SkyscraperCity Forum banner
3341 - 3360 of 4065 Posts

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Oczywiście, przecież otwieranie ORD z Krakowa gdzie wszyscy zgodnie twierdzą że samolot w niektórych przypadkach nie będzie mógł wystartować na obecnym pasie, jest co najmniej dziwne. Z drugiej strony jednak gdyby było zapotrzebowanie na wylot do Toronto z Wrocławia, a my otworzylibyśmy te loty z RZE tylko dla tego żeby nie rozbijać talt poza warszawą, przecież takie działanie nie ma sensu najmniejszego, tak jak wątpliwy jest sens talt z regionów.

sezon przeglądów w pełni

źrodło fb EPRZ Spotters
 

·
Registered
Joined
·
28,731 Posts
  • Like
Reactions: polac

·
Registered
Joined
·
71 Posts
Podkarpackie: Rusza inwestycja budowy drogi do lotniska

Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl podpisał umowę z wykonawcą na realizację drogi lotniskowej. Realizacją zadania zajmie się firma Skanska, a nowy korytarz transportowy połączy drogę ekspresową S19 z drogą krajową nr 9 i autostradą A4. Koszt przedsięwzięcia to ponad 53 mln zł.
Inwestycja to przede wszystkim zysk dla Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Dzięki niej powstanie droga, którą będzie można szybciej i łatwiej dotrzeć do lotniska i terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w jego pobliżu. Całe przedsięwzięcie jest realizowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. Wykonawcą będzie firma Skanska. Planowany termin zakończenia robót to czerwiec 2018 roku.

Ważne przedsięwzięcie

– To niezmiernie ważna inwestycja z punktu widzenia gospodarczego w naszym województwie, w szczególności, że realizowana w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis, Portu Lotniczego i Centrum Wystawienniczo-Kongresowego. Ma ona duże znaczenie związane z rozwojem województwa podkarpackiego. Pamiętam pierwszą kadencję samorządu województwa, kiedy podejmowano decyzję o budowie tej drogi, już wtedy wiadomo było, że musi ona podlegać rozbudowie – mówił marszałek dodając, że budowa drogi poprawi jakość komunikacji.

Będzie to droga wojewódzka. – Budujemy drogę, która obsługuje lotnisko, strefę naukową, przemysłową i tworzymy warunki do dalszego rozwoju regionu, zapewniając mobilność dla tego wszystkiego co tu się produkuje i co jest tu obsługiwane – komentował dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Piotr Miąso.

– To już kolejna inwestycja realizowana przez firmę SKANSKA w tym rejonie. Przypomnę, że rozbudowaliśmy płytę postojową, płytę do odladzania, terminal, a przede wszystkim byliśmy wykonawcą pierwszego etapu tej inwestycji – powiedział.

Inwestycja w etapach

Inwestycja została podzielona na cztery etapy. Podpisana umowa dotyczy dwóch etapów – I i III. Pierwszy dotyczy budowy odcinka liczącego 1,7 km, łączącego drogę ekspresową S19 (węzeł Jasionka) z byłą drogą krajową nr 19 (aktualnie droga wojewódzka nr 878). W ramach zadania planowana jest m.in. budowa mostu nad potokiem Świerkowiec oraz ronda wraz z rozbudową odcinków w kierunku północnym i południowym na byłej drodze wojewódzkiej nr 878.


Trzeci etap obejmie budowę drugiej jezdni drogi wojewódzkiej nr 869 na ponad 5-kilometrowym odcinku, od terenów w okolicach Aeroklubu Rzeszowskiego do drogi krajowej nr 9 w Rudnej Małej. Ponadto wzmocniona zostanie konstrukcja istniejącej jezdni. Przewidziana jest również budowa i przebudowa chodników i ścieżek rowerowych.

Droga wojewódzka nr 869 będzie posiadała przekrój uliczny, dwujezdniowy rozdzielony pasem dzielącym – każda jezdnia o szerokości 7 m z dwoma pasami ruchu po 3,5m. Inwestycja będzie obejmowała również: budowę skrzyżowań jednopoziomowych, dróg dojazdowych oraz budowę i przebudowę zjazdów.

IV etap został już zrealizowany, to węzeł na przecięciu drogi wojewódzkiej nr 869 z drogą krajową nr 9 w Rudnej Małej, który został już oddany do użytku. Natomiast II etap będzie realizowany niebawem. Jak podkreślano na briefingu w następnym roku zostanie ogłoszony przetarg na jego realizację, która będzie obejmowała budowę ronda na drodze wojewódzkiej nr 878, łączącego odcinki realizowane w etapach I i III.


http://www.rynekinfrastruktury.pl/m...wy-drogi-do-rzeszowskiego-lotniska-56625.html

Myślę że ważna informacja dla lotniska bo poprawi dostępność i uatrakcyjni ofertę dla firm chcących lokować swoje firmy w okolicach lotniska i jej strefy ekonomicznej
 

·
Registered
Joined
·
28,731 Posts
Prawdopodobnie od lata 2017 polski przewoźnik wróci z lotami do Stanów Zjednoczonych z rzeszowskiego lotniska. Rejsy na tej trasie będą wykonywane dwa razy w tygodniu, przez cały rok.

O nowym połączeniu poinformował w rozmowie z portalem Nowiny24, Stefan Malczewski, członek zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT. Jak informuje Malczewski, rejsy będą wykonywane wyleasingowanym boeingiem 767, który będzie mógł zabrać na pokład około 200 osób. Dodał także że będzie to rejs typu: Warszawa - Newark, Newark - Rzeszów, Rzeszów - Newark oraz Newark - Warszawa.

W przeszłości LOT oferował bezpośrednie, sezonowe połączenie z Rzeszowa do Newark. Jednakże loty w końcu zawieszono ze względu na ograniczone możliwości flotowe i niezadowalające wyniki sprzedaży w klasie biznesowej.
http://www.pasazer.com/news/32823/lot,poleci,z,rzeszowa,do,newark.html
 
  • Like
Reactions: Hipolit

·
Registered
Joined
·
207 Posts
Tymczasem jest delikatny problem z kasa od Rzeszowa na promocję na rejsach do USA.

Regionalna Izba Obrachunkowa nie wyraziła na to zgody. Na pewno nie odpuszczamy tematu i będziemy szukać takich rozwiązań prawnych, aby było dobrze, bo Prezydentowi Ferencowi bardzo na tym zależy. To jest kwestia rozwiązania prawnego, bo w takiej formie to RIO powiedziało, że to nie przejdzie. Szkoda było to przepychać do głosowania, bo i tak by nam zawetowali tę uchwałę
http://latamzrzeszowa.blogspot.com/2016/12/zamieszanie-z-lotami-do-usa.html
 

·
Banned
Joined
·
1,875 Posts
Rzeszów: Trwa budowa terminalu cargo na lotnisku
Budynek terminalu cargo, powstający na terenie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, ma być gotowy do końca przyszłego miesiąca. Do użytku oddany zostanie na przełomie marca/kwietnia przyszłego roku. Przystosowany do obsługi 25 tys. ton towarów, powstanie kosztem 25 mln zł. Za inwestycję odpowiada Waimea Holding.
Całość inwestycji, której koszt szacuje się na 25 mln zł, finansuje prywatny inwestor, firma Waimea Holding. Terminal cargo ma stanowić integralną część infrastruktury rzeszowskiego lotniska. Będą w nim obsługiwane wszystkie rodzaje towarów, w tym przesyłki niebezpieczne, wartościowe, łatwopalne oraz o nietypowych gabarytach.

Sam obiekt ma liczyć 6800 mkw. i budowany jest na działce 2 ha. Atutem inwestycji jest położenie przy drodze wojewódzkiej nr 869, która po przebudowie umożliwi łatwą komunikację z autostradą A4 i drogą ekspresową S19.

Magazyn cargo będzie wyposażony w nowoczesny sprzęt, w tym – urządzenie rentgenowskie do kontroli bezpieczeństwa przesyłek. W przyszłości ma umożliwiać przeładunek na transport kolejowy.

W ubiegłym roku rzeszowskie lotnisko obsłużyło 4500 ton ładunków cargo, co dało wzrost na poziomie 250 proc. w stosunku do roku 2014. Nowy budynek przystosowany będzie do obsługi 25 tys. ton towarów. Początkowo, przy mniejszych przeładunkach, część hali będzie jednak przeznaczona na cele magazynowe.

Generalnym wykonawcą terminalu jest firma Trasko-Inwest.
http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/rzeszow-trwa-budowa-terminalu-cargo-na-lotnisku-56787.html
 

·
Registered
Joined
·
1,912 Posts
Kolejny rok – kolejne rekordy. Podsumowanie 2016 roku na lotnisku w Jasionce.

Ponad 664 tysiące pasażerów obsłużył w ubiegłym roku Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, najwięcej w swojej prawie 70-letniej historii. Blisko 3-procentowy wzrost w porównaniu z 2015 rokiem to efekt większego ruchu na najpopularniejszych kierunkach.

- Ten wynik cieszy nas podwójnie, bo miniony rok przyniósł branży lotniczej wiele wyzwań, zarówno w skali globalnej, jak i na krajowym rynku lotnisk regionalnych - mówi Michał Tabisz, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. - Wierzę, że w 2017 roku podtrzymamy pozytywny trend. Aby to osiągnąć, pracujemy nad rozwojem siatki połączeń, jednocześnie wprowadzając szereg udogodnień podnoszących komfort podróży naszych pasażerów. Chcemy, by lotnisko w Jasionce było jednym ze znaków firmowych naszego regionu – podkreśla Michał Tabisz.Rekordowa liczba ponad 194 tysięcy pasażerów skorzystała z połączeń linii Ryanair oferowanych na trasie Rzeszów-Londyn. W sezonie letnim z Jasionki do stolicy Wielkiej Brytanii (na lotniska Stansted i Luton) można było polecieć aż 12 razy w tygodniu. Historyczny wynik odnotowano również na trasie Rzeszów-Warszawa. W 2016 roku obsługujące ją samoloty LOT-u zabrały na pokład przeszło 172 tysiące pasażerów odwiedzających stolicę, jak i przesiadających się w dalszą podróż na trasach międzynarodowych. Nie mniej popularne były pozostałe połączenia lotniska w Jasionce z portami lotniczymi na Wyspach Brytyjskich, w Irlandii i Norwegii. Wśród pasażerów biznesowych stałym zainteresowaniem cieszyły się codzienne rejsy do Monachium na pokładzie samolotów Lufthansy. Wzrosła również liczba podróżnych korzystających z uruchomionego we wrześniu połączenia Rzeszów-Berlin.

Najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnym w 2016 r. była grecka wyspa Korfu, na którą z Jasionki można było dotrzeć bezpośrednio liniami Ryanair oraz samolotami czarterowymi. Łącznie skorzystało z nich ponad 12 tysięcy turystów.

Z lotniska w Jasionce w ramach regularnych połączeń pasażerskich można dotrzeć do Warszawy (4 rejsy dziennie), Londynu i Monachium (codziennie) oraz Berlina, Dublina, Manchesteru, Bristolu i East Midlands, w sezonie letnim na Korfu. Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa i Ryanair.
źródło
 

·
Registered
Joined
·
71 Posts
Jasionka: Umowa na wynajem powierzchni magazynowej w porcie podpisana

Umowa między zarządem lotniska w Jasionce a spółką Waimea Holding, dotycząca wynajmu powierzchni magazynowej w porcie, została podpisana. Waimea Holding odpowiada za budowę terminala cargo na lotnisku. Inwestycja zostanie oddana do użytku na przełomie marca/kwietnia 2017 roku.
Terminal cargo będzie liczyć 6800 mkw. i budowany jest na działce 2 ha. Atutem inwestycji jest położenie przy drodze wojewódzkiej nr 869, która po przebudowie umożliwi łatwą komunikację z autostradą A4 i drogą ekspresową S19.

Generalnym wykonawcą terminalu jest firma Trasko-Inwest. Terminal cargo ma stanowić integralną część infrastruktury rzeszowskiego lotniska. Będą w nim obsługiwane wszystkie rodzaje towarów, w tym przesyłki niebezpieczne, wartościowe, łatwopalne oraz o nietypowych gabarytach.

Magazyn cargo będzie wyposażony w nowoczesny sprzęt, w tym – urządzenie rentgenowskie do kontroli bezpieczeństwa przesyłek. W przyszłości ma umożliwiać przeładunek na transport kolejowy.

Koszt inwestycji to 25 mln zł. Otwarcie zaplanowano na przełom marca/kwietnia bieżącego roku.

W najbliższych dniach planowane jest również podpisane drugiej umowy na 2800 mkw. powierzchni logistycznej. Najemcą będzie firma z Rzeszowa, specjalizująca się w magazynowaniu i transporcie towarów dla przedsiębiorców na terenie kraju i za granicą.

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka w 2016 roku obsłużył 664 tys. pasażerów. To o 2,92 proc. więcej, niż w 2015 roku. Nie znamy jeszcze statystyk cargo za 2016 rok, ale w 2015 roku obsłużono tu 4500 ton ładunków, co dało wzrost na poziomie 250 proc. w stosunku do roku 2014.

http://www.rynekinfrastruktury.pl/m...hni-magazynowej-w-porcie-podpisana-57154.html
 
3341 - 3360 of 4065 Posts
Top