SkyscraperCity Forum banner
841 - 860 of 4065 Posts

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
O a może jednak coś z tego będzie

Na najbliższe święta Bożego Narodzenia i Sylwestra polecimy z Jasionki do Nowego Jorku. Bezpośrednie połączenie uruchomi firma Air Italy Polska.

To zgoła sensacyjna wiadomość, którą przekazał nam dosłownie przed chwilą Mariusz Szpikowski, prezes firmy Air Italy Polska.
Prezes wrócił właśnie ze Stanów Zjednoczonych, gdzie omawiał szczegóły całego przedsięwzięcia ze swymi amerykańskimi partnerami.
Szefowie lotniska w Jasionce mówili o tym połączeniu od dłuższego czasu, jednak po szczególy odsyłali do prezesa Air Italy Polska. A ten przebywał w USA.

Jeszcze przed świętami
Wszystko wskazuje na to, że stałe połączenie z lotniska w Jasionce k. Rzeszowa do Nowego Jorku uruchomione zostanie jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.
- Prowadziliśmy gruntowne badania rynku. Analizy wykazują, że najwięcej pasażerów lata za ocean z południowych rejonów Polski, głównie z woj. małopolskiego oraz podkarpackiego. Dlatego liczymy na duże zainteresowanie nowym połączeniem ze strony klientów z Podkarpacia, którzy zechcą bez problemów wsiąść do samolotu na lotnisku w Jasionce i bez żadnej przesiadki wysiąść na Lotnisku w USA - tłumaczy prezes Mariusz Szpikowski.
Oczywiście, wcześniej trzeba będzie dopiąć wszystkie szczegóły. Chodzi m. in. o wygodne dla przyszłych klientów zorganizowanie dystrybucji biletów.

Pasażerowie także ze Słowacji i Ukrainy
- Podchodzimy do całego przedsięwzięcia bardzo poważnie. Dlatego nie zamierzamy organizować lotów sezonowych, czy tez czarterowych, choć wiadomo, ze w okresie urlopowo - wakacyjnym jest największe zapotrzebowanie na podróże za ocean. My chcemy uruchomić stałe połączenie - zapewnia prezes Air Italy Polska.
Szpikowski dodaje, ze oprócz mieszkańców Podkarpacia, z nowego połączenia do USA będą tez coraz liczniej korzystać pasażerowie ze Słowacji oraz Ukrainy.

Nowiny24
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Ekstraliga: Falubaz poleci do Rzeszowa
Kibice Falubazu Zielona Góra będą mogli polecieć 29 maja na mecz Speedway Ekstraligi z PGE Marmą w Rzeszowie. Wylot organizują władze klubu we współpracy ze stowarzyszeniem kibiców Tylko Falubaz - powiedział rzecznik prasowy zielonogórskiego klubu Marek Jankowski.

Na mecz będą mogły polecieć 162 osoby. Samolot Boeing 737 400 ma wystartować z lotniska w Babimoście pod Zielona Góra i po około godzinie wylądować na lotnisku pod Rzeszowem. Powrót zaplanowany jest godzinę po zakończeniu meczu.

- Koszt przelotu z Zielonej Góry do Rzeszowa i z powrotem, który obejmować będzie także wszystkie opłaty lotniskowe, a także: okolicznościowy szalik, pamiątkowe wydawnictwo oraz catering wynosi 399 złotych. Dla wszystkich członków Stowarzyszenia "Tylko Falubaz” klub zaoferował 35 procentową zniżkę – bilet lotniczy w dwie strony na mecz w Rzeszowie po 260 złotych - powiedział M. Jankowski.

Podróż z Zielonej Góry do Rzeszowa (545 km) to najdłuższa droga jaką mają do pokonania zielonogórscy żużlowcy w tegorocznych meczach Speedway Ekstraligi, dlatego kierownictwo drużyny lidera tabeli zdecydowało się na podróż samolotem.
onet.pl


Kibic musi sobie czasami polatać
Kibice żużlowego Falubazu Zielona Góra na najbliższy wyjazdowy mecz drużyny - do Rzeszowa wybierają się... boeingiem. Wszystkie bilety na pierwszy taki lot rozeszły się w cztery godziny. Dlatego klub starał się nawet o dwa samoloty, ale poleci tylko jeden.
Zieloną Górę od Rzeszowa dzieli 600 km. Podróż samochodem może zabrać nawet 10 godzin. Gdy Falubaz jeździł w Rzeszowie, kibice wyruszali bladym świtem, a wracali grubo w nocy.


- Ceny benzyny to obłęd. Gdyby policzyć trzy baki, kawę i obiady, uzbiera się niezła sumka. Bilet lotniczy za 400 zł to było kapitalne rozwiązanie. No i mam pewność, że w poniedziałek nie zaśpię do pracy - opowiada Bartek, kibic z Zielonej Góry, który załapał się na miejsce na pokładzie boeinga.

Na pomysł, by fanów wsadzić w samolot, wpadł prezes Falubazu. - Myślałem o tym od kilku lat. Mamy lotnisko pod Zieloną Górą, które stoi niemalże puste. Rzeszów także ma bazę lotniczą. Dlaczego nie mielibyśmy szybko dolecieć na mecz? Chcemy pokazać, że można kulturalnie i z klasą kibicować - tłumaczy Robert Dowhan. Od PLL LOT wyczarterował Boeinga 737 400, który zabiera na pokład 162 osoby. Do tej maszyny fani Falubazu wsiądą w niedzielę 29 maja około 14. W godzinę dolecą do Rzeszowa, potem podróż autokarami dotrą na stadion. Powrotne lądowanie w Babimoście zaplanowano na godz. 21.

Falubaz sprzedał wszystkie bilety na samolot w cztery godziny. - Drugie tyle chętnych czeka na listach rezerwowych. Chcieliśmy nawet wynająć drugi samolot. Ostatecznie nic z tego nie wyszło. Decydowały procedury i koszty. Ale naprawdę nie spodziewaliśmy się aż takiego zainteresowania - opowiada Marek Jankowski, rzecznik klubu. W rezerwie czeka m.in. Jerzy Materna, poseł PiS. - Samochodem nie mogę jechać, bo jest zbyt stary. Syn za późno dał mi znać o samolocie. Gdy zadzwoniłem, nie było już miejsc. Ech, taka wyprawa może przejść mi koło nosa - opowiada poseł. - Taki lot przełamie opinię o krewkich charakterach kibiców. Może cała Polska zobaczy, że kibice Falubazu fajnie i kulturalnie kibicują. Że na stadionach może być dobrze. Sam lubię sobie potańczyć i poszaleć.

33-letni Marcin Sołga ze Świebodzina, kibic z 15-letnim stażem, zadzwonił do klubu jako pierwszy. Do Rzeszowa zabierze swoją żonę Agnieszkę. Od kilku lat robią "komplety", czyli jeżdżą na wszystkie mecze wyjazdowe Falubazu. - Ostatnio, jadąc do Rzeszowa, zatrzymaliśmy się na nocleg w Krakowie. Innym razem wróciliśmy już o świcie. Teraz wreszcie nie bierzemy żadnej wałówki, kanapek na drogę, tylko portfele i klubowe szaliki - opowiada.

Czarter do Rzeszowa kosztuje około 120-130 tys. zł. Lwią część z tej kwoty pokryją sponsorzy Falubazu. Kibice złożą się na połowę sumy. Klub ustalił cenę biletu z Zielonej Góry do Rzeszowa i z powrotem (także opłaty lotniskowe i standardowy catering LOT-u) na 399 zł. Kibice ze Stowarzyszenia "Tylko Falubaz" dostali 35 proc. zniżki. Polecą za 260 zł. Klub zaprasza także na pokład dzieci z Pogotowia Opiekuńczego i zapłaci za ich przelot.

Amerykański Boeing 737 to najpopularniejszy na świecie wąskokadłubowy samolot pasażerski średniego zasięgu. Co pięć sekund, gdzieś na świecie, startuje lub ląduje jedna maszyna tego typu. Do tej pory zamówiono ponad 6 tys. takich samolotów. W każdej chwili jest ich w powietrzu ponad tysiąc.

Więcej... http://zielonagora.gazeta.pl/zielon...musi_sobie_czasami_polatac.html#ixzz1MtmhnjPP
Niezła akcja:) Szkoda że drugi charter nie doszedł do skutku
 

·
Registered
Joined
·
28,072 Posts
Za to w Babimoście wzrośnie im ruch, że hohho w jeden dzień ponad 300 paxów
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Rozdajemy darmowe przeloty na „Dniach Rzeszowa”!
Jeszcze dzisiaj (27 maja) uczestnicy imprez odbywających się na rzeszowskim Rynku w ramach „Dni Rzeszowa” mają szansę na atrakcyjne nagrody, które ufundowali Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” oraz irlandzkie linie lotnicze Ryanair. Wystarczy przyjść na wieczorny koncert (około 20.30) i odpowiedzieć na łatwe pytanie dotyczące rzeszowskiego lotniska. Do wygrania podwójny bilet do Frankfurtu Hahn ufundowany przez Ryanair oraz zestawy lotniskowych gadżetów.
Połączenie Rzeszowa z Frankfurtem Hahn zostanie uruchomione 3 czerwca br., a loty odbywać się będą trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, piątki i niedziele. Bilety można rezerwować na stronie www.ryanair.com
http://www.rzeszowairport.pl/
Bilety można kupić już od 56 zł w obie strony :) Fajne kółeczko można zrobić, wylot w niedzielę o 21.25 przylot poniedziałek 10.15


Na lotnisku można już od kilku tygodni dostać nowy rozkład lotów, z kilkoma ciekawymi informacjami, na temat czasu przelotu, rodzaju samolotu, są też czartery info o mieście i regionie itp, wszystko w dwóch językach. W sumie 32 strony na dobrym papierze, podane w przejrzysty sposób.

Jest też wersja elektroniczna
http://www.rzeszowairport.pl/galeria/38/21/nowa_edycja.html

 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
KIBICE FALUBAZU NADLECIELI BOEINGIEM
W niedzielę 29 maja br. Port Lotniczy w Jasionce przyjął niecodziennych gości – kibiców żużlowej drużyny Falubaz Zielona Góra, którzy na ligowy mecz z rzeszowską PGE Marmą przylecieli specjalnie wyczarterowanym samolotem.

Była to pierwsza tego rodzaju wyprawa kibiców rodzimego speedwaya na ligowy mecz. Na pokładzie Boeinga 737 należącego do LOT Charters przyleciało w sumie 162 fanów żużla. Samolot po godzinnym locie z lotniska Zielona Góra Babimost wylądował w Jasionce o godz. 15, a odleciał o 21.

Jak przystało na prawdziwych kibiców, ekipa fanów z zachodniej Polski zaraz po wyjściu z samolotu zaprezentowała się w pełnych barwach klubowych, zachowując się – co należy podkreślić – bardzo kulturalnie i przyjaźnie. Dla porządku dodajmy, że Falubaz pokonał PGE Marmę w niedzielnym spotkaniu, co świadczy o tym, że lot przyniósł szczęście ekipie gości.
http://www.rzeszowairport.pl/

Czarter z kibicami z Zielonej Góry :)
foto Marcin.78 forum lotnictwo.net.pl


 

·
Registered
Joined
·
28,072 Posts
Ludzie coraz częściej widzą, że samolot nie nie jakichś luksus a coraz popularniejszy środek komunikacji, zwłaszcza między oddalonymi od siebie miejscami w Polsce. Na takie okazje jak znalazł. Podobno organizatorzy chcieli wyczarterować drugi samolot(bilety cieszyły się takim zainteresowaniem!), ale nie udało się. W przyszłości widać, że takie loty powinny wypalić.

Na mecze ekstraklasy np. między Gdańskiem a Krakowem również fajnie by było, jakby zorganizowano takie czartery, ale wiadomo, że to zupełnie inni kibice(pominę kiboli). Z tymi ostatnimi to już widzę jak przy bramkach na lotnisku połowa z nich musi wyrzucić zakazane na pokładzie samolotu noże, kastety, scyzoryki, siekiery i maczety, race :D Za to zakładając, że byliby przemieszczeni bezpośrednio na stadion raczej nie mieliby szans by wnieść coś niebezpiecznego na stadion :D
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Noże to jeszcze mogli by dać na bagaż rejestrowany, ale pirotechnika to pewnie by nieprzeszły:)

Oglądałem wywiad z prezesem Falubazu i podobno mają kontynuować tego typu wyjazdy, Może inne drużyny wezmą przykład, Rzeszów mógłby spokojnie do Gorzowa, Zielonej, Leszna, Bydgoszczy, Tarnów również ma blisko do dwóch lotnisk.
Gdyby wcześniej takie czartery pozamawiał jeszcze porozglądał się w innych liniach pewnie cena przelotu byłaby niższa.

Tu jest fajna galeria
http://www.falubaz.com/aktualnosci/3601,falubaz-ponad-wszystko-foto.html

Jeden lot a promocja latania w Lubuskim bezcenna, aż dziwne że lotnisko ma tak znikomy ruch..
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Gen. Sikorski patronem lotniska w Jasionce? PiS grymasi

Większość radnych sejmiku podkarpackiego uznała, że pomysł nadania lotnisku w Jasionce imienia Sikorskiego jest dobry. Nie oznacza to jednak, że patron został już wybrany. To dopiero początek debaty

Pomysł, by port w Jasionce nosił imię generała Władysława Sikorskiego wyszedł z podkarpackiej Platformy Obywatelskiej. A dokładnie od jej lidera posła Zbigniewa Rynasiewicza, historyka z wykształcenia. Rynasiewicz uważa, że Sikorski, który dzieciństwo i wczesne lata szkolne spędził właśnie na Podkarpaciu, w Rzeszowie chodził do cesarsko-królewskiego wyższego gimnazjum, jest najodpowiedniejszym kandydatem na patrona naszego lotniska.

Ale radni sejmiku nie byli jednomyślni. Z kręgów PiS pojawiły się głosy, że to nie najlepsza jednak kandydatura w przypadku lotniska: - Nazywanie portu lotniczego imieniem osoby, która zginęła w katastrofie lotniczej, nie jest najszczęśliwszym pomysłem. Wybieranie patrona powinno odbyć się w wyniku konsultacji społecznych, dialogu - mówił dziennikarzom Wojciech Buczak, szef klubu PiS. Wg niego odpowiednim patronem dla lotniska byłby np. twórca Centralnego Okręgu Przemysłowego Eugeniusz Kwiatkowski.


Ale i w PiS-ie nie było jednomyślności. Np. radny Bogdan Romaniuk jeszcze przed głosowaniem zaznaczył, że zagłosuje za przyjęciem uchwały. Ale uczulał: - Choćbyśmy wybrali jak najpiękniejsze imię, to jeżeli nie będzie inwestycji w lotnisko, nie będzie zainteresowania nim ze strony turystów, to ono nie będzie się rozwijało - mówił.

Czesław Łączak z tego samego klubu także był za. Podobnie Kazimierz Ziobro: - Ja nic przeciwko Sikorskiemu nie mam, mamy się kim szczycić. Ale może przypadałyby się w tej sprawie jeszcze konsultacje społeczne - zastanawiał się.

Przewodnicząca sejmiku Teresa Kubas-Hul z PO przypominała, że podjęcie uchwały to jeszcze nie decyzja, tylko raczej inicjatywa, rekomendacja dla władz spółki lotniskowej.

- "Wnosi się do portu lotniczego o podjęcie inicjatywy nadania imienia lotnisku im. Władysława Sikorskiego" - na dowód cytował treść uchwały szef klubu PO radny Jan Burek.

Ostatecznie radni uchwałę przyjęli. Za było 24 radnych, przeciw tylko dwie, wstrzymały się cztery osoby.

Na razie port lotniczy nie zastanawiał się nad nadawaniem imienia lotnisku: - Takich planów nie było. Są lotniska bez imion, są takie, które mają patronów. Skoro jednak sejmik podkarpacki rekomenduje nadanie imienia, zarząd spółki poszuka prawnych możliwości, by całą procedurę przeprowadzić. Ale nie wykluczamy też rozpoczęcia debaty społecznej na temat imienia - mówi Łukasz Sikora, szef marketingu w spółce lotniskowej Rzeszów-Jasionka.

Tymczasem dyskusja już trwa. Pojawia się w niej nie tylko nazwisko twórcy COP jako odpowiedniejszego, by patronować lotnisku. Andrzej Kaźmierczak, prezes Podkarpackiego Związku Piłsudczyków Rzeszowie postuluje, by lotnisko nazwać imieniem Piłsudskiego.

W Polsce jest kilka lotnisk, które mają swoich patronów. Np. warszawskie nosi imię Chopina, krakowskie Jana Pawła II, a gdańskie Lecha Wałęsy.

Co sądzicie o pomyśle, by rzeszowskiemu lotnisku nadać imię Władysława Sikorskiego? Jakie macie inne pomysły? Na Wasze opinie czekamy na forum na naszej stronie internetowej www.rzeszow.gazeta.pl

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów

Więcej... http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,...ka_w_Jasionce__PiS_grymasi.html#ixzz1NwjkrWaI
Obyło się 60 lat to i teraz nic się nie stanie bez patrona.
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Inauguracyjny lot z Frankfurtu do Rzeszowa
Dzisiaj przed godziną 16 samolot irlandzkiego przewoźnika Ryanaira wylądował na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce. Był to pierwszy lot z Frankfurtu do Rzeszowa. Pół godziny później samolot odleciał do Frankfurtu.

Loty na trasie Rzeszów Frankfurt, Frankfurt Rzeszów to kolejne połączenie Ryanaira z Jasionki.

Pierwszym lotem przyleciało 150 pasażerów, głównie Polaków, ale była tez spora grupa obcokrajowców, m.in. Niemcy, Francuzi i Belgowie.

- Przylecieliśmy do Rzeszowa na weekend - mówi Dany, który przyleciał z grupą przyjaciół. - Trochę pozwiedzamy, pochodzimy po mieście.

Obecnie Rayanair lata do Londynu, Birmingham, Liverpoolu, East Midlands i Dublina. Od dzisiaj także do Frankfurtu.

Loty będą się odbywać trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, piątki i niedziele. Pasażerowie maja do dyspozycji 189-miejscowy Boeing 737-800AS.

W poniedziałki będzie startował z lotniska Frankfurt-Hahn o godzinie 8.05, a w Rzeszowie wyląduje o 10.15. Po 25-minutowym postoju samolot wystartuje, a wyląduje we Frankfurcie o 13.

W piątki start z Frankfurtu palowany jest na 13.30, a lądowanie w Rzeszowie na 15.40.
Start z Rzeszowa odbędzie się o 16.05, a lądowanie we Frankfurcie o 18.25.

W niedziele Boeing wystartuje z Frankfurtu o 18.50, a w Jasionce będzie lądował 21. Po 25 minutach samolot uda się w drogę powrotną, wyląduje na frankfurckim lotnisku o 23.45.
GC Nowiny
Trochę nieaktualne te połączenia w artykule, na kolanie pisane.


Budowa płyty foto Galeo lotnictwo.net.pl
 

·
Registered
Joined
·
28,072 Posts
150 miejsc to świetny wynik, inna sprawa, czy połączenie będzie zarabiać na siebie(bo to nie sztuka np. sprzedać 150 biletów za 50 zł).
 

·
Registered
Joined
·
2,968 Posts
150 miejsc to świetny wynik, inna sprawa, czy połączenie będzie zarabiać na siebie(bo to nie sztuka np. sprzedać 150 biletów za 50 zł).
^^Według mnie będzie zarabiać na siebie, ponieważ obok lotniska jest polski oddział niemieckiej firmy MTU (nie wiem czym się zajmują). A poza tym dzisiaj można jechać legalnie do pracy do NIEMIEC. A następna sprawa to to, że sporo Polaków mieszka w Niemczech.^^
 

·
Registered
Joined
·
5,894 Posts
Pisanie o tym, ze Ryanair lata do Frankfurtu do naduzycie - lata do Frankfurtu Hahn, który ma z Frankurtem tyle wspólnego co Gdańsk ze Słupskiem (OK z Gdanska jest blizej do Słupska niz z Hahn do Frankfurtu). To ponad 130 km.
A czy połaczenie zarobi na siebie? w przypadku Ryana to trudne do oceny, bo oni bazują na doplatach za latanie (samorząd płaci), opłatach dodatkowych i...przychodach od podmiotow trzecich (np duzy procent od ceny biletu autobusowego Hahn-Frankfurt)
 

·
Modern
***** *** | PTN PNH
Joined
·
1,166 Posts
Mam pytanie odnośnie ILS zainstalowanego na Jasionce. Z tego co udało mi się wyczytać obecnie jest tam ILS kategorii I, ale w jednym z artykułów w lokalnej prasie była wzmianka o planowanej modernizacji systemu. Czy może oznaczać to podwyższenie do II kategorii? Wiadomo coś nowego w tej sprawie?
 
841 - 860 of 4065 Posts
Top