SkyscraperCity Forum banner
3361 - 3380 of 4065 Posts

·
Registered
25 Posts
A już myślałem, że to jakiś lepszy news np. odnośnie nowych połączeń... Nasz zarząd łącznie z prezesem chyba zapadł na jakiś sen zimowy, bo ani ich nie widać, ani ich nie słychać. Tyle tylko, że lotnisko to nie Bieszczady, i raczej na żaden sen nie powinno sobie pozwalać. Mam nadzieje, że to taka cisza przed burzą, w dobrym tego słowa znaczeniu ;-)

·
Registered
432 Posts
że też nikt wcześniej nie zauważył..

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/...-na-jasionce-do-konca-2020.html#BoxLokRzeLink

szczerze, oczekiwałem jakiegoś wydalenia z siebie jakichkolwiek informacji
z Airport Jasionka

odczucia: bardzo mieszane

z jednej strony potwierdzenie prawd oczywistych - czyli komentarz jaka to konkurencja co kto komu dyktuje, co się buduje itp.

z drugiej całkowicie rozczarowujący komentarz - że jakby co to pytać w LOT [bo my tu w RZE i tak nic nie wiemy, czekamy co nam powiedzą, no rozmawialiśmy ,ale to było dawno, więc jak jesteście ciekawi to zapytajcie w LOT ]

ciekawe spostrzeżenie : że kilkanaście procent klientów KRK to Podkarpackie, to się da zauważyć są firmy których pracownicy latają prawie wyłącznie z KRK, bo połączeń więcej lepsze godziny itp a dojazd doskonały - teoria trzyma się kupy

że docelowa przepustowość portu to 1,2 mln i jest to do osiągnięcia w ciągu kilku lat

chyba na plus należy zaliczyć, że nie ma obiecywania gruszek na wierzbie, i dyrdymałów ile to już zaraz się super tras otworzy itp.

smutkiem z kolei powiało przy pytaniu to na co możemy liczyć w najbliższym czasie - i moim zdaniem chyba na nic - Norwegian lub Wizz do Oslo od marca 2018 [ale nazwy przewoźników to moje zmazy nocne, więc bym się nie podniecał]

albo wie i rozmawiał, zatem nici z Ryanaira bazy i lotów do NY , albo to zasłona dymna

ciekawie brzmi informacja o hotelu na co najmniej 120 pokoi i informacja , że ma to być międzynarodowa sieć a nie "hotel Pan Kazek"

jak na chłodno się zastanowić - to RZE zaczyna spokojnie budować zestaw argumentów gwarantujących dalszy rozwój lotniska jak udogodnione dojazdy, terminal cargo, hotel, planowane połączenie kolejowe, i nie jest to bynajmniej wyłączna zasługa dyrekcji portu,

z drugiej strony jakoś brakuje tu trochę jaj komuś, kto ma pchać ten wózek do przodu - a może się mylę i trzeba dać szansę człowiekowi

na uwagę zasługuje fakt, że nie było ani słowa o Lufthansie

no sam nie wiem - skomentujcie....

·
Registered
1,912 Posts
Mówienie, że KRK "zabiera" RZE klientów nie ma sensu, bo dla takiego Ryanair'a to chyba bez różnicy czy przewiezie kogoś z Krakowa czy Rzeszowa, tym bardziej, że taniej mu będzie bazować maszyny na jednym a nie na dwóch lotniskach. (nie biorę pod uwagę promocji regionów ;) )

·
orendż dżus jabłkowy
8,382 Posts
W porcie siedzą ludzie z nadania partyjnego a nie fachowcy, jeden ciągnie drugiego, jedynymi dobrymi pracownikami są chyba tylko sprzątaczki i strażnicy graniczni, z których większość boi się o własny stołek po każdorazowej zmianie politycznej.
Powiem więcej miałem nieprzyjemność kontaktów z działem marketingu czy handlu jak oni tam nazywają, do końca to nie wiem kim są i od czego są, powiem tyle... szykujemy pozew, ręce opadają.

Kamerki Rzeszów dodali kamerkę na skierowaną na lotnisko
http://www.kamery-rzeszow.pl/kamery/kamera-lotnisko-rzeszow

·
Banned
5,540 Posts
chyba tracicie Berlin:

Na obsługiwaną przez Ryanaira trasę Rzeszów - Berlin-Schönefeld nie można zarezerwować biletów na podróże po 27 października br. Rejsy w sezonie zimowym zniknęły z systemu rezerwacyjnego przewoźnika.

Na razie nie wiadomo, czy to tylko zawieszenie trasy na sezon zimowy, czy jej całkowita likwidacja. Z naszych informacji wynika, że przedstawiciele lotniska w Rzeszowie wciąż toczą rozmowy z Ryanairem.

Połączenie z Rzeszowa do Berlina wystartowało na początku września 2016 r. Początkowo przewoźnik obsługiwał trzy rejsy tygodniowo, ale od listopada zmniejszył częstotliwość do dwóch połączeń tygodniowo. Taki rozkład będzie też utrzymany na nadchodzący sezon letni.

Zakończenie lotów z Rzeszowa może mieć związek z uruchomieniem połączenia do Berlina-Schonefeld z Krakowa. Ryanair rozpocznie obsługę tej trasy w sezonie zimowym 2017/18.
http://www.pasazer.com/news/33559/koniec,lotow,z,rzeszowa,do,berlina.html

·
Registered
1,912 Posts
Luty RZE 43069 pax -0,38% dokładnie o 162 mniej niż w zeszłym roku
2017 -> 91308 +3,90%

·
Registered
6,485 Posts
W tytule ^^ padło pytanie co z Rzeszowem?
FLY4FREE próbuje na nie odpowiedzieć. :)

Irlandzki przewoźnik zbazuje swój samolot na Jasionce najwcześniej za półtora roku – wynika z naszych informacji. Od jesieni Ryanair otworzy za to nową trasę z Rzeszowa, która zastąpi likwidowane połączenie do Berlina.
CZYTAJ DALEJ:

Jak udało nam się dowiedzieć, choć Rzeszów wciąż prowadzi rozmowy z Ryanairem, to jednak na razie nie ma mowy o utworzeniu na Podkarpaciu bazy irlandzkiego przewoźnika. Dlaczego baza jest ważna z punktu widzenia pasażera? Bo zbazowany samolot oznacza przynajmniej 4-5 nowych tras. Niestety, na razie samolot Ryanaira nie będzie „nocował” na rzeszowskim lotnisku.

Jak udało nam się usłyszeć od osób związanych z lotniskiem, rozmowy utrudnia fakt, że do jesieni 2018 roku obowiązuje umowa na promocję regionu, zawarta między Ryanairem a województwem podkarpackim. W jej ramach irlandzki przewoźnik co roku otrzymuje 7,5 mln PLN od Podkarpacia, a w zamian linia lotnicza reklamuje piękne zakątki regionu, choć tak naprawdę jest to warunek, dzięki któremu w ogóle lata z Jasionki. Jest więc bardzo prawdopodobne, że rozmowy na temat bazy odbędą się przy okazji negocjacji kolejnej takiej umowy. To zaś oznacza, że pierwszy realny termin zbazowania samolotu to jesień 2018 roku.

Na domiar złego, od końca października Ryanair zlikwiduje otwartą we wrześniu 2016 roku trasę do Berlina, która nie cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu. Władze lotniska potwierdzają jednak, że w miejsce połączenia do stolicy Niemiec, Ryanair uruchomi w sezonie zimowym nowe połączenie. Najpewniej będzie to trasa na Wyspy Brytyjskie, jednak nie wiadomo jeszcze, na które lotnisko.

W zeszłym tygodniu Ryanair ogłosił, że pod koniec października zbazuje swój samolot na lotnisku w Poznaniu. Czy to koniec ekspansji irlandzkiej linii? Z kuluarowych rozmów w czasie niedawnej konferencji „Fly&More” w Rzeszowie można wywnioskować, że Ryanair rozważa dostawianie dodatkowych samolotów tam, gdzie już ma swoje bazy w Polsce. Niewykluczone jest też zbazowanie samolotu w Katowicach.

·
Registered
19,278 Posts
– Utworzenie bazy Ryanaira w Poznaniu to dla nas dobra wiadomość, bo oznacza, że o jedno mniej lotnisko konkuruje z nami w staraniach o utworzenie w Polsce kolejnej bazy przez tego przewoźnika – mówi Marcin Kołacz, rzecznik prasowy portu lotniczego Rzeszów.
:lol:

Popłakałem się ze śmiechu.

Myślałem, że najbardziej absurdalnym tekstem będzie, że AMS zwija się z Łodzi, bo rząd chce budować CPL. A się myliłem - rzecznik RZE znokautował.

·
orendż dżus jabłkowy
8,382 Posts
Ta ekipa jasionkowa wszystkie nieszczęścia na tym świecie mogłaby bez problemu wyjaśnić w optymistyczny sposób....

a bazy nie ma bo płacimy grube miliony za reklamę....

Powroty Żydów po leżajskich uroczystościach
Dokładnie 5650 przedstawicieli narodowości żydowskiej odprawili w ostatnich dniach funkcjonariusze Straży Granicznej w Rzeszowie – Jasionce. Celem wizyty Żydów na Podkarpaciu była doroczna pielgrzymka do grobu cadyka Elimelecha w Leżajsku.

Do Jasionki przyleciało w sumie 39 samolotów wyczarterowanych z Izraela, w tym także prywatne odrzutowce, m.in. z Niemiec, Francji i Belgii. W porcie lotniczym Rzeszów – Jasionka lądował też jeden z największych samolotów pasażerskich Boeing Jumbo Jet 747, na pokładzie którego przyleciało prawie 400 osób.

Grób Elimelecha jest obecnie najliczniej i najchętniej odwiedzanym grobem cadyka nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Taką pielgrzymkę każdy Żyd powinien odbyć przynajmniej raz w życiu. Do dnia dzisiejszego w Leżajsku zachowała się oryginalna macewa cadyka Elimelecha z 1786 roku.
I pierwszy raz na Jasionce EL AL 747

3361 - 3380 of 4065 Posts