SkyscraperCity Forum banner
3321 - 3340 of 4065 Posts

·
Registered
Joined
·
207 Posts
Podsumowując - polski podatnik wyda 45 milionów złotych, żeby wujek Stanley przyleciał sobie do Rzeszowa pomijając huby.
Myślę, że nie do końca masz rację. Mi się wydaje, że jednak większą część z tych 45 baniek zgarnie Ryanair w zamian za bazę i 2 samoloty, a kilkanaście milionów weźmie LOT. Podkreślam: wydaje mi się.

Co do zwiększenia oferowania na trasie do Warszawy http://latamzrzeszowa.blogspot.com/2016/10/nowe-poaczenia-do-warszawy.html może ma to związek z atlantykami z Rzeszowa i dowożeniem ludzi na rejsy do USA? Powiem szczerze, że nie pomyślałem o tym, napisał tak sven na l.net.pl i w sumie może mieć rację jakby tak się zastanowić...
 

·
It is very important
Joined
·
1,459 Posts
Myślę, że nie do końca masz rację. Mi się wydaje, że jednak większą część z tych 45 baniek zgarnie Ryanair w zamian za bazę i 2 samoloty, a kilkanaście milionów weźmie LOT. Podkreślam: wydaje mi się.

Co do zwiększenia oferowania na trasie do Warszawy http://latamzrzeszowa.blogspot.com/2016/10/nowe-poaczenia-do-warszawy.html może ma to związek z atlantykami z Rzeszowa i dowożeniem ludzi na rejsy do USA? Powiem szczerze, że nie pomyślałem o tym, napisał tak sven na l.net.pl i w sumie może mieć rację jakby tak się zastanowić...
I tu prawdopodobnie bingo dla gościa z l.net.pl ;) Tyko proszę nie róbcie zbyt dużego hałasu i bez zbędnej ekscytacji.
 
  • Like
Reactions: gordon8 and STYRO

·
Registered
Joined
·
2,991 Posts
W piątek i sobotę gościliśmy na Podkarpaciu prezydentów Grupy Wyszehradzkiej. Tomasz Kępanowski z grupy EPRZ Spotting Team sprawdzał, czym przylecieli na lotnisko w Jasionce.


Słowacja:
Operator: Slovakia - Government - OM-BYC
Aircraft: Fokker - 100

Czechy:
Operator: Czech - Air Force - 5105
Aircraft: Canadair - CL-600 Challenger 601


Węgry:
Operator: Budapest Aircraft Service - HA-FAL
Aircraft: Embraer - EMB-120 Brasilia
http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/r...-grupy-wyszehradzkiej-foto,10746290,20514024/
 

·
Registered
Joined
·
71 Posts
Rzeszów: Podpisano list intencyjny w sprawie obsługi handligowej terminala cargo

Spółka Waimea Holding podpisała list intencyjny z zarządem lotniska w Rzeszowie w sprawie obsługi handlingowej powstającego w porcie terminala cargo. Obiekt zostanie oddany do użytku na przełomie marca/kwietnia przyszłego roku.
Zarządy obu spółek podpisały porozumienie, które jest kolejnym krokiem w procesie wyboru operatora terminala cargo na terenie prowadzonej obecnie inwestycji.

Sam obiekt ma liczyć 6800 mkw. i budowany jest na działce 2 ha. Atutem inwestycji jest położenie przy drodze wojewódzkiej nr 869, która po przebudowie umożliwi łatwą komunikację z autostradą A4 i drogą ekspresową S19.

Generalnym wykonawcą terminalu jest firma Trasko-Inwest. Obecnie na placu budowy trwają inwestycje ziemne, przygotowane zostały również fundamenty pod konstrukcję obiektu, na ukończeniu jest montaż konstrukcji stalowej.

Terminal cargo ma stanowić integralną część infrastruktury rzeszowskiego lotniska. Będą w nim obsługiwane wszystkie rodzaje towarów, w tym przesyłki niebezpieczne, wartościowe, łatwopalne oraz o nietypowych gabarytach.

Magazyn cargo będzie wyposażony w nowoczesny sprzęt, w tym – urządzenie rentgenowskie do kontroli bezpieczeństwa przesyłek. W przyszłości ma umożliwiać przeładunek na transport kolejowy.

W ubiegłym roku rzeszowskie lotnisko obsłużyło 4500 ton ładunków cargo, co dało wzrost na poziomie 250 proc. w stosunku do roku 2014. Nowy budynek przystosowany będzie do obsługi 25 tys. ton towarów. Początkowo, przy mniejszych przeładunkach, część hali będzie jednak przeznaczona na cele magazynowe.
 

·
Registered
Joined
·
71 Posts
Port Lotniczy Rzeszów siatka zimowa

Liczba połączeń: 10
Liczba przewoźników: 4

Z Jasionki w sezonie zimowym można polecieć do Warszawy, Paryża, Monachium, Londynu (Stansted i Luton), a także do Manchesteru, Bristolu, East Midlands i Dublina. Połączenia obsługują Ryanair, PLL LOT, Lufthansa i Adria Airways.

Od 2 września dostępne jest również połączenie do Berlina Schoenfeld, realizowane przez Ryanaira.

Z zimowego rozkładu zniknęły sezonowe połączenia na Korfu, a trasa do Oslo Rygge, ze względu na zamknięcie bazy Ryanair, została zawieszona.

http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/sezon-zimowy-w-polskich-portach-lotniczych-56087.html
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Sezon przeglądów rozpoczęty

Dreamliner na lotnisku w Jasionce

Dziś (wtorek, 8.11.2016, około godz. 7.50 rano) na lotnisku Rzeszów Jasionka wylądował Boeing 787 Dreamliner w barwach Polskich Linii Lotniczych Lot. To nie jest lot kursowy, maszyna będzie serwisowana w hangarze firmy LineTech.


- Rzeszów ma jako jedyny port lotniczy w Polsce hangar, w którym może w całości zmieścić się Boeing 787 Dreamliner – mówi Piotr Kaczor, prezes LineTech. - Dokonamy prostego przeglądu, bo to nowe samoloty, nie wymagają jeszcze zaawansowanych prac.

W hangarze LineTech serwisowane będą wszystkie tego typu maszyny z floty Lotu, a jest ich sześć. A potem być może Dreamlinery innych linii lotniczych.

- Liczymy na dłuższą współpracę – dodaje Piotr Kaczor. - W tej sprawie bardzo nam pomaga zarząd Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Boeing 787 Dreamliner dwusilnikowy, szerokokadłubowy odrzutowiec w 50% wykonany z kompozytów. Dzięki temu jest lżejszy, zużywa mniej paliwa i ma większy zasięg. W maszynie zastosowano wiele rozwiązań komfort podróży (np. ciśnienie jest niższe niż w innych odrzutowcach, są większe okna, wysoko uniesione końcówki skrzydeł pozwalają na redukcję oporów powietrza, a zatem jest mniej wstrząsów). Silniki Trent firmy Rolls-Royce wydzielają do 60% mniej hałasu. Długość samolotu 57 metrów, rozpiętość skrzydeł 60 metrów, średnica kadłuba to 5,74 metra. Do środka może wsiąść 252 pasażerów.

Tego typu samoloty używane są na międzykontynentalnych trasach.
gospodarkapodkarpacka.pl
 

·
Registered
Joined
·
6,117 Posts
Dominik Sipiński said:
Transatlantyki z Rzeszowa bardzo prawdopodobne

Rejsy z Rzeszowa do Newark, podobnie jak wznawiane od lipca 2017 r. loty z Krakowa do Chicago, są przeznaczone przede wszystkim dla członków Polonii i ich krewnych w Polsce.

- Te dwie trasy to jedyne połączenia dalekodystansowe spoza Warszawy, w przypadku których analizy pozwalają spodziewać się rentowności - podkreśla nasz informator w spółce.

Na razie żadne decyzje co do wznowienia lotów z Rzeszowa do Newark nie zapadły - wciąż trwają analizy. Jednak dotychczasowe wyniki badań rynku skłaniają linię do podjęcia takiej decyzji. Rejsy ruszyłyby zapewne, podobnie jak połączenie Kraków-Chicago, w najbliższym sezonie letnim. Będą obsługiwane boeingami 787 Dreamliner.

Nie wiadomo, jak często mogłyby być obsługiwane loty, ale prawdopodobnie będzie to tylko raz w tygodniu, podobnie jak w przypadku Kraków-Chicago. LOT uważa, że przy tak małej częstotliwości rejsów nie będzie kanibalizował własnego ruchu przez Warszawę, a raczej odbierał pasażerów innym przewoźnikom.

PLL LOT przez trzy lata obsługiwał sezonowe połączenie ze stolicy Podkarpacia do Nowego Jorku (JFK) wymiennie z Newark (EWR). Od 2009 r. władze lotniska zabiegają o ponowne uruchomienie lotów do USA, jak dotąd bezskutecznie. M.in. pod kątem ewentualnych lotów do Stanów podczas rozbudowy terminala w Rzeszowie przy wyjściu do samolotów w strefie non-Schengen zamontowany został rękaw.

LOT we wrześniu ogłosił powrót do Newark - na razie oficjalnie jedynie z Warszawy. Połączenia na to podnowojorskie lotnisko mają wystartować w kwietniu i na początku będą obsługiwane wynajętymi boeingami 767-300ER.
http://www.pasazer.com/news/32373/transatlantyki,z,rzeszowa,bardzo,prawdopodobne.html
 
3321 - 3340 of 4065 Posts
Top