SkyscraperCity Forum banner
41 - 55 of 55 Posts

·
Registered
Joined
·
543 Posts
Bardzo roznie, myślę że raczej dlugo się nie utrzyma.
Najgorzej bylo od polowy listopada i teraz w pierwszej polowie grudnia. Dzisiaj na wylocie odprawionych jest obecnie 71 osob na lot do PIK, na powrocie jest dobrze 179.
 

·
Registered
Joined
·
543 Posts
Myślę że FR nie wszedł do RZE z krajówkami przez wrześniowe problemy (tzn mógłby pod koniec roku coś ogłosić). Póki nie załata dziury po pilotach to ciężko będzie o coś nowego.
Ale GDN i SZZ by FR są jak najbardziej realne, a i WAW lub POZ nie są bez szans.
Rzeszów ma jeszcze spore rezerwy jeśli chodzi o kierunki samograje, gdyby tylko tym lotniskiem zarządzał ktoś kto ma o tym pojęcie ...
WAW i GDN( sezonowo) raczej uda sie zapełnić, ale niekoniecznie zarobić. POZ i SZZ bez szans. To, że LO na trasie do WAW radzi sobie bardzo dobrze to głównie efekt hubu i przesiadki na inne trasy plus reszta foteli sprzedaje sie jako p2p. LO obecnie ma bardzo dobre taryfy i na wielu europejskich trasach jest bezkonkurencyjny, także p2p w najniższych taryfach za ok 180 rt jest bardzo ok.
 

·
Registered
Joined
·
543 Posts
To jak w końcu - pewniaki czy Twoje marzenia?

EDI było, co prawda ze słabo rozpoznawalnym CSA ale było i nie urywało, a było to chyba jedno z najlepiej rozreklamowanych tam połączeń.

BGY, CIA? latały od nas samoloty do Włoch i nie urywało. Co akurat dla mnie jest dziwne, bo od cholery tam starej emigracji z lat 90. No cóż, może wolą busami. Może sie okazać, że bedzie to samo co z MXP w LUZ.

BCA/GRO, do myślam, się, że nie o BCA Ci chodziło, bo BCA to lotnisko w Guantanamo, na Kubie. GRO czy BCN jak najbardziej, tu się zgodzę.

BVA/CDG - kto miałby tam latać?

LIS/OPO - zapomnij, za drogo dla podkarpackiego paxa

CPH, BLL już widzę te kolejki w Jasionce chętnych żeby muzeum Lego zobaczyć. J.w.

NYO - kto by tam latał i po co? Tam nie ma znaczącej emigracji od nas.

EIN - j.w

IEV tu mogę się zgodzić, pod warunkiem, że będa badania mówiące o tym skąd pochodzą Ukraińcy w Rzeszowie.

Jasionka zaczyna sufitu dotykać, nie łudź się. Podkarpacki pasażer słabo lotny jest - popatrz na Berlin, popatrz na EDI, popatrz na CDG. Ma być tanio i Ryanairem inaczej nie polecą. Jeśli Burgas, które jest mega tanim kierunkiem sprzedaje się za 100zł RT bo nie ma chetnych to o czym my mówimy? To Ty chcesz samoloty do LIS zapełnić? Do BLL? do NYO? Zejdźmy na ziemię.

Norwegia, Wyspy tak, bo tam jest duża emigracja i duży ruch, "stare" emigracyjne kraje mogą ale nie muszą wypalić. Szkoda, że Jasionce nie udało się uruchomić MAD 10 lat temu, to byłby strzał w dziesiatkę. Za daleko żeby busem jechać i dziesiątki tysięcy Polaków z Podkarpacia (Mielec głównie, Ropczyce, Dębica, Rzeszów). Po kryzysie Polacy zaczęli opuszczać Hiszpanię, dzisiaj nie wiem czy 2x byśmy zapełnili. Kolbuszowa to z kolei Paryż i okolice.

I reklama, reklama, reklama, Ty widziałeś jak wygląda facebookowa strona Jasionki? Oni, kuźwa, potrafią info o festynie we wsi pod Rzeszowem wrzucić. Totalna amatorszczyzna. Więc jak możesz oczekiwać, że zaczną połączenia załatwiać?
Styro BOJ w promo jest tylko w slabym okresie marzec, kwiecień. Tam nie ma co robic bo jest zmimno.
Sztokholm i Holandia też jak najbardZiej tak jest tam trochę naszych mieszkańców.
Reszta tak jak piszesz.
 

·
Registered
Joined
·
543 Posts
Jakby jeszcze ktoś miał wątpliwości czy z Rzeszowa ktoś lata w tych samolotach i dlaczego oferowanie jest zwiekszane.
LOT w 2017 na Chopina: trasa do/z RZE jest piąta pod względem przezionych pax.
Numerem jeden pod względem liczby przewożonych pasażerów na Lotnisku Chopina są Polskie Linie Lotnicze LOT. Dziesięć najpopularniejszych kierunków LOT-u z Lotniska Chopina to w kolejności: Kraków, Gdańsk, Londyn, Wrocław, Rzeszów, Amsterdam, Chicago, Frankfurt, Paryż i Nowy Jork JFK.
źródło: pasazer.com
 

·
Registered
Joined
·
543 Posts
^^
absolutnie nie w kontekście marudzenia; z kronikarskiego obowiązku. W ostatnich latach 2x sierpień był lepszy od lipca (2015, 2017).
Cieszy mnie stabilny wzrost portu przy jednym z najmniejszych miast, które go posiadają - a nie wahania np. +48%, -50%
W sierpniu w trakcie sezonu nagle anulowali czarter do HER, tak więc nie odbyły się chyba 3 rotacje, to też miało wpływ na wynik.
 

·
Registered
Joined
·
543 Posts
Wenecja jest za Odessę.

DZISIEJSZE NOWOŚCI
od Ryana
z Rzeszowa do Wenecji
LOT uruchomi nową sezonową trasę ze stolicy Podkarpacia już 12 czerwca br. i będzie ją obsługiwał przez trzy miesiące - do 18 września. Trasa będzie obsługiwana raz w tygodniu w niedziele.

z Gdańska do Rzeszowa
LOT przywróca połączenie między Gdańskiem a Rzeszowem. Pierwszy lot odbędzie się 7 maja 2022 roku. Dwa razy w tygodniu. Z RZE do GDN w środę rano i wieczorem w sobotę, Z GDN do RZE we wtorki i soboty wieczorem.

Wcześniej ogłoszone (przywrócone) połączenia LOTowskie z RZE do:
  • NOWY JORK raz w tygodniu w pn
  • ODESSA 1xtyg --?
  • OLSZTYN - 2xtyg w pn i sb
  • ZADAR - 1xtyg w sb
RZE- WAW - 33xtygodniowo. Czyli LOT na lato 2022 z Rzeszowa proponuje 7 kierunków.
Do tego dochodzą 4 kierunki od WIZZa i od Ryanaira 6 kierunków.
 
41 - 55 of 55 Posts
Top