SkyscraperCity Forum banner
501 - 520 of 4065 Posts

·
Registered
Joined
·
1,893 Posts
Frankfurt - Rzeszów. Loty Lufthansy codziennie i z internetem na pokładzie
Rozmowa z Marią Kowalewską, dyrektor generalną Lufthansy w Polsce

- Dlaczego Lufthansa rozszerza ofertę swoich połączeń z Rzeszowa do Frankfurtu?

- Zanim podjęliśmy taką decyzję starannie sprawdziliśmy rynek. Kiedy okazało się, że uruchomienie w tym roku przez Lufthansę połączenia Rzeszów - Frankfurt na Podkarpaciu czekało tak wiele osób, postanowiliśmy ofertę rozszerzyć. Od 28 marca przyszłego roku Lufthansa uruchomi dodatkowe połączenia w weekendy między Frankfurtem, a Rzeszowem. Codziennie, a nie jak do tej pory pięć razy w tygodniu. Trasę obsługiwać będzie samolot CRJ 700, zabierający 70 pasażerów w klasach biznes i ekonomicznej.

- Z jakiego powodu Podkarpacie jest dla was tak ważnym partnerem?

- Polska jest dla Lufthansy rynkiem strategicznym. Od ubiegłego roku uruchomiliśmy nowe połączenia z Gdańska, Katowic, Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Poznania i Rzeszowa. Tygodniowo oferujemy 213 rejsów z Polski do Niemiec.

- Czy połączenie z Rzeszowa do Frakfurtu zaplanowano w jakiś szczególny sposób?

- Główną przesłanką było by mieszkańcy Podkarpacia mogli łatwo i szybko podróżować do miast na całym świecie. M.in. do miast Ameryki i Azji, jak Boston, Chicago, Nowy Jork, San Francisco, Waszyngton, Toronto, Bangkok, Hong Kong, Pekin i Szanghaj. A także w Europie, jak Londyn, Bruksela, Manchester, Monachium, Paryż, Wiedeń i in. Myślę, że to udało się osiągnąć.

- Ile kosztuje bilet w obie strony z Rzeszowa do Frankfurtu?

- 399 złotych brutto. Zarezerwować miejsce można na lufthansa.com lub dzwoniąc na numer infolini 0801 312 312 albo +48/ 22 33 ..., a także w biurze Lufthansy na lotnisku w Warszawie oraz w biurach podróży IATA w całej Polsce.

- To prawda, że w samolotach Lufthansy będzie można korzystać z najszybszego na świecie bezprzewodowego dostępu do internetu?

- Od połowy przyszłego roku na pokładach naszych samolotów uruchamiamy FlyNet, szerokopasmowy dostęp do internetu. Pasażerowie będą mogli swobodnie komunikować się ze światem podczas podróżowania. Dzięki FlyNet nie tylko uzyskają dostęp do bezprzewodowego internetu, ale będą mogli również wysyłać SMS-y przez telefony komórkowe lub przesyłać dane z pomocą urządzeń takich, jak PDA, iPhone lub BlackBerry.
źródło:NOWINY
 

·
Registered
Joined
·
5,895 Posts
no z tym internetem to mnie rozbawili. Ta usluga juz w Lufthansie byla, ale z niej zrezygnowano. Kosztowało to jakies astronomiczne pieniądze ~10 euro za godzine o ile dobrze pamiętam
 
G

·
Internet na pokładzie to bardzo przydatna rzecz ale na długich trasach np do Azji - a nie na 1,5 godzinnej trasie :)
Moze sie przydac na trasach wewnatrz Europy. Jak ktos moze wykorzystac ten krotki lot do pracy to jest to udogodnienie.
Pierwsza proba tego serwisu byla droga i serwis zostal pozniej zawieszony.
Obecnie oferta zostanie polepszona i bedzie atrakcyjniejsza cenowo.

Zrodla:

http://www.onlinekosten.de/news/artikel/36357/0/Satelliten-Internet-mit-bis-zu-50-Mbit
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
No i mamy pierwsze podmianki na trasie Rzeszów - Frankfurt .

W dniach 21,22,23 i 24 grudnia 2009 oraz 4,5,6,7 i 8 stycznia 2010
FRA-RZE-FRA LH na Boeingach 737-500 zamiast Canadair Regional Jet 200.

Teraz tylko czekać na zwiększenie częstotliwości do 2 lotów dziennie.

:cheers:
 

·
.
Joined
·
1,772 Posts
Gdyby LOT w 2008 pomyślał o takich połączeniach z użyciem przykładowo E170 to z pewnością wyszedł by na nich na plusie. Ale nie ma się co dziwić że nie pomyślał, bo oddawanie rynku bez walki to domena polskich państwowych przedsiębiorstw komunikacyjnych. Dziwne że loty na Hahn, które oferował FR zaraz po wejściu na EPRZ w 2006, nie spotkały się z taką przychylnością jaką cieszy się dzisiaj Lufthansa
 

·
Autopilot
Joined
·
6,636 Posts
Dziwne że loty na Hahn, które oferował FR zaraz po wejściu na EPRZ w 2006, nie spotkały się z taką przychylnością jaką cieszy się dzisiaj Lufthansa
Ja raz z Carte skorzystałem będąc na 1szym roku PRz :p

PS:Najdroższy to był chyba sam dojazd na lotnisko :lol:
 

·
kween
Ärewördige och Höglärde
Joined
·
3,358 Posts
Dziwne że loty na Hahn, które oferował FR zaraz po wejściu na EPRZ w 2006, nie spotkały się z taką przychylnością jaką cieszy się dzisiaj Lufthansa
Pytanie, czy popularność oferty Lufthansy wynika z popularności samego Frankfurtu, czy raczej z możliwości przesiadki, jakie on daje. Ja bym raczej obstawiał to drugie - a to by oznaczało, że Hahn nie jest tu żadną konkurencją.
 

·
Registered
Joined
·
537 Posts
Pytanie, czy popularność oferty Lufthansy wynika z popularności samego Frankfurtu, czy raczej z możliwości przesiadki, jakie on daje. Ja bym raczej obstawiał to drugie - a to by oznaczało, że Hahn nie jest tu żadną konkurencją.
dokladnie.. z 20 razy ktore bylem w FRA, 19 bylo tylko po to zeby sie przesiasc.. wiec moze ten jeden raz polecialbym do Hahn
 

·
Registered
Joined
·
5,895 Posts
według raportu z zeszłego roku, Frankfurt był portem docelowym tylko dla 5% osób przylatujących na to lotnisko. Więc to jasne, że hahn nie jest konkurencja dla FRA zresztą hahn ma tyle wspólnego z Frankfurtem co Elbląg z Gdanskiem (Hahn jest nawet dalej)
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
Dokładnie, inna sprawa to że loty do Hahn ryanair - były w beznadziejnych godzinach , lądowanie w Hahn po 23 ... więc nie ma co się dziwić, że połączenia zlikwidowali.
 

·
.
Joined
·
1,772 Posts
Rzeczywiście, nawet nie wiedziałem że Hahn leży aż 130 km od samego Frankfurtu.
Odbiegając od tematu to sam ogrom lotniska Ren-Men przy dobrej pogodzie można podziwiać z lotu FR1084 z BHX do Rzeszowa, zdjęcie sprzed kilku tygodni, niestety szyba w 738 była lekko przykurzona więc jakość nie najlepsza
http://img30.imageshack.us/img30/1121/img42341.jpg

Przy okazji jest ktoś może zorientowany czy loty LO z przykładowo Gdańska i Poznania na EDDF cieszą się takim samym dobrym obłożeniem jak te LH z Rzeszowa?
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Od dziś latamy do Liverpoolu
Przybywa bezpośrednich połączeń lotniczych z rzeszowskiego lotniska

Miasto Beatlesów jest kolejnym lotniskiem, z którym Rzeszów ma bezpośrednie połączenie. Dziś o godz. 20.10 wyląduje w Jasionce pierwszy samolot lecący bezpośrednio z Liverpoolu. Po 25 minutach postoju boeing 737-800 wystartuje w drogę powrotną.

Liverpool jest siódmym zagranicznym lotniskiem, na które w bezpośrednich rejsach latają samoloty z Rzeszowa. Loty na tej trasie odbywają się dwa razy w tygodniu, we wtorki i w soboty. Samolot z Liverpool startuje o godz. 16.15 czasu brytyjskiego i po niespełna trzech godzinach lotu ląduje w Jasionce o godz. 20.10. W rejsie powrotnym przylot do Liverpool planowany jest na godz. 22.30. Obecnie za bilety na tę trasę trzeba zapłacić około 200 zł w jedną stronę.

Za tydzień East Midlands

Już wkrótce rozkład lotów w Jasionce powiększy się o kolejne miasto w Wielkiej Brytanii. Od 3 listopada boeingi 737-800 będą latały także do East Midlands w hrabstwie Nottingham. Rejsy na tej trasie będą wykonywane również dwa razy w tygodni, we wtorki i w piątki. Lądowania w Rzeszowie planowane są na godz. 18.25, a starty w drogę powrotną, na godz. 18.50.

Władze Portu Lotniczego "Rzeszów-Jasionka" informują, że z kolejnymi liniami lotniczymi trwają intensywne rozmowy w sprawie nowych połączeń. Obecnie ustalane są ostatnie szczegóły regularnych rejsów do kilku europejskich miast. Najprawdopodobniej znajdą się one w letnim rozkładzie lotów w przyszłym roku.
źródło: super nowości


Dni otwarte Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka![

Z okazji 60-lecia lotniska rzeszowski Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka zorganizuje dni otwarte. Pracę służb oraz całego lotniska będzie można podglądać w dniach 17 i 19 listopada. To niemała gratka dla pasażerów.

Zwiedzić będzie można m. in. niedostępne w trakcie zwykłej odprawy pasażerskiej miejsca.
Osoby chcące wziąć udział w zwiedzaniu lotniska muszą jednak najpierw wysłać swoje zgłoszenie. Powinno ono trafić na adres mailowy [email protected] do dnia 7 listopada i zawierać następujące dane:
- imię i nazwisko,
- datę i miejsce urodzenia,
- serię i numer dowodu osobistego lub paszportu (osoby niepełnoletnie muszą stawić się z dorosłym opiekunem),
- adres email.
Dane te zostaną zweryfikowane przez Służbę Ochrony Lotniska. To pierwsza tego typu atrakcja zorganizowana przez władze portu.

Samolot z Bristolu zderzył się z ptakiem

Prawdopodobnie szpak był przyczyną kilkugodzinnego opóźnienia odlotu samolotu do Wielkiej Brytanii. Wczoraj, tuż po godzinie 10, lądujący na lotnisku w Jasionce boeing 737 zderzył się z ptakiem.

- Według informacji kapitana samolotu lecącego z Bristolu, ptak uderzył w silnik samolotu podchodzącego do lądowania - mówi Władysław Uchman, dyrektor pionu operacyjnego Portu Lotniczego "Rzeszów-Jasionka". - Zderzenie nie zakłóciło lądowania i boeing bezpiecznie przyziemił. Linia lotnicza Ryanair wezwała swojego mechanika, by dokonał przeglądu silnika. Wyniki nie są jeszcze znane.
Było to już siódme w ostatnim czasie zderzenie z ptakiem samolotu lądującego w Jasionce. Mimo że na lotnisku i na ścieżkach podejścia, są zamontowane urządzenia płoszące, coraz częściej szpaki i rybitwy powodują uszkodzenia samolotów przylatujących do Jasionki.
- Zatrudniliśmy też sokolnika, który przy pomocy sokoła i jastrzębia ma płoszyć ptaki - dodaje Władysław Uchman. - Niestety, okazuje się, że dotychczasowe działania prewencyjne nie są wystarczająco skuteczne.
Nadal bra k informacji na lotnisku
Wczorajszy incydent ujawnił, że na rzeszowskim lotnisku nadal nie funkcjonuje żaden system informacji. Pasażerowie podenerwowani opóźnieniem samolotu próbowali dowiedzieć się kiedy odlecą do Briostolu. Niestety, nie można się tego było dowiedzieć od pracowników portu. Nikt też nie odbierał telefonów.
- Faktycznie, nadal nie istnieje system informacji na naszym lotnisku - przyznaje Łukasz Sikora, szef marketingu rzeszowskiego portu lotniczego. - Wciąż pracujemy nad jego uruchomieniem.

super nowości
foto nowej oczyszczarki płyty lotniska która po ostatnim zderzeniu z ptakiem szukała urwanego silnika ;)


Ruch jak na JFK :)

foto: Gregor z forum lotnictwo.net.pl
 
501 - 520 of 4065 Posts
Top