SkyscraperCity Forum banner
4001 - 4020 of 4065 Posts

·
Registered
Joined
·
6,506 Posts
Rzeszów-Jasionka: Ponad 50 mln zł na inwestycje w lotnisko
rynek-lotniczy.pl
Władze Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka przedstawiły plany inwestycyjne na najbliższe dwa lata. Wśród nich znajdują się bezpieczeństwo, ochrona środowiska i cyfryzacja. Projekty będą realizowane dzięki zaangażowaniu Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, które przekaże na ten cel prawie 40 mln zł. Pozostałe środki zapewni port lotniczy Rzeszów-Jasionka.
– Lotnictwo jest tym sektorem gospodarki, który najbardziej ucierpiał na skutek pandemii, ale jednocześnie dzięki inwestycjom, czego przykładem Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, cała branża może się stać jeszcze bardziej innowacyjna – zaznaczył wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała.

Dzięki pozyskanym funduszom podrzeszowskie lotnisko zmodernizuje systemy kontroli bezpieczeństwa i łączności, zakupi nowoczesne maszyny i urządzenia lotniskowe, zredukuje energochłonność oświetlenia oraz rozbuduje lotniczą stację paliw. Spółka zamierza wdrożyć innowacyjne rozwiązania informatyczne, które usprawnią zarządzanie przedsiębiorstwem oraz unowocześnić komunikację z pasażerami. Wśród zaplanowanych inwestycji jest również budowa kolektora, odprowadzającego wody opadowe z terenu portu lotniczego i pobliskich nieruchomości.

– Inwestycje na Podkarpaciu realizujemy kompleksowo. Dzięki inwestycjom drogowym, takim jak Via Carpatia, kolejowym – takim jak budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej oraz lotniczym w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka, systematycznie podnosimy potencjał całego województwa – stwierdził wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

– Naszą receptą na wyjście z kryzysu, w jakim znalazła się branża lotnicza jest postawienie na rozwój. Czas pandemii to czas na odważne decyzje i przygotowanie do nowego rozdania, które nieuchronnie nas czeka, gdy rynek zacznie się odradzać – powiedział Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Plan inwestycyjny, który w większości zostanie sfinansowany przez PPL, pozwoli nam stać się lotniskiem nowocześniejszym, lepiej dostosowanym do rosnących oczekiwań przewoźników i bardziej przyjaznym pasażerom. Dzięki temu będziemy mogli aktywnie uczestniczyć w odbudowie ruchu lotniczego w portach regionalnych. Ten plan to także ważny sygnał dla naszej załogi, że nie jesteśmy sami, i że mamy realną perspektywę przetrwania obecnego kryzysu – dodał Hamryszczak.

Obok inwestycji współfinansowanych przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, w tym roku na terenie lotniska w Jasionce rozpoczną się prace związane z budową nowego hangaru i innych obiektów, które bazę techniczną spółki LOTAMS, należącej do Polskiej Grupy Lotniczej.

– Decyzja władz PPL o przeznaczeniu konkretnej puli środków na realizację inwestycji na lotnisku w Jasionce to ważny moment w naszych relacjach właścicielskich. Ufam, że będziemy dalej wspólnie troszczyć się o rozwój portu lotniczego, który jest „oknem na świat” dla Podkarpacia i niezbędnym elementem gospodarczego ekosystemu naszego regionu – stwierdził Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego. – Dynamiczny rozwój ruchu lotniczego, jaki miał miejsce w Jasionce na przestrzeni ostatnich kilku lat, potwierdził celowość dokonanych tu inwestycji, współfinansowanych z budżetu województwa. Wierzę, że kolejne przedsięwzięcia poprawiające bezpieczeństwo, redukujące ślad węglowy czy podnoszące jakość usług lotniczych, pozwolą spółce na szybki powrót na ścieżkę wzrostu – podkreślił marszałek Ortyl.
Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” przeznaczy 40 milionów zł na inwestycje na rzeszowskim lotnisku w Jasionce. Dodatkowe 10 milionów zapewni port lotniczy.
 

·
Registered
Joined
·
6,506 Posts
Nowa linia na polskim niebie wyląduje w Rzeszowie
p.com
Połączenia realizowane będą raz w tygodniu - we wtorki. Samolot z Rzeszowa wystartuje o godzinie 13:00, a o 15:30 wyląduje w Bułgarii. Loty powrotne będą startować z Warny o godzinie 11:40 czasu bułgarskiego, a podróżni wylądują w Rzeszowie o 12:10. Ceny rozpoczynają się od 59 euro (270 złotych) za lot w jedną stronę. Bilety powrotne można zakupić od 69 euro (317 złotych).
Linia lotnicza Voyage Air jest firmą z siedzibą w Warnie. Przewoźnik posiada w swojej flocie dwa samoloty - jednego boeinga 737-400 i jednego boeinga 737-500.Zapowiadane czartery na lato 2021:
Burgas |od 08.06| dzień wylotu - Wtorek
Burgas |od 11.06| dzień wylotu - Piątek
Varna |od 15.06| dzień wylotu - Wtorek
Zakynthos |od 28.05| dzień wylotu - Piątek
Heraklion |od 30.05| dzień wylotu - Niedziela
Rodos |od 31.05| dzień wylotu - Poniedziałek
Monastir |od 03.06| dzień wylotu - Czwartek
Antalya |od 24.04| dzień wylotu - Sobota
Antalya |od 01.05| dzień wylotu - Sobota
Antalya |od 02.06| dzień wylotu - Środa
Bodrum |od 17.06| dzień wylotu - Czwartek
 

·
Registered
Joined
·
11 Posts
Media o nowym połączeniu z Rzeszowa do Warny:

 

·
Registered
Joined
·
6,506 Posts
Corendon Airlines polecą z Rzeszowa do Antalyi

Od 2 czerwca linie lotnicze Corendon Airlines połączą Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka z turecką Antalyą. To kolejna, zapowiedziana w ostatnim czasie trasa wakacyjna z rzeszowskiego lotniska.
Jak poinformował Port Lotniczy Rzeszów, od 2 czerwca tego roku linie lotnicze Corendon Airlines uruchomią połączenie ze stolicy Podkarpacia do tureckiego kurortu Antalya. Loty będą realizowane raz w tygodniu – w środy.
 

·
Registered
Joined
·
6,506 Posts
Nowe połączenia z RZE od WIZZa
Po EIN będą dwa nowe połączenia ze stolicy Podkarpacia:
  • do TRF od 15 września 2xtyg. śr i nd do 22 marca 2022
  • do LTN od 22 września 3xtyg. pn, śr i pt do 25 marca 2022
EIN wraca do rozkładu 01 czerwca 2xtyg. wt i sb, a od 31 października do 23 marca 2022 w śr i nd.

1360313
 

·
Registered
Joined
·
6,506 Posts
Nowa trasa z Podkarpacia! Wielki powrót po latach na jedno z największych lotnisk w Europie
f4f
Od 26 lipca Lufthansa uruchomi z Rzeszowa połączenie do Frankfurtu! Loty na jedno z największych lotnisk przesiadkowych w Europie będą realizowane aż 6 razy w tygodniu.

Jednak zamiast do Monachium, niemiecka linia poleci ze stolicy Podkarpacia do Frankfurtu!

To bardzo dobra wiadomość dla pasażerów z Podkarpacia, bo jak mówił na konferencji prasowej Adam Hamryszczak, czyli prezes lotniska, Lufthansa wraca do regularnych lotów z Rzeszowa po półtora roku przerwy. Jednak zamiast do Monachium, niemiecka linia poleci ze stolicy Podkarpacia do Frankfurtu!

To świetna informacja, bo to jeden z największych hubów przesiadkowych w Europie i ważny cel dla pasażerów biznesowych. Połączenie zostanie uruchomione 26 lipca i będzie realizowane 6 razy w tygodniu. Co ciekawe, z systemu rezerwacyjnego wynika, że w niektóre dni Lufthansa będzie na tej trasie realizowała nawet po 2 loty dziennie.
Foto: Lufthansa
– To doskonała wiadomość dla naszych przedsiębiorców. Ze względu na samą destynację, częstotliwość lotów i dogodne godziny startów i lądowań – mówi Małgorzata Kucharska, prezes Podkarpackiego Klubu Biznesu.
Lufthansa latała już z Rzeszowa do Frankfurtu kilka lat temu, jednak połączenie to zostało zawieszone wiosną 2016 roku. Wówczas niemiecka linia dokonała podmianki i uruchomiła loty do Monachium, teraz zaś dokonuje zmiany powrotnej.
 

·
Registered
Joined
·
28,971 Posts
  • Like
Reactions: kuba-gda

·
It is very important
Joined
·
1,459 Posts
✈✈✈ Dziś przed północą wyląduje w RZE Antonov An-225 Mriya - lot można sledzić na FR24 - FR24 flight ADB3986 ✈✈✈
 
  • Like
Reactions: kuba-gda
4001 - 4020 of 4065 Posts
Top