SkyscraperCity Forum banner
3621 - 3640 of 4065 Posts

·
Registered
Joined
·
1,912 Posts
Billund = LEGO, jest to miasto gdzie ta marka się narodziła i nadal istnieje, a samo lotnisko to w zasadzie prawie cały ruch turystów do Legolandu, tak że tego mój post był z "przymrużeniem" oka.
 
  • Like
Reactions: Hipolit

·
Registered
Joined
·
10,407 Posts
Billund = LEGO, jest to miasto gdzie ta marka się narodziła i nadal istnieje, a samo lotnisko to w zasadzie prawie cały ruch turystów do Legolandu, tak że tego mój post był z "przymrużeniem" oka.
Sęk Ju Wasza Mać!!!

:D

Nie skojarzyłem. Może z powodu wieku?
 

·
Registered
Joined
·
28,742 Posts
Słowacy chcą latać z Rzeszowa

Ze względu na rosnące zainteresowanie Słowaków ofertą lotów z rzeszowskiego lotniska, od kwietnia uruchomione zostaną połączenia autobusowe między portem w Jasionce a południowym sąsiadem.


Dotychczas Słowacy, by dostać się na lotnisko w Rzeszowie, mogli korzystać z oferty przewozów kolejowych między stolicą Podkarpacia a Miedzilaborcem. Jednak nie była ona wystarczająca. W związku z rozwojem lotniska i oferty lotów zdecydowano o uruchomieniu połączeń autobusowych, dowożących Słowaków pod lotniskowy terminal.

Dzisiaj (19.02) podpisana została deklaracja pomiędzy Rzeszowem a Preszowem o współpracy w tym zakresie. Wstępnie autobus miałby obsługiwać trasę już od kwietnia. Deklaracja podpisana została przez marszałka Władysława Ortyla oraz predesta Kraju Preszowskiego Milana Majersky'ego.

Połączenia mają być tak zaprojektowane, aby Słowcy mogli korzystać przede wszystkim z połączeń do Nowego Jorku oraz Tel Awiwu. Dla Kraju Preszowskiego rzeszowskie lotnisko jest najbliższej położonym portem lotniczym, z którego realizowane są połączenia transkontynentalne.

W całym ubiegłym roku z rzeszowskiego lotniska skorzystało blisko 700 tys. osób. Był to najlepszy wynik w historii lotniska, uzyskany głównie dzięki wzrostowi ruchu na trasach krajowych i zwiększeniu liczby wakacyjnych lotów czarterowych.

Rok 2018 zapowiada się równie dobrze, szczególnie ze względu na plany dotyczące uruchomienia sześciu nowych połączeń. Najbardziej wyczekiwanym jest bezpośrednie połączenie z Nowym Jorkiem. Od 29 kwietnia PLL LOT połączy Rzeszów z nowojorskim lotniskiem Newark. Polski przewoźnik uruchomi stąd również połączenie do Tel Awiwu. Trasa wystartuje w przyszłym miesiącu, 9 marca. Poza tym w planach jest także uruchomienie połączenia do Aten i Burgas oraz wakacyjne połączenia czarterowe na grecką wyspę Rodos i do Tirany.
http://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/slowacy-chca-latac-z-rzeszowa-3070.html
 

·
Registered
Joined
·
10,407 Posts
Dotychczas Słowacy, by dostać się na lotnisko w Rzeszowie, mogli korzystać z oferty przewozów kolejowych między stolicą Podkarpacia a Miedzilaborcem.
Pan Ałtor swoje myśli przelewał na papier patrząc chyba na globus województwa podkarpackiego. Na jakiż to samolot mieliby zdążyć ci mityczni Słowacy korzystający z pociągu z Medzilaborzec, gdy ten przyjeżdżał do Rzeszowa w soboty i niedziele o 22:05?
 

·
Registered
Joined
·
543 Posts
Jakby jeszcze ktoś miał wątpliwości czy z Rzeszowa ktoś lata w tych samolotach i dlaczego oferowanie jest zwiekszane.
LOT w 2017 na Chopina: trasa do/z RZE jest piąta pod względem przezionych pax.
Numerem jeden pod względem liczby przewożonych pasażerów na Lotnisku Chopina są Polskie Linie Lotnicze LOT. Dziesięć najpopularniejszych kierunków LOT-u z Lotniska Chopina to w kolejności: Kraków, Gdańsk, Londyn, Wrocław, Rzeszów, Amsterdam, Chicago, Frankfurt, Paryż i Nowy Jork JFK.
źródło: pasazer.com
 
3621 - 3640 of 4065 Posts
Top