkania z potencjalnymi inwestorami i przedstawicielami globalnych sieci hotelowych - dodaje Michał Tabisz. - Zainteresowanie jest coraz większe, jednak zanim zapadną ostateczne decyzje, musimy poznać szczegółowe prognozy finansowe dla tego projektu.

Hotel zlokalizowany obok lotniska i CWK musi spełniać wymogi klientów biznesowych jeśli chodzi o standard usług czy możliwość korzystania z programów lojalnościowych. Minimum to 100 pokoi, przy czym nie jest konieczne zaplecze kongresowe, bo jest ono w CWK. Według ostrożnych prognoz, budowa powinna zająć około dwóch lat.

- Od początku mojej kadencji (czerwiec 2016 – przyp. red.)spółka zintensyfikowała działania w tej sprawie - podkreśla Michał Tabisz.

Kolejnym ważnym zadaniem jest rozwój przewozów cargo na lotnisku.

- We wtorek (9 sierpnia 2016) jadę do Warszawy, na kolejną rundę rozmów z firmą, która buduje terminal cargo sąsiadujący z lotniskiem - mówi Michał Tabisz. Wspólnie szukamy najlepszego rozwiązania, dzięki któremu rozpoczęta już inwestycja pozwoli istotnie zwiększyć ilość towarów transportowanych przez port lotniczy Lotnisko musi być tu aktywnym graczem.

W ocenie Michała Tabisza najbardziej realną możliwością uruchomienia bezpośrednich frachtów cargo z rzeszowskiego lotniska za ocean to zapewnienie stałych, całorocznych połączeń pasażerskich, w których będą także przesyłki tzw. belly cargo, co zapewni możliwość transportu 8-10 ton tygodniowo. Jego zdaniem pozwoli to przyzwyczajać spedytorów do tego, że można w Jasionce regularnie odprawiać cargo.

Wśród kolejnych zadań Michał Tabisz wymienia pozyskanie nowych przewoźników i otwarcie nowy połączeń, a także optymalizację działań spółki.

- Chcemy także szczególnie zadbać o klienta biznesowego, który korzysta z portu lotniczego - podsumowuje Michał Tabisz.
gospodarkapodkarpacka.pl

·
Registered
1,694 Posts
Dlaczego mam wrażenie, że jak ktoś zaczyna szukać czegoś na silę w cargo to znaczy, że nie ma pomysłu jak ściągnąć jakiegoś przewoźnika "pasażerskiego"? Hotel powinien się przydać, tyle żeby nie przeinwestowali w jakiś potężny gmach.

·
Registered
2,995 Posts
Jeżeli nie opłaty, to trzeba jakąś formułę wypracować, żeby auta nie zimowały po pół roku na parkingu, bo teraz nie ma gdzie zaparkować w szczycie przylotów.

·
orendż dżus jabłkowy
8,382 Posts
Dla mnie zdziwko :)

Dobra zmiana... w tym przypadku bez odrobiny ironii. ktoś faktycznie z "branży" do tego pasjonat. Zapowiada się ciekawie... Jednak ważniejsze tu nadal jest obsadzenie kogoś kumatego na stołku marketingowca.

·
Registered
294 Posts
Zimą przyszłego roku chcielibyśmy otworzyć jedną lub dwie nowe bazy operacyjne w Polsce. W sumie w przyszłym roku chcielibyśmy zbazować w Polsce 3-4 nowe samoloty – powiedział we wtorek szef Ryanaira Michael O’Leary. Według nieoficjalnych informacji, bardzo blisko otwarcia bazy jest lotnisko w Rzeszowie.
Całość: http://www.fly4free.pl/w-przyszlym-roku-ryanair-moze-otworzyc-2-nowe-bazy-w-polsce-gdzie-jest-faworyt-i-nie-jest-to-chopin/?utm_source=f4f&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter&key=jmb36njnguSvNlx5

·
orendż dżus jabłkowy
8,382 Posts
– To nie jest wielkie zaskoczenie, że w pierwszej kolejności patrzymy na lotniska o ustabilizowanej pozycji. W naszej strategii tworzymy bazy na lotniskach, które obsługują przynajmniej 300 tys. pasażerów. To jednak najczęściej bazy tymczasowe z 1 samolotem. Abyśmy otworzyli bazę z 2 samolotami, lotnisko musi obsługiwać przynajmniej 600 tys. pasażerów. Rzeszów spełnia te warunki – mówi Juliusz Komorek, członek zarządu Ryanaira.
http://www.fly4free.pl/w-przyszlym-...lsce-gdzie-jest-faworyt-i-nie-jest-to-chopin/

Bazy w Polsce są na rękę takim liniom jak Ryan czy Wizz... koszty bazowania dużo niższe niż na zachodzie

·
Registered
658 Posts
http://www.fly4free.pl/w-przyszlym-...lsce-gdzie-jest-faworyt-i-nie-jest-to-chopin/

Bazy w Polsce są na rękę takim liniom jak Ryan czy Wizz... koszty bazowania dużo niższe niż na zachodzie
Koszty to jedna strona medalu, liczy się również czy nie ma ograniczeń operacyjnych np. w nocy. A najważniejsze jest by móc zapewnić odpowiedni poziom usług czyli np loty poranne i wieczorna, w miejsca gdzie jest takie zapotrzebowanie, bez bazy jest to bardzo utrudnione. Czy będzie baza w Rzeszowie, zobaczymy, bardziej bym widział po prostu zwiększanie destynacji, a z czasem baza sama wyda się sensownym rozwiązaniem dla linii

Plus brak bazy też może być jeszcze bodźcem by weszła konkurencja, później mogą być mniej chętni.

·
Registered
2,995 Posts
Od dzisiaj latamy z Rzeszowa do Berlina

Do 28 października loty odbywać się będą trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. Na sezon zimowy, w trakcie którego ruch jest mniejszy rejsy będą dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki.

- Po Londynie, Dublinie i Paryżu łączymy Podkarpacie z kolejną europejską stolicą. To dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców naszego regionu, ale także sąsiednich województw, jak również Słowaków i Ukraińców. To także dobra wiadomość dla inwestorów i firm, które działają w Parku Naukowo-Technologicznym w Jasionce, czy też tych, którzy będą się prezentować na różnego rodzaju imprezach organizowanych w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym - mówił marszałek.

http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/r...a-do-berlina-zdjecia-wideo,10583434,19993378/

·
Registered
207 Posts
Jest Pan zwolennikiem otwarcia się na wschód, myśli Pan o Azji, krajach arabskich – Jasionka nie jest za małym lotniskiem na takie trasy?

Chciałbym, aby ocenili to partnerzy z krajów o jakich mówimy. Ja mam takie podejście: mogę położyć się spać z czystym sumieniem i rano bez problemu popatrzeć w lustro, jeśli wiem, że w danej sprawie zrobiłem wszystko, co się dało - niezależnie od końcowego rezultatu. Będę za trzy tygodnie w Chengdu na World Routes i chce skorzystać z okazji, aby z tymi azjatyckimi partnerami się spotkać i powiedzieć im, że jest takie miejsce jak Rzeszów – Jasionka, bo oni go po prostu nie znają. Jesteśmy dla nich cały czas portem lotniczym no name, w dodatku mamy trudną do wymówienia nazwę i to też nam nie pomaga. Tej anonimowości doświadczyłem choćby w zeszłym roku na targach Air Cargo Europe w Monachium, w których uczestniczyłem jeszcze jako przedstawiciel urzędu marszałkowskiego, organizując stoisko promocyjne dla portu lotniczego.

Myśli Pan, że jest potencjał na bezpośrednie loty na wschód z Rzeszowa?

Jestem sceptyczny, jeśli miałyby to być loty p2p, natomiast możemy być dobrym punktem przesiadkowym czy do międzylądowania.
http://latamzrzeszowa.blogspot.com/2016/09/gosc-bloga-latam-z-rzeszowa-micha.html

·
Registered
6,187 Posts
Wątpie w to EWR-RZE, bo ostatnio na konferencji prezes LOTu wspomniał o tym, że wracają do EWR i że na początek będą 4 loty w tygodniu, a potem 5 lotów w tygodniu i że wszystkie z WAW. To RZE byłoby bardzo głupim pomysłem, bo 2 loty tygodniowo to nie mają szans na przynoszenie jakiegokolwiek zysku.

3261 - 3280 of 4002 Posts