SkyscraperCity Forum banner
521 - 540 of 4065 Posts

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
Jakie było zapełnienie samolotu?
BTW jeszcze nie zaczęli latać, a już go chyba kasują bo od rozkadu wiosennego nie ma lotów.
Zobacz Aktualności : http://ww6.tvp.pl/6967,20091028939255.strona
(12min 13sek)

Mówią o nowym połączeniu - zapełnienie prawie 100%. Może jeszcze nie uzupełnili całkowicie wiosennego rozkładu lotów.
Pozdro.
 

·
Registered
Joined
·
355 Posts
Zapełnienie do Liverpool'u było na poziomie około 75-80% (może przez zbliżające się święto - 1.11), w każdym bądź razie miałem/mogłem mieć miejsce leżące :) (cała "trójka" wolna).
No ale na powrocie do Rzeszowa zapełnienie było około 90-95% (pewnie też przez święto).
Lot według rozkładu trwa 3h, ale w rzeczywistości max 2,5h - w obie strony startował opóźniony (około 10-15 minut), a lądował 20 min przed czasem w Liverpool'u i 30 minut prędzej w Rzeszowie (w Rzeszowie miał lądować o 20.10, a ja o 19.50 siedziałem już w samochodzie).
 

·
Registered
Joined
·
5,895 Posts
^^ no to jak na listopad to bardzo dobre obłożenie, jeszcze 2 dni temu była promocja i bileciki na prawie wszystkie trasy były w super cenie 0,01 zł aż chce się latać ;)
jakie znaczenie ma tu obłozenie?? skoro bilety sprzedaje się za 1 grosz nawet kilka dni przed (pomija czasowe promocje - ale generalnie loty za 10 zł dzien przed lotem( to wiadomo ze połączenie zyje głównie z dopłat miast/regionu - jak większość lotów Ryan'a z lotnisk regionalnych. Swoją drogą zawsze mnie to wkurza ze samorządy dopłacają do lotów na wyspy
 

·
Registered
Joined
·
543 Posts
Jest to po prostu przyzwyczajanie do nowego kierunku, próżno szukać w takiej cnie biletów do STN, DUB czy BRS, na tych kierunkach w osttniej chwili nie można kupić biletu za 1 grosz czy 20 złotych. Gdy startowało np BRS też były mega tanie bilety. Dopłaty nie mają tutaj nic do rzeczy, FR zawsze tam gdzie może będzie maksymalizował zyski, na nowych trasach jesienia i zimą najpierw musi ludzi przyzwyczaić do latania.
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
jakie znaczenie ma tu obłozenie?? skoro bilety sprzedaje się za 1 grosz nawet kilka dni przed (pomija czasowe promocje - ale generalnie loty za 10 zł dzien przed lotem( to wiadomo ze połączenie zyje głównie z dopłat miast/regionu - jak większość lotów Ryan'a z lotnisk regionalnych. Swoją drogą zawsze mnie to wkurza ze samorządy dopłacają do lotów na wyspy
10 złotych przed odlotem to jeszcze biletu nigdy nie widziałem, a te po 1groszu nie były dostępne na Stansted, Luton, Dublin tylko właśnie na tych nowych kierunkach. No i z tymi biletami po 1gr to jest tak ze jest dostępny 1-2 loty na kierunku w takiej cenie a za resztę trzeba bulić normalnie. Zresztą te promocje są na wszystkich lotniskach do których lata Ryan podobnie Gdańsk czy Wrocław, to już chyba taka strategia firmy
 

·
Registered
Joined
·
1,893 Posts
Uruchomiono nowe połączenia z lotniska Rzeszów - Jasionka
Regularne loty do kolejnego miasta na wyspach uruchamia Ryanair, irlandzki tani przewoźnik. Linie obsługiwać będzie samolot boeing 737 – 800.

O 18.25 na lotnisku w Jasionce wyląduje pierwszy samolot z angielskiego East Midlands.

Angielski East Midlands jest trzecim miastem, do którego od tego roku latają samoloty z Jasionki. Rejsy na tej trasie będą się odbywały dwa razy w tygodniu, we wtorki i w piątki.

Od dziś możemy latać bezpośrednio do Londynu (Stansted i Luton), Dublina, Birmingham, Bristolu, Liverpoolu i East Midlands.

Z podrzeszowskiego lotniska możemy także, liniami Lufthansa, latać do Frankfurtu nad Menem, LOT-em do Warszawy, a w sezonie letnim także do Nowego Jorku.
źródło:http://www.nowiny24.pl

Rozmowa z Laszlo Tamasem, szefem działu marketingu i sprzedaży Ryanaira.

- Kolejne połączenie z Rzeszowa do Anglii stało się faktem. Będą następne?

- Nasze linie cieszą się powodzeniem u podróżnych, korzysta z nich coraz więcej osób, więc trzeba pomyśleć o kolejnych połączeniach.

- Podobno prowadzicie rozmowy w tej sprawie z zarządem lotniska w Jasionce.

- Tak, prowadzone są rozmowy w sprawie bazy naszych samolotów na terenie lotniska w Jasionce. Jeżeli uda się otworzyć bazę, wtedy pomyślimy o uruchomieniu kolejnych połączeń.

- Jakie połączenia w tej chwili są najbardziej popularne i opłacalne dla przewoźnika?

- Największym zainteresowaniem pasażerów cieszą się loty do Londynu, Dublina i Bristolu. Na te połączenia mamy najwięcej rezerwacji. Problem jest w tym, że na Wyspach nie ma odpowiedniej oferty turystycznej z waszego regionu. O Wrocławiu, Krakowie czy Gdańsku Brytyjczycy słyszeli, ale już o Rzeszowie wiedzą niewiele lub nic. Trzeba wypracować spójną politykę promocji turystyki. Będę o tym rozmawiał z władzami waszego miasta i regionu. Trzeba sprawić, żeby więcej mieszkańców Europy chciało przyjechać w wasze strony. Połączenia już są, teraz trzeba region wypromować.
źródło:http://www.nowiny24.pl
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
Statystki portu za 3 kwartały ...

294 655

Dokładne statystyki : http://www.rzeszowairport.pl/statystyki/ruch_pasazerski/89/0/ruch_pasazerski.html


Spada ruch ale nie w Rzeszowie

Cytat:
Porty lotnicze we trzech kwartałach 2009 roku obsłużyły 14 mln 743 tys. pasażerów, o ponad 10% mniej niż w 2008 r. (w liczbach bezwzględnych 1 mln 653 tys. pasażerów).

Tylko dwa porty lotnicze zanotowały wzrost ruchu pasażerskiego w ostatnich dziewięciu miesiącach i były to Rzeszów (9,63%) oraz Bydgoszcz (3,36%). Pozostałe lotniska wykazały mniej lub bardziej wyraźną dynamikę spadkową.

* Rzeszów +9,63%
* Bydgoszcz +3,36%
* Poznań -1,56%
* Katowice -3,32%
* Gdańsk -5,74%
* Łódź -6,28%
* Wrocław -7,81%
* Kraków -8,87%
* Szczecin -9,99%
* Warszawa -12,64%
* Zielona Góra -45,80%

Po raz kolejny wzrósł udział w ruchu portów regionalnych (do 56,5% po trzech kwartałach br. z 54,3% w tym samym okresie ubiegłego roku). Spowodowane jest to przede wszystkim znacznie większym spadkiem ruchu na lotnisku w Warszawie (14,45%) aniżeli w skali całego kraju.

Należy jednak zauważyć, iż obserwowana w tym roku ujemna dynamika ruchu jest w miarę upływu kolejnych kwartałów coraz mniej dotkliwa (w trzecim kwartale spadek wyniósł 6,81%).

Pierwsze oznaki stabilizacji może jednak zakłócić wzrost cen ropy naftowej obserwowany na światowych rynkach. W sposób niekorzystny może on wpłynąć na bieżące funkcjonowanie i sytuację finansową przewoźników lotniczych.

pasazer.com
A tu news o rozbudowie terminala odlotów : http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,7230741.html

Pare fotek ::cheers:

Tylko czekać na nową płytę której budowa rozpocznie się (mam nadzieje) początkiem 2010 roku. No i nowy terminal.
W tym roku pewnie 400 000 paxów nie przebijemy .
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Dziś na locie do Bristolu ponad 80% miejsc zajętych, mimo jednoczesnej odprawy 3 samolotów wszystko super sprawnie, odprawa paszportowa i kontrola bezpieczeństwa, zajęła jakieś 15 minut mimo sporej długości kolejki, na parterze są dwa saloniki, podobnie na piętrze, plus kawiarnia w której dość luźno mimo tłumów na dole, powinni lepiej oznakować istnienie tego piętra. W kawiarni są też sofy i niedługo ma być piwo lane bo starają się o koncesje, za to sklepik obok już je ma, można nabyć Leżajskie w puszcze. Krótko mówiąc cała rozbudowa dużo zmieniła, terminal nadal mały ale sama odprawa i komfort oczekiwania na samolot nie odbiega od innych lotnisk w EU

Miejscówka w kawiarni dla spotterów wyśmienita, szkoda że ja tylko amatorsko...
 

·
Registered
Joined
·
11 Posts
LotyzPolski.pl :: Dni Otwarte Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka

Tłumy zwiedzających, spory wysiłek organizacyjny, możliwość zobaczenia tego, co na co dzień zamknięte, przyjrzenia się samolotom z bliska i postawienia stopy na pasie startowym. Między innymi takie atrakcje czekały na chętnych od 17 do 19 listopada 2009 roku. Port Lotniczy Rzeszów Jasionka zorganizował Dni Otwarte.

Wszyscy przybyli podzieleni zostali na małe grupy, tak, by każdy wszystko dobrze widział i słyszał. Po krótkim wstępie dotyczącym historii lotniska, zwiedzających oprowadzono po ogólnodostępnej części powiększonego ostatnio portu. Goście zobaczyli także oddaną do użytku 6 listopada nową część hali odlotów. Każdy ze zwiedzających przeszedł następnie ścieżkę kontroli dokumentów i na wykrywaczu przedmiotów niebezpiecznych. Wielu po raz pierwszy nie drżało, gdy bramki zapalały się na czerwono i gdy rozlegał się sygnał syreny alarmowej.

Po kontroli zwiedzający wsiedli do specjalnego autobusu, który zawiózł ich na oba krańce pasa startowego. Przy okazji pobytu na jednym z nich (kierunek 27), można było zobaczyć start samolotu Gulfstream Aerospace. Przewodnicy opowiadali w tym czasie o wielu szczegółach dotyczących wyposażenia technicznego i elektronicznego lotniska. Na drugim krańcu pasa startowego (kierunek 09) można było obejrzeć samolot, którym Poczta Polska dostarcza przesyłki: Antonow 26. Po lotniczych emocjach, zorganizowano także pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego, wraz z najnowszym wozem Felix.

Na koniec zwiedzania, goście przeszli do hali odlotów, gdzie każdy dostał upominek od Portu Lotniczego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć upamiętniających Dni Otwarte.

Dni Otwarte zorganizowano z okazji 60-lecia Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka. Służby prasowe lotniska informują, że rocznica ta to nie tylko wspomnienia, ale i plany. - W najbliższych planach rozwojowych przygotowywane są dwie wielkie inwestycje: budowa nowego terminala pasażerskiego oraz nowej płyty postojowej dla samolotów i drogi równoległej. Wartość obu inwestycji przekracza kwotę 200 milionów złotych, a zgodnie z założeniami przyjętymi przez Spółkę, płyta postojowa zrealizowana będzie w 2011 roku, natomiast nowy terminal pasażerski ma zostać oddany do użytku w pierwszej połowie 2012 roku. Inwestycje są już przygotowane od strony dokumentacji technicznej i środowiskowej. Przetargi będą ogłoszone na przełomie grudnia i stycznia 2009/2010.

Władzom i pracownikom Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka życzymy, by plany te udało się zrealizować.

Autor: Szymon Taranda


Źródło: LotyzPolski.pl
 
521 - 540 of 4065 Posts
Top