SkyscraperCity Forum banner
901 - 920 of 941 Posts

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
No niestety samo nic się tu nie zrobi, a panowie i panie w urzędach to jest ekipa zamknięta na świat, chociaż według mnie pomysły powinny rodzic się oddolnie, to biznes powinien zabiegać i tworzyć tą spójną promocję z urzędami, urzędnicy powinni tylko służyć i pomagać.
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Sezon przeglądów rozpoczęty

Dreamliner na lotnisku w Jasionce

Dziś (wtorek, 8.11.2016, około godz. 7.50 rano) na lotnisku Rzeszów Jasionka wylądował Boeing 787 Dreamliner w barwach Polskich Linii Lotniczych Lot. To nie jest lot kursowy, maszyna będzie serwisowana w hangarze firmy LineTech.


- Rzeszów ma jako jedyny port lotniczy w Polsce hangar, w którym może w całości zmieścić się Boeing 787 Dreamliner – mówi Piotr Kaczor, prezes LineTech. - Dokonamy prostego przeglądu, bo to nowe samoloty, nie wymagają jeszcze zaawansowanych prac.

W hangarze LineTech serwisowane będą wszystkie tego typu maszyny z floty Lotu, a jest ich sześć. A potem być może Dreamlinery innych linii lotniczych.

- Liczymy na dłuższą współpracę – dodaje Piotr Kaczor. - W tej sprawie bardzo nam pomaga zarząd Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Boeing 787 Dreamliner dwusilnikowy, szerokokadłubowy odrzutowiec w 50% wykonany z kompozytów. Dzięki temu jest lżejszy, zużywa mniej paliwa i ma większy zasięg. W maszynie zastosowano wiele rozwiązań komfort podróży (np. ciśnienie jest niższe niż w innych odrzutowcach, są większe okna, wysoko uniesione końcówki skrzydeł pozwalają na redukcję oporów powietrza, a zatem jest mniej wstrząsów). Silniki Trent firmy Rolls-Royce wydzielają do 60% mniej hałasu. Długość samolotu 57 metrów, rozpiętość skrzydeł 60 metrów, średnica kadłuba to 5,74 metra. Do środka może wsiąść 252 pasażerów.

Tego typu samoloty używane są na międzykontynentalnych trasach.
gospodarkapodkarpacka.pl
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Oczywiście, przecież otwieranie ORD z Krakowa gdzie wszyscy zgodnie twierdzą że samolot w niektórych przypadkach nie będzie mógł wystartować na obecnym pasie, jest co najmniej dziwne. Z drugiej strony jednak gdyby było zapotrzebowanie na wylot do Toronto z Wrocławia, a my otworzylibyśmy te loty z RZE tylko dla tego żeby nie rozbijać talt poza warszawą, przecież takie działanie nie ma sensu najmniejszego, tak jak wątpliwy jest sens talt z regionów.

sezon przeglądów w pełni

źrodło fb EPRZ Spotters
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
W porcie siedzą ludzie z nadania partyjnego a nie fachowcy, jeden ciągnie drugiego, jedynymi dobrymi pracownikami są chyba tylko sprzątaczki i strażnicy graniczni, z których większość boi się o własny stołek po każdorazowej zmianie politycznej.
Powiem więcej miałem nieprzyjemność kontaktów z działem marketingu czy handlu jak oni tam nazywają, do końca to nie wiem kim są i od czego są, powiem tyle... szykujemy pozew, ręce opadają.

Kamerki Rzeszów dodali kamerkę na skierowaną na lotnisko
http://www.kamery-rzeszow.pl/kamery/kamera-lotnisko-rzeszow
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Ta ekipa jasionkowa wszystkie nieszczęścia na tym świecie mogłaby bez problemu wyjaśnić w optymistyczny sposób....

a bazy nie ma bo płacimy grube miliony za reklamę....


Powroty Żydów po leżajskich uroczystościach
Dokładnie 5650 przedstawicieli narodowości żydowskiej odprawili w ostatnich dniach funkcjonariusze Straży Granicznej w Rzeszowie – Jasionce. Celem wizyty Żydów na Podkarpaciu była doroczna pielgrzymka do grobu cadyka Elimelecha w Leżajsku.

Do Jasionki przyleciało w sumie 39 samolotów wyczarterowanych z Izraela, w tym także prywatne odrzutowce, m.in. z Niemiec, Francji i Belgii. W porcie lotniczym Rzeszów – Jasionka lądował też jeden z największych samolotów pasażerskich Boeing Jumbo Jet 747, na pokładzie którego przyleciało prawie 400 osób.

Grób Elimelecha jest obecnie najliczniej i najchętniej odwiedzanym grobem cadyka nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Taką pielgrzymkę każdy Żyd powinien odbyć przynajmniej raz w życiu. Do dnia dzisiejszego w Leżajsku zachowała się oryginalna macewa cadyka Elimelecha z 1786 roku.
I pierwszy raz na Jasionce EL AL 747

 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie
Dziś o godzinie 12.59 do dyspozytora Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej w Rzeszowie wpłynęła informacja z Portu Lotniczego w Jasionce o awaryjnym lądowaniu samolotu.
Z informacji wynikało, że w samolocie rejsowym Lufthansy doszło do awarii podwozia, które nie może się wysunąć. Na pokładzie samolotu znajdowało się 67 osób.
Natychmiast uruchomiono procedurę awaryjną, na miejsce w pierwszej minucie wysłano cztery zespoły ratownictwa medycznego, powiadomiono przełożonych SDM i wojewódzkiego lekarza koordynatora. W następnych minutach powiadomiono ZRM z Sokołowa Małopolskiego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, dyspozytornię medyczną w Krośnie i Przemyślu, które zadysponowały ZRM z Sędziszowa Małopolskiego, Dębicy i Przeworska.
Po 15 minutach od wezwania wpłynęła informacja z portu lotniczego, że na szczęście udało wysunąć się podwozie i samolot podchodzi do lądowania. Po kolejnych minutach uzyskano informację, że samolot bezpiecznie wylądował, a pasażerowie opuścili pokład.
Karetki spoza rejonu zawrócono, natomiast rzeszowskie zespoły pozostały kilkanaście minut na miejscu zdarzenia. O godzinie 13.36 oficjalnie zakończono akcję, a zespoły zawrócono do miejsc stacjonowania.
Nikt z 67 osób nie odniósł obrażeń.
Na miejscu pomocy udzielały:
R1705, R1702, R1704, R1710, TR, R1502 Przeworsk, R1602 Sędziszów Małopolski, R0301 Dębica, LPR Rat 10 Sanok.

Po całej akcji Marcin Kołacz z biura prasowego lotniska poinformował, że po starcie ze Lwowa załoga stwierdziła, ze nie jest w stanie schować podwozia samolotu.
Kołacz zaznaczył, że po wypaleniu paliwa załoga samolotu wykonała niskie przejście nad droga startową (tzw. low-pass) w celu zweryfikowania stanu podwozia.
"Po potwierdzeniu, że podwozie jest wysunięte pilot podjął decyzję o lądowaniu bez ogłaszania procedury lądowania awaryjnego. Samolot bezpiecznie wylądował po godzinie 13" - powiedział.

Pasażerowie zostali przewiezieni do terminala i udali się do hoteli. We wtorek mają kontynuować podróż do Monachium.
źródło jak w tytule

9zastępów do takiego małego samolotu, sporo.
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Jak informują na lotnictwo.net LO3809/10 przedłużony do 28.10.2017 (w październiku loty we wtorki i soboty).
A od 26.03.2018 zwiększają liczbę rejsów w tych godzinach do 4x tygodniowo w poniedziałki,wtorki,piątki i soboty.

Jednak żadna w tym zasługa obecnych władz, po prostu loty się dobrze sprzedają.

Jeśli chodzi o Izrael to z Rzeszowa systematycznie od kilku lat są czartery z polskimi turystami do Izraela, nie mówiąc o lotach z Izraela i to nie tylko na czas rocznicy śmierci cadyka z Leżajska, do tego dochodzi sporo pielgrzymów przylatujących regularnymi liniami.
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
dane za I kw. 2017 r. ze stron ULC:
oferta I-III '17 - 60 tys. foteli
liczba pasażerów - 39 188
średni LF - 65 %
liczba operacji - 687
średnia liczba pasażerów na lot - 57

czy obecnie jest tak super, okaże się za jakieś pół roku
bez czekania pół roku moge powiedziec że obłożenie w sezonie jest zupełnie inne niż w najgorszym kwartale w roku dla wszelakiego latania...nie tylko RZE-WAW

ceny RT RZE-WAW-RZE mogą odbiegać od tych WAW-RZE-WAW nawet na te same dni... sprawdzane.

Po za tym mamy połowę października w każdej linii zewsząd teraz są najlepsze taryfy na latanie wiec tego...sprawdzam to trzeba było sobie latem zrobić kiedy NDNI latał i płacił w wakacyjnej walucie za bilety...
NDNI ma prawo mieć odczucia że płacił drogo i trudno mu było bilet kupic na dogodną godzinę i dzień. Podobnie Jabco28 fotel.prl i arafat11 ma prawo mieć odczucia że z Rzeszowa nikt nie lata LOTem, a jak już ktoś leci to tylko zwykli zjadacze chleba za 300stówki z babcinej renty.
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Skoro są to loty w dużej mierze biznesowe to powinny się odznaczać mniejszą sezonowością...
Proszę bardzo magiczne "sprawdzam" wyprzedane loty na najbliższy tydzień...
RZE-WAW,
Poniedziałek wyprzedane wszystkie 4 loty
Wtorek, wyprzedane 2 z 5 lotów
czwartek, wyprzedane 2 z 4lotów
piątek, wyprzedane 1 z 4 lotów
niedziela, wyprzedane 1 z 3 lotów
WAW-RZE
Wtorek wyprzedane 2 z 5 lotów
czwartek wyprzedane 1 z 4 lotów


@NDNI pisał, że bilety z/do WAW są droższe niż z innych polskich miast
proszę bardzo magiczne "sprawdzam" najniższe ceny biletów bez bagażu na najbliższy tydzień w porównaniu z miastem o wiele większym, bogatszym, z dużo większym zapleczem biznesowym i turystycznym....
Średnia cena najtańszych biletów(uśredniając najniższe ceny od poniedziałku do niedzieli)
KRK-WAW-KRK = 413zł
RZE-WAW-RZE = 511zł
Przy czym wyprzedany pierwszy dzień tygodnia cenę jeszcze podnosi, jednak nie mam danych wiec sprawdzam co jest... i myślę że taka tygodniowa średnia jest bardziej miarodajna. Losowo wybierając dzień mogę każdą tezę udowodnić... taką ze się kompletnie nic nie sprzedaje i taką że eldorado podstawcie 747:p


@NDNI o overbookingach i wysokich cenach biletów pisał 19 i 20 września a nie w połowie października
:eek:hno:
patrz odpowiedz nr 1 i 2 wypełnienie i najniższa cena biletów która kompletnie nie tyczy się biznesu który musi zazwyczaj wylecieć o konkretnej godzinie i dacie, gdzie te najbardziej chodliwe loty są wyprzedane lub znacznie droższe.

na początku piszesz o RT do WAW, potem jak ktoś mówi 'sprawdzam' dodajesz bagaż bo cena się nie zgadza, potem jak ktoś mówi 'sprawdzam2'... to mówisz że faktycznie, z bagażem, ale nie do WAW tylko gdzie indziej i nazywasz innych zawistnymi... :nuts:

za kpienie sobie z innym zasłużyłeś na młotka: :bash:
Bardzo ciekawe jest to że na temat cen biletów rozmawiają ze sobą osoby które w życiu nie leciały na trasie RZE-WAW z osobą która lata systematycznie na tej trasie... mało tego udowadniają to że NDNI wcale tyle nie zapłacił ile zapłacił :nuts: a jeśli nawet zapłacił to z premedytacją przepacał:nuts:

ktoś tu zapewne zasługuje na tego młotka... za forumowe cwaniactwo w końcu chłopaki wyrobione w bojach już nie jedno udowodnili :p
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Lot zwiększa liczbę połączeń WAW-RZE na rotacji przedpołudniowej
LO3809/10 która wystartowała w ubiegłym roku z 3 lotami w tygodniu w sezonie i 2 poza sezonem. Od sezony letniego loty będą wykonywane 6 razy w tygodniu a od maja tego roku 7 razy tygodniowo. Czyli minimum 32tyś dodatkowych foteli w roku.
Łącznie daje to 34 rotacje tygodniowo na trasie do Warszawy. Oferowanie na trasie wyniesie minimum 275tyś foteli w roku.
 
901 - 920 of 941 Posts
Top