SkyscraperCity Forum banner
21 - 39 of 55 Posts

·
Registered
543 Posts
No to mieszkańcy Lublina będą się cieszyć jak opublikują statystyki za marzec szczególnie na forum pasazer.com. Oczywiście królować będzie teoria, że lubelskie lotnisko ma ogromny wpływ na spadek pasażerów w RZE. :)

·
Registered
543 Posts
Nie snuje ja to wiem. Przeglądnij forum pasazer.com pod tematami statystyk, gdzie ze względu na wycięcie np Bristolu mamy w zimie ujemne statystyki. Mnie to po prostu śmieszy. ale część już chce zamykać lotnisko :)

·
Registered
543 Posts
Nie wiem skąd się bierze negatywne nastawienie w przypadku lotów emigrantów. Przecież oni dostarczają duży zastrzyk gotówki, a wydają więcej niż niejeden biznesmen odwiedzając rodziny.
RZE ma już dwie linie, które obsługują ruch biznesowy, więc K2 już taka nie musi być.
Co do ubytku pax w samolotach LO i LH, to nie widze tutaj dużego zagrożenia. Głównie samoloty K2 zapełnią paxy, którzy dojeżdzali do tej pory do KRK i WAW.

·
Registered
543 Posts
nie jest, zachęcam do zrodel prawnych co jest celem działań samorządów. Jak nie znajdziesz to dodam ze nie jest nim finansowanie emigrantów. flyRZE masz jakies dane dot. tego ile dostarczają? bo wg wszelkich danych jakie mam jest dokładnie odwrotnie. Zamiast przyciagac biznes (loty linii tradycyjnych) dopłaca się do emigrantow (bo nie są to turyści, nie oszukujmy się)
Generalnie działania władz w Waszym rejonie mogłyby być nawet uznane za smieszne, ale...za takie pieniądze? A przy okazji zabiera to pasażerów latających dotychczas np. przez WAW - a to akurat kierunek gdzie RZE nic nie dopłaca (wiec jak np. zniknie rotacja poranna/nocna to wiecie do kogo m.in. należy mieć pretensje)
Nie mam zamiaru tutaj wdawać się w długą dyskusję bo pewnie nie znasz specyfiki regionu. Nie mam danych, ale mam znajomych, którzy wyjechali, część wróciła założła małe "biznesiki" za zarobione pieniądze. Jeden zatrudnia już kilkanaście osób, inny trzy ale się coś dzieje. Inni kupili mieszkania, domy itd. Ci co ciągle tam pracują przylatują jedni co 2 miesiace, inni co 4 miesiące. Za kazdym razem niesie to za sobą upłynnienie całej masy środków tam zarobionych w sklepach, restauracjach, u dentysty, ortodonty itd. To są ogrone środki, których Bytyjczyk, który przylatuje na 2 dni wypić kilka piw nie zostawi w naszej kasie. Są też tacy co przylatują raz na rok, ale tutaj utrzymują rodziny i kasa spływa do regionu. Sam kilka lat pracowałem w innym kraju, zarobiona tam kasa wróciła do Rzeszowa i teraz pracuję sobie w tej Polsce B, żyje mi się przyzwoicie płacę podatki w kraju itd. Nie widze nic złego w chwilowej, czy dłuższej emigracji, ten kapitał w części lub całości wraca do kraju. Problem mają włąśnie kraje, które tych emigrantów przyjeły bo tak na prawdę wysysamy to co najlepsze. Tak więc byłbym ostrożny w tych osądach o wyższości ruchu biznesowego nad emigracyjnym własnie w przypadku naszego regionu.

·
Registered
543 Posts
statystyki rezerwacji nowych połączeń:

RZE-RYG
22.06 więcej niż 25
25.06 więcej niż 25
29.06 więcej niż 25

RYG-RZE
22.06 pozostało 10
25.06 więcej niż 25
29.06 pozostało 22

RZE-TPS i TPS-RZE
19.06 więcej niż 25
23.06 więcej niż 25
26.06 więcej niż 25

RZE-PIK
23.06 pozostało 22
26.06 więcej niż 25
30.06 więcej niż 25

PIK-RZE
23.06 więcej niż 25
26.06 więcej niż 25
30.06 pozostało 19

Jest jakaś szansa że Oslo i Glasgow na zimę zostaną, Trapani tak czy inaczej tylko sezonowo, ale ostatnie dni słabo, za to do Girony tłumy

Uaktualnienie charterów

Sharm el Sheikh (EGIPT)
-Wtorek
08:30 Nesma Arlines (Alfa Star,Sun Fun,Wezyr) 25.06.2013 (Międzylądowanie w Poznaniu)
12:30 Air Cairo (Alfa Star,Sun Fun,Wezyr) od 02.07.2013 (Międzylądowanie w Szczecinie)
2X Hurghada (EGIPT)-Czwartek
18:00 Bingo Airways (Wezyr,Sun Fun,Alfa Star,Exim Tours,Rainbow Tours) 20.06.2013
9:00 Bingo Airways (Wezyr) od 27.06.2013
16:15 Bingo Airways (Sun Fun, Alfa Star, Exim Tours, Rainbow Tours) od 27.06.2013
2x Antalya (Turcja)-Środa
10:00 Travel Service (TUI,ITAKA) od 19.06.2013
22:10 Pegasus Airlines (WEZYR,ALFA STAR) od 26.06.2013
Enfidha (Tunezja)-Czwartek
12:35 Enter Air (ITAKA,EXIM TOURS,BEE FREE,RAINBOW TOURS,NECKERMAN, ECCO HOLLIDAY) od 13.06.2013
Burgas (Bułgaria)-Piątek
11:50 Bułgarian Air (WEZYR,TUI) od 28.06.2013
Heraklion (Grecja)-Niedziela
21:40 Travel Service (GRECOS,TUI,ITAKA) od 09.06.2013
Costa Brava - sprzedaż miejsc na regularnych lotach
20:45, 21:00 Rayaner (Atur, Ecco Holliday)-Czwartek, Niedziela

Hurghada niby 2xtydzień ale jutro 20 Czerwca będzie jakiś dodatkowy czarter - 18:00 Bingo Airways

Dzisiejsza Antayla jakieś problemy z odlotem wylot przełożony o ponad 6 godziny
HRG nie jakaś dodatkowa, tylko zostaje jeden samolot tygodniowo i to z międzylądowaniem w KTW na powrocie.
Bardzo słaby czarterowy rok, jak tak dalej pójdzie będzie mniejsze oferowanie niż rok temu. Zobaczymy co sie jeszcze stanie z AYT czy faktycznie będą dwa bezpośrednie loty i czy BOJ zostanie.

·
Registered
543 Posts
Nie powinni tych połączeń udostępniać w sprzedaży, bo od początku trzeba było je traktować jako loty techniczne, które musiały się odbyć by przebazować samolot. Jak miały się dobrze sprzedawać? Amsterdam, który był raz w tygodniu z między lądowaniem i to tylko w jedną stronę, błagam Was...co to za oferta??Szkoda tylko złego PR, który media podłapują.

·
Registered
543 Posts
^^Raczej żadną tajemnica nie jest że brakuje w systemie kilku kierunków, Barcelona była dobrze obłożona byłoby szkoda, 2-3 tygodnie i będzie wszystko jasne.
To jest mail informujący o anulacji tego kierunku, też taki dostałem, tak więc nie trzeba już czekać 2-3 tygodni tylko już jest wszystko jasne. Zapowiada sie duże cięcie, ale co tam hangary już są, a Miami juz niedługo tak więc nie ma co się stresować :)

·
Registered
543 Posts
^^^^ Przekierowania mało pomogły :/ . Mam nadzieje ,że plus 30tyś pax za początek tamtego roku mamy jak w banku . I w tym 670-680 tyś pax będzie :troll:
FR kasuje z Rzeszowa jak i z wielu innych miast w Europie rózne kierunki. Tym samym tracimy GRO, PIK, BHX i TPS, licząc bardzo szybko i upraszczając stracimy z tego tytułu w okresie kiweiceń-październik około 60-70 tyś pax.

·
Registered
543 Posts
Niskie były może w kwietniu i październiku, przez cały sezon ceny utrzymywały się na przeciętnym eFRowskim poziomie. W sezonie natomiast samoloty latały pełne w wysokich cenach.

·
Registered
543 Posts
W roku 2013 było 7 czarterów tygodniowo:
SSH (z międzylądowaniem)
HRG (z międzylądowaniem)
AYT x2
NBE
BOJ (z międzylądowaniem)
HER

Pamiętać trzeba, że zmiany mogą przyjść nawet w trakcie sezonu, nie pamiętam dokładnie, ale rok temu chyba w sierpniu biura przestały sprzedawać Egipt w związku z zamieszkami. Chociaż mogę się mylić może Alfa latała do końca.

W tym roku w chwili obecnej:
wtorek
SSH/15:40, arr via LCJ/Eurolot(4YOU)/Alfa star, Wezyr
środa
DJE/8:50, dep via BZG/Nouvelair/Exim
AYT/11:10/Enter Air/Itaka
AYT/22:15/Pegasus/Wezyr
czwartek
HRG/10:55 arr. via RDO/Nesma/Alfa star
NBE/08:05/Nouvelair/Prima Holiday, Itaka, Exim, Rainbow, Bee Free
piątek
BOJ/6:20/Bulgarian Air Charter/Wezyr, Tui, Itaka
sobota
KGS/12:05/Small Planet/Wezyr, Tui, Itaka (pierwszy wylot o 13:05, kolejne godzinę wcześniej)
niedziela
HER/15:45, arr via BZG /Enter Air/Grecos
HER/18:00/Travel Service/Wezyr, Tui, Itaka

·
Registered
543 Posts
Włochy Mediolan - Bergamo
- Niby fajnie, jest możliwość sprzedaży wycieczek zimą, potencjał jakiś jest, ale np Lublin tam lata i w środku sezonu letniego wypełnienie oscyluje w okolicach +-50%

Francja Paryż - Charles de Gaulle
- Wszystko super 3 razy w tygodniu, świetne lotnisko, ale tam już lata Eurolot. Czy Rzeszów jest wstanie wypełnić 5 lotów tygodniowo w sezonie... NIE nie jest. Niech zaczną współpracować i latają pod wspólnym kodem, a bilety będą rozprowadzanie w dwóch kanałach sprzedaży, a wtedy przytaknę temu przedsięwzięciu.

Bruksela - Charleroi
-Trudna sprawa

Dortmund
-Potencjał jest, ale tam ludziska jeżdżą samochodami

Edynburg
-Oddam wszystkie te połączenia, za Edynbur z EasyJet.

Rzym - Fiumicino
-Potencjał jest na lato, podobnie jak z Paryżem, wspólnie z Eurolotem daliby radę w pojedynkę nie ma takiego potencjału, wytną się nawzajem.

Griona
-Typowa sezonówka, leciałem tam z Ryanem z RZE po za sezonem obłożenie było w okolicach może 60%

Tel Aviv
Jeden raz w tygodniu wypali, ale podobno ortodoksyjni Żydzi nie latają w soboty.... a tacy przecież latają do Leżajska.
TLV to typowo czarterowa opcja i pewnie Alfa wprowadzi na zimę wycieczki do Izraela i pula foteli pójdzie na ten cel, ale wszyscy wiemy,ze o ile w lecie czartery z RZE się sprzedają świetnie to zimą się nie sprzedają wcale, do tego dochodzi obecna napięta sytuacja polityczna więc moze być ciężko.

CDG tutaj myślę, że dadzą radę tam jest na prawdę dużo ludzi z naszego regionu,

Rzym faktycznie raczej słabo i nie sądzę że będą w stanie zapełnić samolot w taki sposób by na tym zarobić.

Bergamo, Dortmund i Charleroi powinno być ok, ale raczej w sezonie letnim w zimowym na starcie może być "niedochodowo" myślę, że trzeba czasu by się te kierunki rozkręciły.

Girona to dla mnie bzdura na sezon zimowy, tutaj powinien być Madryt.

Edynburg jak najbardziej ok.

·
Registered
543 Posts
Ok to już bardziej ma sens. Nie jest to często stosowane bo jednak podnosi koszty. Pamiętam, że takie stopy stosował nieistniejący :) już amerykański Vanguard Airlines, ale są i tacy co mają się dobrze jak Southwest Airlines.

·
Registered
543 Posts
Lot i Eurolot po okresie strzelania sobie wzajemnie focha, zmianie prezesów ponownie są parą trwającą w miłosnym uniesieniu. Lot nie chce by Eurolot stanowił dla niego konkurencję, ma mu dowozić pax do swojego mini habiku, ostatn wysyp połączeń eurolotu z WAW właśnie to pokazuje. RZE jest dla LOTu ważnym portem wypełniającym głównie Dreamlinery na trasach za wielką wodę, ale też w mniejszym stopniu ale jednak na "zarobkowych" europejskich trasach (Rzym, Paryż, Madryt..). Likwidując te połączenia jakiś odestek przyleci teraz do RZE LOTem, pozostali LH, a reszta dotrze do WMI i KRK.

·
Registered
543 Posts
Ryś;118885458 said:
600 tyś. pax można zapomnieć w tym roku.. ale wynik za 2014 powinien być trochę lepszy niż rok temu, minimalnie bo minimalnie, ale rekord znowu przed nami ;)

P.s

747 kiedy, co, jak, itd ? :D
600 tyś jest ciągle w grze, trzeba tylko zrobić w listopadzie i grudniu po 39 tyś.
Do zrobienia jest 77 967, w tych samych miesiacach rok temu zrobiliśmy 79 252, a chyba był jeden STN mniej, chyba...

·
Registered
543 Posts
Po prostu LH przegrała na naszym rynku z LO i to trzeba jasno powiedzieć, LOT lata cztery razy dziennie do WAW i samoloty są doskonale wypełnione.
Teraz ważne by jednak przekonać lufę do dodania drugiego lotu do MUC choćby od przyszłego sezonu letniego, bo obecnie dostaną jeszcze bardziej po du... Większość amerykańskich miast obecnie odpada, bo na powrocie trzeba się przesiadać dwa razy... nawet wracając z Chicago musimy przesiąść się albo najpierw gdzieś w usa, i potem w MUC, albo lecisz do FRA i następnie do MUC by w końcu dotrzeć do Rzeszowa. To spowoduje,że jeszcze więcej osób wybierze LOT, ba nawet po Europie ciężko sklecić niektóre miasta, np. Madryt gdzie jest sporo podkarpackiej Polonii odpada bo na powrocie nie łapiesz w Monachium samolotu do Rzeszowa...

21 - 39 of 55 Posts