SkyscraperCity Forum banner
3441 - 3460 of 4065 Posts

·
Registered
207 Posts

·
Registered
164 Posts
Tak samo było w kwestii LWO w POZ i BZG. Rozkłady były już na stronie lotniska LWO kilka dni przed ogłoszeniem połączenia. LOT ostatnio ciągle spóźniony z komunikatem albo najpierw informuję lotniska zagranicą ;)

·
Registered
2,570 Posts
^^ za to w drugą stronę wyglądała sytuacja z "połączeniem" LUZ-WAW. Rozkład pojawił się na stronie lotniska (WAW) a nie było żadnego info od linii. Później dopiero Lot tłumaczył, że to chodziło tylko o zarezerwowanie wolnego slotu na ewentualnie takie połączenie. Tak więc nie ma 100% reguły z Lotem ;)

·
Registered
1,912 Posts
Z uwagi na grób cadyka w Leżajsku, to połączenie może mieć sens "turystyczny", ale czy będzie i jak będzie to zobaczymy.

·
Registered
207 Posts
Z uwagi na grób cadyka w Leżajsku, to połączenie może mieć sens "turystyczny", ale czy będzie i jak będzie to zobaczymy.

Różne są zdania na ten temat - nie znam Żydów i ich kultury i podejścia do religii, ale chodzą słuchy, że loty w szabas to nie jest najszczęśliwszy pomysł. Pieron wie...

Żaden ortodoksyjny żyd nie przyleci do Leżajska w szabas! nawet na rolkach nie przyjadą...
http://lotnictwo.net.pl/5-poszczego...powiedzi_nowych_polaczen-148.html#post1255502

·
It is very important
1,459 Posts
Różne są zdania na ten temat - nie znam Żydów i ich kultury i podejścia do religii, ale chodzą słuchy, że loty w szabas to nie jest najszczęśliwszy pomysł. Pieron wie...
W Szabat jest jak najbardziej pożądany transport lotniczy przez przynajmniej 70% Izraelczyków po mimo zminimalizowania lotów ich narodowego przewoźnika przez uszanowanie religii w tym okresie.

Maszyny innych przewoźników w ten okres biją rekordy wypełnień, np. do Polski latają pełne, patrz taki LO 152 (start w soboty z TLV o 5:05 rano) czy W6 do WAW, OTP, IAS, KSC, CLJ, BUD itd.

Dalej 6H (Israir) z TLV do ETH (lot krajowy) podstawia największe swoje maszyny w Szabat. Tak, że z tym nie jest do końca prawda, Izraelczycy są znani z omijania nakazów religijnych, a jak to możliwe to zapraszam do czytania na portalu Focus.pl - PRZECHYTRZYĆ PANA BOGA - życzę miłej lektury. ;)

·
Registered
1,544 Posts
^^ pełna zgoda. nijak ma się to jednak do Ortodoksów, którzy rzekomo mieliby tym połączeniem przylatywać na grób cadyka do Leżajska, bo oni tych oraz innych zakazów - takich jak podróż w towarzystwie obok kobiety - akurat przestrzegają.

BTW, ciekawy artykuł.

·
Registered
432 Posts
Takie info z dzisiaj LO 3802 miało duży overbooking - ok. 12 osób to samo jest na jutro - co sie dzieje ? Brak FRA daje sie we znaki - na ten moment Bombardiery i Embraery są za małe na RZE . Cena biletu do WAW kupowane z tygodniowym wyprzedzeniem oscyluje ok. 750 PLN .... Po prostu miasto sexu i biznesu hehe

·
Registered
432 Posts
no właśnie - nie miałem czasu odpowiedzieć, to co pokazałeś to jak Telewizja Reżimowa TVP - "inna wersja prawdy" cała tabela sugeruje że bileciki są po 175 PLN :) , pewnie w najniższej taryfie bezzwrotnej ,bez bagażu itp., no i w jedną stronę, spróbuj zacząć kupować, dodaj bagaż i zobaczymy - sukces będzie jak kupisz bilet w cenie poniżej 500 - dodam, że odpowiedzią na te "ekstra niskie" ceny biletów jest chmara kursów Polskich Busów, Neobusów i Pendolino , które razem w cyklu niemal cogodzinnym udają się do stolicy ....

BTW wczoraj leciałem z WAW Embraer 195 112 pax - zero wolnych miejsc !
koniec września , paskudna pogoda środek dnia - no raczej nie był to rejs wyłącznie turystyczny :)

·
Registered
544 Posts
ciąg dalszy "innej wersji prawdy" w Telewizji Reżimowej ��
bileciki z dnia na dzień:

a tutaj sukces �� czyli "full opcja" poniżej 500 zł i to również z dnia na dzień:

także tak... aha i nie neguje faktu, że LOT ma dobre obłożenia i zdarzają się czasem overbookingi ale w kwestii cen już nie pierwszy raz znacznie mijasz się z prawdą. Może to kwestia tego, że nie doprecyzujesz o jakich biletach myślisz albo też wykorzystujesz ten fakt niedoprecyzowania ;)

·
Registered
432 Posts
kolego - ja o zupie a Ty o d....

mówię o biletach w obie strony i z bagażem - fakt w ogóle nie myślałem o one way ticketach

zatem faktycznie z dnia na dzień możesz kupić bilecik za ok. 500 PLN jak Ci się uda i taka była moja teza - my latamy biznesowo - interesują nas tylko wybrane loty - wtedy "Twoje" najtańsze opcje odpadają

nie wiem czego chciałeś dowieść - ja widzę ile kosztują moje bilety ostatnio i wiem że u kolegów zdarzają się nawet po 950 1100 PLN w przypadku wykupów z dnia na dzień ale o tym nie piszę

RZE - WAW - RZE jest super obłożony ostatnio, a ceny są bardzo wysokie jak na loty krajowe i tylko zwracam uwagę na to - koniec

·
Banned
5,540 Posts
no właśnie - nie miałem czasu odpowiedzieć, to co pokazałeś to jak Telewizja Reżimowa TVP - "inna wersja prawdy" cała tabela sugeruje że bileciki są po 175 PLN :) , pewnie w najniższej taryfie bezzwrotnej ,bez bagażu itp., no i w jedną stronę, spróbuj zacząć kupować, dodaj bagaż i zobaczymy - sukces będzie jak kupisz bilet w cenie poniżej 500 - dodam, że odpowiedzią na te "ekstra niskie" ceny biletów jest chmara kursów Polskich Busów, Neobusów i Pendolino , które razem w cyklu niemal cogodzinnym udają się do stolicy ....
ale o co Ci chodzi tak konkretnie? LOT to nie Ryanair i nie ma potrzeby sprzedawania biletow za 9zl skoro ma spory popyt...Cena 175zl bez bagazu to dobra cena jak na samolot dla biznesu a nie dla oblatywaczy za kilka zlotych.Ty naprawde bys chcial RT, z bagazem za 300-400zl? litosci...Jak ta cena jest za duzo to sa busy, pociagi itp itd

·
Registered
432 Posts
ale o co Ci chodzi tak konkretnie? LOT to nie Ryanair i nie ma potrzeby sprzedawania biletow za 9zl skoro ma spory popyt...Cena 175zl bez bagazu to dobra cena jak na samolot dla biznesu a nie dla oblatywaczy za kilka zlotych.Ty naprawde bys chcial RT, z bagazem za 300-400zl? litosci...Jak ta cena jest za duzo to sa busy, pociagi itp itd
Skąd to pytanie? Chodzi mi o zauważenie ciekawego faktu, że połączenia pomiędzy RZE a WAW są po pierwsze bardzo mocno obłożone , a co z tego wynika ceny na tych połączeniach są relatywnie wysokie. Gdzieś na forum pojawiały się głosy że RZE "pompuje balonik" i inne takie bzdury. Nigdzie nie narzekałem że żądam biletów za 2 PLN hehehe. Wasze zarzuty , że mijam sie z prawdą są dziecinne bo przecież wiem ile płace za bilet, to co chce ktoś udowodnić ze tyle nie zapłaciłem ???? Po drugie ruch biznesowy z RZE nie jest wyłącznie skierowany do WAW zatem bagaż rejestrowany nie jest wyznacznikiem biznesowości w rozumieniu kolegi z Lublina 😆😆😆😆Gdzieś na dnie tej całej informacji powstaje nadzieja na dalszy rozwój połączeń z RZE i to bynajmniej nie Ryanaira . Tyle moich wywodów. Zawistnym współczuję ....pozdrawiam

3441 - 3460 of 4065 Posts